Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

mirkadena
13. máj 2011

winter kit je už aj vo farbe červenej !!! 🙂

alexandra1705
13. máj 2011

Ahojte, ja Stokke má, malinká sa mi narodila v januári, takže prežívame od snehu až po 30-ky teploty a som véééľmi spokojná...boli sme na lyžovačke s ním-doslova terén, bývame pri Šamoríne-západne vetry ako fras, je neskutošný...áno, bábo sa nedá kolísať uznávam, ale ja malinkú ukludňujem, tak že kočík hýbem z boku na bok a nie je problém...kočík milujem a len sa modlím, aby malá v ňom chcela byť, čo najdlhšie...mám aj sedačku, je fantastická, pevná, polohovateľná až do ľahu, mám k nemu aj kožušinu a tú mala ako v zime tak aj teraz, keď sú horúčavy, ona v zime hreje a v lete chladí,, nikto zo známych mi to neveril, až keď samy skúsili.. 🙂...vrelo vrelo vrelo odporúčam...

alexandra1705
13. máj 2011

No samozrejme, to najdôležitejšoe som zabudla, čo sa konštrukcie a riadenia týka, nemá konkurenciu, viem to podľa toho, že ak idem s ním kamkoľvek a maminy, ktoré sa obávali ho kúpiť, ma oslovia a pýtajú sa, či si ho môžu vyskúšať a jedine, čo povedia, je že ľutujú...nie je o čom...

danielle25
13. máj 2011

my ho tiež už mesiac zabehávame a môžeme sa len pridať k plne spokojným majiteľom STOKKE 🙂 Taktiež autosedačka je super! Nášmu malému sa najviac páči v nej 😀 okamžite zaspí, keď ho do nej vložíme aj na 4 hodiny! 😀 Síce trošku ťažká na prenos v ruke, ale jednoducho nakliknete na konštrukciu kočíka a je to 🙂 Neviem či sa lepšie manipuluje s nejakým iným kočíkom, ako so STOKKE...ťažko. A zvládol dokonca aj rozkopaný terén pri prerábaní chodníkov 😕

ketrinka29
14. máj 2011

...potrebovala by som ešte zistiť, ako sa dá použiť stokke po schodoch. Ak viete o nejakom videu, dajte link. Veľmi pekne ďakujem. Ja si ten svoj idem objednať v pondelok do babymarketu, lebo akcia s tou autosedačkou zadarmo trvá len do 18.5. :o) Už sa tešííííím.

zajo79
14. máj 2011

@alexandra1705 uz mas malinku v sportaku - na lezato alebo vo vanicke?

lenocka23
15. máj 2011

@ketrinka29 pozri stranu 20 tejto diskusie, davala som tam nejake videa... 😉

ketrinka29
16. máj 2011

@lenocka23 Ďakujem krásne za link. Vedela som, že som to niekde videla. 🙂
...v sobotu som stretla jednu babu s tým kočíkom a som sa "drzo" spýtala, ako je spokojná a hovorila, že super, nemenila by a ani v zime v snehu nemala problém, tak dnes naň letííííím!!! 😉

lenocka23
16. máj 2011

@ketrinka29 za nas mozem len odporucat.... aj ked sme ho minuly tyzden predali. (LEN koli miestu v kufri auta) ale mam nanho skvele spomienky a ked nejaky stretnem, je mi smutno za tym nasim... 😉 🙂

ketrinka29
16. máj 2011

@lenocka23 ...a myslíš si, že to je fakt jediný kočík, ktorý budem kedy potrebovať? Oni ho tak prezentujú, ale asi záleží aj od toho, aké veľké je dieťa. Ja sa spolieham, že už kúpime len nejaký do lietadla, lebo tento si zničiť nenecháme 😉 ...nepotrebujem špekulovať nad iným, toto je moja srdcovka a pre prcka chceme len to naj! Mne by sa mal zmestiť do kufra, aj keď som ho ešte nemerala...

