Akú klokanku by ste odporučili?

maca5
11. jan 2008

Kocky, mam 5 mesacne dievcatko a premyslam o kupeni klokanky 🙂 . Ake su Vase skusenosti? Aku konkretnu odporucate? Dakujem za rady 😉

kika86
28. apr 2009

Ahojte babule, ako citam tak je tu vacsina reakcii na klokanku negativnych... Ja pouzivam aj satku a obcas aj klokanku, takze nebudem ani jednej strane "nadrziavat". Nemozem povedat, ze to s tym nosenim prehaname, lebo mala je dost velky spachtos a po par minutach nosenia zaspi. Ale ked sa ideme prejst, tak beriem klokanku, z nej sa usmieva na ludi 🙂 Tiez som za kokanku dala pekne peniaze a dost dlho som si vyberala nejaku, co by najmenej "nicila" Laurine zdravie. Pouzivam Cybex i´go a som s nim ozaj spokojna, ved nejak extra to s tym klokankovanim neprehaname 🙂

onlika
28. apr 2009

Baby, tak som vas docitala a nechapem, preco na seba utocite. To je ako ked sa budete hadat o pouzivani jednorazoviek. Tiez uz sa prislo na to, ze to pre dieta nie je najlepsie a kolko mam pouziva latkovky? Zalostne malo. A pri tom tu si kazda jedna mamicka vie predstavit, ako sa dieta v jednorazovke citi, kazda urcite pouziva menstruacne vlozky. Neviem, ako vy, ale ja ten pocit uplne neznasam. Ja mam doma aj klokanku babybjorn a este nisic, ktroy tu ziadna z vas nespomenula, asi nepoznate: http://www.plienka.sk/product_info.php?products....
Musim povedat, ze rozdiel tam je, ale ani ta klokanka mi nepripada taka hrooozna, ako to popisujete. Okrem toho ju pouzivame minimalne, v podstate uz len manzel. Matko je vacsinou v kociku, ale teraz, ked sa oteplilo, plenujem nosit aj von, v babyslingu.
Tak tolko moj nazor, aby ste spoznali dalsi sposob nosenia.
K tomu babyslingu, pozicia tvarou dopredu sa odporuca az od roka 🙂

mamutka
28. apr 2009

onlika, ja tiez latkujem, kazdy kto o tom prd vie tak je mudry a tuka si na celo, ze musim vyvarat a zehlit plienky, co vobec nie je pravda, ved vieme, co sa dnes pouziva a tvrdia, ze dieta je v mokrom, no, o flisovych separackach proste nepoculi.
Ale na klokanke na prvy pohlad vidno, ze sa s dietatom robi to co by nijaky dospely nedovolil so sebou robit, ved sa skus nechat nosit, nohy len tak ovisnute, ako panak...o chrbatiku ani nehovoriac.
jasne, babatko sa nadsene kuka okolo seba...no jo, zvlastne ze si nevsimnu, ked sa smutne pozera a nemoze si pomoct. No a kedze asi trojmesacnemu babatku by mohli chutit sladke jogurty, preco mu to nedat, nie? Tolko k argumentom niektorych dam, ze ved dietatku sa to paci. V poriadnych nosicoch sa detom tiez paci, zdravo su ulozene a ziadna cast ich tela sa nehojda bezvladne.
Ja ked vidim cloveka s klokankou len si zelam aby niekto jeho takto dakde strcil.
Nosicov je vela, rozdiel vidia niektori len v cene - tu to mas, toto je vysledok, inak by kupili nieco co dietatu neskodi. Je tu vela mamiciek co ked to prvykrat skusili, odlozili a kupili poriadnu vec.

kili
28. apr 2009

onlika, no povedala by som, že je to zlý príklad. papierová plienka je predsa len v niečom pohodlnejšia pre rodiča, takže to, že je to asi nepohodlnejšie pre dieťa (viď používanie vložiek 😝 a to je len pár dní do mesiaca), tak to už sa skôr každý utešuje, že to nie je pravda. ale ergonomické nosítka sú pohodlnejšie aj pre nosiča, cena je možno o niečo vyššia ako tie najlepšie klokanky, ale za to to fakt využije, už keď chce aj kočíkovať, tak to môže využiť keď dieťa chodí, ale ešte nevládze toľko, alebo v kočíku nechce byť, čo vtedy rodičia nosia dieťa na rukách a kočík tlačia, tak mi je ich proste ľúto, že nevedia o inej možnosti. škoda, že sa nepredávajú v obchodoch, to by tá informovanosť bola hneď väčšia. napr. ja mám aj kočík aj manducu, jeden tam druhý tam a tak viem porovnať, že keď sme niekde dlho a chodíme, tak ten v kočíku už je nervózny a nechce tam byť, zato ten v manduce je stále spokojný. to aj dokonca moja mama uznala, keď sme chodili po conecu, že nech si už dám A. do tej veci, lebo je zlý 😀

kili
28. apr 2009

onlika, jo a k tým vložkám, ja vložky nepoužívam, mám menštruačný pohárik, skús si náisť tému tu na MK. vrelo odporúčam 😉

