Bugaboo Cameleon alebo Concord Neo

schokobons
17. jan 2018

Ahojte, ake mate prosim skusenosti s tymito kocikmi? Popripade este Britax affility. Kazdy ma nieco co mi vyhovuje a kazdemu nieco chyba 🙂 Vidim velmi malo reakcii celkovo na Concord kociky, jedna pani v obchode ma odchytila ze s nim ma len problemy a snazi sa ho vratit. Tak teraz trosku vaham.. Zatial vyhrava asi Bgb Cameleon. AKe ma z vasich skusenosti nevyhody?

Ide mi hlavne o:
- dobre pruzenie
-vahu,
-rychle zlozenie
-spratnost,
-vystup do kopca a po schodoch (blby pristup k domu),
-nerovny teren
- velkost vanicky (Concord Neo ma vraj malicku vanicku v reale)
- pohodlnost sportoveho kocika (Cameleon sa sice neda zlozit do vodorovna, ale pride mi to pre dieta pohodlne)
-dlzka striesky
-otocitelnost sportoveho kocika

adriannasvk
17. jan 2018

Za mna urcite cameleon 3🙂,ten kocik prezije snad vsetko a je stale ako novy,velmi kvalitny,az mi bolo luto ked som ho predavala. Svagrina mala concord a tiez reklamovali,nieco sa im tam zlomilo,aj jedna predavacka mi potvrdila,xe mavaju casto reklamacie na concord,zatial co na bugaboo nemali ani jednu. Pruzenie si tam nastavis ake chces, je super lahky,byvam na 4 posch bez vytahu🙂 zlozis jednou rukou,na bugaboo kupis dokonca aj cestovnu tasku kam ho mozes zlozit, naozaj prrmysleby system skladania,vsetko ma svoj gombik🙂 na youtube najdes plno navodov atd. Aj v terene je super,daju sa dokupit terenne kolieska,vyuzivala som ich hlavne v zime. Sportovy sa ano neda zlozit rovno ale moje deti spali radi v nom aj vvsportovom lebo mohli mat nozky "vylozene" ,takze uplne v pohode, striesku maju nove bugaboo asi o nieco dlhsie,daju sa predlzit ale ja som si dokupila tu letnu samostatne,bola na cely kocik so sietkou takze som nemusela riesit vcely,osy atd a dietatku sa pekne vetralo vo vnutri. Pri bugaboo mozes otacat bud rucku alebo jednym klikom prehodis vanicku resp sportovu cast,ja som nerada otocnymi chodila v zadu,neslo mi to🙂 a velke + u bugaboo je podla mna to,ze ak sa ti cokolvek pokazi(co pochybujem),strati atd da sa to v pohode dokupit ako nahradny diel,ale moj odhad kwd vidim ten kocik,trn zvladne aj 5-6 deti a nic mu nebude🙂

miriama11
17. jan 2018

Mam cameleon,ja som spokojna ale ked chces opruzeny kociar tak cameleon neni nejak rxtra optuzeny.neni velmi vhodny do nejakeho terenu .ale inak som velmi spokojna , lahko sa sklada aj ovlada.je lahky a pekny.😉.vanicka je dost velka si myslim oproti inym kociarom .ked nieco terennejsie tak bugaboo bufalo ale je zas tahsi.

schokobons
autor
17. jan 2018

@adriannasvk @miriama11
Kocky dakujem vam za super info 🙂 Cely vecer googlim a este vaham nad buffalom. Ono ja mam len 160cm, takze ma odradza ta masivnost na buff, aj pri skladani a nakladani do auta si ma nevim predstavit.
Vcera sme si v obchode skusali skladat Cameleona aj concord, aj vsetky mozne otocenia rucok atd.. Takze s tym som oboznamena 🙂 Len pacil sa mi prave aj concord neo, jednym tahom zlozim aj so sportakom, aj dizajnovo aj pruzenim, ale ked mam riskovat ci a kedy sa pokazi, tak to radsej nie.
Takze to vidim na cameleona 🙂 Ono, my mame taky blby pristup z parkoviska k domu, asi 100 metrov do kopca po trave musim tlacit a potom este 15 schodov na zaver 😂 toto si neviem predstavit zo dva krat za den, ale budis :D Preto cim lahsi tym lepsi..
Tie Britaxy su vraj fajn odpruzene, ale mi pridu tiez celkom masivne..
Ale teraz vo februari ma byt vraj predstaveny novy typ od BGB, nieco medzi cameleon a buff, tak zeby som pockala? 😎

