Jane Slalom alebo Jane Nomad?

bejusik
13. feb 2008

Babulky, prosiiim, poradte. Uz som zufala. Zistila som, ze jedine kociky, ktore su dost priestranne pre nasho krpceka (6 mes a skoro 9kg), su tieto dva a uz suurne potrebujem sportak. Len sa neviem rozhodnut. Paci sa mi viac Slalom, ale zda sa mi vacsi, ale zase ma nafukovacie kolieska, co je plus a podobne. Co sa tyka terenu, potrebujem ho aj do mesta, aj na mierne nerovny teren.. Povodne som chcela PP Centro Completo a ked som ho tam posadila, bol ako sardinka, takze neodporucam. Prosim, napiste, nakolko ste spokojne, ak mate jeden z nich a ci by ste ho brali i druhykrat. Dakujem 😉

mobina
3. okt 2008

Jo ale ještě bych dodala, že ten košík mě neskutečně sejří. Vozím v něm jen pláštěnku a lahev s vodou a patenty stejně nedrží 😠 Košík má u mě tedy mega mínus, ale dala jsem si tam "pojistky" a naučila se ho moc nepoužívat a jde to i bez něj, když mám tašku na rukojeti.

lennis
4. okt 2008

Kačko, já právě chtěla hlubokou korbu na celou zimu až do jara, proto jsem původně chtěla velikanánskou korbu, ale teď už bych to asi zas tak neřešila, když je vítr dá se dát pláštěnka, i když je fakt, že když chumelilo, tak malej v Nomadu se vztekal, že na něj chumelí, ale teď jsou už různý vychytávky jako clony atd...
Mobi - ten koš mně taky sejří 😉 , ale už mám velkou přebal tašku, tak do toho naházím i nákup a dám na rukojeť. 😎 , slkaloma bych brala taky jen kvůli bruslím, já si to teda nelajznu bez brzdy, špatně brzdím i sama na bruslích, nejsem ještě moc zkušená 😀 😀 😀

kacka.va
4. okt 2008

mobina: jo tak ten košík já využívám docela dost, odepnu vždycky jednu patentku a naskládám to tam a nebo vycvaknu korbičku a dám tam přímo tašku s nákupem.

norik1
4. okt 2008

Ja nakupy tiez riesim tak, ze vycvaknem korbicku...male veci natrepem cez priestor na boku, ale je pravda, ze mi dlho trvalo, kym som si na to zvykla. Na druhej strane, ked ideme do hyperky, maleho mam v autosedacke a potom je pristup ku kosiku sveeeetovy 😀 😀 😀
No a k tej velkosti hlbokej korbicky - my sme majovi/kvetnovi a praveze velkost hlbokeho mi ucarovala - je väcsi ako ostatne 3-kombinacie...napr.Cam ma z kazdej strany -5 cm, co je teda dost... Ale musim priznat, ze ja som pozerala len na 3-kombinacie, klik system mi pride hodne prakticky 😎 😉 😎

lennis
5. okt 2008

tak užívejte koše, dokud máte hluboký korby, se sporťákem už to tak snadný není 😀

kvietok23
5. okt 2008

baby, nemate niektora farbu urban? ten zeleny...

norik1
5. okt 2008

lennis pravdu mas...ty kokso to bude drina 😀 ja aj tak v lete planujem kupit taky malicky golfac, co sa zlozi ako dazdnik - kvoli dovolenke, takze budem striedat 😲

evao26
6. okt 2008

Holky, řeším zásadní problém 😅 😀 Nomád i Slalom jsou určitě super ovladatelný, plyne to z jejich konstrukce na první pohled - velký kola, dobré těžiště, madlo polohovatelné v kloubu.. Je jasné, že to musí jet dobře. Taky je to měkké pohodlné křeslo pro dítě, o tom žádná 😎 Ale chci se zeptat, jak řešíte zimu - vítr, takový to hnusný počasí, kdy fouká a mrzne nebo mrholí nebo naopak vedro a slunce. Kočárek nemá přehazovací rukojeť ani otočnou sedačku. Budiž. Ale nemá ani vychytávky typu překlápěcí bouda dopředu jako sluneční/protivětrová stříška. Boudička nemá "kšilt" (půlměsíc textilu ohlý dovnitř boudy, který se dá vytáhnout). Sluneční stříška lze použít vsedě. Vleže bouda dopředu nejde překlápět, ale když má kšilt, tak aspoň něco 😉 To mám pokaždý natahovat pláštěnku nebo co? (překlápěcí stříška i kšilt - resp. vestavěná sluneční clona viz např. inglesina zippy, hoco monterio atd. atd.)

