Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

poleva
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarawerder
30. okt 2012

@bebel Díky za radu...no, tak ten bílý asi ještě přehodnotím...

klarawerder
30. okt 2012

@patka1987 Jéé, tak to bohužel nemám...baby si zatím braly jen ty světle hnědé a dělala jsem i jednu bílou (tu jsem ale blbec zapomněla odfotit)...No, je to taková čokoládově hnědá, něco mezi hořkou a mléčnou čokoládou 😀, takový teplý odstín...má rovnoměrně víceméně stejnou barvu (naní nijak flekatá ani žíhaná)...

klarawerder
30. okt 2012

@danniellitta Ano, jezdíme s kožuškou (sama je do Stokkáčku vyrábím), hřeje krásně odspodu, je měkkoučká a příjemná, malá je tam vždycky jako kuře v hnízdě 😀 My ji máme jen do sporťáku...univerzální střih i do sporťáku i do vaničky není, takže buď tam anebo tam, anebo mít kožušku do sporťáku a dát ji ho korbičky s tím, že tam bude prostě jen z funkčních důvodů, ale střihově nebude úplně sedět... V každém případě malá je na ní spokojená a má teploučko na zádíčka... 😉

danniellitta
30. okt 2012

@klarawerder a smiem sa opytat na cenu ?

klarawerder
30. okt 2012

@danniellitta Smíš 😀 Písla jsem ti do IP odkaz...jsou tam i fotky atd 😉

danniellitta
30. okt 2012

Dakujem

ikarkulka
30. okt 2012

tannia87
wewe8584

Holky, hlásím, že zásilka dnes dorazila, všechno v naprostém pořádku 😉 Dokonce to všechno bylo jen ve dvou velkých krabicích (objednala jsem sporťák, korbu, 3 fusaky, rider, držák na pití, summer kit, winter kit, adaptéry, přebalovací tašku, prostěradla, židličku, newborn set, sedátko, polštář... prostě hrozně moc krabic), což jsem dost ocenila, bála jsem se, že přijede kurýr, vyskládá mi to za vrata (od vrat k domu je to docela štreka, já jsem v 6. měsíci a doma 2leté dítě 😀) a nechá mě v tom plácat.
Ale já jsem shodou okolností byla zrovna na kontrole, takže to přebíral manžel, který byl naštěstí doma (kurýr mi nevolal předem, prý neměl číslo - to bylo jediné mínus).

No a je to všechno komplet, na nic nezapomněli, a všechno je v pořádku 😉

ikarkulka
30. okt 2012

@klarawerder
patka1987
ustrachana

Vám jsem slíbila ED ve sporťáku, takže plním slib.
Je to foceno hodně narychlo a už je skoro tma plus mi asistovalo dítě, takže omluvte kvalitu.

Na prvních fotkách je ta protiskluzová vrstva na zádech. Myslela jsem, že jsou to jen dva pásky (možná Retro má jen ty pásky), ale je to skoro po celé ploše.

ikarkulka
30. okt 2012

@klarawerder
@patka1987
@ustrachana

(zapomněla jsem dát zmínku)
Ještě - ta kožešina u ED se dá odepnout, kdyby vám tam (opticky) vadila 😉

ikarkulka
30. okt 2012

Pardon holky, kopírovala jsem si vaše nicky do poznámek, abych nikoho nevynechala, a zapomněla jsem před ně dát @, takže ještě jednou

@tannia87
@wewe8584

Holky, hlásím, že zásilka dnes dorazila, všechno v naprostém pořádku Dokonce to všechno bylo jen ve dvou velkých krabicích (objednala jsem sporťák, korbu, 3 fusaky, rider, držák na pití, summer kit, winter kit, adaptéry, přebalovací tašku, prostěradla, židličku, newborn set, sedátko, polštář... prostě hrozně moc krabic), což jsem dost ocenila, bála jsem se, že přijede kurýr, vyskládá mi to za vrata (od vrat k domu je to docela štreka, já jsem v 6. měsíci a doma 2leté dítě ) a nechá mě v tom plácat.
Ale já jsem shodou okolností byla zrovna na kontrole, takže to přebíral manžel, který byl naštěstí doma (kurýr mi nevolal předem, prý neměl číslo - to bylo jediné mínus).

