Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

zuzigirl
7. jan 2013

@milankovazuzana ok, cakaaaaaam 🙂 som "nazhavena", lebo som nasla jeden pouzity za fajn cenu a dokonca v takej farbe, aku by sme chceli 🙂

ifkael
7. jan 2013

@milankovazuzana ja som bgb fill ..ale na cameleona. Robim doma mini atelier na fotenie.. naobjednavala veci s tym ze kocika sa vzdam...

A teraz ked citam a este budem vidiet foto...moja pevna vola bude velice tazko skusana...

kilian
7. jan 2013

@ifkael ked sa k tomu dostanem ,hodim Foto.podla mna najkrajsia limitka so vsetkych... 😵

milankovazuzana
7. jan 2013

@zuzigirl tak hoď mi do IP link, okuknem Ti ho...a poviem Ti...

milankovazuzana
7. jan 2013

@ifkael nooo, to verím 😀

milankovazuzana
7. jan 2013

@kilian čekáme, čekáme 😀

mima01
7. jan 2013

@milankovazuzana zuzik, my sme boli vcera vonku a uplne v pohode, nemali sme ziaden problem a to sme isli schvalne po tej cerstvo napadnutej kope, ze to vyskusame. Ale dnes, ked sa to roztopilo a bola z toho hnusna kasa, tak to islo horsie, ale nezasekla som sa, pekne mi to tocilo. A este vies co som chcela..ako si pisala, ze ti na kite zostavaju flaky po dazdi, snehu, tak mne vobec...vcera sme cely zasnezili a ani jeden fliacik.
@henikav to naklikavanie a odklikavanie ako aj celkovo skladanie kociku ide tie prve razy tazko, lebo ten kocik je este taky ako keby tuhy. Ja si pamatam, ked nam prisiel domov, tak som tu babam v panike pisala, ze co s tym, ze ja ho mam pokazeny a urcite tam mam nieco zle. Prd makovy...vsetko ok, len mi to proste neslo. Ale dva, tri krat sa s tym pohras a uz to ide super. Ja vlacim kocik kazdy den na 4te poschodie bez vytahu a teda poviem ti, nervy na to mam neskutocne, ale uz som to prehryzla...aj ked prvy krat som myslela, ze si kopnem a smarim to do kosa. 😀 😅 Teraz veselo stokkacujeme a skladanie, rozkladanie nam ide lavou zadnou.

milankovazuzana
7. jan 2013

@mima01 nie Miri, mne neostávajú vôbec-vieš kedy mi ostali? Keď som Stokke mala doma v pokoji, nechodila som s ním von a strieška bola trošku zaprášená a keď som išla potom do dažďa a uschlo to, tak tá voda s prachom urobili také mampy.Bolo to iba v tomto prípade.
Vidíš, mne to iba na tom jednom koliesku drhlo a to mám taký kočík ako ty-veď som ho kúpila takmer novučký.Dnes som šla po brečke a ani raz to neseklo.

vevika
7. jan 2013

@ifkael ja ked som prvy krat videla fotky tak som bola rozhodnuta vzdat sa Stokkacika a kupit Bgb 🙂 Ta Sahara sa im fakt podarila. Ale potom som to rozdychala 😀

mima01
7. jan 2013

@milankovazuzana jaaaaj, tak sme sa zle pochnapali, ja som myslela, ze ti normalne tie flaky zostavaju. Tak uz mi to je jasneeeee 😉 Ale dnes som nervacila, mam tu kozusku jak ofcu, musim to vycesat trochen nech je zase pekna. Zajtra sa zastavim asi v chovatelskych potrebach 😀

milankovazuzana
7. jan 2013

@mima01 nie, nie, kitík práve aj po namoknutí je bezo zmien, aspoň niečo 😀

ustrachana
7. jan 2013

bgb Sahara nema chybu, ja som sa rozplyvala nad nim v sobotu ked som bola pre scoota 🙂 joj, keby som ja chcela vyskusat este par kocikov to by som musela mat este 2 deti 😀DD lebo moj sefinko sa kocikovat moc nechce 🙂

