Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

mikolajova.zuzana
1. sep 2012

chcelo by to vidiet uz konecne poriadne obrazky alebo videjka - neviem preco tolko okolo toho tajnosti od predajcu, uz by to mohol nahodit na stranku ked maju v obchodoch uz obrazky...

vyzera to ze sportova sedacka bude vsade evo ci? a urcitym babam uz nebude prekazat ta tyc v strede - ktora je mimochodom suprova, moja si tam vecne nozicky vyklada... no zatial ani mna neohurili - cakala som nieco ine nieco vynimocne ako je evo xplory... no sak uvidime ked konecne daju fotky...

pallacinka
1. sep 2012

Baby, ak niektore planujete objednavat nove winterkity z Nemecka, moj je uz na ceste a predpokladam, ze v pondelok alebo utorok ho mam doma. Ta cakacia doba teda rozhodne nie je mesiac ako udavaju 🙂

pallacinka
1. sep 2012

Inac ja nerozumiem tomu, preco kupujete tie veci na Slovensku, ked v zahranici viete tolko usetrit. Jedinym argumentom by pre mna bola jednoduchsia reklamacia (co je v dnesnej dobe tiez diskutabilne), no ked ani toto nefunguje tak ako ma, nevahala by som vobec a slovenski predajcovia by odo mna neuvideli ani cent, s takymto pristupom. @esika drzim palce!

lolllka
1. sep 2012

@pallacinka ...ahoj, prosim, tam, mohla by si mi poslat link, dkila si si objednavala winter kit?...dik..a ozi , textilie sa tam daju tiez kupit?... 😉

lentila.g
1. sep 2012

@pallacinka ja ani jeden kočik nekupujem na SR,a hoci moja znalosť cudz.jazyka nič moc určite sa lepšie dohodnem a vyreklamujem ako na SR v obchode kde rozumiem/nerozumiem-ich správaniu a komunikácii

bambi29
1. sep 2012

Takisto som mala v úmysle kupit kočík na SVK hlavne kvôli prípadným reklamáciám, ale keď to tu sledujem tak už mi nič nebráni v tom objednať ho z toho nemeckého eshopu, navyše za cenu aká je tu u nás len mimoriadne v akcii. Okrem toho mi tu v jednom obchode bolo povedané že dodacia doba je do 3 mesiacov, takže som sa bála že keď budem čakať na nové modely tak mi to nestihne potom ani do pôrodu prísť, no na nemeckej stránke majú dodacie doby 2-3 týždne. Holt, iný kraj, iné služby.

pallacinka
1. sep 2012

@bambi29 Ja som reklamovala kocik kupovany v Nemecku, sice tam aj byvame, no na opacnom konci ako je obchod, takze som to riesila len cez emaily a postu a bola som maximalne spokojna. Odfotila som im odpadnuty cvok na strieske a do 2 tyzdnov som mala doma komplet novu striesku. Takze tak 🙂

pallacinka
1. sep 2012

@lolllka Kocik som objednavala z http://www.babyonlineshop.de/ a teraz tento winter kit z http://www.newkids-online.de/, aj ked mam podozrenie, ze je to jeden a ten isty obchod. Textilie neviem ci maju, skus pozriet. A konecne nahodili fotky nove bieleho kitu, vyzera uzasne 🙂

tehula
1. sep 2012

@pallacinka
@lentila.g
@bambi29
ja som tiez mala predosle kociky zo zahranicia nakupene, ale posledny typ co mam sa mi zial z AT a DE velmi neoplatil, nakolko ich asi dost sklbe distributor a ceny maju vyssie ako v krajinach V4, takze som kupovala zo SVK, ze aspon reklamacia bude jednoduchsia, no prd, vlastne clovek zisti, ze v SR sa reklamuje stylom, pokazili ste si sami, toto nespada a blabla, odpalkuju ta ako nikdy. Lenze do USA kocar posielat nebudem, a distributor je Poliak, co ma skoro vystrelo, jak sa im branim, tak som na nich zas narazila. Ale tak vyriesene k akotakej spokojnosti a uz si 5x rozmyslim, kde co kupim, ale na SVK uz nie. Ja uznavam, ze business s kocikmi je nezavideniahodna robota, ale je to ich volba a maju sa chovat podla zakonov a nie robit zo zakaznikov volov, a pekne len ked kupuju.

boska79
1. sep 2012

@sevzuz mne sa ten novy paci 🙂 🙂 🙂 ktovie ci bude aj melange cierny na nich.... mna potah neocaril teda obycajny kvalitou 🤐

tannia87
1. sep 2012

@pallacinka a uz ti ide biely winter kit?

pallacinka
1. sep 2012

@tehula Nie kazdy kocik sa vonku viac oplati, napr. Brio nas na Slovensku vyslo ovela lacnejsie ako v Nemecku, a tam sme spokojni aj so servisom. Asi sme mali stastie.

pallacinka
1. sep 2012

@tannia87 Ano, prisiel mi email, ze je uz na ceste ku mne tak kazdym dnom by mal prist.

kilian
1. sep 2012

@babymarket_sk ked som to spravne pochopila,obidva nove modely budu mat rovnaku evo sedacku ako na xplory??to znamena,ze winter- a sommerkity budu kompatibilne so vsetkymi ...??
@pallacinka pisala som ti na fb..😉

babymarket_sk
1. sep 2012

@kilian
športovú sedačku budú mať rovnakú Xplory a Crusi (to je ten terénnejší s veľkou vaničkou), taktiež sa Crusi bude dať použiť ako súrodenecký kočík, niečo v zmysle Britax B-dual, ono v podstate, kto má Xplory, bude si môcť dokúpiť len podvozok z Crusi - ho...

