Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

kocicinka
11. okt 2013

@madormi prosímtě nevíš, jestli když si koupím přes mmb u moniky stříšku, tak jestli se na to vztahuje i možnost vracení bez udání důvodu do 14 dní? Jde mi o to, kdyby mi barevně neladila. Jako doufám, že ladit bude, mám to prokombinované, ale kdyby náhodou.....Díkes

martuska75
11. okt 2013

@aristokratka Rozmer vaničky píšu na nete takto - vnútorné rozmery: d76 x š31 cm. Brio má z tých väčších takže je to určite habadej dosť. Aj ked ja som hlbokú časť Bria nemala.
S úplným ľahom to podľa môjho názoru nie je vôbec problém, lebo ked už dieťa môže ísť do šporťáku tak už úplný ľah nepotrebuje. Obvykle je to okolo pol roka, ale ja som na spanie dávala do hlbokého ešte o dosť dlhšie. A na zimu o to skôr. Trend dávať deti veľmi skoro do šporťáku suvisí hlavne s tým že sa im do tých pidi-midi trendy vaničiek jednoducho nezmestia (hlavne v zime vo fusaku- čo je ešte horšie). V tom šporťáku nevidí dieťa o nič viac ako v hlbokáči pokial ho dáš úplne do ľahu, najmä ak je dobrá veľká budička, čo Brio má.

martuska75
11. okt 2013

@kocicinka Pochybujem, lebo to šije na objednávku. Ty si vyberieš látku a na aký kočík to chceš a ona ti to ušije. Čo s tým bude robiť ked jej to vrátiš?

kocicinka
11. okt 2013

@martuska75 To nevím, proto se ptám 🙂 Ale kdybych jí to vrátila, tak by to mohla teoreticky prodat někomu jinému, kdo bude chtít stříšku na Brio, ne? Ale jak píšu- nevím, netuším, tak proto se ptám 😉 . Protože s vložkou jsem moc spokojená nebyla, nelíbil se mi ten matroš.

martuska75
11. okt 2013

@kocicinka Možno najlepšie napísať rovno nej a opýtať sa. Ak ti šila určite máš kontakt. Aj mne voľakedy šila a materiál som si vyberala sama, tak z toho som vychádzala. možno ak to chceš mať presne podľa svojich predstáv tak si kúp materiál sama a nech ti to z toho ušije. Viem že takto sa to dalo. Inak štandardne pri veciach čo sa robia alebo upravujú na objednávku myslím tie lehoty na vrátenie neplatia.

vvverunka
11. okt 2013

@krizovam 76cm vám přijde málo? je to jedná z nejdeších korbiček, je sice úzka,ale to malým dětem nevadí, mají rádi těsno, já malou vozila do 8,5m pak už se í nelíbilo,že nevidí,ale vlezla by se minimalně do roku v pohodě.

krizovam
11. okt 2013

@vvverunka Nejen mně, ale i okolí mi tvrdí, že je malá. Snad nám vydrží dlouho. Podle váhového odhadu máme mít velké miminko, k tomu fusak a kombinézu, tak se bojím no.

aristokratka
11. okt 2013

@martuska75 dakujem tak pre mna bude bri asi aktualne az na jar... kedze moje 2mes ditko ma teraz 7kg a 67cm s fusakom ho tam nemam sancu narvat. Na spanie mám doma tazký polský kocík ale chcela som nieco lahsie kompaktné na prevoz, k lekárom, obchod atd...asi sa budem musiet poobzerat po niecom inom ☹

lovesista
11. okt 2013

@krizovam @vvverunka syncek ma 4mesiace a uz sa mi do hlbokej vanicky takmer nezmesti, ma tam este miesto asi len 3cm a to sa este nenosia ani hrube zimne veci, vo fusaku by som ho tam uz urcite nevpratala. syn prave vazi 8,2 kg a tiez bol od narodenia obrovske babo -narodil sa 4,5 kilovy

krizovam
11. okt 2013

@lovesista Hmm myslela jsem si to, hlavně přežít zimu, čekáme listopadové a pak už to snad bude lepší bez fusaku, kdyžtak půjde do sporťáku.

martuska75
11. okt 2013

@aristokratka Tých 76 cm počíta fakt medzi tie väčšie vaničky. A 9 cm je ešte dosť. Možno treba pozerať trochu skladnejší fusak. My sme mali napr. Lodger, ten je celkom skladný, nie je taký napufňatý.

aristokratka
11. okt 2013

@martuska75 a ten sa vam tam zmestil? Lebo ten mam aj ja doma a neviem si to tam predstavit..... 🙂

madormi
11. okt 2013

@kocicinka myslím, že to je jen na domluvě..