andy80
28. apr 2009

Holky, malá je už dost velká, na to, abych pořizovala manducu nebo ergo, ale pokud se rozhodneme pro třetí mimčo, tak to rozhodně pořídím. Mám klokanku, ale malá v ní byla jen jednou, když jsem neměla k dispozici auto a musela jsem vlakem do 35Km vzdáleného města. S hlubokým kočárem se mi nechtělo, tak jsem vyrazila s klokankou Hrůza děs. Malé bylo 6 měsíců, pořád my to sjíždělo z ramen, špatně se nesla, divně jí vyseli nohy apod. Když klokanku, tak pro devítiměsíční a starší dítě, to už celkem ujde, ale taky to není ono.

sue
28. apr 2009

Andy, 11 mesiacov nie je veľa na nosítko 🙂 my sa veselo nosíme a mslím,že do tretích narodenín aj budeme 🙂

kili
28. apr 2009

andy, ako som písala, práve teraz ho môžeš najviac využiť, keď už dieťa nebude chieť byť v kočíku. manduca je do 5r, takže kľudne do prírody, na hory, do mesta, kde je veľa ľudí a zle sa manévruje s kočíkom, alebo z väčším dieťaťom, aby sa ti nestratilo, tam všade ju využiješ 🙂

sirinka
28. apr 2009

a u nas nosime klarku v babyvaku posediacky aj teraz...ale nosi ju mm...lebo mne uz vpredu cosi zavadzia... 😝

andy80
28. apr 2009

Holky, já to beru podle Jiříka, ten chtěl od 1,5 roku jen chodit. Byli jsme v Jeseníkách na dovolené, když mu bylo 19 měsíců a poprvé jsme jeli bez kočáru. Zvládal tůry jako my, vůbec se nechtěl nosit. Malá taky ráda běhá. Chodí mi od 10 měsíců a 3 dnů a už teď ujde docela štreku, takže bysme nosítko asi opravdu neužili. Chtěla jsem ho koupit, když jí bylo asi půl roku, ale nějak jsem se k tomu nedostala. Vím, že se v tom dá nosit do tří let, ale já mám akční děti a ty se fakt nosit nechtějí.

sirinka
28. apr 2009

andy to bud rada...ta nasa je zase pohodlna...len by sa nosila, hned ju nozky bolia... 😝

sue
28. apr 2009

Siri, to je sranda, aké sú tie decká rôzne 🙂 my sme boli na prvej dovči bez kočíka vlani v júli a úplne v pohode 🙂 teraz k moru zas budem brať, aby sa vychrápal aj ak savečer zdržíme niekde v reštike a tak...

sirinka
28. apr 2009

sue to som si aj ja minuly rok hovorila...a mala bola z toho hluku, svetiel a vsetkeho okolo taka nastartovana, ze inde ako na izbe poriadne nespala...no co uz...preto chcem ist tohto roku s babom, ked este bude celkom male...to snad bude spat hocikde... 😀

onlika
28. apr 2009

kili, suhlas, keby sa nosice predavali v kamennych obchodoch, tak aj ja mam asi manducu 🙂. Aj ked neviem, lebo klokanku kupoval manzel, ked sme si nevedeli dat s Matkom rady, furt plakal a chcel sa nosit. A o menstruacnom pohariku som uz pocula, ale nemam nan odvahu, este co to precitam a potom mozno zmenim nazor 🙂

majenka
28. apr 2009

Andy: tak já také očekávám, že manducu využiju nejvíce letos, když malá začala chodit. Už jsem zkoušela jít bez kočárku a s manducou a bylo to super-malá chvíli běhá, pak ji dám na záda... pak zase chce běhat...a zase ji hodím na záda...no super! Každopádně se mi za ní lépe běhá, když jde po svých a já nemusím manévrovat ještě s kočárkem. Já bych ji pořídila i v tom roce...ale pokud máš tak akční dítka, že chtějí jen běhat, není to asi třeba-sama nejlépe víš 😉

Holky, neberte to tak, že se téma "klokanky" zvrtlo na "manducu a ergo". Já myslím, že se jen zkušenější holky "nosičky" snaží upozornit maminky uvažující nad koupí klokanky (které mnohdy vůbec nevědí, že něco jako ergonomické nosítko existuje), že to není pro jejich miminko zrovna to pravé ořechové...proč nadále rozebírat jednotlivé druhy klokanek, když už je nám jasné, že pro nošení nejsou zrovna vhodné 😉 . Já jsem ergonomická nosítka v těhu také neznala a jsem hrozně ráda, že mi holky z diskuse o nošení všechno vysvětlily a poradily. Kdybych na ně nenarazila, je možné, že by Anička chudinka také visela v klokance (i když doufám, že ne, protože informací na netu už je naštěstí dost). Takže i kdyby to tady nikdo jiný nenapsal, já bych ty maminky určitě upozornila na to, že nemá smysl zjišťovat druhy klokanek, ale zaměřit se trošku jiným směrem. A investice? To jsou tak dobře uložené peníze...do výbavičky pro mimi se nakoupí spousta blbinek a nepotřebných věcí (tedy u mne ano) a peníze za manducu se mi dávno vrátily ve formě spokojeného dítka a mých nebolavých zad 😅

