Kočiar pre februárové bábo

angel1979
15. júl 2016

Dilema, prve dieta a neviem aky kociar kupit. Netusim v com h budem vozit v zime( november, december), je dobre kupit 3kombinaciu, alebo radsej osobitne vsetko?
2. aka sirka kociara je max? Idem kupit auto, tak aby sa mi zmestil do kufra ;) a mozno kym pojdem kupit kociar auto uz bude ;)
Dakujem

bajana
15. júl 2016

@angel1979 záleží od rozpočtu....ak nechceš dať za kocar 1000 Eur, tak by som kúpila kvalitnú korbu typu Inglesina a potom dala dieťa do športového typu Valco Snap. Z akejkoľvek trojkombinacie potom budeš chcieť dať dieťa do golfiek, ale Valco vydrží do 3r.
Tiež mám februarovcatko narodené v decembri a stále je v korbe a ešte dlho bude. Síce veľa matiek dáva aj 4m dieťa do športiaku, ale väčšinou je dôvodom minikorba, tie sú teraz veľmi moderné.

ewelyn3
15. júl 2016

Ja by som ti odporucila Geisslein F4 a namiesto vanicky prenosnu tasku. To je sportovy kocar, na ktory sa ta ta taska s babom a mas vlastne vanicku..akurat lahku a prenosnu...kocikovala som v nej moje deti do 7 mesiacov...a to ja som mala velke deti..stvorkilove a 55 cm ked sa narodili. A k tomu vajicko. Vajicko som vyuzivala asi do 10 mesiacov. Ten kocar je do 3 rokov v pohode...odvozil dve deti za 5 rokov po rozbitych dedinskych cestach a stale je uplne v poriadku..bez poruchy alebo nejakych problemov.

ewelyn3
15. júl 2016

Jo a zmesti sa aj do makeho auta..ja mam male a v pohode sa tam pomesti..este aj na dovolenku sme s nim isli a vsetko sa zmestilo 😉

angel1979
autor
15. júl 2016

@bajana lenze to uz babo je 3mesacne, ale mne presne o to ide, ked sa narodi februar do leta a dalsiu zimu aky kociar mi treba, ale vdaka za radu
kociar bude kupovat krstny, take su vraj zvyky, on na peniaze nepozera, len aby mala stylovy kociar, ze jemu sa pacia tie retro, co teraz su v mode...pojdeme kuk do polska

hettinka
15. júl 2016

Ja som mala pre februárové bábätko kočík GRACO quattro tour de luxe a iný som nepotrebovala. Vozil sa do 2 rokov.

angel1979
autor
15. júl 2016

@hettinka super idem pozriet, ked mi ho najde ;)

hettinka
15. júl 2016

My sme ho tiež kúpili v Polsku, vyšiel vtedy nejakách 7000 korún, ale mali sme bez autosedačky, pretože tú sme už mali po dcére. kebyže nemám autosedačku, určite vezmem aj tú.
Kym bol malinký, vozila som ho v tej prenosnej taške, a od asi 4 mesiacov už potom bez nej, bolo leto a je polohovatelná ta opierka chrbta do úplne vodorovnej polohy ... do dalšej zimy už syn sedel a neskor behal, takže stačila bugina.

Ešte dodám, že syn bol taký valibuk, v polroku mal 9kg, v roku skoro 12,80 kg, a kočík držal v pohode.

Jediné, čo sa "pokazilo", bola tá guma na kolieskach ... akože boli funkčné, ale opotrebované čo sa nečudujem, lebo sme ho využívali 2 roky naozaj velmi intenzívne. Pani, čo som jej ho predala, si ich dala vymeniť a slúžil ďalej.

maminkasisa
15. júl 2016

skus popozerat Inglesiny, tie maju velke vanicky... aj vajicko sa da nakliknut na spodok, ja som mala Magnum, maximalna spokojnost, nic sa nepokazilo, vyvozila som 2 deti, v zime sa vmestili aj s fusakmi a dekou, su tam odpruzene kolesa, aj sa dali pohojdat...

angel1979
autor
15. júl 2016

@hettinka a to normaône a trhu si kupila, alebo v obchode?

