Ako vybrať kočík?

vemi23
22. nov 2022

Ahojte s manzelom ideme uz kupovať kočík. Oplati sa na SK? Po financnej stranke? Alebo ist do PL znama si kupovala v pl za 400e dostala k nemu vanicku a sedacku do auta. Ten istý typ maju u nas za 600. Na co mame pri výbere dávať pozor? Aka je dobra znacka? Alebo presný typ kočíka? Oplati sa kupovat lacne kociky?
Dakujem za radu

diaalex
22. nov 2022

@vemi23 všetko záleží od toho koľko si ochotná investovať, či s ním budeš chodiť len v meste alebo aj v teréne, akú má vaničku (vnútorný rozmer) a športovú časť (ci tam vojde aj väčšie babo) …

veronikaszabova
22. nov 2022

@vemi23 tiez mam rovnake problemy 😂 vyberame kocik a neviem sa rozhodnut.
Z Polska by som nekupovala.
U mna zatial vedie Moon Resea S 2022 a Bugaboo Fox 3

nika3136
22. nov 2022

@vemi23
Apelujem na teba, aby si si kocik vybrala podla recenzii a isla za tym, co naozaj chces. Vacsina tych polskych kocikov je fajn ako vanicka (i ked je pomerne mala), konstrukcia je mohutna, tazko zlozitelna, sportiak obrovsky a vacsinou to predavaju dalej, vajicko nic moc... ja som si vybrala 1.kocik polsky shit (Easy go optimo), ktory bol sice stylovy, na zlozenie fajn, ale mal plastove kolieska, vyzeral ako hrackarsky, bol masaker s nim chodit. Dalsie kolesa ma stali 45€ nafukovacie, kocik vrzgal, kolesa do osmicky, nemal ziadne pruziny cize extremne tvrdy. Skoncil po jednom dietati a kocikovanie bol horor.
Pri druhom som si vybrala naozaj podla recenzii, odporucani. Chcela som bud Stokke trailz alebo Bugaboo fox 2... vyhral bgb a je to najvacsia laska na celom svete, ten kocik je pre mna dokonaly, zvladne prejst aj pole, ma uzasne striesky, velku vanu ze este 8mesacneho vozim v hlbokom kde je vo fusaku...

Ale tieto znacky sa isto predavaju aj v PL, treba pozriet. To neviem porovnat. Kazdopadne ber to tak, ze ked kupis napr.bgb, mozes ho este dalej aj predat, kdezto za ten polsky som utratila 450€ + naftu a mozem ho hodit do kontajnera.

nika3136
22. nov 2022

@veronikaszabova
Bgb ma predlzene striesky co povazujem za extremny plus, ma vela doplnkov a ak planujes mozno aj dalsie dieta, za mna ma uplne dokonaly skejtik aj so sedenim, asi najlepsi, aky kociky maju

veronikaszabova
22. nov 2022

@nika3136 dalsie neplanujem 🙂
Toto je tretie neplanovane 😂 ale aj muzovi sa viacej pozdava ten fox. 🙂

nika3136
22. nov 2022

@veronikaszabova 😁😁😁 tak drzim palce, ja tretie uz tiez neplanujem, snad bgb zas nebudem musiet kupovat, ked tento predam 🙈

vemi23
autor
22. nov 2022

@nika3136 no tak do PL asi nejdeme 😁 ako nechcem to brat na lahku vahu aby som nedopadla s kocikom ako napriklad ty alebo vela dalsich 🤔

monicka144
22. nov 2022

Aj kamoška bola teraz v poľsku a tiež bola nadšená, čo všetko tam dokázala kúpiť a za skvelé ceny, takže by som povedala, že aj v tejto dobe sa tam proste oplatí ísť na takéto nákupy

vemi23
autor
22. nov 2022

@veronikaszabova a ja este som dost nerozhodny typ 😁 cise kocik budem vyberat asi este aj po narodení babatka 🤣

lenkalenicka01
22. nov 2022

@vemi23 v sobotu som bola v poľsku. Kočík junama ktorý u nás stojí cca 900€ tam 500€. Predajca bol ochotný si ho nakombinovať farebné ako len chceme a doplnky k nemu sme si mohli tiež vybrať či chceme fusak alebo fusak nechceme a radšej vezmeme niečo iné. Dokonca bol ochotný že si športiak nevezmeme a spustí z ceny. Kočiar ľahučký, dobre odpruženy ,predĺžená strieška. Išli sme s tým že viem čo chcem a čo od kociara očakávam a myslím že som aj našla a až nad mieru

