Čo dávate detičkám do kočíka?

lunana
29. júl 2010

Čo dávate detičkám do kočíka? Dávate ich iba v zavinovačke či máte aj perinku alebo dečku? Lebo mňa včera svokra presviedčala, že musím mať do kočíka perinku.

jasminet
29. júl 2010

@lunana v lete iba v body, potom podla pocasia, body + nohavice, pripadne svetrik. perinku, zavinovacku a podobne sme ani nemali

maryanna
29. júl 2010

@lunana my sme mali perinku ale len preto že sa malý narodil v januári takže som ho nemusela naobliekavať a len šup do perinky a bolo....a do fusaku....ale vy budete jesenní to by som riešila bez perinky zrejme, možno ak tak do rýchlozavinovačky predsa len deti keď sú zavinuté sa cítia dobre ale zas nie každé takže to uvidíš sama.....ak bude teplo pokojne len body, prípadne mikinku na vrch, tepláčky......

zuzanocka
29. júl 2010

my sme nase obe mali v perinke aj v kociku, aj vnutri, kym boli uplne malicke. potom neskor som do kocika davala len oblecenie podla pocasia, v lete som prikryvala plienkou, v zime sme mali hrubu deku a kryt na kocik... ale perinku zo zaciatku ano 😉

bzuco
29. júl 2010

dcéra je aprílová, kým bola novorodenec, bola v zavinovačke - to len tie prvé dni, kým sa viac neoteplilo- a prikrytá dekou, neskôr som mala v kočíku len plachtičku na spodku a ked bolo treba prikryla som dečkou
tie vyčačkané, ale aj jednoduchšie perinky sa mne do kočíka nepáčia a do nášho by sa aj tak absolutne nehodili

malý je decembrový - tak toho som mávala v overali a vo fusaku + deka + nánožník z kočíka

nikolka2
29. júl 2010

ja mam tiez obe deti zimne ,,takze do perinky a pak do fusaku ,,neskor len do fusaku,,,a a v lete by som len podla tteplot sa riadila ,,ked je velmi teplo len na podlozku polozit male v bodickach ,,tak mu bude fajne 😉 ,,,ziadne deky ,,letne fusaky a podobne ,,,nezabudajme , ze detickam je tiez tak isto teplo ako aj nam 🙂

salvinka
29. júl 2010

my sme tiez este chvilu chodili v perinke, ale to bol este chladny marec (a obleceny bol len nalahko) ale kedze cakas zaciatkom septembra a je taketo teplo, podla mna staci decku resp. rychlozavinovacku..
vzdy radsej deku odnesiem deku navyse ako by mala byt malemu zima!! a pri novorodeniatkach duplom, kedze si nevedia udrzat telesnu teplotu..

nanika
29. júl 2010

Lunana my sme aprilovy, mala mala prechodnu zavinovacku do autosedacky a kocika, super vec, uplne stacila a teraz, ked je z rana chladnejsie, radsej ju dam zasa do nej, ako brat deku. V perinke sme boli len v nemocnici, nechcela ju.

exupery
29. júl 2010

nemusia,...mi sme mali emitexovu podlozku univerzalnu,teraz ju mam v sportiaku,ma letnu a zimnu stranu,a deku...alebo plienku,ked uz bolo teplo,a staci,ziadne vycackane perinky a pod.

lucinka1230
29. júl 2010

vy budete jesenni takze asi taku tenku decku ale rychlozavinovacku 🙂 a plne suhlasim s maryannou 🙂

bihan
29. júl 2010

Nemusíš mať ani zavinovačku a dokonca ani kočík, keby si chcela 😀
Urob si, ako to vyhovuje tebe, či už deku, rýchlozavinovačku, fusak (letný, zimný)...možností je veľa 😉

martinex
29. júl 2010

@lunana vobec nemusis mat perinku... ja som do kocika nepouzivala ani zavinovacku. maleho som v lete neprikryvala vobec a v zime len dekou-podla toho ake je pocasie..sak aj tak das babo do fusaku..zase neni dobre aby dieta sa v kociku prehrievalo.

jespera
30. júl 2010

@lunana ide o to kedy rodis - ci bude vonku 35 stupnov - alebo minus 10 🙂 ja som tiez nebola zastancom perinky, kupila som si jednu do rezervy, a nakoniec som este dokupovala dalsie dve..🙂 vyhoda _ dietatku je v tom teplucko a ma pocit bezpecia, a tebe sa s nim bezpecnejsie manipuluje..ja som jednoznacne ze perinku