No a je to všechno komplet, na nic nezapomněli, a všechno je v pořádku 😉

patka1987
30. okt 2012

@ikarkulka jeeej, dakujem! Si zlata!! To mas black ci blue melange? Krasny... Nemas pocit ze ta stredova tyc zavadzia fusaku? Lebo ja malu vozim len v smere aby ma videla... Neviem to pozriet na fotkach...este som chcela pri kazdom ed fusaku je kozusinka? Ja mam objednany apple of my eyes.

ikarkulka
30. okt 2012

@patka1987 Není za co.
Je to black melange, dnes mi přišel, no určitě vám to nemusím říkat - skákala jsem tu metr vysoko a řvala na celé kolo 😀 Byly to dvě obrovské krabice, mezi tím se nám motalo dítě a pes... 😀

Pokud není na fotkách kožešinka, tak ji nemá. Má ji určitě tenhle černý, pak bílý a ten zelený z loňské kolekce (Cargo?).
Máme ještě Retro a ten ji nemá 😉

Řekla bych, že tam překáží, ale možná, pokud tam dítě bude mít nožičky, tak se vlastní vahou kolem té tyče propadnou a ten fusak je bude držet jakoby v rovné poloze. Takže asi spíš záleží na dítěti, jestli mu to bude pohodlné. Ale koukám, že máš roční holčičku, ta ještě nemá tak dlouhé nožky, tak ta s tím asi nebude mít problém 😉

ikarkulka
30. okt 2012

@klarawerder Ano, tahle taktika je u nás taky velice oblíbená 😀 Nedávno jsme počítali, kolik jsme už vydali jen za kočárky, bez doplňků. Šílená suma.
A já bohužel nejsem ten typ, co třeba koupí mírně ojetý kočárek, chvíli ho používá, pak ho trochu vylepší a prodá ještě se ziskem (to jako nikoho neodsuzuju, to "bohužel" jsem napsala proto, že já to prostě neumím).

Ten bílý se ti ve Stokke asi špinit nebude, však sporťák je dost vysoko, aby ti na něj cákalo třeba od koleček. Akorát teda čtu, že tu teď někdo psal, že materiál na něm není dobrý. Škoda. Myslela jsem, že bude stejný jako ten černý, který naopak můžu velice doporučit, rozdíl mezi tím a Retro je celkem velký - Retro je takový šusťák, i když kvalitní a nemůžu mu nic vytknout, ten černý je takový jakoby tkaný, opravu pevný silný. Prostě lepší. A nečistoty se mi na něj nechytají, jen na ten vnitřek, to je takový microfleece nebo co.

Jak píšeš ty barvy - co ten proužkatý ED?

kilian
30. okt 2012

@barbora87 😀 😀

klarawerder
30. okt 2012

@ikarkulka Jééé, tak ten je parádní!!! Díky a foto! Tak asi půjdu taky do toho černého, když je ten bílý na houby...žádný jiný se nám asi bohužel hodit nebude, protože bychom vypadaly jak kolotočáři 😀

klarawerder
30. okt 2012

@ikarkulka Já měla takhle fusak "vcelku", když bylo malé tak cca do půl roku, že tam ta tyč nevadila - jak říkáš, fusak se prohnul okolo tyče a dobrý...ale teď má mala 13 měs. a to už tam takhle nejde, takže po směru jezdíme s nožičkovým Emitexem a E.D. si budu syslit, jak malou budu vozit uz jen po směru... 😉

wewe8584
30. okt 2012

@ikarkulka tak to si ma potesila teraz, ze to vsetko prislo len v 2 krabiciach....uvidime ako to pride nam...my mame sice len kocik s vanickou a sportiak...no a este autosedacku...cakam zasielku koncom tyzdna, istotne dam vediet 🙂 ... este otazocka 🙂 k vanicke ti prisla aj ta poistka, aby sa nekyval? vies ta, co sa dava na tu jednu tyc v predu 😀 och neviem sa vyjadrit 😀

ikarkulka
30. okt 2012

@wewe8584 Rozumím 😉 Ano byla u toho i ta pojistka 🙂

wewe8584
30. okt 2012

@ikarkulka juj super, toho som sa bala, ze nebude 🙂 tak uz sa neviem dockat, len dufam, ze nam nevybledne strieska, kupili sme dark navy a citala som tu uz, ze niekomu vybledla ... :(

ikarkulka
30. okt 2012

@wewe8584 To jsem taky četla, že jediná ta dark navy bledne 😅 Nesmíš s tím jezdit na sluníčko 😀

Jediné, co mě překvapilo - vzali jsme sporťák i korbičku, ale byla tam jen jedna stříška. Myslela jsem, že ji ke korbičce dávají automaticky a ke sporťáku taky bude, když se prodávají zvlášť.
A než jsme přišli na to, jak se to přehazuje... Nakonec jsme použili nějaké adaptéry na boudičku z WK, protože jsme nepřišli na to, jak je vyndat ze sporťáku, když už jsme je nacvakli ke konstrukci. Z korbičky to jde vycvaknout snadno.