milankovazuzana
7. jan 2013

@ustrachana 😀 😀 😀 no tomu by som aj verila, ty by si ich vyskúšala za nás všetky 😀 😀 😀 tak čo vieš, či si ešte pre neho neskočíš 😀

finda
7. jan 2013

@ustrachana jaj bugaboo sahara je uzasne, hned by som ho brala.
Jaj kocky riesim dilemu ci mam na jar predat stokke alebo nie? Normalne sa neviem rozhodnut.

ustrachana
7. jan 2013

@milankovazuzana to uz nie Zuzi, to by som si chcela uzit s hlbokou castou a to uz pre mojho maleho nie je a moj muz o druhom dietati nechce ano pocut takze si budem musiet pockat az budem kocikovat babo mojim surodencom 🙂))) a teda to asi tak skoro nebude 😀DD

ustrachana
7. jan 2013

@finda ja som tiez chcela predat povodne az na jar a som si myslela, ze tak skoro ho nepredam (inzerat som dala sem s tym, ze ojojoj pockam si kym sa najde zaujemca) a sup uz aj bol stokacik fuc 😀DD

milankovazuzana
7. jan 2013

@ustrachana 😀 😀 😀
nooo tedaaa, tak to je pravda, že naj je si to užiť aj s korbičkou, mala som pekný aj dobrý kočiarik, ale s korbičkou som Stokke nevyskúšala, čo mi je ľúto, ale tak čo už, nevadí, ja som šťastná, že ten silný hlas vo mne ma presne pred rokom donútil kúpiť Stokke, aj keď mal Miško takmer 16 mesiačikov, a znovu sa ozval v septembri, keď som kúpila od Katky melangáčika a samozrejme majestátny Orbitík.Jednoducho ich milujem a hlavne Michaelko , takže na jar mal ísť melangáčik z domu a veru nepôjde...predsa to nemôžem Michaelkovi urobiť, že by nemal možnosť voľby, s ktorým sa ide von 😀 😀 😀

ustrachana
7. jan 2013

ja uz nemozem doma zahlasit, ze opat xplory lebo mojho muza by uz trafil slak 😀DD dnes prisiel domov a pytal sa ci ide scoot z domu ? lebo som bola kocikovat a uz ma provokoval 😀DDDDD ja aj tak este na leto nieco kupim, ja sa poznam 😀DDD

klarawerder
7. jan 2013

@simuska1976 Ahoj! Máme Xplory a projeli jsme doposud vše - od polní cesty, přes jízdu po lese, kamenité cesty a sníh. Některé baby psaly, že se jim do kol nabaloval sníh a kočár hůř jel...mně se to teda ale nestalo nikdy a to máme kočár teď druhou zimní sezónu...asi tu máme nějaký jiný sníh 😀 . S xplory jsme projeli i hlubší sníh - jednodušše sklopíš kola a projedeš i tankodrom 😀 A to jsou lidi ještě ohromení tím, jak dobře se s ním jezdí po schodech 🙂 Srovnání ale určité mám - před Xplory jsme měli kočár s nafukovacími velkými koly, kde se přední daly aretovat a abych byla upřímná, jelo se mi s tím daleko hůř a když bylo nasněženo, tak jsem neprojela víc jak pár metrů...navíc byl kočár odpružený, tak se vůbec nedal ve vyšším sněhu tlačit - akorát to zapérovalo a kmitlo zpět, aniž by se kola o centimetr hnula kupředu - takže zbytečné plýtvání mojí energie. A to, jestli byla kola zaaretovaná nebo ne bylo úplně jedno. K Xplory máme ještě kompakt Bugaboo bee plus a to má taky aretovací kola, ovšem nikdy jsem tuto funkci nevyužila...snad maximálně mně napadá, že to může být užitečné, pokud půjdeš na in-lajny s kočárkem. Xplory je bezva v tom, že je podvozek tvrdší - neodpružený...s tím se daleko lépe manévruje a projíždí obtížnější terén. Odpružení tu zajišťuje jemné pohupování sedačky na podvozku. Nicméně je pravda taky ta, že se hodí spíš pro městskou/vesnickou maminku...pokud někdo bydlí třeba fakt vysloveně v horách nebo na podobných terénově dost náročných místech, pak bych koupila asi jiný kočár. Xplory je jednička ve městě s tím, že se s ním občasný terén bez problémů zvládne. Jinak tu Inglesinu bych určitě nebrala...kočárek jako takový je moc hezký, ale strašně nepraktická je golfová rukojeť - kočár se nedá pořádně tlačit jednou rukou a to je častý problém, když člověk potřebuje telefonovat, nebo něco neseš v ruce. Kočár s takovou rukojetí bych si já osobně nevzala ani zadarmo. Plus mi přijde, že délka zádové opěrky asi nebude nic moc - vypadá poměrně krátká, tzn. do sporťáku se ti vejde dítko jen chvilku a brzy mu bude malý. (tento parametr si ověř, soudím jen podle toho, jak kočárek vypadá, jaké má poměry stran...) - stejný problém je například u Casulplay S4, kámoška do toho dala malýho sotva do roka a půl a drhnul hlavičkou o boudu...Xplory opěrka je hodně dlouhá, malé je 15 měs. a nad hlavou má ještě skoro 15cm 🙂

