Reborn babika

nelly00707
6. nov 2011

Dobry den 🙂 zalozila som tuto diskusiu aby sme sa podelili a svoje skusenosti s reborn babikami mate ju niekto ak ano tak piste 😀 tesim sa na Vas, NIKA

sinalina
19. jan 2012

Dobrý večer 😉 áno kupila som tuto babulku svojej dcerke.Tak sme sa akosi do týchto drobcov zalubili,že sme objednali novu.Velmi fandim damam,ktore vytvaraju týchto drobcov.

nelly00707
autor
22. feb 2012

@sinalina ja este nemam takuto babiku ale uvazujem o nej sice mam 21 rokov chcem ju pre seba len sa bojim reakcie mojej rodiny ked mi takato babika pride 😒

ined77
22. feb 2012

@nelly00707 ...ahoj 🙂 ..moc tomu nerozumím..to je fakt panenka? 😕
a ty ji chceš proč jestli se můžu zeptat?

nelly00707
autor
22. feb 2012

@ined77 ano je to babika ja newiem niekto to odcudzuje cojaviem ja nemozem mat babo a semtam by som si chcela aspon obcas objat babo aj ked to je babika a je strasne draha

jahody11
22. feb 2012

@nelly00707 aj ja som uz pozerala na tieto babiky a keby neboli take drahe, tak si jednu uz urcite objednam a to urcite pre seba, malej by som ju nedla, lebo by ju raz dva znicila, je to nadherne taka ako by spomienka 🙂 kludne si ju objednaj a neber ohlad na druhych !!

ined77
22. feb 2012

@nelly00707 ...aha, tak mně osobně by to nevadilo, pochopila bych to...ale máš pravdu, že někdo by se na to mohl dívat s nepochopením ☹.ovšem zase...pokud bydlíš sama tak co, nikomu do tvého soukromí nic není 😉.
kolik stojí ta panenka?...jinak teda klobouk dolů...je to k nerozeznání od živého mimi 😕 🙂

vendullka
22. feb 2012

Sice už jedno dítko mám a druhé na cestě, ale tyto panenky úplně miluju a určitě bych Tě za to neodsoudila, jsou překrásné a až bude dcerka větší, určitě bych jí chtěla takovou pořídit....no možná ji nebudu pořizovat jen kvůli ní 😉

nelly00707
autor
22. feb 2012

@jahody11 no najprv my musi prist dobra vyplata bo cena je okolo 450 euro a poznam jednu perfektnu a sikovnu rebornistku

nelly00707
autor
22. feb 2012

@ined77 okolo 300 eur a hore no moja je za 750 euro

nelly00707
autor
22. feb 2012

@vendullka no nebudem mat sice tuto babiku komu odlozit ale si myslim ze my to aspon trochu zmierni moju bolest ☹

ined77
22. feb 2012

@nelly00707 ...a kruciš 😀 , tak tu asi své dcerce nepořídím 😀 .
ale je krásná 😵 .
tak leda by sis ji dala třeba k narozeninám? 😎 😉

vendullka
22. feb 2012

@nelly00707 Věřím, že Ti s ní bude líp....

vendullka
22. feb 2012

@vendullka Občas je nějaká krásná i na aukru a není až za takovou cenu, tak kdyžtak mrkni i tam

nelly00707
autor
22. feb 2012

takuto chcem 😀

nelly00707
autor
22. feb 2012

@vendullka newiem mozem kuk len som este nikdy neobjednavala cez aukro

nelly00707
autor
22. feb 2012

Inac v cechahch je to uz viac rozsirene u nas na slovensku to len zacina mnohi ludia to este nepoznaju ale urcite by som nespravila taku vec ze by som babiku supla do kocika a horsa s nou na dedinu ako to niektore robia 😅

vendullka
22. feb 2012

@nelly00707 Ta je nádherná
Na tom není nic těžkého, určitě by jsi to zvládla, objednávám docela často a nikdy jsem problém neměla

ellahop
22. feb 2012

@nelly00707 ja som proti, myslim ze to bolest este zvacsi a nezmierni...

