icon

Camarelo Eos 2014

avatar
mischell0110
28. feb 2015

Mamicky,ktore mate tento kocik,ako ste spokojne?ake ma minusy a plusy?

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 3. jún 2026 · 42 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Kočík Camarelo Eos má nafukovacie kolesá, veľký nákupný košík a skladnú, relatívne ľahkú konštrukciu vhodnú do bytu a na prenášanie po schodoch.
  • U modelu sa často problém vyskytuje pri predných kolesách kvôli rovému ventilu, ktorý sťažuje dofukovanie; riešením je výmena duší v cykloobchode za duše s ohnutým/uhlovým ventilom.
  • Poťahy a striešku Camarelo Eos je možné demontovať a dať prať v práčke; madlo sa dá odopnúť a upraviť (napr. otočiť „hore nohami“), ale sedačka nie je otočná do protismeru.


Najčastejšie otázky

Q: Dá sa poťah a strieška Camarelo Eos oprať v práčke?
A: Áno, poťahy a striešku sa dajú vyskrutkovať, demontovať a vložiť do práčky; používateľky uviedli, že okienko a koženka prezreli pračkou bez problémov.

Q: Dá sa Camarelo Eos skladať so sedacou časťou nasadenou?
A: Áno, v predajni predviedli skladanie kočíka spolu so sedacou časťou a viacero používateľov potvrdilo, že sa skladá klasicky ako športový kočík.

Q: Dá sa sedačka Camarelo Eos otočiť tvárou k rodičovi (do protismeru)?
A: Nie, sedačka Camarelo Eos nie je otočná do protismeru.

Q: Aký je problém s prednými kolesami a aké je riešenie?
A: Predné kolesá mnohokrát prichádzajú s rovnými ventilmi, čo sťažuje fúkanie; niekoľko používateľov nechalo vymeniť duše v obchode s cyklistickými potrebami za duše s ohnutým ventilom a problém zmizol.

Q: Kde kúpiť náhradné madlo na Camarelo Eos a aká je orientačná cena?
A: Inzeráty na Bazose sa spomínali ako zdroj náhradných dielov; v diskusii bol zmienený bazos inzerát s cenou približne 60 €.

Q: Ako sa Camarelo Eos správa v teréne (tráva, kamene, pole)?
A: Používateľky uvádzali, že vďaka nafukovacím kolesám kočík bez problémov prechádzal trávou, poľom a kamienkami a nekvŕkal.

Q: Sú s nánožníkom nejaké problémy?
A: Niekoľko používateľov spomínalo, že nánožník sa ťažko zapína, keď dieťa sedí v 90° uhle; riešenia sú používanie fusaku alebo fixovanie nánožníka o konštrukciu pomocou šnúrky.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Kočík Camarelo Eos má nafukovacie kolesá, veľký nákupný košík a prateľné poťahy, čo používatelia v diskusii považovali za výhodu.
  • Sedačka nie je otočná do protismeru; toto je v diskusii považované za fakt.
  • Predné kolesá môžu mať rovný ventil, čo komplikuje dofukovanie; výmena duší v cykloobchode za duše s ohnutým ventilom bola prezentovaná ako funkčné riešenie.


Sporné názory

  • Dlhodobá kvalita konštrukcie: jedna skupina používateľov hlásila poruchy po približne pol roku (rúčka, polohovanie nožičiek), druhá skupina uviedla spokojnosť po 2–3 mesiacoch bez problémov.
  • Skladanie s celou sedačkou: niektoré zdroje tvrdia, že kočík sa nemá skladať vcelku, predajca však predviedol skladanie spolu so sedačkou a viacerí používatelia to potvrdili.


Otvorené otázky

  • Dlhodobá odolnosť a výskyt konštrukčných porúch po viac ako pol roku používania zostáva nezodpovedaná.
  • Presné zložené rozmery kočíka do kufra auta neboli v diskusii uvedené.