emmushka
7. jan 2013

Baby vidim ze tu rozoberate Bugaboo Saharu, chcem sa opytat, v tejto special edition je rozdiel iba vo farbe od klasickeho chameleonu, alebo aj este v niecom inom? Inak krasna farba, naozaj, tuhooo premyslam uz 😀

klarawerder
7. jan 2013

@emmushka Nejsem odborník přes Cam, ale vím, že Sahara má jiné materiály, svrchní část pevné plátno, uvnitř prošívaný žerzej, kožené prvky,...klasický Cam tohle nemá. A limitka V & R je zas celá kožená...

klarawerder
7. jan 2013

Haháááá dámy, nepřipomíná vám to něco?? 😀 😀 😀

ikarkulka
7. jan 2013

@emmushka Zrovna dnes jsem si Saharu fotila v obchodě https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/al... (a následující).
Rozdíl je opravdu v materiálech. Doporučuji někde shlédnout na vlastní oči, pokud se ti Cameleon líbí, budeš nadšena! 😉

ikarkulka
7. jan 2013

Jinak pokud by to někoho zajímalo, pokud někdo uvažujete o IziGo, zde je srovnání s MC Pebble https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ikarkulka/al.... Posuďte samy. Já do ní tedy nejdu, trpasličího pinče nečekám.

junkfoood
8. jan 2013

@ikarkulka ja ju mam, a je fakt strasne malicka..som zvedava, dokedy sa tam maly zmesti..

kilian
8. jan 2013

@emmushka nieje to len farbou,cim sa Sahara odlisuje od klasiky.ma rucky a madlo potiahnute kozou (nemam makcen na tastature)😀 ,aj strieska a vanicka je zvnutra vystlana makkuckou latkou,takou aku ma vzor a farbu Deka,ktora je ku kociku.

milankovazuzana
8. jan 2013

@kilian ale ako tak pozerám, tá deka je iba spolu s kočierikom asi, však? Lebo teda by sa mi hodila k melangáčovi 🙂

finda
8. jan 2013

Bab

finda
8. jan 2013

Babule tak stokke nepojde este z domu, necham ho este rok, nech mame este buducu zimu a potom moze ist 😀

Akurat pozeram ze mi to hodilo len par pismen v predchazajucom prispevku.

milankovazuzana
8. jan 2013

@finda noooo, tak super, to sa teším, že si ho nevykúrila z chalupy, by ťa to časom mrzelo...nechaj si len takú výbavu, ktorú reálne vynosíš 🙂