Prvá rozprávková kniha

vicsstef
12. feb 2012

Ahojte,

chcem sa opytat, s ktorou rozpravkovou knihou by sme mali zacat nase citacie seansy s dcerkou? teda, aku rozpravkovu knihu odporucate pre najmensich.,,

plus by ma zaujimalo v akom veku ste zacali s citanim rozpravok pre svoje deti?

emily_666
12. feb 2012

my sme začínali čítať uplne od malička, asi od 6 mesiacov, klasické leporelá. Teraz bude mať 2 roky, tak už aj klasické rozprávkové, vláčik Tomáš, riekankové knižky.

ancovicka30
12. feb 2012

@vicsstef ahoj, my citame rozpravky cca od roka aj nieco (ale nie vzdy ma trpezlivost vydrzat do konca strany), osvedcili sa mi take tie leporeloidne knizky myslim ze edicia 'klasicke rozpravky' (4 su v takej krabicke - popoluska, sipkova ruzenka, kraska a zviera a snehulienka a potom vysli este kocur v cizmach, 3 prasiatka a dake dalsie) - su to take zjednodusene verzie klasickych rozpravok...ale neviem ake stare mas dieta, ak starsie, tak uz mozes aj nieco zlozitejsie skusit urcite...

vicsstef
autor
12. feb 2012

@ancovicka30 praveze, dcera ma 15m+ tak rozmyslam, ze s cim zacat...

lubina
12. feb 2012

@vicsstef ma sme zacali s prvou asi od 6 mes. Prva jej kniha bola take krasne leporelo Ideme do skolky,take kratucke basnicky ako idu deti do skolky a prejde im tam rychlo cely den. A ma ju rada aj doteraz a to ma 6 r.uz a zacina si citat pekne sama 🙂 . No a s mladsou to bolo asi odo dna ako prisla z porodnice 😀 .Ked som vecer citala starsej tak babatko spinkalo a "pocuvalo", ale samozrejme ozajstne citanie zacalo tak ako so starsou okolo toho 6 mes. tiez to boli riekanky a basnicky.

ancovicka30
12. feb 2012

@vicsstef tak to budu dobre taketo kratke rozpravky ako som pisala, ze citame my....teda pokial ide vyslovene o rozpravky....ine knizky s kratuckymi basnickami, resp. cisto obrazkove citame tiez, a to tak od pol roka, ale napr. pred spanim uprednostnujem rozpravky, mam dojem ze to lepsie navodi kludovu atmosferu...

desszi
12. feb 2012

zacali sme asi v prvom roku tvrdymi obrazkovymi knizkami typu prve slova, farby, zvieratka, na farme atd. teraz ma syncek 2,5 roka a citame jednoduche rozpravky, ale necitam text, len mu rozpravam a opisujem obrazky a dej na nich, on nevydrzi len necinne pocuvat, jednoducho sa rozpravame aj o rozpravke a co sa na obrazkoch deje 🙂

ichbinich
13. feb 2012

No, to zalezi od dietata, ci ti vydrzi sediet a pocuvat rozpravku 😉 😀
Kdesi som citala, ze pribehy, kde sa nieco deje a moze sa stat aj nieco neprijemne, zle, su lepsie iba so zvieratkami. Ze deti sa moc vedia vzit do tej roly, ked tam vystupuju deti, a potom ich to moc "zoberie". Ze lepsie je, ked su tie postavicky zvierata alebo veci. Neviem.
My mame kopu kniziek, ale tie, kde je vela textu, si nevybera. Chce tie, kde si popisujeme obrazky, kde co je atd. Ja nestiham ani precitat v knizke "Moj macik" ten versik pod obrazkom, on uz listuje dalej, alebo mi ukazuje na obrazok a komentuje. Takze klasicke citanie u nas este nehrozi, ma 26 mesiacov. Ale knizky pozerame uz davno. Najradsej ma take, kde je toho na obrazku vela, napr. nakreslena scenka v meste, tam idu auta, tam cakaju chodci na krizovatke, tu ktosi polieva kvety...
Ale na zaciatok na citanie su vhodne, ako pisu aj mamy predo mnou, jednoduche verzie rozpravok, vela obrazkov atd. A hlavne leporela, aby prezili aj samostatne "citanie" 😀

leena24
15. feb 2012

Soutěže o knihy pro děti 😎 http://dikulka.pise.cz/

zlatulo
27. okt 2012

😉

zlatulo
27. okt 2012

🙂 😉