Dá sa rozobrať vanička na Brio Go?

andrea235
23. apr 2015

Ahojte, potrebujem poradiť. Chcem si oprať vaničku na briu. Striešku aj vnutorný poťah som dala dole, no neviem, čo s tým vonkajším. Dá sa dať dole z konštrukcie aj ten? Nenašla som nejakú normálnu možnosť, snáď máte skúsenosť a poradíte.
Ďakujem. 🙂

ichbinich
23. apr 2015

@andrea235
Pokial viem, tak sa dat dole na novsich modeloch iba vnutorny potah.

Mne sa neda rozobrat nic, ja to cistim tak, ze si spravim roztok z vody a gelu na pranie farebneho pradla, vezmem mikrovlaknovu handricnku (tzv. zazracnu handricku), a nou to vysucham a potom zase vysucham cistou vodou.
Naposledy som ale sedacku Brio GO jednoducho strcila celu do vane, osprchovala, vydrhla handrickou namocenou v tom roztoku a potom zase oplachla sprchou. Dala som ju susit na balkon tak, aby sa dostalo k nej co najviac vzduchu, niektore diely som podoprela, aby boli oddelene, vybrala som aj ten podsedak, to co je v casti na sedenie pod zadkom. Na druhy den bolo vsetko suche, sedacku som naklikla a sli sme dalej 😉
Takze to mozes aj risknut, ze to jednoducho aj namocis. Pozor, moja modra trochu pustala farbu, daj to tak, aby ti to v mokrom stave pri suseni nic nezafarbilo. Mne sa to ale potom to zafarbene normalne opralo pri dalsom prani...
Inak v diskusii o Brio GO (ta bola ale na ceskom koniku) tiez pisali baby, ze to takto prali, niektore na zahrade s hadicou 😉

andrea235
autor
23. apr 2015

@ichbinich
Ďakujem veľmi.... No po celodoobednom majstrovani som zistila ze to nepojde🙂... Rozobrala som to do posledneho srobiku a neslo😀.... Horsie bolo, ze mi pri skladani potom nefungovala ta cast na naklikavanie na kocar, ale po dlllhom case som to zlozila a ide to. Uz budem urcite vediet🙂

ichbinich
23. apr 2015

@andrea235
U mna podobne.. zacala som srobovat a srobovat, ja som si fotila medzikorky 😉 😀
A po 10 srobkach som si povedala, ze teda nie, a nechala som to tak 😀

july_pk
21. sep 2016

@andrea235 ako si prosím dala dolu striesku a vnútorný poťah??? Je to už asi dávno, ale veľmi by si mi pomohla

andrea235
autor
21. sep 2016

@july_pk už si to úplne nepamätám, ale na konštrukcii striešky blízko spojenia s vanickou sa niečo trošku stlačilo a vytiahlo von( sú tam dve, tak tá zadná) predná j už len zahacknuta. A keď to bolo od seba, tak už len rozobrala srobiky na stieske a stiahla. Vnútorný poťah, treba odsrobovat krytky na dierach, kde bola upevnena strecha a potom to už išlo ľahko.
No, neviem či som pomohla, ale snažila som sa vyloviť z pamäte🙂

july_pk
21. sep 2016

@andrea235 áno, už som to tak vyskúšala a presne tak to išlo 😉 ďakujem