Bugaboo, Stokke, Mamas & Papas alebo Joolz

jessey
11. jan 2013

Maminky prosím Vás o radu. Čakáme prvé bábo a neviem sa rozhodnúť čo sa týka kočíkov. Už som prešla milión diskusií a hodnotení, ale aj tak neviem☹
Ktorý by ste si vybrali vy?

vtomka
11. jan 2013

Pre mňa jednoznačne Stokke,určite tu nájdeš veľa názorov typu-je malý,dieťa sa v ňom nemôže cítiť dobre.....mala som ho a jednoznačne odporúčam-dieťa sa v ňom cítilo ok a je nesmierne praktický,pohyblivosť,ľahkosť,manipulácia-to sú prednosti,ktoré určite oceníš.Odporúčam.

soldi
11. jan 2013

@jessey tak zalezi na tom, ako ten kocik budes vyuzivat. ak len do mesta a nakupnych centier, tak kludne stokke- ale vanicku ma brutalne malu. 4mesacne dieta tam ledva ledva napchas- kamoska ho ma a svojho syna este pred dovrsenim stvrteho mesiaca musela nastahovat do sportaku- a to bolo leto prosim pekne.
pravdaze zalezi aj na velkosti dietata.

z tych co si dala je najpriestrannejsi jednoznacne bugaboo. je aj lahky, skladny. na rozdiel od stokke je zas nizsi nez ostatne kociky. takze vyberaj podla toho, aku mas vysku.

vsetky kociky, co si uviedla maju korytkove sedenie v sportaku. to mnohym detom nevyhovuje. moj maly tak nedokazal zaspat. cely cas je dieta len v jednej polohe, vo vyssom veku je to pre ne dost obmedzujuce.

chichinka
11. jan 2013

@soldi mamas and papas Sola nema kortykove sedenie 🙂 mam ju a da sa dat dietatko spat rovno. Ono to len tak opticky posobi. Sportova sedacka je na nom uzasna, dieta sa v nej nesmyka, maly mi v Gessleine nechcel sediet a v Sole je stastny maly kapitan 😀 Ale ak by som si mala vybrat medzi Cameleonom od Bugaboo (mam doma este Bee od Bugaboo) a Solou, tak urcite Cameleon. To je uz ina trieda kvality, aj ked Sola nam velmi dobre sluzi 🙂

martineluska
11. jan 2013

@jessey ja mám mamas and papas a nemenila by som zatial sme vo vaničke, ale aj sestra ho má a športova čast nemá chybu malí šikovný lahký a pre dieta super pohodlný 😉 ja som chcela tiež stoke ale nakoniec som sa rozhodla pre mamas and papas 🙂

vtomka
11. jan 2013

Na adresu Stokke,dietatko vazilo pri porode 4 kg,narodilo sa cez zimu a bez problemov sme vanicku vyuzivali cca pol roka,potom uz bola pre babo nezaujimava a vyuzivala som ho dost aktivne,cize nakupne centra len 5 krat tyzdenne 😎 .Ale vazne,da sa s nim aktivne zit,ale na horsku turistiku neodporucam 😉

neslusanka
2. feb 2013

@jessey a kdy mimi čekáte? Pokud někdy v létě, tak by to chtělo takový kočárek, který má co největší korbu. Z těchto vybraných to je asi Joolz. Potom také hraje roli to, kam chcete s kočárkem jezdit a jak ho využívat. Na turistiku není určen žádný, ale na běžný provoz nejen ve městě a v obchodních centrech to zvládne každý z těchto 4. Stokke ale myslím není vůbec odpružený, ostatní jo. Joolz má krátkou boudičku, malý nákupní košík a hloubka sedu je strašně malinká. Ale tu má myslím malou i Stokke. Sola má klasické polohování, ostatní tři korýtkové. U Soli také není moc dobře řešena boudička. Asi nejlíp vychází BGB, dají se zde dokoupit i kola do sněhu, takže je takový všestranný. Korba je také dostatečně velká, sporťák také ok a dá se měnit design. Jen je asi ze všech vybraných nejokoukanější, už ho má hodně mamin. Co se týče vzhledu, tak moje srdcovka je joozl a sola (obě jsou to zn. Mamas Papas) 😀 Ale praktičností vede Cameleon, na něm jsem chybu nenašla, ale nemám ho osobně odzkoušený. A Brio Go ne? Ten má jedinou vadu, že sedačka je nízko položena, jinak žádné zápory nemá

faraya
21. feb 2013

Ahoj, záleží, kde budeš jezdit. Do terénu určitě Sola není, mám ji, jsem celkem spokojená, ale znovu už bych si ji nekuopila. Z tvého výběru bych vybrala BGB přijde mi nejvšestranější, lehoučký, má adaptéry na MC/Cybex, Roemer,myslím, že i Recaro, jednu dobu jsem o něm vážně uvažovala, ale nakonec jsem se rozhodla pro jiný, ten Stokke Crusi má korbičku právě velikou a je i lehce odpružený, mně se jeví dobře, až na tu cenu, tedy🙂. Joolzu jsem nějak nachuť nepřišla, dle mě je strašně úzký a takový tvrdý, ale neměla jsem ho,to ne, jen jsem vozila kamarádce, takže zkušenost malá.

@neslusanka Joolz není od M&P, je to jen licence pro trh UK. Jo a taky hlasuju pro to Brio, ten čeká u nás na miminko🙂

sonicka27
21. feb 2013

Z tychto kocikov by som si vybrala bgb sahara alebo nové bgb buffalo. Ak mamas&papas tak určite radšej urbo. Alebo by som tiež šla do Bria🙂

canama
30. mar 2013

@neslusanka Ja som nad Brio Go uvazovala ale ma otrasne kolieska. Kupila som Joolz a som velmi spokojna. Chodime s nim aj do lesa a kocikovala som aj v 10-15 cm cerstvo napadanom snehu. Kolieska su kvalitne, ani raz sme nemali defekt a tie predne su penove ale tiez ok vyzeraju, ked mozem porovnat s inymi znackami. Je neokukany, neskutocne lahko sa ovlada a sklada. Co velmi kvitujem je kvalitna kozou potiahnuta rukovat, mna tie cierne penove rukovate odradzali, nikdy nevies co tam vsetko je a ked na to svieti slnko. Vanicka je fakt velka, ma nozicky a da sa teda pouzit samostatne ako denna postielka. Je pravda ze strieska je mala, cize som dokupovala slnecnik, a velky ulozny priestor na nakupy som nikdy nepotrebovala. Na BGB sa mi ale velmi paci moznost polohovat vanicku, to by som urcite vyuzila keby som mala tu moznost a tiez tie predne terenne kolieska. A este teda jedno minus Joolz-u: Hornu cast fusaku nie je mozne nikde v kociku uchytit.

neslusanka
31. mar 2013

@canama já joolz také mám a také jsem s ním spokojena. Měla jsem i Brio. A joolz a brio jsou nejlepší kočáry, mají nejméně nevýhod 🙂 U bria jsou kolečka super, zvládnou a vydrží vše a je skvěle odpružen. Tak hlavně že jsi spokojena a že se dobře jezdí

cinicka
4. jan 2014

nemáte náhodou niektorá Solu s nánožníkom (najlepsie zelenu ..pre chlapca) na predaj? ďakujem

mirka007
4. jan 2014

Ja by som jednoznacne Bugaboo ,ale uz ked tak Bufallo

emilyx
9. dec 2014

Jednoznacne Joolz a mala uz z neho vyrastla tak ponukam na predah aj s vanickou za super cenu. IP.