Fusak Emitex

tamia
15. feb 2008

ahoj,
máte niektorá takýto fusak? Ako ste s ním spokojné?
Mňa by zaujímalo, či tento fusak využijem aj v športovoam kočíku napr. na dalšiu zimu keď bude mať malá 2 roky. Dávate do šporťaku fusak alebo len deku a bábo oblečiete viac?
Ďakujem za rady.

zuzana76
10. okt 2008

tamia, mne sa dusak v kociku nesmykal, vzadu su take gumicky ktorymi ho tam upevnis a este ma aj take dierky na pasy od kocika, tie dierky su ale len predsite a ty ich musis rozstrihnut

lulins
24. okt 2008

ahojte, my mame tiez tento fusak, boli sme nadmieru s nim spokojní, mala nikdy nemala studene rucicky , nozicky, ale uz sa nam v kociku sediet nechce, tak ho predavam, bol vyuzivany jednu sezonu, je oranzovo-sivej farby a vo vybornom stave. Ak by ste mali zaujem, poslite ip

kobyliacik
25. okt 2008

ja som ho objednala tiez. Taký ten bezovo-bezovy a velmi sa mi paci. Mala je augustova a myslim, ze na zimu je uplne super na prechadzky (budeme budovat imunitu - ale s mierou) a potom kedze je dlhy tak sa tesim aj do sportaka...ktory som uz objednala:D

assimilate
28. okt 2008

tamia... ešte ho nepoužívam, ešte len čakám.... či sa v šporťáku šmýka záleží asi na poťahu kočíka... každý má na povrchu iný materiál, no zdal sa mi tento fusák praktickejší ako ostatné....

katkamatus
5. dec 2008

katkamatus - chcem sa opytat, ci tento fusak pasuje aj na trojkolku x lander xt sportiak, mam fusak, ktory sa hrozne smyka, maly je stale posunuty dole a uvazujem nad tymto, diky. 😅

sassi
6. dec 2008

ahojte ja mám EMITEX 3v1 do športovej verzie GRACO TOUR DE LUXE (čo je taka väčšia bugina) a vojde sa mi v pohode, do menšej buginy by mi vošiel, ale bez toho spodneho dielu. Tiež sa to da, odzipsovať a nechať dolu otvorene, akurat by malemu dolu už trčali kusok nožičky. Kupovala som ho hlavne kvoli dlžke, naš maly je totiž dosť vysoký.
Kupovala som na inzerát ten bežovo-bežový (kočík mam oranžovo-bežovy) a vyšiel ma 1100 aj s poštou, a na moje prekvapenie, keby som nevedela, že je už používany, tak si myslím, že je novy. Prišiel v uplne perfektonom stave. Malemu je super teplučko, nemusím ho ani vela naobliekať. V kočíku sa mi nešmýka, teda troška, ked maleho posadím, ale potom ho potiahnem hore a už drží. 🙂

funy
6. dec 2008

ahojte,

ja ho mam tiez kupeny, uz len caka na babo. takze skusenosti s nim este nemam, ale bol mi odporuceny. ze sa da vyuzit az 3 roky

sassi
6. dec 2008

funy to určite, naš ma necele 2, je velký a ešte tam ma miesto, ešte može rásť 😀

funy
9. dec 2008

sassi,
to som rada
🙂

sasiki
9. dec 2008

Ahojte, tiež zvažujem kúpu emitexu, sassi, si ma potešila, že sa ti tam zmestí dvojročný dlháň, takže by som to využila ako pri dcére, tak aj pri synovi - a pri tom ešte aj budúci rok 😅 😅 😅 . Inak neviete, či sa nešmýka v chicco ct04???

janina1977
9. dec 2008

sassiki, ja mám emitex, zatiaľ som s ním veľmi spokojná, je teplučký, aj dosť veľký, aj na dĺžku, super je ten predlžovací diel, dá sa odopnúť alebo pripnúť podľa potreby, mám ho v chicco multiway - ako Ct04 a je to asi jeden z mála golfáčov, kde sa emitex zmestí, tiež sa mi zo začiatku šmýkal, ale poradila mi jedna mamička tu na modrom koníkovi, ako ho mám upevniť a už je to o.k.

tessie
9. dec 2008

ahojte, vidím, že si všetky ten Emitex chválite. Ja som sa tiež preň rozhodla a našla som aj tento nový druh:

http://www.malvik.sk/Kociky-doplnky/fusaky-a-pe...

