Kedy ste kupovali kočík?

gabika150
26. jan 2017

Ahojte kočky chcela by som sa opytat kedy ste riešili kupu kočiara?
Dakujem

sibalka21
26. jan 2017

V priblizne 7. mesiaci

gabika150
autor
26. jan 2017

@sibalka21 kupovali ste novy alebo pouzivany?

sense
26. jan 2017

Po 3 mes sme zhanali. Ale kupili sme ked sim bola v 5

sibalka21
26. jan 2017

@gabika150 Novy, z Polska 🙂

gabika150
autor
26. jan 2017

@sense noo ja uz pozeram od kedy som zistila ze som tehu znama kupila kociar nedavno a je cca 3-4 mesiac

sykorkauhliarka
26. jan 2017

my sme kupili kociar v 8. mesiaci....nemal by sa kupovat dlho dopredu...povery hovoria ze to prinasa smolu...o mojej znamej sa to naplnilo :(

moni244
26. jan 2017

okolo 7 mesiaca a používaný

gabika150
autor
26. jan 2017

@sykorkauhliarka ake povery?

sibalka21
26. jan 2017

@gabika150 suhlasim s vysie uvedenym prispevkom 🙂 Pozerala som aj ja dost skoro, ale s priatelom sme si povedali ze az koncom 7ho mesiaca kupime, dovtedy sa moze stat hocico... Jedna mojej kamaratky znama, tiez kupila kocik ked bola v 5. mesiaci, aj postielku a vsetko pomaly, a o mesiac zistili, ze babo uz nezije, bohuzial.... Radsej neskor kupovat vybavu....

sykorkauhliarka
26. jan 2017

no ze kociar sa nekupuje dopredu lebo to prinasa smolu ...ze sa babo nemusi narodit....znama bola tehotna o jeden mesiac menej ako ja ...my sme nemali nic kupene pre babo ona uz mala aj kociar nvm ci nie v 20 tt a maly jej umrel v bruchu

hivanik
26. jan 2017

Uz som pocula ze si mamicka kupila kociar v 4mes.a do porodu ho aj predala lebo sa jej prestal pacit. Vyhliadnem a kupim po porode, aspon my sme tak kupili. Babatku nezalezi v akom sa vozi .....😉

gabika150
autor
26. jan 2017

Aha tak dakujem za informacie 🙂

sense
26. jan 2017

@sykorkauhliarka to su len povery, zrejme by sa jej to stalo aj keby kociar nekupila

sense
26. jan 2017

@gabika150 inak ja som mala na zaciatku 7 mes uz komplet vsetko kedze od 27 tt ma lekar pripravoval na to ze to moze prist uz kedykolvek a ze najradsej by bol aby sme to dotiahli aspon na 36-37 tt aby boli pluca vyvinute...

gabika150
autor
26. jan 2017

@sense tak ako ja som v 4 mesiaci...14tyzden a 2 dni....a na vyse moja sesternica otehnela a hned kupila kociar aby sa nemusela potom stresovat a mala sa narodila v pohode

sykorkauhliarka
26. jan 2017

@sense pri poriadnej zdravotnej starostlivosti by sa jej to nestalo lebo lekari zanedbali preeklampsiu ale ide aj o to podla mna ze ked zena pride z nemocnice domov a musi sa pozerat na celu vybavu tak je to este vacsia zataz na psychiku..

sykorkauhliarka
26. jan 2017

@gabika150 ved to nieje pravidlo ale povera

danusskaaa
26. jan 2017

Neviem, ja poveram moc neverím... v niektorých rodinách sa nakupuje hneď ako zistia, že čakajú babo a vpohode. Skôr by som riešila priestor kde budeš tie veci držať ešte pol roka. Ja som kúpila prvý kočík keď som bola v 16 týždni - cena bola perfektná tak som neváhala. Druhý som kupovala nedávno ale nič nerobím, len ich prekladam, aby v byte co najmenej zavádzali. Ak teda nemáš niečo super vyhliadnute tak kľudne počkaj, nejde o nedostatkovy tovar, že naň budeš čakať dlho.

hivanik
26. jan 2017

V dnesnej dobe je taka ponuka , ze neni problem nakupit. Ked si spomeniem ako nam rodicia chceli kupit detsky kociarik...otvoril sa obchod a kazdy kto bol sikovnejsi tak nakupil a kto zavahal musel si pockat na dalsi tovar😀

zuzanadvorska
26. jan 2017

Ja som v sobotu kupila kočik a dcerka sa mi narodila v nedelu 😀 ale to je už extrem si myslim 🙂

renyreny
26. jan 2017

Ja tiez na povery neverim, ale kocik a ostatné veci som riesila az v 32. tt, pretoze, nikdy nevies ako to vsetko dopadne a potom sa pozerat na tie babatkovske veci.... Fuuu to by som nedala ☹ , tak som to radsej riesila takto. Ja viem, ze stat zle sa moze hocikedy, ale cim vyssi tyzden tehotenstva, tym je vacsia sanca, ze to bude ok 😉

krajco
26. jan 2017

Pri prvej sme kupovali kocik 3 mesiace dopredo, novy Camarelo, pri druhej bam nastastie stihol prist 3 dni pred neplanovanym porodom Riko brano ecco😊

jeennyv
26. jan 2017

@gabika150 kamosky kupovali veci az okolo 7. Mes. Obe a mali veci u rodicov, preto ze nikdy nevies, co ked a ako bolo spomenute potom sa na to pozerat...tu ide o to, ze v cloveku stale hloda to, co ked..dnes kocik nie je nedostatkovy tovar..ked nemusis rozmyslat nad peniazmi prides hocikam, kupis a ides..

janickacrazy
27. jan 2017

@gabika150 Je to na tebe kedy kúpiš kočík, ja som bola asi v 5mes. ked sme kupovali a nič sa nestalo, to sú len hlúpe povery. Niekto čaká na to, aby vedel pohlavie bábatka, pokiaľ chce kúpiť napr. ružový pre dievča. My sme vždy kupovali neutrálnu farbu, zelenú, šedú, takže nám to bolo jedno. Z mojej skúsenosti radšej kúpiť značkový drahý z druhej ruky ako nový z Poľska.

tortelinka
27. jan 2017

@zuzanadvorska my sme mali dieťa doma, ažpotom sme narýchlo kúpili..ale to bola iná situácia🙂

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinna88
27. jan 2017

Ahoj.
Pri prvej dcérke som bola strašne poverčivá, kočík sme kupovali nový v hodnote cca 1000€-však prvé bábätko....a priniesli nám ho domov deň po porode ( objednaný bol skôr, len predajňa nám ho držala)
Teraz pri druhom som kupovala použitý Britax go v perfektnom stave za super cenu cca v 7 mesiaci, nakoľko máme ešte aj dcérku, výbavu som riešila skôr, aby som sa aj jej venovala.
😉. Veľa vecí, neutrálnych zdedil po dcérke. Poučila som sa, dávala som preč 18 krabíc s oblečením😉
Takže moje odporúčanie: kocik kľudne skôr, pouzity v dobrom stave 😉 ved bábätko tam aj tak bude krátko.....

sykorkauhliarka
27. jan 2017

ako som tu videla tak su zeny schopne vymenit za 3 roky aj 30 kociarov..ja mam polsky a teda na to ze je polsky je dobry nic mu nieje a denne ho trieskam po schodoch kocik nieje na kratko kocik je aj na tri roky pri dobrom vybere...ten nas posluzi aj pri dalsom babatku