Golfáč Shape 2014 pre ťažšie dieťa

matya77
17. jún 2014

Ahojte mamičky...viete mi prosím poradiť golfáč pre ťažšie dieťa? Upresním...náš malý má 20 mesiacov, a už váži 17,40 kg a meria 101 cm. Nie je vôbec tučný, len dlhý a ťažký. V klasickom šporťáku ho už nevládzem tlačiť ani po rovnej ceste, nieto ešte vychádzať na obrubníky a o autobuse radšej ani nehovorím 😒 Väčšina klasických golfáčov je s maximálnym zaťažením do 15 kg. Určite je tam aj nejaká rezerva, ale riskovať to nebudem. Viem že sú golfáče robené aj pre prípady do 25 kg, ale to sú hriešne drahé Maclareny alebo Pegperégy...a podobne a ja naozaj nemám 200 EUR. Našla som na nete Shape 2012 od výrobcu 4BABY, stál 69 EUR, a bolo písané že je do 25 kg...po doručení sme zistili že je len do 15 kg, chyba sa stala na stránke internetového predajcu. Teraz som zase natrafila na Shape ale už 2014, kde je zase uvedené do 25 kg...práve som im napísala či je to naozaj tak, takže čakám na odpoveď. Ale chcem sa opýtať, či má niektorá podobný "problém", a aký kočík ste vybrali? Prípadne či má niektorá mamička kúpený tento Shape 2014, a aký je? Ďakujem pekne za všetky rady, príspevky... 🙂

jul11
17. jún 2014

@matya77 ahoj.mame shape kupovali sme minuly rok.myslim ze zvladne 25kg.mne v jednej predajni povedali ze podla nejakej eu normy mozu pisat 15kg pritom vsetky zvladnu 25kg a testovane su na 35kg

matya77
autor
18. jún 2014

Ahoj ďakujem za odpoveď. Tiež som počula o tom, že tých 15 je čo sa týka bezpečnosti dieťaťa...a nejaká rezerva musí byť. Len sa bojím že keď nášho "drobca" posadím to takéhoto golfáča, aby sa mi raz pod ním neposkladal, a dieťa sa mi zraní...alebo aby nezačal golfáč pod tou váhou vŕzgať. A práve mi pani odpísala že aj u nej to bola chyba, že nie 25 ale iba 15 kg...a že mi to neodporúča...tak babo raď. 😀