Kočík Mima Xari verzus Stokke

sapka
5. dec 2017

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu mamičky, ktoré by mali skúsenosť s používaním kočíka Mima xari - konkrétne by ma zaujímalo do akého cca veku by sa dal využiť športový kočík kvôli tomu, že sa nedá prispôsobiť tá nožná časť.. je to naozaj negatívom tohto kočíka?

Alebo mamičky, ktoré by mali skúsenosť s Stokke Xplory - je z praktického hľadiska obmedzujúca tyč, ktorá ide pri nôžkach bábätká a neskôr v športovom kočíku?

Veľmi by ste mi pomohli v rozhodovaní, ďakujem 🙂

mirola
5. dec 2017

@sapka presne toto riesime aj my a ja som sa skor bavila s kamoskami, ktore tieto kociky mali... no tak ta co mala stokke vravi, ze je super nic nezavadzia, ale je maly.. respektive mala je aj vanicka aj sedacka a to rovnako aj v mima xari...a ze xari vrzga a ta imitacia koze po case ani nevyzera dobre, konkretne kamoske bledy zozltol po lete a nic sa s tym neda robit. Tak my asi skoncime s bugaboo cameleon diesel.

matja23
5. dec 2017

Baby ak môžem poradiť tak ja by som už do žiadnej trojkombinácie nešla....kúpila by som zvlášť kočík s vaničkou a potom zvlášť športový.

danusskaaa
5. dec 2017

Takze ja som mala oba kociky a mozem sa teda vyjadrit - moj pohlad na tieto kociky.
Mima (mala som bielu s ciernym podvozkom) na udrzbu perfektna!!! Kozu utries hocicim a ides dalej... vanicka dostacujuca aj na zimu s fusakom, dekou i perinkou. Sportova cast cca do 2 rokov (idividualne podla výšky dieťaťa), nevyhoda pre mna bol maly nakupny kosik 😐 taka trojčlenná strecha (fukalo cez nu, ale hlavne ak ste ju poriadne nezatiahli/neposkladali tak to vyzeralo otrasne - krivo). Inak perfetkne ovladatelna, lahucka a presla som aj v snehu
Stokke Xplory (true black) na skladanie katastrofa!!! Osobitne zlozit shopku, drziak na nozky, sedaciu cast a nakoniec podvozok, ktory je aj tak velky 😐 . Pre mna velke minus, ze nena otocne madlo (mima ho ma) a tak sa s nim stale musite serinkat, kde ho dat ked sa dieta vybera!!! A dalsie minus ta nemozna rucka, ktora sa osucha aj keby ste ju mali neviem v com obalenu. Vyhodou je velka shopka, kde date nakup, moznost kupit milion doplnkov a tak mat akoby viacero kocikov. Velka vyhoda je, ze mozete dieta polohovat(vyssie i nizsie podľa vasej vysky). Jazdi sa s nim dobre, ale len po fajn ceste. Pri nerovnostiach dost hrka nozickova cast 😐
Oba kociky su taka imidzovka skor do mesta. Obe maju korytkove sedenie, co je pre babatko super poloha (vyuzivali sme doma ked mal maly sople a nemohol spat na rovnom)
Ja som uz oba predala.

danusskaaa
5. dec 2017

@mirola musim nesúhlasiť s veľkosťou. U stokke je vanicka specialna, cize ziadna klasicka perinka tam nevojde. Ale babo tam ma dost miesta a sportova cast je velka. Ono sa mozno zda mensia, ale kedze ide o korytkove sedenie tak to skresluje. Aj 3 rocne dieta tam je uplne vpohode. U xari je vana velka aj napriek tomu, ze je na konci zuzena. Maly tam bol v perinke, deke a fusaku zababuseny. Sedacia cast je mala to uznavam.
Na mime som nemala ziadny zlty flak ani nic podobne. Práve jej udrzba bola paradna.
Bugaboo pre mna super volba 👍 jedine minus u mna bugaboo dostalo, ze je dost nizko (priblizne pri kolenach) ale aj tak mam bee3 i runnera od nich. 😍