7lenka11
22. nov 2022

odporúčam pozisťovať si reálne skúsenosti a sama si ísť obzrieť kočíky do predajne.. nech ti predajca ukáže skladanie, využitie kočíka, ty si ho vyskúšaš, ako k tebe sedí, či je dostatočne vysoký, či ho zmestíte to auta.. ja som bola rozhodnutá pre jeden konkrétny z netu, išli sme ho pozrieť až do Brna a poviem ti, že to bolo riadne sklamanie.. farba príšerná, vôbec nie taká pekná a jasná ako na obrázku, a tým pádom u mňa skončil.. nakoniec sme išli osobne do Aladdina do Hlohovca.. vybrali sme pár modelov, ukázali nám ich, vyskúšali sme si ich.. nič sme na mieste nekúpili, iba sme si poznačili, ktoré nás oslovili.. doma sme ešte pozreli recenzie/videá a až následne vybrali a jeden z nich objednali cez eshop.. chápem, že chceš asi na tom ušetriť, no pre mňa je kočík niečo, do čoho som bola ochotná investovať.. aj preto, že je to minimálne na prvý rok a možno aj pre ďalšie dieťa/deti.. chcem, aby malo dieťa pohodlie, kočík bol spratný, vhodný aj do zimného terénu, bezpečný a aby hlavne aj zdravotne dieťaťu sedel.. teda žiadny ultramoderný miniatúrny kočík, v ktorom bude malinká stiesnená a bude jej nepohodlný

ellisa12
22. nov 2022

@vemi23 hlavne keď by si ho chcela vyreklamovať tak by si to mala na ťažko
Ja čakám zimné babatko mam moon relaxx velka vanička 😊

vemi23
autor
22. nov 2022

@7lenka11 tak urcite si spravim vacsi prehlad nechcem kupit nejaky taky co bude nned na vyhodenie alebo bude nepohodlny

jaskolka
22. nov 2022

Záleží, na čo natrafís.mam poľský Milu kids, som spokojna, už dve deti sa na nom od vozili.Nehrka,je pevný, stabilný, veľká vanička. Je pravda, že jeho mínusom (podľa mňa jediným) je neskladnost. No cestovať s nim aj tak necestujeme, u svokry mame taky náhradný lacný cez inzerát.
Inak je lshucky na ovládanie a zvládne úplne každý terén.

mimisk
22. nov 2022

@veronikaszabova tak potom cina, inaksi vyrobcovia ani neexistuju, len u polskeho je lepsie ak potrebujete nejaku nahradnu suciastku

keiko33
22. nov 2022

Ja som sa už pri štvrtom poučila. V Poľsku som kúpila,nie drahý 3kombinovany, farba pekná sivá, aby sa aj dobre predal. Športovu časť, som ani raz nepoužila, lebo je mohutná a ťažko skladná. Čo mi pri častom cestovaní nevyhovovalo. Stal nejakých 330-350€. Už si presne nepamätám. Mala sa narodila v decembri, takže po pol roku bol ako nový. Do čoho som ale investovala bol kvalitný športový kočík, ktorý som zložila jedným potiahnutím. Mala som ho asi 2,5 roka a potom si ho vzala švagriná, už má druhe dieťa a je vo veľmi dobrom stave. Čo ja osobne odporúčam, sú nafukovacie kolesá. Do plastových by som nešla.

vemi23
autor
22. nov 2022

@7lenka11 pozerala som sa na recenzie z roku 2022 na najlepšie kočíky
https://www.spotrebitelskytest.sk/kociky/porovn...