Spomenuté značky a firmy

Camarelo, Camarelo Eos, Peg-Perego Book Plus, Britax B Agile, vaclavkrejci.cz, Bazos

Spomenuté produkty a metódy

Camarelo Eos, nafukovacie kolesá, rovný ventil, duše s ohnutým/uhlovým ventilom, nákupný košík, madlo (predné madlo), poťahy (prateľné), strieška s okienkom, nánožník, fusak, pevnejšie popruhy (náhrada), otočenie madla „hore nohami“ (úprava), výmena duší v cykloobchode, skladanie s nasadenou sedacou časťou

Miesta a osoby

žiadne

Strana
z2
avatar
andromedia
2. mar 2015

Ja nad nim zacinam premyslat a zatial som nasla toto : http://vaclavkrejci.cz/recenze-kocarku-camarelo...
mozno ti to pomoze🙂

avatar
lilly30
2. mar 2015

No ja som ho videla nazivo.je super a v piatok ho ideme kupovat 😊

avatar
filipko14
3. mar 2015

Ja som ho minuly piatok kupila, zatial som s nim velmi spokojna, akurat predne kolesa sa tazsie fukaju,pretoze tam nie je bocny ventil,ale klasicky rovny,ale to snad nejako vyriesime 🙂

avatar
lilly30
6. mar 2015

@filipko14 no my sme si ho boli dnes objednat.buduci tyzden ho budeme mat 🙂

avatar
filipko14
7. mar 2015

@lilly30 myslim,ze budete spokojni 🙂

avatar
lilly30
7. mar 2015

@filipko14 no aj ja si myslim 🙂a aku mate farbu?my sme sa rozhodli pre hnedy

avatar
filipko14
7. mar 2015

@lilly30 ja mám šedú so žltou koženkou, tak príjemne to oživí. Vy idete kupovať trojkombináciu? Lebo ja som kúpila len športový, hlboký a vajíčko už nepotrebujeme, máme 1 rok 🙂 🙂 🙂

avatar
lilly30
7. mar 2015

My tiez len sportovy.

avatar
lilly30
7. mar 2015

@filipko14 my tiez len sportovy

avatar
filipko14
7. mar 2015

@lilly30 budete spokojni, nafukovacie kolesa, nanoznik, velky nakupny kosik. Kocik je pekne skladny a co je pre mna vyhoda,ze aj pomerne lahky, kedze byvame v byte a vytah na medziposchodi,takze musim kocik znasat po schodoch.

avatar
lenka674
10. mar 2015

@filipko14 ahoj, prepac ze otravujem, ale chcela by som ta poprosit, ak by si mala kusok casu, ci by si mi neposlala foto real kocika, aj mne sa paci ten zlty, ale chcela bysom ho vidiet aj ako vyzera v realy. vopred dakujem a prajem pekny den

avatar
filipko14
11. mar 2015

@lenka674 ahoj,jasne,odfotim a poslem. Staci vo stvrtok,najneskor v piatok?

avatar
suriacik
11. mar 2015

nikdy viac taky kocik! klasicky polsky lacny šit. pol roka som ho pouzivala a bola som ho vratit. vsetko sa rozhegalo, rucka sa pokazila, polohovanie noziciek sa tiez pokazilo.
Ako pozitivum vsak beriem, ze je priestranny a pekne vyzera, to je asi tak vsetko.
No mozno som mala sastie len ja ne taky nedorobok. Ale uz som nechcela taky isty kocik, radsej som iny vybrala a som spokojna maximalne (peg-perego book plus)

avatar
filipko14
11. mar 2015

@suriacik ja ho mam len asi mesiac,zatial vsetko ok,tak uvidim neskor...

avatar
filipko14
13. mar 2015

@lenka674 takze tu su fotky 🙂

avatar
lenka674
16. mar 2015

@filipko14 jeee dakujem za fotky, si zlata pekny den :D

avatar
torinka87
30. mar 2015

ahojte baby mam otazocku da sa skladat aj s sedacou castou?

avatar
filipko14
30. mar 2015

@torinka87 ahoj,neviem co myslis,ale da sa skladat klasicky ako kazdy sportak.Mozno keby si bola presnejsia 🙂 😉

avatar
torinka87
30. mar 2015

presne toto som myslelabola som ho pozriet a objednavam krasny hned ma očaril

avatar
torinka87
30. mar 2015

babenky ake mate farby vy? ja sa rozhodujem medzi modrou a sivou a neviem sa rozhodnut. Ak mate tieto farby dajte foto pls 🙂 dakujem