martuska75
11. okt 2013

@aristokratka Do šporťáka som dávala Bunker pasoval parádne a do hlbokáča som dávala Shelter - a zmestil sa super, len ja som nemala ako hlboký Brio 😉 ale klasické Peg Perego.

martuska75
11. okt 2013

@aristokratka Okrem toho si myslím, že použiť šporťák aj pre mladšie dieťa raz za čas - lekárovi alebo do mesta a tak, je iné ako ked v kočíku babatko má denne spávať niekolko hodín. Osobne by som v tom problém nevidela. Ten kočík ide do toho ľahu podľa mňa dosť - treba si to omrknúť na živo. Ved aj v hlbokých vaničkách sa dá trochu zdvihnúť chrbátik a normálne sa tak deti vozia. Ale to už je od osobného pocitu.

sharon30
11. okt 2013

@vvverunka Super, tak hlavne at kolo vydrzi! Nam krytka opet vypadla,tak jsme museli primontovat pevneji,zatim drzi🙂Muzu se zeptat,kde je kdyztak ve Zline servis pro Brio? diky a hezky vecer, Sarka

aristokratka
11. okt 2013

@martuska75 ďakujem určite to pôjdem omrknúť aj live. Tiez si myslim ze tu chvilku by v tom mohla vydrzat - ved aj deti s refluxom spia vyvisene ale potrebovala som to pocut aj od niekoho ineho 🙂

martuska75
11. okt 2013

@aristokratka no presne, moju som polohovala už v porodnici, lebo inak grckala jak divá. 😉 A aj v hlbokáči sa dal polohovať chrbátik zhruba do tej polohy, ako ked je Brio v úplnom lahu (aj možno vyššie).

vvverunka
12. okt 2013

@sharon30 goupfashion - firma na mokre, ale pan servisák je hrozný!!!!!!!! za ím jen v nejkrajnějším případě, no modlí se modlím, tak 2roky je na kolo záruka,tak snad vydrží!

vvverunka
12. okt 2013

@krizovam malá není ani nádhodou! jen je úzká, ale s tím jsme neěmli problém i dkyž byla malá buřtíček! za me korba brio bomba! vozila jsem ji v zimě, když měla 6-8,5m - cca 9kg

petramarie
13. okt 2013

@lludmila
@madormi holky ahoj. Po dlouhe dobe jsem sem nakoukla a chtela jsem se zeptat. Kdy jste prechazely s detma do sportaku? Mala ma 4m a je dlouhan..s kombinezou a fusakem uz ji v korbicce bude tesno. ☹ Ale sportak ma ten leh fakt dost vysoko ☹

petramarie
13. okt 2013

@vvverunka taky kazdeho doma presvedcuju, jak ma Brio dlouhou korbu. 😀 Ale mam teda strach, jak se mi tam mala vejde v zime. Ma 4m a ten sportak je do lehu fakt vysoko 😒

petramarie
13. okt 2013

@krizovam cau kocko! 🙂 Koukam, ze taky tedy Briuješ 🙂 Jakou barvu jste nakonec poridili?

vvverunka
13. okt 2013

@petramarie vleze se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! do 7-8m v pohodě i obřík!

petramarie
13. okt 2013

@ifkael Moc pekna fotka 🙂

petramarie
13. okt 2013

@vvverunka 😀😀😀 snad joooooo!!!!!!!

petramarie
13. okt 2013

@lovesista a jak to planujete dal? Kdyz ten sportak ma spis pololeh 😒

mimik79
13. okt 2013

@krizovam okolie asi nema skusenost s touto konkretnou vanickou, nas sa zmestil do vanicky do 8 mesiacov, druha vec je ale ze uz tam nechcel lezat, uz sme boli castejsie v sporte aby vsetko mohol vidiet...ale mala urcite nieje, je narodeny v novembri, zima bola dlho aj dlho sme fusak pouzivali zimny a zmestil sa tam ako nic

krizovam
13. okt 2013

@petramarie Jj taky mě dostal, nemohli jsme si moc vybírat máme černý na černé konstrukci, i když by se mi víc líbil šedomodrý na bílé. Ale doladím to dekama a doplňkama.

kocicinka
13. okt 2013

Holky, já jsem jako korbu neměla brio, ale janéčkovou, ale měla úplně stejně na délku- 76 cm a mikuláš se v ní vozil do 9 m. Dokonce v ní byl tak spokojenej, že v ní i v noci spal, a to až do roka. A to je rozměrově určitě větší, nežli ostatní děti.
Vzhledem k tomu, že i hodně korbiček má polohovací dno, mi ten pololeh v 8 měsících přijde úplně v pohodě.