sapka
autor
5. dec 2017

@matja23 mohla by som sa spýtať, že z akého dôvodu? Už som takýto názor čítala viackrát, len ako úplný začiatočník sa v tom začínam iba orientovať 😬

sapka
autor
5. dec 2017

@danusskaaa neviem či sa opýtam správne, ak nie ospravedlňte otázky začiatočníčky, ale ak by som ostala pri Mima - do akej veľkosti bábätka ste využila vaničku a tiež aj športový kočík? Pretože tá cena je jasne vyššia, o tom neni o čom, len skôr by ma zaujímalo, či sa tento kočík aj za tú cenu vyplatí - či ho dokážem využiť od vaničky až po šporťak na čo najdlhšie obdobie (samozrejme ako je určené) alebo keby bolo dieťa väčšie (dlhšie) na svoj vek, tak by bolo problematickejšie využitie? Moja švagriná tak vyberala kočík s veľkou vaničkou pretože obaja aj s manželom sú dosť vysoký a čakali, že aj mimino bude dlhšie a aj sa tak stalo, malá je dlhočizná na svoje mesiace a toto je aj dôvod prečo sa trochu bojím správneho výberu veľkosti vaničky či športiaku. Môj partner je tiež vysoký.

Cez tú strechu fúkalo a stačilo použiť winter kit alebo to vidíte ako negatívum?

S tým Stokke ste mi pomohla, niečo podobné som už vyčítala aj v iných diskusiách takže od neho asi upúšťam..

Veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď 😊

danusskaaa
5. dec 2017

@sapka ano cez zimu mate winterkit (mala som ho) ale v inom obdobi ked fuka tak prefukuje dnu. Ja som s tým problem nemala, kedze som pouzivala kocik len ked bol maly vo vanicke a zababuseny + som mala na zimu kit. Ale kamoska ma starsiu dcerku a stale sa stazuje, ze jej neustale dava ciapku, lebo babo keď sedi tak tam fuka (cez srechu). Vyuzijete ho minimalne do 2 rokov. Nestresujte sa s malou vanickou. Dieta máte vo vani max do pol roka (potom a asi aj skor kvoli zvedavosti deti zacnete vyuzivat sportiak) vanicka nam stacila uplne vpohode. Sportiak som nevyuzila, lebo som chcela dalsi kocik. Ale je mensi. Ja som to videla na dcere ma 5 rokov (ale je krpana). Do stokke ci bugaboo uplne vpohode vlezie (niekedy ked nevladze tak ju povozime - ma necelych 15kg) do mimi nevosla. Ale 2 roky na taky kocik staci. Myslim si, ze ovela skor si kupite lahucky kocik s ktorym budeye behat. Tieto kombinovane malokto vyzije naplno. Dcera mala 5 kocikov za tri roky, syn ma teraz 9 mesiacov a 6ty kocik 😨

matja23
5. dec 2017

@sapka podľa mna sú všetky tie sportaky z dvoj-trojkombinácii už potom zbitocne veľké alebo ťažké...ak má niekto inú skúsenosť tak jasne beriem

sapka
autor
7. dec 2017

@danusskaaa super, ďakujem veľmi pekne za Vaše rady, pomohla ste mi 🙂

petra7481
11. apr 2018

Baby tie co ste mali mimu Xari dala sa ta rukoväť kde tlačiťe predĺžiť ze vysunut? Alebo len ako na niektorých ze ich ohnete do hora? Neviem ci ma chápete 😁