vendullka
22. feb 2012
nelly00707
autor
22. feb 2012

@vendullka dakujem ale psychologovia aj na takuto babiku upozornuju ze to nieje velmi dobre pre psychiku zeny ktora nemoze mat niektore sa k nim spravaju ako keby boli tie babiky zive krmia ich prebaluju idu na prechadzu nakupuju s nimi a tak 🙂

nelly00707
autor
22. feb 2012

@ellahop bojim sa aj toho ze bolest bude este vacsia uvidim 😢

nelly00707
autor
22. feb 2012

Ale som aj prekvapena lebo zo strany manzela mam podporu 🙂 powedal ze si mozem objednat ak chcem

vendullka
22. feb 2012

@nelly00707 Ale tak se k ní chovají i některé které mít děti můžou🙂)))

petkave
22. feb 2012

Ja sa riadim heslom: Neodsudzujem, nestarám sa. Nech si každý robí, čo chce.
Cudzím ľuďom nemáš čo vysvetľovať, s rodinou je to asi ťažšie. Či chceš, alebo nie, aj tak sa ti k tomu vyjadria. S tým by si mala počítať.
Napadla ma Jančová z Paneláku, tá tiež chodila s bábikou, ale podľa vzhľadu to nebol žiadny reborn.

petkave
22. feb 2012

@vendullka A na rozdiel od živých detí, reborn pekne spolupracuje pri prebaľovaní a kŕmení, že?

ellahop
22. feb 2012

@nelly00707 ved prave, lebo ak ty dieta nemozes mat pohlad na tu babiku hoci je fakt ako babatko ta moze velmi trapit alebo naopak, mozes sa na nu namotat a to si predstav,,, namotana na babiku, ja by som sa toho bala. zavisi aj od toho, ako dlho vies, ze deticky mat nebudes, ci nerozmyslas nad tym, ze by si si adoptovala.. a tak. pozeram sa na to z tej psychologickej stranky a pride mi to take, ze si nou chces kompenzovat nejaky tvoj nedostatok, ktory mas, potrebu ktoru nemozes uspokojit. zajdi mozno za nejakym psychologom. lebo.... je to len babika, stoji velmi vela penazi, a prave ak pozeras panelak, tak tam to chvilu riesili, a vraveli tam o pripadoch, kedy sa zeny uplne stali na babike zavisle, ze sa k nim chovali ako k detom, kupovali im vselijake vybavycky a tak. ja by som radsej zasla za psychologom, a skusila sa v prvom rade vyrovnat so zlou spravou,,, ktoru si dostala a urcite to musis tazko niest. 😒

piskle89
22. feb 2012

My jsme ji původně chtěli kupovat tchýni k narozeninám, ale je opravdu drahá...je to logické..je to ruční práce, preciznost, několik týdnů práce, takže se nedivím, že jsou tak drahé...tchýně sbírá papenky (staré, nové, porcelánové atd.)..tyto panenky jsou neuvěřitelně nádherné a vypadají jako opravdová miminka 🙂
@nelly00707 také bych se trochu bála toho, že bolest bude ještě větší..už jen tím, že panenka vypadá opravdu jako opravdové miminko..ale neprojevuje se :(

ined77
22. feb 2012

@nelly00707 ..to jestli to pro tebe bude přínos nebo ne si budeš muset rozhodnout nejspíš sama.já jsem o dítko přišla...ale jsem spíš typ, který by daroval lásku živému stvoření, u mě by to byl třeba pejsek.
ty panenky jsou moc krásně vyrobené, až mě z toho na jednu stranu cosi mrazí....právě ta neživost a věrohodná podoba.
ale jak už jsem psala, pochopení mám 😉 .pokud je to někomu ku prospěchu a udělá ho šťastným..."vše" je dovolené 🙂 .

melonik7
22. feb 2012

súhlasím s @ellahop bábika na teba nepozrie, neprehovorí..aj keď chápem tvoje dôvody, skús ešte nad tým porozmýšľať..aby chvíľkové uspokojenie, radosť nespôsobili ešte väčšiu bolesť..držím palčeky, aby sa ti -vám zadarilo k bábätku..

nelly00707
autor
22. feb 2012

dakujem vam porozmyslam a rozhodnem sa adoptovat si nechceme bojime viacerych veci co sa tikaju adoptovaneho dietatka vyskusala by som asi babibu keby my s nej preskocilo moj mangel by ju rychlo odpratal 😀