Dve deti po sebe - výber kočíka

zuzanap9
5. feb 2024

Ahojte, prosím o radu tie, ktoré majú dve deti po sebe 🙂
Malý bude mať rok keď sa druhé narodí a mám dilemu či je lepší kočík taký, kde budú vedľa seba alebo ten pod sebou…? 😅 alebo nemám kupovať a mám nechať obyčajný s vaničkou a jeden športový pre staršieho? (Keďže sme kupovali športový zvlášť)
Ďakujem 🫶🤍

vkatush
5. feb 2024

@zuzanap9 úprimne, ja by som sa neplašila. Mne môj odmieta byť v kočíku, odkedy sa naučil chodiť, teda od 11 mesiacov.
A veľa žien si pochvaľuje tie boardy, čo pripevníš na kočík, aby mohlo dieťa na ňom stáť, kým mladšie je v kočíku.

zuzanap9
autor
5. feb 2024

@vkatush Náš sa práveže zatiaľ rád vozí… a neviem si predstaviť že by mi na prechádzke mal stáť na boarde 🤔

vilma7
5. feb 2024

Môj prvý rev v košíku, druhé v pohode.
S takou rarohou budeš mať problém sa aj niekam dostať.
Ja by som menšie dala do šatky, kde aj rovno nakojis a staršieho do kočíka.
Ja mam rozdiel 2.5 roka a vozila som ich oboch v hlbokom, vanička mala 90 cm. Starší sedel na kraji a malá spinkal a ležala.
Záleží aj kedy sa druhé narodí.

zuzanap9
autor
5. feb 2024

@vilma7 narodiť sa má v apríli, malo by to byť na deň presne s prvým 😊

zuzanap9
autor
5. feb 2024

Nepozdáva sa mi druhé malé nosiť v šatke aj keď bude leto :/ to bude o ničom

lalala94
5. feb 2024

My máme rozdiel 16 mesiacov, súrodenecký kočík Nuna Demi Grow (pod sebou, nie vedľa seba). My tú možnosť súrodeneckej kombinácie nepoužívame, lebo staršia dcéra neznáša kočík, ale skúsili sme to (ona bola dole, vanička hore). Plusy sú praktickosť, nezaberieš toľko miesta, zmestíš sa v pohode aj do výťahu. Nevýhoda je vysoká váha, ale to bude problém každého súrodeneckého kočíka. Ak sa tvoje dieťa rado v kočíku vozí, ja by som išla do súrodeneckej verzie a pod seba ako máme my. Ročné dieťa je malé na skejtíky a podobne.

zuzanap9
autor
5. feb 2024

@lalala94 presne nad týmto aj premýšľam. Dá sa potom z neho spraviť pre obe deti športový kočík?

dzejsik
12. feb 2024

@zuzanap9 pozri aj Cybex Gazelle popripade

lalala94
12. feb 2024

@zuzanap9 áno, dá, len musíš dokúpiť druhú športovú časť. 🙂