Máte ho niektorá? Alebo aspoň tie, čo už máte skúsenosti, myslíte, že je to praktické alebo zasa len nejaký nový reklamný ťah? Celkom sa mi to páči, len viem, že každý sa učí na vlasntých chybách a neviem, či využijem obe časti a či to je vôbec dobré... Celkom ma zaujalo, že napríklad na jar by som dala malej len tú tenšiu časť pod zadok, aby jej nebola zima. Dakujem za radu.

Janina - ako ti poradili upevniť ten fusak, aby sa ti nešmýkal? 😉

sassi
9. dec 2008

tessie, ja neviem, či to stojí za tu cenu ... Načo ti bude letny fusak? ja som začala používať fusak až v mrazoch, predtým len nanožník a tenku dečku (ked tak)
No ale nanožník nemám len tenučký, je troška podšitý ... tak si zváž aj podla druhu kočíka aky maš ...

na MMB sa novy ten klasický typ predava za nejakých 1700,- (aj menej) a ja som kupila použitý v 100% stave za 1100,-

tessie
9. dec 2008

dík sassi, ved preto som chcela počuť názor niekoho, kto už fusak používa... Lebo ja mám prvé dieťa, tak neviem, čo bude dobré a už mám doma pár vecí, ktoré sa mi zdali nepostrádateľné a teraz mi stoja v skrini... 🙂 Čo dávaš bábätku, ked ešte nie je zima na taký hrubý fusak, ale zároveň je ešte zima na to, aby bábo sedelo v kočíku len tak (lebo malá pôjde o nejaký mesiac - dva do šporťáka a bojím sa, že v marci - apríli jej bude zima len tak. Ja mám kočk Concord Fusion, tam je nánožník, ale len vo forme látky, nie taký hrubý teplý, ako v niektorých iných kočíkoch.

sassi
9. dec 2008

ja viem, ten nanožník na Concorde je len v madle taka tenka latka 😉 navyše je dosť "otvorený" - dobry fusak ti bude treba 😉
Ja ked nie je moz zima, radšej oblečiem maleho len do tenších vecí a dam do fusaku, aj v tomto počasí, čo je teraz - pančuchy, nohavice, kotníkove topánky + bunda a dam do fusaku
Zasa horko babbatku nebude, kedže sa v kočíku nehýbe 😉

No a ked bolo teplejšie, tak mam aj španielsku deku, tak mu len zvrchu zakryjem nožky, odspodu mam kočík vystlaný. Pri dcere som mala len menšiu buginu CAM APOLLO, tak jej som si ušila z deky taku vložku (vystrihla podla vnutra a vyšila diery na pásy) a to jej davala pod zadok 😉

No alebo ten letny fusak, len sa mi to zda dosť velky rozdiel v cene...
Sice ak maš 1. babo a je predpoklad, že ešte využiješ aj pre dalšie, možno sa ti oplatí do toho investovať 😉

my už viac detí mať asi nebudeme, aj preto som kupovala "používany"
Min. rok som mala po sebe e kožušinovy 32-ročný, kym maly viac ležal, bol v pohode, ale som nan dostala nervy, lebo ako maly sedí, neda sa mi upevniť do kočíka a maly to cele "vykopával".

janina1977
9. dec 2008

ahojte, no niekto ho chváli, niekto kritizuje, ja som ho kúpila ma MMB za 1500 SKK nový, zatiaľ mi vyhovuje a neplatíme toľko za značku ako u iných typoch
tessie- upevnila som ho tak, že som na spodnú stranu fusaku prišila ku otvorom na pásy - bočným - páry tkaničiek, ktoré som prevliekla cez otvory na pásy v kočíku a upevnila vzadu na konštrukciu

denisab32
11. dec 2008

Plne súhlasím s janinou1977 - niektoho chváli, niekto kritizuje.
Ja mám odskúš. aj Emitex je výborný, ale má svoje chybičky, nepáčilo sa mi to, že sa šmýkal, ale to môže byť individuálne v závislosti od povrchu poťahu kočíka, ešte sa mi viac pozdávajú fusaky, ktoré sa odopínajú uprostred, hlavne, keď sme boli v obchode na nákup...., tak sa mi to zdá praktickejšie.
Čo sa týka ceny, je naozaj výborná, keď zoberiem fakt, že sa šijú v Čechách a nie v Číne.
Musím sa priznať, že ten čo spomenula Tessie sa mi vôbec nepáčil, berte to prosím ako môj názor 😉