To je jeden dotaz - k počasí. A pak mám ještě jeden - k sezení dítěte.

Záda nejdou moc kolmo, takže dítě je opřené furt šikmo a díky příliš dlouhým nožkám je zapadlé a nemůže se moc předklonit a čumákovat.. 😕 Taky mi teda vadí ten mezinožní pás, že vůbec není mezi nožičkama, ale kilometr daleko. Je daleko i pro pětileté dítě. Stejně tak opěrka na nohy - stupátko. Na to dítě nikdy nedosáhne.. Ale to by mi neva, nohy bych nechala natažené. Spíš se bojím, že mi dítě vyjede pod madlem. Některé golfy a sporťáky mají ještě jeden pás, který se obtočí přes madlo a připne patentkami. Dítě pak nevyjede, když není hned přikšírované.. Prostě mi Nomád přijde jako super ovladatelné, s velkými koly, s dobrými jízdními vlastnostmi pohodlné křeslo pro dítě. Ale naprosto bez vychytávek (líp umístěné kšíry, překlápěcí bouda apod.). Prosím o postřehy z praxe. díky 🙂 😉

evao26
6. okt 2008

Ty jo, to s tím košíkem je věc 😀 Já mám houpací kočár a samo přecvakávám korbu, sporťák i autosedačku jedno za druhé a všechno po i proti směru jízdy dle potřeby. Ale ne kvůli košíku. Ten mám velký drátěný a dostanu se do něj kdykoliv ze všech směrů a narvu tam nákup i bágl, bundy atd. 😀 To bude krok zpět pro mě. Ale nechce se mi furt tahat podvozek i korba. Chci to mít v kufru složené v jednom, když pojedu do města. 😎

urbi
23. okt 2008

ahoj holky, majitelky Jané Slalom
chci se poptat, jaké máte zkušenosti s autosedačkou Strata - koupili jsme si celou sadu a z té sedačky jsme teda trošku zklamaní - přijde nám hodně úzká a navíc stříška nejde polohovat a jakoby padá na dítě... tak se chci poptat, zda to je pouze náš dojem... nebo skutečnost..
mám barvu Urban a je moooc pěkná 😉

kacka.va
24. okt 2008

urbi: já mám teda sedajdu rebel pro a tam stříška taky nejde polohovat, jen sundat. Jinak pro mimčo je lepší, když do sedačky zapadne, je to bezpečnější

mirjanka
30. okt 2008

Hlásím se taky ke slalomu...tříkolky jsem nijak vzlášť neobdivovala, ale Nomád jsem zavrhla z důvodu menších dvojkoleček. Na prvního syna jsem měla taky šestikolku, ale mezi dvojitá kola se mi dostal mokrý sníh a s kočárem nešlo jezdit...musela jsem ho tahat pozadu...teď po dva roky nebyl sníh, ale stejně riskovat nechci...takže byla pro mne rozhodující velikost koleček...Jané mi přijdou dost prostorné a kvalitní...barvy roku 2008 se mi až tak nelíbí, nakonec jsem vybrala kočárek oranžovohnědý...
Mám taky autosedačku rebela, stříška polohovat nejde, ale sedačka trochu ano

beponka
1. nov 2008

ahoj holky. tak včera jsme si domů přivezli jané slalom pro a vše jsme zkoušeli sestavovat a tak. jsem nadšená. vše ja opravdu super.
sedačku jsme vzali strata. je taková menší ale bezbečnější pro prcka.

mobina
4. nov 2008

Evao26 tvoje postřehy jsou na místě. Nomád je holt kočárek otevřenější. Zimu jsem vyřešila originálním nánožníkem na Jané a nemůžu si ho vynachválit. Dítě je perfektně kryté proti větru i slabšímu dešti. Co se vedra týče, tak to byl Ondra ještě malý, takže byl stále v poloze ležmo a před něj jsem házela plínu. Jinak jsem si dokoupila sluneční clonu, ale až po sezoně, takže tu prubneme až příští rok.
Co se pásů týče, tak souhlas, ale z druhé strany, není to kočár do terénu, kde by bylo pevné připoutání na místě, ale spíš kočár městský.