sirinka
28. apr 2009

majenka veru tak...ja som sice nemala skutocne ziadne info...ale stacil mi pohlad na moje dieta v klokanke a vedela som, ze ju nikdy viac nepouzijem...a hned na to sme dostali do daru dalsiu klokanku...no co uz... 🙂

zitaje
28. apr 2009

Ahojte, ja som sa sem snazila asi predvcerom pripojit zopar prispevkov a nezobralo mi to, tak dufam ze sa tu ani neobjavili, lebo sa budem opakovat. 😀
Ja som tiez aktivna nosicka, nosim malu v satke a je to fantasticke nieco, kocik pouzivame iba na spanie, plus ked je mala u mojej mamy, lebo ona ju nevladze. Von chodime skoro vzdy v satke a to aj teraz - ma 14 mesiacov - v satke prideme na ihrisko, tam ju vylozim, satku zlozim, a ked ideme domov, uviazem si ju nazad. Myslim ze ani z kocika by som ju kazdu chvilu nevyberala.
Pri starsej som o satkach ani nechyrovala, mala som kocik a klokanku, ale nosila som ju hlavne na rukach. 😖 A nosila som ju aj tak ako niektore maminy babatiek: v jednej ruke deculo, druhou tlaci kocik. Ja si myslim, ze v dnesnej dobe, ked ma ovela viac mamiciek pristup k internetu a uz sa vie o ovela lepsich sposoboch nosenia, nez su klokanky, je uplny nezmysel kupovat si klokanku, alebo ju obhajovat. Klokanky su proste prekonane.

kili
29. apr 2009

ináč, toto som nikdy nepochopila http://www.detske-potreby.cz/nahled.php?prod=676
to ako môže to dieťa tak držať nohy v lufte? 😕

shaula
29. apr 2009

Juj, tak to mi taky není jasné 😕 Kili, kam na ty odkazy chodíš🙂

cheekymonkey
29. apr 2009

Tak ja som si este kupila kokanku pred porodom - Baby Bjorn. Mala v tom zo zaciatku nechcela byt, ale odkedy drzi hlavu tak sa jej tam velmi lubi. Je to skvela vec teraz ked ma 5 mesiacov - vybehnem s nou zavesit pradlo, alebo ked je trochu omrnkana a ja si potrebujem porobit tak ju do toho na chvilku dam. Inak je to skvela vec na celodenne vylety. V kociku mala nevydrzi uz dlho a tak ked ju dam do klokanky tak jej je lepsie, este si aj popri tom spieva. Minuly tyzden si v tom dokonca obzrela Buckinghamsky palac
😉

shaula
29. apr 2009

Klokanky na celodenní výlety nééééééééééééééé 😨

kili
29. apr 2009

cheeky, keď tak rada nosíš, tak ti odporúčam ergo alebo manduca, fakt sa oplatí investovať a konfort pre dieťa ale aj pre teba je neopísatelní 😉 (odkazy vyššie)

zitaje
29. apr 2009

Cheekymonkey, zaujimavy prispevok. Hlavne ze sa tu niektore snazime sirit osvetu a nepisat len do temy Noseni deti... A to vazne chodis so 4-mesacnym babatkom na celodenne vylety v klokanke? 😨 😲 Uf.

kili
29. apr 2009

zitaje, myslím, že si to vôbec nečítala, len proste prispela 😉

cheekymonkey
29. apr 2009

Zase to niekto zle pochopil. Na celodenne vylety chodim s kocikom, ale si so sebou zoberem klokanku tiez, kedze v kociku mala nevydrzi sedoet cely cas. Co sa tyka pohodlia, tak mala uplne pohodlne sedi. Tiez si myslim, presne tak ako to tu bolo napisane pred tym, ze ked ich tak velmi propaguju tie klokanky po svete a najdete ich v kazdom obchode s materskymi a detskymi potrebami, tak asi zase take zle nebudu.

Inu si kupovat nebudem, uz len tato ma stala £45 - takze som si nekupila len tak nejaky smejd. Mimoto Baby Bjorn znacka tu ma velmi dobru povest medzi mamickami.

kili
29. apr 2009

aha, tak nič 🙄

zitaje
29. apr 2009

Jasnačka. Veď nad 18 rokov ani cigarety neškodia, keď sa predávaju, však? Len si treba kupit kvalitne, nie nejaky smejd.

cheekymonkey
29. apr 2009

Lenze na cigaretach mas aspon napisane, ze ministerstvo zdravotnictva ta varuje..... Zaujimave, ze to na klokankach napisane nie je...........

cheekymonkey
29. apr 2009

A toto je tiez velmi zaujimavy pohlad expertov http://www.babybjorn.com/en-gb/Eng/Questions-An...