Třeba mi tu někdo poradí.

klarawerder
30. okt 2012

@ikarkulka No, vypadá super!! Je vidět, že je to kvalitka...taky cena tomu asi odpovídá. No, myslím, že kdybychom spočítaly, kolik tu všechny baby utratily za Stokke serepatičky, tak by se nám hlava zatočila 😀

klarawerder
30. okt 2012

@ikarkulka Nejjednodušší způsob, jak vycvaknout boudu a sporťáku je asi povysunout polstrovaní v sedačce nahoru (dole musíš rozepnout ty cvoky, které to spojují se adním potahem sedačky,a polstrování vysunout nahoru (na bocích je to uchycené takovou lištou, která jezdí v takovém járku v sedačce (nevím, jak líp to popsat 😉 ) ,jakmile budeš schopná odháknout tu síťku u polstrování, tak šáhni rukou mezi polstrování a plast sedačky, po stranách nahmatáš ty zobáčky (jako u korby), stlačíš k sobě a vycvakneš...

ikarkulka
30. okt 2012

@klarawerder Na to, odkud se vycvakávají ty páčky, jsem nemohla přijít. Když jsem pak viděla, jak se vycvakávají u korby, tak mi to došlo, ale nechtělo se mi právě odtahovat ten potah 😀
A fakt je teda jedna stříška ke sporťáku i ke korbě?

ikarkulka
30. okt 2012

@klarawerder Ta samotná stříška mi z těch páček jde sundat snadno, jen mi ty páčky zůstaly v konstrukci, to jen pro upřesnění, co mi nešlo.
Jedny byly ve WK, předpokládám, že je k tomu dávají standardně, tak jsme na korbu použili ty.

No zítra si s tím budu hrát víc, to bude maso 😀 Četla jsem, jak se vám tu špatně nandavá ten WK, teda že je to piplačka, tak se na to vyloženě "těším" 😀

klarawerder
30. okt 2012

@ikarkulka Ano, stříška je jen jedna... Ale z WK máme taky takovéty klouby, tak je to možná zbytečné pokaždé vycvakávat celé, můžeš to tam nechat a vždycky jen oddělat takovou tu plastovou výztuž s celou boudou. Jinak s WK nasazováním jsem problém neměla 😉 (a to mám centimetrové umělé nehty 😀)...i když, pokud asistuje prcek a půlku věcí ti odnáší pryč dřív, než je tam stihneš přikurtovat, tak počítej, že ti to tak hoďku dá 😀

ikarkulka
30. okt 2012

@klarawerder No my jsme tam ty páčky právě taky nechali, když máme dvě. Takže super 🙂

Ono jde asi jen o to, přijít na to, jak se to nandavá/sundává, pak to jde snadno, mají to fakt skvěle vymyšlené 🙂

wewe8584
30. okt 2012

@ikarkulka 😀 😀 s tymto sme sa aj my potrapili, ked sme boli kocik okukovat v obchode 😀 manzel skusal hociako ako vymenit tu striesku z vanicky na sportiak...ani predavacka nevedela 😀 isla si po navod, nakoniec na to manzel nejak prisiel...ddufam, ze si to este pamata 😀 😀

ikarkulka
30. okt 2012

@wewe8584 No minimálně v tom návodu to teda není 😀 Je tam, jak nacvaknout, ale jak vyměnit, to už ne ☹
Ale věřím, že na všechno přijdeme/přijdete a pak už to bude sranda 🙂

vevika
30. okt 2012

@ikarkulka ja som tie adaptery na striesku vycvakla bez odstrojovania potahu, jednoducho som ich nahmatala cez potah, silnejsie zatlacila a boli vonku 🙂 A WK som nasadila uplne " bezbolestne" a rychlo 😀 😀