Kedy môžem dať bábo do športového kočíka?

jessiejess
31. okt 2016

Zenusky prosim Vas,odkedy je vhodny sportovy kocik pre babo?Moja mala ma 4 mesiace a nezmesti sa do vanicky,je tam strasne napratana ☹

kp7333
31. okt 2016

Podla toho aky sportovy kocik. Su aj sportiaky, ktore su vhodne od narodenia - daju sa sklopit do uplneho lahu, da sa k nim kupit aj fusakotaska, co je v podstate namiesto vanicky. Moje deti isli do sportiaku od 5.mesiaca a rovno do fusaku a v pohode.

shia
31. okt 2016

nasa bola cca od pol roka, s tym, ze ked spinkala som ju polahla do uplneho lahu (dalo sa dat uplne do roviny), lebo takto male babo potrebuje este byt aj vo vodorovnej polohe, takze zalezi ako polohovatelny sportiak mas...

candii
31. okt 2016

Uff.. 4m a nezmesti sa do kocika .. to podla coho ste kupovali vanicku?
Moj bol v sportiaku od 9m ale nesedel. Cize do pololahu .. alebo do uplneho lahu

jessiejess
autor
31. okt 2016

@candii tak v dnesnej dobe su vanicky mensie ako byvali,je tam proste napratana ako ju dam aj do fusaku.A mala mi rychlo rastie,takze s tym nic nespravim.

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jessiejess
autor
31. okt 2016

@kp7333
@shia
Mam kocik do pololahu,niektore mamicky ze davali uz od troch mesiacov do takeho kvoli refluxu.Ze aspon im nevygrckavalo ked bolo vo zvysenej polohe.Preto sa pytam ci aj niektora z Vas nema skusenost ze davala dieta do sportoveho skor ako pol roka.Ten co mam ja je od pol roka,ale asi za mesiac ju budem musiet tam dat.Keby nemusi byt vo fusaku tak v pohode,ale ked ju dam do neho tak tam je napratana😔

jessiejess
autor
31. okt 2016

@papaya308 ja kocik uz mam,len som chcela vediet odkedy ste tam babena davali.

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kp7333
31. okt 2016

No ja som deti vozila v pololahu - to je asi 30 stupnovy sklon a ked zaspali, dala som ich do lahu. Ale myslim, ze by sa nic nestalo, keby aj v tom pololahu spali. Pre refluxove deti je to lepsie.

jessiejess
autor
31. okt 2016

@papaya308 no musim nieco vyspekulovat bo ja mam na pololah...

shia
31. okt 2016

@jessiejess a sportovy mas aky? ze kociky su mensie je polopravda - su mensie,take tie "stylove", ale ja som si napr kupila dada paradiso carino pred 4 rokmi a ten je vnutri super velky, malinku som tam mala do polroka cez zimu a to oblecenu v hrubej kombineze, pod nou deku, na nej deku, vo fusaku a cez ten deka (cez zimu). Treba si vyberat velky kocik, nie "krasny". Sportovy mame zase baby jogger city elite, takze tiez super velky, ale treba si vyberat podla rozmerov, nei podla toho co je "in" a tym sa nechem nikoho dotknut, ale ked vidim niektore tie babatka natlacene v stokke a pod, tak sa ani nedivim, ze sa nezmestia...

jessiejess
autor
31. okt 2016

@kp7333 ved to neviem ci mam dat aj do pololahu 4-mesacnu...ale zase sa mi to nezda zeby bola moc v sede...musim vyskusat,este som ju tam neskusala dat.

jessiejess
autor
31. okt 2016

@shia tak teraz mam casual play S4 a sportovy quinny speedi

kp7333
31. okt 2016

No my sme mali mali vanicku dost velku, ale deti v nej od 4. Mesiaca nechceli byt, lebo boli zvedave a chceli pozerat. A vo vyhlade im branila bocnica na vanicke. Preto isli do sportiaku skor. Takze nie je to vzdy len o velkosti vanicky.

shia
31. okt 2016

ja som mala polohovatelni aj vanicku na hlbokom kociku (dno v nej od polovice), takze som ju v nej mohla dat chvilku sediet a videla vsetko a potom zase lahnut atd...a sportovy co bol k nemu z tej 3kombinacie bol zase polohovatelny uplen do lahu, takze zase mohla krasne lezkat..treba si asi vybrat dobry kocik...

kp7333
31. okt 2016

@jessiejess no ten quinny speedy moze byt problem, lebo ak sa nemylim, nema otocny sed. Cize dieta v nom sedi v smere jazdy a tym padom chrbtom k mame, co u tak malych deti moze vadit. Ale quinny maju zas dost velke vanicky, tak by som na tvojom mieste mozno skusila k nemu dokupit hlboku vanicku (kludne z druhej ruky).

candii
31. okt 2016

@jessiejess vsak ja nic v zlom. No ja som mala vanicku 80cm bol tam 9m a kocik bol z roku 2015 cize nie az tak stary

lucinka511
31. okt 2016

CO mate sporotve kociky to su kociky len od nejakych, tych mesiacov a nie od narodenia? lebo to je potom pekne naprt,kedze potrebujem kocik kt je od zaciatku pouzitelnz a nie od dajem tomu polroka,..To znemna ze sporotvy kocik je pouzitelny od par mesiacov? A existuje aj taky sporovy kocik s vanickou,ci vobec? DAkujem

jeennyv
1. nov 2016

@lucinka511 su sportaky prispôsobené od narodenia kde dáš tašku pre novorodenca vačšinou mas v popise kočíka napísaný že vhodný od narodenia( 0+) a 2kombinacia, že ako športový a akože vanička a klasicky je sportak od 6 mes lebo sa vo všeobecnosti ráta, že dieťa od 6 mesiacov sedí ale nie každý takýto sportak ( 6+) ide do úplneho ľahu plus niekde mas korytkove sedenie, niekde rovinu..

viks696
1. nov 2016

alebo skús pozrieť 2 kombinácie 🙂 našla som aj kupón na zľavu keď sestra hladala stránku na kočíky (http://www.kuponyzdarma.sk/market24-sk/)