lus2909
17. jan 2018

Ahoj ja som mala britax affinity a za mna to bol top kocik nemala som mu co vytknut a keby som si mala z tychto troch vybrat tak britax na bgb sa mi nepaci ze je nizky a ten kosik o nicom a na concorde sa mi nepaci ze je do Y a kosik detto o nicom a to pruzenie v podstate maju cca vsetky kociky rovnako len to vyrovnava nerovnosti v terene inac striesky su narovnako daju sa predlzit ale maju sietky v zime neprakticke a k tym schodom no kazdy kocik sa ti bude zle niest ci to bude bgb, affinity alebo neo

lus2909
17. jan 2018

A skladanie je u vsetkych troch rovnake teda ani jeden nejde sedackou do vnutra affy sa da zlozit v oboch smeroch neo tiez a bgb myslim len v smere jazdy ako vravim vsetky su na rovnaky styl cca

lus2909
17. jan 2018

Vsetky tri su korytkove to znamena ze sa polohuje cela sedacka a otocne su tiez vsetky a vahu neviem asi bgb bude najlahsi a do snehu by som si nevybrala ani jeden pretoze ked neni chodnik popratany alebo udupany neprejdes aj keby si mala tank

schokobons
autor
17. jan 2018

@lus2909 Affinity bola volba cislo tri. Concord som po dnesnom googleni vylucila. Musim este to Affi poskusat. Nema to podla teba lepsie pruzenie ako BGB?
Neo pruzenie sa mi pacilo a islo praveze zlozit aj s pripnutou sedackou. Affy sa neda? Sa mi zda ze som videla nejake take video, ale mozno to bol iny britax.
Nizkost na bgb mi nevadi, mam len 160cm 🙂

lus2909
18. jan 2018

@schokobons aff a bgb maju pruzenie rovnako rozdiel necitit a ano aff sa sklada do oboch smerov teda aj zo sedackou a myslim ze bgb musis rozoberat na dve casti ze sa to v celku neda

schokobons
autor
18. jan 2018

@lus2909 bgb cameleon sa neda urcite zlozit v celku, buffalo sa da ale je to potom hebedo velke 🙂
vdaka za info o pruzeni, celkom podstatna

lus2909
18. jan 2018

@schokobons ak mate dobry teren tak pruzenie neries a ak.mate katastrofu tak ani jeden z tychto kocikov neni top skrz malych koliesok teda ak chces dobry kocik odpruzeny a skvely na teren odporucam ti jane crosswalk mala som ho a bol to pan kocik pre mna, skus ho pozriet a pokial viem tak buff neni odpruzeny ci?

miriama11
18. jan 2018

@schokobons ano aj ja som pocula ze bude novinka.no ja mam tiez 160a preto som zobrala cameleon.ale zvazovala som este neonato puro.. inak na cameleone ked prehodis rucku a tiskas velkymi kolesami dopredu ,prejdes vsetko viac menej.ale ja by som pockala na tu novinku lebo to bude urcite top ako vsetko od bugabo.a opruzenie neries deti maju radi natriasanie.

schokobons
autor
18. jan 2018

@miriama11 to som tiez citala ze ked sa prehodi rucka, je z toho dobry terenak 😄 Pozriem aj to neonato. Maju ho niekde v BA vystaveny, nevies?
Len sa bojim ze ked vo februari vyjde, bude sa cakat pol roka 😂 A ja to uz v aprili potrebujem.
@lus2909 idem pozriet tie jane crosswalk este raz. Maju ich aj niekde v bratislave vystavene? A neni moc velky? Sa mi zdal, ked som ho prvy krat pozerala. Buf aj Cam maju pruzenia, ale sa mi zda ze by aj viac mohli tlmit. Ale neviem uplne porovnat s tymi cross. Mozno len moje celkove oredstavy o pruzeno boli ine, s kocikmi celkovo nemam vobec ziadne skusenosi 🙂

adriannasvk
18. jan 2018

@schokobons neonato mala kamoska a vanicka tam vraj bola dost mala,aj sportova cast,po roku kupovala novy kocik....ale inak su pekne🙂 tazko povedat kedy bude nove bugaboo v predaji. V Rakusku mozno skor ako u nas...pockaj do februara a uvidis,kupis najneskor v marci🙂
S jane co viem zname nemali dobre skusenosti,mozno zalezi od typu ale uz som videla aj sama na kocikoch v meste od jane,ze mali konstrukciu doohybanu,kolieska sli do 8 no vypadal nic moc😆

lus2909
18. jan 2018

@schokobons od jane jediny ktory splnal vsetky moje podmienky a naozaj sa mi paci je len crosswalk ostatne su pre mna eee ja uz mam 16 kocik tak viem porovnat ktory je aky a buff sa este pozerala vcera a nenasla som zeby bol odpruzeny

miriama11
18. jan 2018

@schokobons neviem kde v Ba by ho mohli mat lebo ja som Ke😂

schokobons
autor
18. jan 2018

@adriannasvk uz som pozrela tie neonato a som zistila ze to su tie co sa mi nepacia, take dievcenske moc. ja som skor chalansky teniskovy typ 😂 A ano, ta vanicka vyzera byt strasne mini.
@lus2909
mas pravdu, len cameleon ma odpruzene tie predne kolieska, buf nie. Myslela som ze aj ten.
Ono vyzera, ze pri bugaboo je tam istota ze to vydrzi vsetko, na kazdy iny su aspon nejake negativne co sa kvality tyka, na bgb som fakt nenasla asi ziadnu, skor len co komu nevyhovuje vlastnostami, ale nie na kvalitu.