avatar
lilly30
31. mar 2015

@torinka87 my mame hnedy.a ja som max.spokojna,ale videla som aj sedy nazivo a ten bol tiez velmi pekny len sa mi zdal moc bleducky ked aj maly bude papat v kociku aby nebol hned spinavy

avatar
filipko14
31. mar 2015

@torinka87 my mame sedy so zltou,je to take prijemne ozivenie 🙂 fotky som uz poslala,tak kuk 😉

avatar
torinka87
31. mar 2015

no vsak toto ja sa priklanam k modremu

avatar
erulienka
8. apr 2015

máme ho asi 2-3 mesiace, maximálna spokojnosť, toto je už moj tretí a nevymenila by som ho, aj ked mne strieška dobre nedrží, ked zafúka silný vietor trošku mi ho sklopí a nieje uplne napnutý, ešte to reklamovat nejdem, nekupovali sme ho totiž v našom meste
-užasne nafukovacie kolesa, nehrká, tráva, pole, kamene, bez problémov
-velký košík
-predne madlo nízke-dieta vidí, aj ked spočiatku som sa bála či mi cez to nevypadne, je to o zvyku aj tak je pripútane
-vraj by sa nemal skladat v celku som kdesi vyčítala ale v predajni pán ukazoval že spolu takže skladáme spolu
-je velký a skladá sa v pohode, mala som britax b agile-vraj skladanie jednou rukou, blbost tento sa mi skladá lepšie a britax už nechcem ani vidiet
tá sklopitelna stieška je fajn
-aha ešte mínusko pre nánožník-ten je super zateplený ale ked dieta sedí v 90 stupno (aj preto som ho brala, nie všetky kočáre to maju), nánožník sa nedá zapnut, tlačí na dietatko, ale myslím že ked je to nižšie tak by to malo íst, ja som to však nedávala lebo míme ešte aj fusak dávom to pod madlo tam to drží
-ja kupu nelutujem manžel tiež nie
-kludne sa pýtajte ak treba
-prajem správne rozhodovanie aj ked.......ideálny kočík neexistuje,papa

avatar
erulienka
8. apr 2015

ešte popruhom-tie su take akokeby snuročky trošku nedomyslené, kdesi som čítala že baby to povymienali za pevnejšie ktoré sa nevyvliekaju tak este asi to vymeníme
a aký igetil ste nam kupovali ak ho niekto ma a slnečník tiež?dakuejem, erika

avatar
klaudiii8
26. apr 2015

ahojte. ja by som sa chcela opytat aky je velky ked ho poskladate? v pohode sa zmesti do kufra auta? velmi sa mi paci a chcela by som ho kupit. len ci mi nezaberie cely kufor.

avatar
podhorov
16. aug 2015

Ahojte ja som max. spokojna mam ho v modrom a je super krasny dam foto

avatar
podhorov
16. aug 2015
avatar
prstek
16. aug 2015

Ahojte, tak sa pridávam aj ja k Vám, máme aj my Eoska v modrom, sme veľmi spokojní, prešiel každým terénom a to sme ho teda nešetrili 😀...poťahy sa dajú celkom šikovne dať dole a oprať, strieška nám neuteká pevne drží, pritiahla som šróbik po vypratí poťahov a odvtedy žiaden problém 😀 k tým predným kolesám, tie ventily nám hned v prvý deň odišli, keď sme chceli dofúkať, bo nám prišiel s mäkkými gumami, ale u nás v obchode s cyklo vecami nám obe predné duše vymenili za pár minút za duše s tým ohnutým ventilom, teraz fúkanie žiaden problém, čo sa týka nánožníka, áno ťažko je to s ním, keď dieťa úplne sedí, a tiež mi často vykopával nôžkami nahor spodok nánožníka, tak som si naň našila v tej iste farbe šnúrky a priviažem to o konštrukciu a hotovo 😀 a čo sa týka toho madielka aj mne sa prv ydalo nižšie a ako som tak špekulovala..odopla som ho cely, že nie len jednu stranu a na komplet otočila "hore nohami" že vidieť spodok tých nitov a tak ho pripojila, tak je o čosi vyššie 😉 ....sme inak veľmi spokojní 🙂 je to nás verný kamoš v každom počasí a v každom teréne

avatar
katrin21
20. dec 2015

@prstek
@erulienka
baby, tento kocik sa asi neda otacat, ze? myslim sedacka do protismeru...

Strana
z2