lenocka23
16. máj 2011

@ketrinka29 no myslim ze ako jediny kocik je vyborny, ale naozaj zalezi od drobca aj od mamy... su kocky, ktore menia kociky aj kazdy mesiac... 😉 co sa velkosti dietata tyka, nas Kubik nie je najmensi a mal miesta habadej.. nam sa do auta zmestil v pohode, len tam ostalo malo miesta... no a aj rozoberanie na dve casti pri skladani bola u nas najvacsia ostara.... ale "vydrzali" sme s nim skoro rok a pol... 😉 ak je to tvoja srdcovka, nemas o com uvazovat.. 😀

ketrinka29
17. máj 2011

@lenocka23 ...Však uvidím, či budeme musieť ešte nejaký dokúpiť, podľa drobca. Priateľ by chcel ešte nejaký pekný šporťák, no ja by som nechcela meniť, preto som sa rozhodla pre tento. Už som si stokke objednala a po dovolenke ho už budeme mať, tak sa veľmi tešíme.
Ten nožičkový fusak je však veľmi veľký, využijeme ho asi až budúci rok v zime a ten, čo vyzerá ako zavinovačka je zas z nepraktického materiálu a nemá na chrbátiku vývody na bezpečnostné pásy do autosedačky, tak musím nájsť nejaký pekný pre batoľatá. Nevie mi niekto odporúčiť? 🙂 Ďakujem.
Inak autosedačka stokke je super, aj keď ťažšia od iných, ale dá sa polohovať aj na spanie a je dosť veľká.

lenocka23
17. máj 2011

@ketrinka29 fusak sme mali len ten nozickovy a pouzivala som ho od zaciatku, aj v hlbokej vanicke... posuvala som ho tak, ze maly ho mal aj nad hlavou... no a aj do vajicka sme ho pouzivali.. (aj ked len cca 4krat..) keby vtedy bola na trhu aj Stokke autosedacka, kupili by sme tu, ale mali sme MaxiCosi plus adaptery, je to tiez kvalitna alternativa... 😉

ketrinka29
17. máj 2011

@lenocka23 ...tak si ma potešila, lebo som pozerala nejaký iný a žiadny nie je štýlový, tak vyskúšam nechať ten nožičkový a potom to budem riešiť, však ešte mám dosť času 😉
Aj my sme chceli Maxi Cosi, no keď sa nám naskytla tá akcia a ušetrili sme 289eur za autosedačku, tak sme ju vzali a je to hlavne všetko od jednej firmy. Za ušetrené som kúpila fusak, prebaľovaciu tašku, deku, držiak na pohár a ešte si počkám, či nebude nejaký novší winter kit a v lete poriešim summer kit. Je to pekné.
Podstatný bol pre mňa kočík, teraz ďalšia výbavička, je toho ešte dosť, ale je to radosť takéto nákupy. V stredu sa snáď dozvieme pohlavie a pomaly už sa rozkukám po handričkách 😵 Ak by ťa niečo napadlo, čo je dôležité pri nakupovaní výbavy pre dieťa, veľkosti, materiál...rada sa poučím. A ďakujem.

hajanka
17. máj 2011

@ketrinka29 ak chces pre malinke babo tak si pozri fusacik do autosedacky od Maxi Cosi, my mame tento do cabriofix sedacky a je vyborny a velmi pekny, odtialto http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv... a napisala som tam aj review, tak sa tam preklikni, mam tam pridane aj fotky. A da sa kupit v sirokej skale farieb.

lenocka23
17. máj 2011

@ketrinka29 este by si si mala zadovazit toto.... http://www.babymarket.sk/sk/3386/1811/stokke-is...
to je izofixova baza do auta... je o dost jednoduhsie sedacku len zakliknut v aute, ako zakazdym montovat pasom... no a urcite to lepsie drzi, predsa len ked davas pas, moze sa stat, ze to neutiahnes dostatocne a pod...
a inak, co by si chcela? chlapca alebo dievca? 😉

adammm
17. máj 2011

@hejtmy Stokke ...prosím reaguji na tvůj příspěvek ..."vím kde v ČR koupit náhradní díly....kolečka.
Můžu poprosit o typ? Nám se zatím nepodařilo je sehnat. Moc děkuju..A.

hejtmy
18. máj 2011

@adammm - ahoj, my vzdy potrebne soucastky sehnali bud tady http://shop.annaviktorie.cz

nebo tady http://www.babypark.cz, tak doufam ze taky pochodite!