mobina
4. nov 2008

Taky jsem chtěla dodat, že asi bude u Nomáda zlobit brzda. Nám začala padat a jakoby drhnout. Samozřejmě to budeme reklamovat a doufat, že už se to nebude opakovat. Ale teď si toho víc všímám a s drhnoucí brzdou už jsem bohužel potkala 2 kočárky. Jeden byl i Slalom 😒 Mám tip 2006.

dan8811
6. nov 2008

děvčata, mám dotaz: neuvažovaly jste při koupi jané slalom nad levnější variantou Nurse dakar? přijde mi téměř stejný....jen ten cenový rozdíl..... Máte některá zkušenosti?

kacka.va
6. nov 2008

a nebude to třeba tím, že nemá brzdu předního kolečka 😉

mobina
7. nov 2008

Kacko myslíš jako Nomád? No asi to tím bude, protože jí využíváš víc, ale stejně by se to asi stávat nemělo a jak jsem psala, je to častý jev. Teď teprve mi píšou lidi, že i u jejich Janéček to zlobí 😠

kacka.va
7. nov 2008

mobi: ne ne, myslela jsem ten Nurse dakar oproti Slalomu, jak píše Dan, že je jedno levnější. Já musím zatím zaťukat, že nám nezlobí a ani maminám co znám a mají Slaloma. Tak jsme měly asi štěstí

kacka.va
7. nov 2008

jinak nevím, jestli to má nějakou souvislost, ale většinou jsem se na diskuzích bavila s maminama, kterým něco zlobilo a kočár kupovaly přes internet.

mobina
7. nov 2008

Kacko tak ať dobře slouží. Já doufám, že po reklamaci už bude taky v pohodě.

dan8811
8. nov 2008

kačko, no dobrá, nemá brzdu předního kolečka, ale ta brzda přece nemá hodnotu sedmi tisíc, což je cenový rozdíl mezi celou trojkombinací jané slalom a nurse dakar... 😒

kacka.va
8. nov 2008

dan: no ono to může být třeba z méně kvalitních materiálů a nemusí to mít všechny vychytávky, které má Slalom. Já nevím, zkus to okouknout přímo někde v obchodě, na obrázku na netu není vidět, jestli to má třeba moskytiéru a podobné věci, které má klasický Slalom. Jinak ona ta brzda je kotoučová, takže klidně nějaký ten tisíc rozdíl být může. Koukala jsem i na kolečka, že jsou jinak dělaná podle mně klasická drátová, takže když se tohle všechno nasčítá, tak je to rozdíl

denisocka
18. dec 2008

chodí tu ešte nietko,potrebujem radu,mám nomad a chcem ho predať a kupiť Slalom,aby som si splnila tužbu o trojkolke ale neviem ,či vojde do FELICIE

kacka.va
18. dec 2008

ve složeném stavu uvádějí u Nomada 90x61x40 a u Slalomu 85x61x49, tak si to zkus poměřit, jestli ta výška složeného kočáru, když ho dáš do kufru, nebude moc.

denisocka
18. dec 2008

mieri zohnať nie je problem,poptrebujem v reale skusennosť

kacka.va
18. dec 2008

no, já právě myslela, že když máš Nomada, tak přesně víš, jak se tam vejde, takže by se to dalo odvodit od Nomada, že ten je na délku delší, takže u tohohle rozměru nebude problém, ale zase je nižší, takže ke složenému Nomadovi v kufru bych připočítala navíc těch 9 cm a hotovo 🙂

denisocka
18. dec 2008

no hej,ale myslím že sa da predne kolečko odobrať-teda si myslím,lebo na powertracku mi to šlo

kacka.va
18. dec 2008

no ale to nemění nic na tom, že ve složeném stavu je při položení kočáru větší výška, takže to kolečko asi nevadí, ne?

denisocka
18. dec 2008

😒 hm hm ... ty máš Nomad?