Kočík Bumbleride Indie alebo Quinny Speedi? Ktorý kúpiť?

sorrelia
28. apr 2009

Dobrý deň,

veľmi by ma zaujímalo, či má nejaká maminka skúsenosti s týmto kočíkom ?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5196677
Veľmi sa mi páči. Kočík potrebujeme aj do trošku náročnejšieho terénu - a tento má veľké nafukovacie kolesá. Okrem toho synček je veľké dieťatko a plocha na ležanie 100 * 35cm sa mi zdá asi najväčšia.
Neviem, ako je to s plochou na ležanie u Quinny speedi. Máte niektorá tento kočík ? Je vhodný aj na náročnejší terén a pre väčšie dieťatko ?
Ďakujem za rady a názory.

sorrelia
autor
28. apr 2009

To tu naozaj nikto nema skusenosti s tymto kocikom ☹ ?

jerryjanka
28. apr 2009

sorrelia - on je na našom trhu velmi nový - ale poviem ti - myslim si že dizajnom aj funkčnostou je velice podobný ako speedi - akurat je asi o 3 kila lahší ako speedi. ak to chceš len ako šporťák tak by som asi ja brala tento - je velmi pekny, funkčný, a ma super priaznivú cenu. nafukovacie kolieska maju oba, striešku a doplnky su v podstate rovnake. 😉 dokonca aj skladanie pozeram že maju rovnaké.
a dalšia výhoda - ma originál nánožník to pri speedovi môžeš len snívať 😉 a je v cene ten nánožník, speedi nanožník ani nevyrába - 😉

sorrelia
autor
28. apr 2009

jerryjanka
ďakujem za radu. Netušila som, že Quinny nevyrába nánožníky 😕 ... Tak najskôr vezmeme ten Bumbleride 😵 ...
Jediné čo mi na ňom chýba, je ručná brzda 😒 ale to nejako hádam prežijeme 😅

pepies
28. apr 2009

ahoj, my mame Quinny Speedy SX, som max. spokojna, je super do terenu a vanicku vyuzivame i teraz, hoci ma maly 8 mesiacov, stale sa tam zmesti. popritom vyuzivame este aj autosedacku na kociku a samozrejme uz aj sportak aj s fusakom.............. jedine co mi vadi je ze kocik nema preklapaciu rucku, kvoli slnku ................. a tiez sme zistili, ze sportak sa neda dat uplne do sedu, takze dietatku to moze trosku vadit, ze nesedi, takze uvidime, ci to bude vadit, ked budeme vacsi .......................
na leto mame buginu-golfac Maclaren Quest, tak to striedame so Speedy ............. 😉

Sorrelia Ty si myslela asi sportak, teraz som kukla ten Bumbleride a paci sa mi .......... len to, ze nema preklapaciu rucku ...................... 😉 inac presne ten isty design ako Speedy + vyhoda je ten nanoznik .......

pepies
28. apr 2009

a inac rucnu brzdu vobec nevyuzivame ...................

jerryjanka
28. apr 2009

sorrelia - nie quinny nevyraba - da sa ušiť v čechach jedna pani šije nanožníky na speeda 🙂
je pravda že speedi je velmi pekný no aj on ma dosť múch ktore keby vychytali bol by super
hlavne to otačanie do protismeru, nanožnik, a aj cena je dosť vysoká, naprd polohovanie chrbta, nemožnosť dať do sedu bez špecialnej výstuže ktoru si musiš vyrobiť sama, ani do uplneho lahu nejde, uzka vanička, no a aj strieška dosť zle drží no. je taka labilná 😖

jerryjanka
28. apr 2009

aha - ručna brzda je vyhoda ked ideš z kopca - tak si dobrzduješ inak inu funkciu vlasnte nema takže do kopca z kopca, teren, tam to využiješ

jerryjanka
28. apr 2009

nezvažovala si jane slalom? ten by ti mohol tiež vyhovovať aj do terenu 😉

sorrelia
autor
28. apr 2009

pepies
My by sme tú ručnú brzdu aj využili. Bývame v Banskej Štiavnici. Sú tu samé kopce a to pribrzďovanie by bolo zrejme fajn. To je jediná chybička krásy na Bumbleride 😅 .

jerryjanka
uvažovala som aj nad ním, ale odradila ma vysoká cena, a do používaného kočíka sa mi ísť neche 😖. Inak je podľa mňa na hranici úplnej dokonalosti 😀

pepies
28. apr 2009

inac nam na sportaku vobec nedrzi strieska, mate to niekto tiez tak alebo je to nejaka vyrobna vada?
s vanickou sme max. spokojni, aj s autosedackou Maxi Cosi................. nas maly je dost velky, aj sa velky narodil a vanicka sa mi nezda moc uzka, este aj s fusakom sa tam v pohode zmesti i teraz..................

len sportaku som vtedy nevenovala moc velku pozornost a tiez sme sa len teraz dozvedeli, ze sa neda dat uplne do sedu................... to ze nie je uplne v lahu nam ani moc nevadi, ale ten sed, to je nanic .................

jerryjanka a nemas nahodou nejaky kontakt na tu pani, co sije nanozniky? 😉

sorrelia
autor
28. apr 2009

pepies

a je Quinny dostatočne veľký ? Mám na mysli športovú nádstavbu. Náš Maťko je veľké dieťatko a do väčšiny kočíkov by sa nám časom nevošiel 😖

pepies
28. apr 2009

sorrelia my mame sice este len 8 mesiacov, takze sa mi zda strasne velky .................... lenze nas Jakub je ako rocny ................. je dost velky ............... myslim ten kocik ......
myslim ze dost je nevyhoda to ze sa neda dat do sedu, inac s tou velkostou by som si nerobila starosti ....... urcite je dost priestranny ................