schokobons
autor
18. jan 2018

@miriama11 uz som hodila do google a som zistila ze to je ten co sa mi vyzorovo nepacil, taky moc dievcensky mi pride :D

momoqui
18. jan 2018

@schokobons ahoj ja mam concord neo kupeny v r. 2015 a bola to kolekcia 2014. Nam sa na nom nic nepokazilo a to ho vlacime kadetade naozaj. Ale jedna predavacka mi spominala ze tieto novsie kolekcie su kazove, zevraj uz nie su Made in Germany a ze mavaju dost reklamacii na konstrukcie.
Inak pruzi vyborne, ide sam, sklada sa jednoducho a vanicka mala nie je.
Ale co citam recenzie na bugaboo tak su tie kociky velmi dobre a prespekulovane 🙂
Nas concord ma kratku striesku to je jedine minus. Tieto novsie ich uz maju lepsie

schokobons
autor
18. jan 2018

@momoqui to nam hovoril predavac v brendone, ze boli v nemecku a teraz sla vyroba do ciny tusim.
co som nasla aj na zahranicnych recenziach, tak ludia boli tak pol napol spokojni aj nadavali. Asi fakt zalezi aj od tej kolekcie.
Mne sa tiez velmi pacilo ako sa s nim narabalo, aj to pruzenie a skladanie super. Ale asi fakt neriskovat ze chytim nejaky zly kus :/
Pri tom bugaboo je fakt len jedna skupina a to nadsene pouzivatelky 😃

lus2909
18. jan 2018

@schokobons tie pruzenia su take len akoze vyrovnavaju nerovnosti nozaj to nie je nejake mega pruzenie pokial mat otrasny teren tak ti ziadne pruzenie nepomoze, keby som si mala este raz kupit kocik tak jane crosswalk na zimu a na leto britax affinity a do auta a na prenasanie cybex iris m air ten mam teraz a je to strasne lahky kocik moj 2,5 rocak ho zboznuje 🙂

emili31
18. jan 2018

ja mam aj xlander aj bugaboo..cize aj korytkove aj normalne sedenie...dietatu ide hlavne o toto..mne dcerka by bugaboo neznasala lebo chcela lezat pekne rovno a nohy rozcapene ..zato syn neznasa xlander lebo chce byt skrceny...oba kociky su dobre, len co bude chcet dieta...zamna osobne by som sla do bugabaa lebo ma po tych polskych kocikoch asi najvacsiu vanicku a sedenie korytkove je fajn lebo aj ked ste niekde v restauracii dieta si date jak do jedalenskej stolicky a vsetko vidi a nezosuchne sa dole..zamna bugaboo..🙂 vela stastia
@schokobons

schokobons
autor
18. jan 2018

@emili31 dakujem, fajn poznamka s tym sedenim v restike 🙂 A presne to som povedala manzelovi, ze niektore deti vraj len na boku zaspia, vtedy to korytkove nicmoc, a niektorym to nevadi. No vies to dopredu? Nevies :D Tak prinajhorsom potom vymenime..
@lus2909 pozriem este ten affility, uz sa dostal na stupieniok c.2 :D

lus2909
18. jan 2018

@schokobons crosswalk je super v tom ze ma aj klasicke polohovanie aj korytko cize mozes vyuzit jedno alebo druhe zalezi od baba co sa mu bude pacit

lus2909
18. jan 2018

@schokobons crosswalk nema jediny -

aleshka_supermama
18. jan 2018

@schokobons my mame concord neo limitka 2017 zatial som spokojna vanicka je velka mala ma 7mes a este ss tam v pohode zmestí aj s fusakom. Odpruzenie je super. Rychlo sa zloží a zmestí sa aj do menšieho auta ja mam golf ale minule som to krasne zlozila aj do mini kufra (konstrukciu aj vanicku)hyundai i20 . Sportovu cast uz pouzivam ked ideme po obchodoch a krasne mi tam zaspi. Jediné minus u mna je košík,dost maly a ked ho zlozim do auta tak mi vsetko vypadne z tade... ono podla mna pri kazdej zn mozes natrafiť na blby kus z výroby.