ketrinka29
18. máj 2011

@lenocka23 Ahojky. Ja som nad tým izofixom rozmýšľala, ale sme to v babymarkete aj s predavačkou skúšali a ja chcem mať miminko na sedačke spolujazdca pri sebe, keď vypadne cumel alebo niečo, nemusím sa otáčať, ale zas vpredu sa ten izofix v mojom aute nedá nasadiť( nemá tie úchytky), len vzadu. Tak budem priputávať pásom a izofix kúpime až keď bude väčšie, sedieť vzdu v normálnej autosedačke.
A na pohlaví mi nezáleží, je to vytúžené miminko po 3rokoch snaženia sa. Boli sme aj na umelom oplodnení raz v gyn five, povedali nám, že šancu máme 1:1000000, aby sa nám zadarilo prirodzenou cestou a v januári sa stal asi zázrak, tak by bolo nevďačné si ešte vyberať pohlavie. Len nech je zdravučké 🙂
Kúpili sme si ten americký test na určenie pohlavia v lekárni, dá sa to použiť už po 10tt a ukázalo nám, že by mal byť chlapec, tak uvidíme, či tých 35eur bolo vyhodených alebo nie. 😉 Keby som na začiatku teho vedela, že sa to dá zistiť aj z krvi, tak tých 75eur za to dáme, len teraz už počkáme na ultrazvuk. My už máme vybratú výbavičku či už bude chlapec alebo dievča. Aj mená. A kočík sme objednali ten stokke béžový, neutrálny, keby bolo aj druhé 😀 Ďakujem za rady.
@hajanka ...dik, už som pozrela a je pekný, no ešte sa rozkukám a potom rozhodnem. Možno nechám ten nožičkový originál, musím to vyskúšať.

adammm
18. máj 2011

@hejtmy ...velké díky,objevil jsem je také,ale mají dlouhou dodací dobu....na kolečka dokonce 2 měsíce. Kdyby někdo věděl o rychlejším a monžná levnějším dodavateli....????, budu tomu rád. Ještě jednou moc děkuju.

janka2110
18. máj 2011

Poooooooommmmmmmmoooooooocccccccccccccccc.
Viete mi niekto poradit ci sa da niekde kupit iba nahradna strieska?
Vlastne ten potah nanu?

lenocka23
18. máj 2011

@janka2110 skus kontaktovat tych kde si kupila cely kocik... ty si tusim objednavala cez net, ze? myslim ze sa to bude dat kupit len ako nahradny diel, mozno len cez reklamaciu... ☹

janka2110
18. máj 2011

@lenocka23 skocime tam zajtra,alebo v sobotu.
Nie ja som kupovala v obchode vsetko.
Ono to asi cez reklamaciu nepojde.Teda myslim,ze ju neuznaju...

lenocka23
19. máj 2011

@janka2110 tak skus dohodnut objednanie striesky ako nahradny diel... asi si ju budes musiet zaplatit, ale tak co uz... a co sa ti vlastne stalo so strieskou?

janka2110
19. máj 2011

@lenocka23 dala som ju oprat do pracky,lebo bola spinava a neviem ako,ale
tam kde sa nastokava ta umela hmota zvonku sa mi roztrhla.
Vyzera to ako kedby som ho oskrela o stenu 😠 diera cca 1,5cm.
Dnes zavolam do obchodu a uvidim co mi povedia.
Ci sa to da kupit ako nahradny diel.
Mm skoro skolaboval ked som mu zahlasila:
Kedze sa to roztrhlo a samozrejme ze nie mojou vinou 🙂
Nevidim inu moznost len kupit "ruzovy Stokke"
Tak povedal,ze mi zozenie len fialovu striesku 😀 😀 😀

lilla244
19. máj 2011

kocky,ktore vlastnite tento kocik... asi to bude zniet hlupo,ale je stabilny? ja si nemozem pomoct,ked som si ten kocik bola prezriet.. zdal sa mi dost labilny ??? ☹
co je skoda,lebo sa mi velmi paci
prosim napiste mi vase nazory a skusenosti
vdaka

lilla244
19. máj 2011

@alexandra1705 ahoj .. rada by som sa spytala.. kedze zijes vo veternej krajine 🙂 nemala si niekedy problem s tym,ze sa ti kocik prevratil? je dostatocne stabilny???
dakujem...

lenocka23
19. máj 2011

@lilla244 urcite je stabilny... zadne kolieska su dostatocne daleko od seba, myslim ze dokonca sirsie ako u niektorych inych kocikov... nam sa raz stalo, ze sme bezali s kocikom v strasnom lejaku a vetrisku po hradzi... este s vanickou... a nemam pocit ze by sa nejak naklanal a pod... urcite sa nemas coho bat... 🙂

lilla244
19. máj 2011

@lenocka23 dakujem velmi pekne

lilla244
20. máj 2011

tak som ho objednala 🙂 mal by prist do 3tyzdnov... som zvedava.. nevedela som sa rozhodnut medzi tymto a bugaboo.. tak dufam,nebudem lutovat ???
😒