tynussa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tynussa
25. máj 2018

@petra7481 Mimu mam, je perfektny a nesuhlasim s tym prefukovanim. Nic neprefukuje. Nemali sme ani winterkit v zime. Rukovat sa vysuvat neda, ale da sa polohovat. Takze vysoka baba sa nemusi krcit,vie si nastavit aj vanicku do potrebnej vysky. Moja kamoska ma 180 cm a ked kocikovala nevedela ho vynachvalit. Perfektne sa ovlada, ci na asfalte, ci na snehu,ci v terene. Maly nie je. Su aj mensie. Sportak do 3 rokov. Ale ktore dieta Vam bude sediet v kociku do 3? Skoro ani jedno. Takze max do 2. A na to staci. Maly bol cca od 7 mes.uz v sportiaku. Kedze ma 3 polohy , nesedi v spriamene. Kocik mi vsade obdivovali. Ci mladi ci stari. Dokonca v zahranici sa za nim otacali a pytala sa ma co to mam. Takze kocar paradny. Jedina nevyhoda bola len ta, ze je to koza a v lete bola rozpalena. Ale uz sa da kupit letny set do kocara a ten chrani uz dieta pred rozpalenou kozou.

lucinka1104
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tynussa
1. dec 2018

Baby co maju stokke povedali, ze by si ho uz nikdy nekupili. Ake kazdy ma iny vkus. Takze mima urcite nie je hrkalka 🙂 to mozem aj ja povedat o stokke. Z mojej skusenosti mima krasny kocik, vobec nie maly. Stokke nemam skusenost, takze nekomentujem ;)

lucinka1104
1. dec 2018

@danusskaaa novy xplory 6 už ma otočné madlo

danusskaaa
1. dec 2018

@lucinka1104 Hej, len pred skoro rokom šestka este nebola. A pravdu povediac za mna otras, nepaci sa mi ani vanicka ani ten ruksak namiesto tašky co tam bola predtým. Výhodou je to otocene madlo i predlzovacia strecha... ale dizajn mne nezalichotil (osobný názor) avsak uz by som do Xplory nesla. Zo Stokke by bol víťaz jednoznačne Trailz. Ale ostávam už verná len Bugaboo 😉

lucinka1104
1. dec 2018

@danusskaaa tak fox classic colection 2018 je top ja sa nehádam , mne sa len mima nepači stokke, bugaboo,joolz...

danusskaaa
1. dec 2018

@lucinka1104 mne mima už tiez nie je pochuti, hlavne nie je vobec praktická 😣 fox som len skúšala a bol parádny. Pri ďalšom dieťati bude moj no1. Teraz mam buff, runner a bee3. A pomaly pojdu z domu kedze doma mam uz velkacka, ktorý sa nechce moc voziť - škoda 😔

lucia86
19. okt 2020

Zdravím, viete mi niekto prosím poradiť, kde by som kúpila madlo na Mimu Čaro v čiernej alebo bielej farbe.... Nikde na nete to neviem nájsť... Ďakujem

tynussa
19. okt 2020

@lucia86 myslim,ze v hociktorej predajni kde predavaju mimu by Vam to mohli objednat. Mne tak objednali Mimu sport sedak...

zuzankka999
22. jún 2021

Zdravim, my mame mimu od známych ktorým rok stala a teraz nevieme zložit podvozok….teda ta prvá časť skladania (rucka) ide v pohode ale ten klb ako sú nákupné košíky by sa mal len po zdvihnutí za rukoväť zohnúť (predné kolieska pod zadné) a nejde to…ako keby bol zaseknutý alebo tam bola nejaká poistka. Nestretli ste sa s tým?
Dakujem

tynussa
22. jún 2021

@zuzankka999 nie nestretla a to mam mimu uz 7 rokov.Musite naraz zatlacit na ramenach gombiky a ohnut sedak dopredu a v tedy sa povoli aj klb s kolesami. Pozrite you tube. Su tam videa ako skladat mimu. A nemate tam nieco,co brani poskladaniu? Nieco v kosikoch....

zuzankka999
23. jún 2021

@tynussa veď práve že na videách to ide úplne jednoducho no nám sa ten klb dole neohne…ako keby bol zabrzdený. Písala som viacerým predajňam s kočíkmi no žiadna ho neopraví keďže nebol kupovaný u nich. Jedine z Čiech mi odpisali žeby to slo,oprava vyjde 1500kc plus kurier keď to tam poslem. Kocik je z pre deti len má už 3 roky takze je po záruke a ešte na odpoved od nich.