hettinka
15. júl 2016

normálne v obchode ... takú vec by som na trhy určite kupovať nešla
mali sme ho pôvodne zarezervovaný v Žywiec, ale syn sa narodil skor, tak manžel bol preň v Bielsko Bialej

rojko
15. júl 2016

Moj maly sa narodil 3.2 a mali a este aj mame kociarik Bexa...nemozem si ho vynachvalit 🙂 je to skor 4- kombinacia...mame dva " spodky ", na jeden spodok sa da vlozit vanicka a vajko, druhy spodok je na sportiak...kupila mi ho svokra od ruky, je po jednom dietati a vizera ako novy. Stal 170€, chybala tam len taska, ale tu som tiez dostala. ( odporucam tasky na kociar z Dm- ka. Obsahuje prebalovaciu podlozku, vlhcene utierky a krem na ritku. Cena je cca do 25-30€. ) kolesa su nafukovacie, perfektne do snehu...vanicku sme vyuzili len dva mesiace, doteraz kocikujeme vo vajku 🙂

angel1979
autor
15. júl 2016

@hettinka super a vedela by si mi aj stranku nejaku dat? budem musiet pobehat obchody aj tu nech vidim nazivo

angel1979
autor
15. júl 2016

@rojko presne to som potrebovala pocut moja sa tiez narodi koniec januara mozno februar a chcem vediet, ze v com budem kocikovat maj a cele leto, idem pozriet aj ten tvoj

rojko
15. júl 2016
angel1979
autor
15. júl 2016

@rojko no super, ten prvy je bexa, ci druhy?

rojko
15. júl 2016

Obidva su Bexa.. to je ta 4-kombinacia co som Vam pisala...dvakrat spodok, vanicka, sportiak a v predu je vajko...novy je samozrejme drahy, ale nas je z detskej burzy...velmi rada chodim na rozne detske burzy, nieje predsa hanbou si kupit nieco z " druhej ruky " 🙂

dominikav123
15. júl 2016

Ja mam napr. Hartan VIP a vanička je odložená, nie preto ze je mala, prave naopak je to veľké a tažké spolu, ale kočiar je kvalitný a prejde aj po tráve ci kameňoch bez problémov. Auto mam maly športiak a zmestí sa aj do kufra.
Malú (3 mesiace) vozim v športovom lebo sa da sklopiť do lahu. A mali k tomu aj take vložky ze máš akože aj vaničku. V zime by som dala decko do fusaku a ides. Ale myslím ze ho v Poľsku nekúpiš aspoň v Targu nebol.

rojko
15. júl 2016

Ja som maximalne spokojna z Bexou...kociarik je lahky - byvame v bloku vez vytahu a tak ho nosim z druheho poschodia 💪💪💪lahko sa dokonca aj sklada, jedina nevyhoda je len ta, ze je cierny a teraz v tychto horucavach je to doslova masaker... 🙂 rok vyroby je 2013 🙂

angel1979
autor
15. júl 2016

@rojko ano to viem, ze musim vyberat podla farby ;) prva podmienka pri kupe

angel1979
autor
15. júl 2016

@rojko mne by tiez stacil z druhej ruky, ked este viem, ze druhe v nom nebude, lebo nebudeme na sk a nebudem ho vlacit odtial, ale mamka a brasko nechcu o tom ani pocut, ze prve dieta, tak musi mat vsetko novucke ;) mne by stacil aj za 50€ z bazaru

rojko
15. júl 2016

@angel1979 v podstate mas pravdu, ved vieme ako je vsetko v dnesnej dobe drahe :( moj prvy syn ma 13- rokov a teraz mam 5- mesacneho...pri prvom som mala skoro vsetko nove, ale teraz som vdacna za vsetko...moja mamka mi vela veciciek podonasala od svojich kamaratiek, chodi na rozne stranky a je aj na fb...smejeme sa, ze " kšeftuje " 🙂 samozrejme, ze mam aj nove vecicky, no a vela sme aj podostavali...kazde babo je ine a tak isto aj velkosti nezodpovedaju...nas maly ma 5.mes. a nosime vecicky na 9.mes. 🙂

siska53
15. júl 2016

@angel1979 ja som mala inglesinu magnum. Mam marcove deti. Zmestili sa do neho ak na dalsiu jar,spali tam a v zime,ked mali medzi 9-12 m.aj s fusakom.
"magnumka" je vlastne trojkombinacia,len s tym rozdielom,ze nemas osobitne vanicku a osobitne sportovu cast,je to v jednom. Mne maxivyhovovala lenze ja mam rada klasiki a tym modernym kociarom s otocnymi kolieskami a malymi vanickami neviem prist na chut.

