Kočík pre letné dieťa

lesnavilla
4. máj 2016

Ahoj zienky, cakame v lete bababtko... A mam problem si vybrat medzi dvoma kocikmi.
Jeden moj prvy favorit ma vacsiu vanicku vn. dlzka 78x sirka 34
a druhy ju ma podstatne mensiu 73x29, ale pride mi omnoho praktickejsi.
V predajni som si skusala oba a ten druhy mi o cosi viac pasoval.
Rozum sa priklana k vacsej vanicke, lebo mala bude mat v zime 5-7mesiacov
a je otazne ci ju do mensej vanicky vopcham aj s fusakom.
ps: mame psa von budem musiet chodit za kazdeho pocasia
Ak ste mali letne dieta ako ste riesili zimu?
Dakujem Vam

dazdovka
4. máj 2016

@lesnavilla moje letne dieta bolo v zime uz v sportaku, vo fusaku, vsetky deti som od 4 mesiacov uz nemala vo "vanicke", boli bystre, bavilo ich mat vyhlad...

siska53
4. máj 2016

@lesnavilla ja mam jarne deti a v zime (ked mali 9-12 m.) boli v jedinom kociku,ktory mi vyhovoval po kazdej stranke - Inglesine magnum. Mal polohivatelnu opierku,cize som ich vedela kedykolvek vyvysit,zmestili sa aj s fusakom,kedze mal dost velku vanicku.
Mohla som ist von za kazdeho pocasia a do hocakeho terenu.

lubina
4. máj 2016

mame dcerku narodenu v auguste a kocik sme mali Mutsy Urban Rider, super lahko ovladatelny, skladny a vanicka aj ked nie je najvacsia na zimu uplne stacila a dcerka nebola male babatko, ked sa narodila mala 3540 gramov a rychlo rastla. V zime vydrzala v pohode vo vanicke a sportak sme dali az na jar. Ja by som nemenila 🙂

lesnavilla
autor
4. máj 2016

dazdovka len ja sa si neviem predstavit nasu malu v korytkovom sportiaku vo fusaku v zime na dvojhodinovej prechadzke, este nebodaj bude vyssia minusova teplota....

bajana
4. máj 2016

S letným dieťaťom som prežila zimu vo veľkej korbe, Camarel Q10, vonku mi zásadne spala. Odporúčam nekupovať 3kombinaciu, ale poriadnu korbu typu Inglesina a potom rovno dobrý lahky sportak typu Valco. Sportaky od trojkombinacii sú väčšinou hrozné

8291
4. máj 2016

Tak malá je julová a v hlbokom kočiku bola do marca,mala som vaničku s vnutornou dlzkou 78cm a veru bola super s fusakom sa mi krásne zmestila,ako pol ročná mala 70cm čiže vanička s dlzkou 73cm by jej bola v zime krátka a to je malá tintítko,teraz ma 21.mesiacov a 10kg.cize pokial bude bábätko macko😁,tak do 73cm vančky ho v zime nenatlačiš s fusakom aby mu bolo pohodlne

8291
4. máj 2016

@bajana ja mam trojkombinaciu a v športaku sa mala ešte teraz boží ako 21.mesačna,ja som snim veľmi spokojna,len je pravda,ze sú nespratné do auta,čiže doma v meste mame valco snap 4 a je to fakt top kočík a šporťak z trojkombinacie mám na chalupe,tam som ja počas RD takmer stále a plne je využitý

lesnavilla
autor
4. máj 2016

Dievcence mma uz vybrate dve znacky nechcem ich pisat zamerne🙂 vyhovuju mi,po viacerych strankach a ze su obe do terenu co potrebujem kvoli psovi

tilly
4. máj 2016

@lesnavilla prave ta korytkova sportova cast je super pre mensie deticky, ktore este nevedia uplne pekne sediet, v klasickom sportiaku sa ti bude babo zosuchovat, nebude aj tak sediet rovno, v korytku sa krasne aj vyspinka, teda za predpokladu, ze nebude spavat na brusku, ale napr. moj spaval v postielke rad na brusku, v kociku mu bolo lepsie v korytkovom, tam vedel spat aj na boku...
podla mna ti aj tak vo vanicke v zime uz nevydrzi

lesnavilla
autor
4. máj 2016

@8291 mam velke auto do kufra mi vojdu aj dva kociky si myslim🙂

lesnavilla
autor
4. máj 2016

@tilly iva su korytkove;) len ci jej to bude pohodlne a ci jej nebude zima vo fusaku

maxiva
4. máj 2016

@lesnavilla a to co mas kamion??? 😀 😀 ja mam velky kufor,ale kocik sa tam vojde len jeden 😉

tilly
4. máj 2016

@lesnavilla asi podla toho aky korytkovy, ked vies strechu nacapit dole, tak nebude zima, niektore su moc otvorene, ale niektore su v pohode...

8291
4. máj 2016

@lesnavilla ano športak z trojkombinacie vojde v pohode do kufra,len so myslela tak ze viac miesta zaberie,je dosť ťažký stále ho vyťahovať z kufra a znova nakladať,je mohutnejší ako valco.valco má len 6,2 kg a je oveľa spratnejši do kufrak a len urobil jedným tahom klik kli😁 a je zložený a do kufra ho šupnem jednou rukou aj ho zložim jednou rukou v pohode co u športoveho z trojkombinacie sa nedá.ale ja naozaj aj športak j trojkomb.plne vyuzivam na chalupe len kebyže ho mam deno denne rozkladať a skladať,no poviem pravdu nebavilo by ma to a ešte v bytovke musim zdolať 11 schodov co je dosť ked musiš teperiť dole a hore schodami cca 12-14kg plus ešte dieťa kým ti nechodí.v tomto je to sakramensky rozdiel 6,2 a približne 12-14kg.

lesnavilla
autor
4. máj 2016

@maxiva to nie 😉 ale valky kufor ma sesternice do neho vopchaju dva kociky(bugaboo) vpohode 😀 tak jeden problem nebude

lesnavilla
autor
4. máj 2016

@8291 myslim, ze 10,5 a 11kg su vpohode konstrukcie(na to ze su z kombinovanych kocikov) a skadaju sa obe jednym klikom len pred tym jednym klikom este vyberiem vanicku...skusala som si to na oboch islo to deluxe......o rok v lete isto budem riesit nejaku buginu na rychle vybavovacky a k moru...ale teraz potrebujem kocik co zvlada aj teren a schody nepotrebujem riesit...
len neviem ktory mam uperdnostnit z tych dvoch

whitecat666
4. máj 2016

@lesnavilla je tazko radit ked nenapises presny typ kocika.
Asi by som si na tvojom mieste kupila ten s mensou vanickou (ked sa ti zda praktickejsi). A potom ked sa ochladi koncom jesene mozes zas kupit ten druhy. Ked chodis kazdy den von so psom (predpokladam, ze aj 2x za den), tak dva kociky nebudu urcite na skodu. 😉

lesnavilla
autor
4. máj 2016

myslim si, ze ludia maju predsudky pred znackami....ale tak napisem ak to pomoze boli tri jednu som vylucila na predajni....Concord/Bugaboo/Joolz... no skalodovat dva kociky je luxus radsej jeden a poriadny🙂
teraz chodime aj 4x za den, ale tak ked bude mala pojde aj drahy a v lete myslim, ze len rano a podvecer ak bude horuco...na jesen a v zime uz castejsie predsa niet nad cerstvy vzduch

tilly
4. máj 2016

@lesnavilla ber bgb buffalo

whitecat666
4. máj 2016

@lesnavilla S Bugaboom nemas co pokazit (je super).