Určite odporúčam porovnať s týmito značkami: EISBÄRCHEN a KAISER - Nemecko

sasiki
11. dec 2008

A aký je Eisbächen?

ma76
11. dec 2008

Mala som Eisb.No zaleži aky maš kočik,je teplunky a dosť hunaty.Zbytočne moc teply na môj vkus.Odhadujem ho tak do -8°C.Ale pre malinke vyborny,pre 6m a viac moc teply,môj nazor...pa pa

sasiki
11. dec 2008

dik ma76 🙂

ma76
12. dec 2008

🙂

denisab32
13. dec 2008

saskiki, EISBÄRCHEN i KAISER sú nemecké fusaky, Kaiser má výhodu, že je dlhší, spodná časť sa dá odzipsovať a keď je dieťatko väčšie topánočky má vodku na "stupienku" kočíka a až po spodok fusačik, čiže nepodfukuje.
No a ešte sa mi páčia farby 😉

sassi
13. dec 2008

z EMITEXu tiež sa da zhodiť spodny diel a nožky trčia.
Ja som ho vyberala podla velkosti, je suveranne najdlhší z tých typov, kopa fusakov je fakt len na dieťa do roka 😒
Zasa tento komplet s tým spodným dielom sa do menšej buginy nemusí vojsť na dlžku! Do mojho kočíka vojde presne na doraz, teda hore od vrchu opierky, a spodok sa opiera o opierku na nožičky.

denisab32
13. dec 2008

sassi, áno dá sa zhodiť spodný diel, ale potom je krátky, čiže je komplikované ho používať bez spodného dielu...pretože potom dieťatku "podfukuje", keď je väčšie
....keď sme porovnávali dĺžku tak sú rovanké emitex i kasier, eisbarchen je menší, tak niekto zle meral...

Ak sa vytvorý kukla okolo hlavičky krásne sa zmestí aj do malých vaničie typu Quinny a pod...

sassi
13. dec 2008

prečo by podfukovalo? Ja mam aj naožník až po spodok, nebude podfukovať... iba som uvažovala, že trebárs keby malý behal v snehu a mal potom mokre nožičky, tak ten spodok zhodím, aby mi ho nedomazal 😉 Inak ho nemám prečo zhadzovať ...
kukla sa da vytvoriť aj na Emitexe, ale potom je to na ukor dlžky, teda treba s tým rátať, že potom sa tam zmestí len menšie dieťatko
inak som kukala, tak ked už sa mi celkom páči ten Kaiser (aj cenovo dobrý) , Eisbärchen ma len 98 cm, podla udajov na nete, aj original do mojho kočíka GRACO ma 98 cm 😒

denisab32
13. dec 2008

sassi my sme mali emitex a v tom čase na trhu nič lepšie nebolo, bola som s ním spokojná i keď mal chybičky...ten Kaiser sa mi páči však viac...môj názor 😉

sassi
13. dec 2008

no ja som predtým mala len ten starý po mne, takže toto je super teraz 😀
škoda, že som nevedela o tom KAISER, možno by som bola zvážila ... neviem, tento som kupila za dobru cenu použitý.
U nas v detských obchodoch nič nemali, pobehala som , ale ani EMITEXy nemaju 😒 sa mi zdalo, že o tom fusaku počuju po 1.x odo mna
a keby že chcem na objednávku, tak sa to nedalo tak, že ak sa mi nebude páčiť, potom ho nevezmem 😒

Takže som kupovala podla referencií na nete 😉

tessie
6. jan 2009

Dakujem vám za rady. Aj mne sa páči Kaiser farbami, ale naša malá bude mať len 5 mesiacov, a zdá sa mi, že je moc dlhý, že by sa v ňom utopila, kedže sa nedá skrátiť ako Emitex. Takže zostávame asi pri tom Emitexe, ale rozhodla som sa teda pre ten pôvodný model, nie tú novinku. Asi by som to fakt nevyužila. Ešte ma zaujíma jedna vec. Ked odzipsujem ten predlžovací diel, a zostane mi na túto zimu pre malú len kratšia verzia, dá sa ten spodok zazipsovať na tej kratšej verzii alebo to zostáva otvorené? Dakujem

janina1977
6. jan 2009

tessie- kratšiu verziu zazipsuješ, ja som s ním veľmi spokojná, odporúčam

tessie
6. jan 2009

janina - dakujem veľmi pekne. Akú máš farebnú kombináciu?