siska53
15. júl 2016

@maminkasisa ty si moj clovek! U nas tiez tak,ja som aj tretie chcela,kebyze drahy chce, juj,v tom by som.si este raz zakocikovala! Dufam,ze tam.inde sluzi dobre. Nam sluzil uplne vyborne. A nevedela som.si vynachvalit aj kosik,kedze nakupy som si robila na 95% sama.

alby2014
15. júl 2016

Ja mam Inglesinu Sofiu, MILUJEM TEN KOCIK, normalne kolesa, normalna vanicka, pruzna, radsot kockikovat, maly tam bol do 8 mesiacov, ma skoro rok a doteraz v nej spi na terase, ked je teplo...ale zas moj maly nie je velke deita. Proste nie je nad klasiku, inglesina je tradicny hlboky kocik a je odlozeny a pripraveny pre dalsie nase ratoslesti... sportiak sme dostali, tak som neriesila, ale tesims a az ho dorazim, lebo je to hnusne tazke hovado a ja by som taky nekupila, druhemu kupim nieco typu Valco ( kde mi vsak vadi, ze sa neda otocit tak, aby na teba babo videlo) a tento rovno spalim,alebo dam svokrovcom na chalupu...ja nie som fanusik trojkombinacii...

mirrina
7. dec 2016

@maminkasisa ahoj prosim ta a mala si k inglesine ten zimny novorodenecky fusak ? Ja mam k sofii a neviem ci staci na zimu. Nezda sa mi to😏 Dakujem!

mirrina
7. dec 2016

@alby2014 ahoj prosim ta a mala si k inglesine ten zimny novorodenecky fusak ? Ja mam k sofii a neviem ci staci na zimu. Nezda sa mi to😏 Dakujem!

katka253111
7. dec 2016

Ja by som do 3kombi uz nesla... ci kupis drahy a moderny alebo polsky s velkou vanickou (nala som dorjan) a bola fakt velika, mala som septembrove dietatko...hlboka cast bola super i vajicko. .ale sportova ako pri vacsine kocikov obrovska a nespratna 🙂 poskusala som potom zo 10kocikov kym som nasla sportovy, ktlry mi plne vyhovoval a bakoniec som zostala pri Britax b agile (mala som ho na nafukovackach, inak ma penove kolieska...ak inak treba sa obzerat po britax b motion ten ma origos nafukovacky) a nuna pepp 🙂 tu som nikdy nechcela, ale lahsie ovladarelnt kocik som jakziv nwvyskusala a miluje ho aj moj uz 26mesacny krpec 🙂 teraz mame uz len nuna pepp a z dediny sme si doniesli na zimu Concord fusion, ten je priestorovo obrovsky aj pre vacsie dieta...moj v nom cwz leto na dedine spaval a miesta kopec 🙂

angel1979
autor
7. dec 2016

@katka253111 dakujem uz mam kupeny kocik 3kombi od ruky, nie novy, ale zachovaly a pream dalej

siska53
7. dec 2016

@mirrina viem,ze si sa nepytala mna ale ja som k mojej inglesine rovno kupivala aj fusak,znacku neviem,ale bol aj pre novorodenca i pre vacsie dieta,kedze bol nastavitelny-dal sa zvacsit i zmensit. Kedze bolo dost teplo,tak sme ho pri novorodencoch az tak nevyuzili-len pri nalom asi zo 2-3x, no v zime,ked mali tych 9 a viac mesiacov sluzil. Ked boli este vacsi a chodili,len som nadzipsovala tu dalsiu cast.
Ten nas bol normalny fusak,nekupovala som specialne pre novorodenca,chcela som nieco univerzalne.

mirrina
7. dec 2016

@siska53 prosim ta a aky si mala ten zimny fusak teda? Ked si bola spokojna, necham si poradit. Taky aby sa mi vosiel do hlbokeho kociara Inglesina Sofia. Nemam predstavu ze ktorym znackam sa mam vyhnut aby dietatku nebolo zima, ale zasa nepotrpim si ani na znacku. 🙂