a nekukala si ten Jane Slalom? ten je tiez fakt dobry ........... ja by som najradsej Speedy predala a kupila nejaky s preklapacou ruckou, je to otras, ked malemu svieti slnko .................. lenze vanicku este vyuzivame na balkone, tiez autosedacku vyuzivame, takze mozno neskor ho predam a urcite si kupim s preklapacou ruckou alebo s otocnou sedackou .........................
na Tvojom mieste by som si kupila urcite s preklapacou rukovatou ..... 😉

sorrelia
autor
28. apr 2009

pepies

my sme mali aj s preklápacou rúčkou, ale zle sa mi karoval, keď bola rúčka otočená. A pravdu povediac som ani nevidela kočík do terénu s preklápacou rúčkou. Tie "tanky" ako Tako a pod. neriešim vôbec. Nie je to typ kočíka za ktorý by som bola ochotná dať peniaze.
Slalom sa mi veľmi páči, ale ako som už písala, zdá sa mi veľmi drahý a ojazdený nechcem.
Preto som pokukovala po iných 🙂 .
Inak Bumbleride ma kočík aj s preklápacou rúčkou 😉 . Keby že bývame v Bratislave asi by som riešila niečo podobné. Teraz máme Gesslein Baby Bugy. V Bratislave bol veľmi dobrý, ale tu je to hrôza.

pepies
28. apr 2009

idem kuknut ten Bumbleride, či najdem s preklapacou ruckou..........
nemas nahodou nejaky link?

pepies
28. apr 2009

dakujem..... 🙂 🙂 🙂

jerryjanka
28. apr 2009

sorrelia - skus nemecku stranku o-baby.de - tam je slalom myslim tiež a za slušne ceny su tam kočiky - asi o tretinu lacnejšie ako u nas
ja by som asi najradšej kupila slalom len je fakt dost drahy u nas

pepies
28. apr 2009

sorrelia teraz som pozerala ten bumbleride s preklapackou, paci sa mi, nahodou nejaku nemecku stranku nevies, kde sa da objednat?

pepies
28. apr 2009

nasla som ho aj u nas, super .....

http://www.anjelikobchod.sk/index.php?manufactu...

sorrelia
autor
28. apr 2009

pepies

netuším... Viem len o pani, čo ich bude predávať na Slovensku 🙂 .

jerryjanka

hm, len neviem, ako by to bolo v prípade reklamácie 😒 . Ja nemecky neviem, len anglicky. A dojednávaťsa len tak cez internet sa mi veľmi nepozdáva.

jerryjanka
28. apr 2009

celkom si tu stranku chvalia viem že do 4 dni bol kočik doma - horšia je ta reklamačka no
neviem no
bud sa človek uspokoji s horšim kočikom, alebo zainvestuje do lepšieho alebo kupi za dobru cenu použity - niekto použiva napriklad pri slalome len vaničku a potom to preda

pepies
28. apr 2009

sorrelia nasla som ho aj cez mimibazar. dakujem za dobry tip. krasny vecer.... 😉

sorrelia
autor
28. apr 2009

jerryjanka
hm.. Asi tak nejak 😉

pepies
nie je za čo 🙂 😉 rado sa stalo 🙂

pepies
28. apr 2009

sorrelia, teraz som sa docitala, ze vlastne ta trojkolka Bumbleride Indie je joggingovy kocik, cize on je vhodny na korcule a podobne ......... to je super .....

sorrelia
autor
28. apr 2009

pepies,

hej, viem. Keby bolo kde behať išla by som aj s malým, ale žiaľ do kopca behať s hocijakým kočíkom, si neviem predstaviť. Tu ani nieje niečo ako hrádza v BA ☹ . Takže, jedine ak prídeme k našim, zatiaľ budem behávať sama.

pepies
28. apr 2009

no však to sa čudujem, že chceš jogginový kočík v Banskej Štiavnici ...... neviem síce moc, aký je rozdiel medzi "normálnym" a joggingovým ......... ale predpokladám, že joggingový je skôr po rovine ........ alebo sa mýlim?
možno sú tieto jogginové dobré aj do terénu, to skutočne neviem .....

sorrelia
autor
28. apr 2009

pepies

písala som si s pani cez mail a pýtala som sa či je dobrý aj do terénu. Vraj je 🙂 😉 . Inak veľa mamín odporúča do terénu Jané Slalom, alebo Quinny Speedi. Keď som tak sedela za Pc, narazila som na tento. A nedalo mi to, tak som sa spýtala, či sa sním dá ísť napr. aj do lesa. Je odpružený, takže malo by to byť v poriadku. A hlavne, čo sa mi ráta, je veľkoať lôžka. Teraz mi tá pani poslala mailom rozmery. Vraj plocha na ležanie má 100cm x 43cm 😵

pepies
29. apr 2009

aha ......... tak uz som o nieco mudrejsia ....... 😉 inak aj mne sa paci, len ma trosku odradilo, ze joggingovy .....
kazdopadne daj potom vediet, ako si sa rozhodla sorrelia ..... 😉 😉 😉

jerryjanka
29. apr 2009

ešte ma napada z tych cenovo dostupnych nurse dakar 😉

sorrelia
autor
29. apr 2009

jerryjanka

Nurse Dakar sú veľmi kazivé som sa dopočula 😒 .