kilian
1. sep 2012

@babymarket_sk OK,tak ten mensi Bude mat iny styl sedacky,takze winterkit objednavat nemusim...ze?

babymarket_sk
1. sep 2012

@kilian
Winter Kit je zatiaľ kompatibilný len s Xplory od apríla 2010...Na Soot-a zatiaľ nie je...

milankovazuzana
1. sep 2012

@hajanka Ani mne, ani trošku

jsemnejkrassnejsi
1. sep 2012

nemáte někdo na prodej winter kit????

jsemnejkrassnejsi
1. sep 2012

@pallacinka prosim jake je postovne z toho nemecka???

ustrachana
1. sep 2012

no takze cakat nemusim 😀 ten kocik mi pripada strasne lacny, naozaj nicim vynimocny takze to halo okolo jeho zverejnenia je skor nepochopitelne 😀 😀

mirkadena
1. sep 2012

Ja osobne tiež všetko objednávam zo zahraničia vrátane xplory+ všetkých kitov a doplnkov. Mne napríklad na začiatku keď mi kočiar prišiel domov, chýbal locking mechanism, ku vaničke. Napísala som aj do stokke priamo aj do predajni v zahraničí a do týždňa som ho mala doma. 🙂 🙂 🙂 dokonca až dva, lebo aj od predajne aj priamo od stokke.

adri2211
1. sep 2012

Baby da sa dat stokke v smere jazdy do lahu ? ak ano nemate nahodou foto ako to vyzera, dakujem 🙂

milankovazuzana
1. sep 2012

@adri2211 Nie, nedá , dá sa polohovať na 2 polohy, ale lah nie...

adri2211
1. sep 2012

@milankovazuzana dakujem, som si aj myslela, nevedela som si predstavit,akoby to slo do lahu 🙂

milankovazuzana
1. sep 2012

Kočky, Vy ste tu toho popísali 🙂 , tak musím prispieť i ja svojou troškou 🙂
1./ reklamácia Stokke - kto raz mal Stokke tak isto vie, že každý jeden kočiarik tejto značky po čase vybledne, a to pri bežnom používaní-najviac nákupná taška a strieška, jednoducho je to tak a musia to vedieť i predajcovia
Druhou chybou je tzv. véčkovanie kočiarika a druhotným javom je opotrebenie koliesok...Tretím nedostatkom je praskanie gumy na kolieskach... Toto sú najbežnejšie nedostatky.Napriek tomu, som ťažká Stokkefilka, aj keď som si poriadila včera Orbit 🙂
Sama som robila v obchode, vybavovala som osobne všetky reklamácie a stretla som sa s kadečím - na oboch stranách.Veľmi záleží na predajcovi, aké vzťahy má s distribúterom - aj keď bola reklam. zamietnutá a ja som ale vedela, že neoprávneme, snažila som sa sama znovu vec otvoriť a pri troche snahy to šlo.U nás to ale nejde, jednoducho to nevieme.V zahraničí, pokiaľ sa značková vec reklamuje, tak sa to snažia vybaviť bez prieťahov a so zákazníkom sa jedná takmer v rukavičkách, mala som tú možnosť 🙂 Ide samozrejme i o rýchlosť vybavenia.Vezmite si takú vec, ako sú kolieska na Stokke.Napísala som snáď všetkým predajcom na SK a nik ich skladom nemal!!! A pritom dobre vedia, že kolieska sú problém-veľmi ma zarazili odpovede-budú do 5-8 týždňov! Ale to je veľa!!! veď tie majú mať všetci skladom.Veď im v tom nestoja milióny...Možno som blbá, ale nechápem to, fakt nie a nechcem to pochopiť... Keď vidím, že mi na sklade odchádzajú, tak ich objednám s predstihom...Ja som napísala 1. predajcovi v CZ a do 2 dní som ich mala doma a nechápal, že ich tu nik nemá skladom ☹
Čo sa týka nového Stokke... môj dojem je ten, že je to model pre toho, kto by chcel vlastniť túto značku, ale nechce zaň platiť veľa, tak vytvorili tento - pre mňa osobne už takmer bežný kočiarik.pekný, ale bez nápadu... je to taký kompromis medzi Xplory a x-ďaľšími bežnými kočiarikmi...Pre nás, majúcich radi čistý design - nuda...
Takže si myslím babule, že tie, ktoré ste pred nedávnom kočíky kúpili a mysleli ste si, že ste urobili chybu-neurobili 🙂
Skrátka Stokke už nebude o jednom type kočiarika, to je ako Silver Cross-vyrábajú bežné golfky + iné typy až po ten ručne robený hlboký kočiarik, o ktorom sa mi ešte aj dnes občas sníva...

milankovazuzana
1. sep 2012

@adri2211 Mne to vôbec neprekáža, lebo fenomém Stokke je v tom, že dieťatko, ktoré sa začne v ňom voziť sa viac chce vozkať tvárou k maminke, mám odskúšané 🙂

adri2211
1. sep 2012

@milankovazuzana cim dalej tym viac pokukavam po stooke-och, je neskutocny a je mi tak luto,ze pri malej som ho nekupila :( ale pri druhom mimi nad inym rozmyslat ani nebudem. najradsej by som ho kupila uz teraz do rezervy 😀

adri2211
1. sep 2012

@milankovazuzana aky je ten novy stokke ?

milankovazuzana
1. sep 2012

@adri2211 kuk na predošlú stranu, tam je fotečka