Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

nikolkaa
21. feb 2013

Prosim vas aky je rozdiel medzi kočikom Stokke Crusi a Stokke Xplory?dakujem

klarawerder
21. feb 2013

@cawes Ok, takže beru podložku Bgb a vemu na kuk aj tu deku...

cawes
21. feb 2013

@klarawerder ok super este nespis?

klarawerder
21. feb 2013

@nikolkaa Rozdíl je v podvozku - Xplory má tu středovou tyč a nákupní tašku, přední kola se nedají aretovat, ale kola se dají sklápět na chůzi po schodech, jízdu v písku a velmi náročném terénu (to, myslím, u Crusi nejde), kola Xplory nemají v podstatě odpružení - myslím jako nějaké pružiny apod. Crusi je víc terénní, je odpružené, vypadá víc jako většina běžných kočárů, má nákupní košík, přední kola se dají aretovat. Na oba kočárky pasuje jiná hluboká korba, ale stejná sportovní sedačka...plus na Crusi se dá koupit další sedačka a mít z toho tak double kočár pro dvojčata...Takže zhruba tak 😉

klarawerder
21. feb 2013

@cawes Nespím...byla jsem zaneprázdněna...mám pro tebe na zítra překvápko 🙂

cawes
21. feb 2013

@klarawerder prekvapenie pre mna? jooooj tak to sa tesim 😀

henushkowa
22. feb 2013

ahojte takze dnes by mal dorazit moj stokkac a potrebovala by som pomoct ohladom potahov.Mal by to byt ten starsi typ sedacky a ked som tak pozerala potahy sa predavaju zvacsa na tie nove stokkace,tak teraz neviem a mam strach ze mi to nebude sediet mate to niekto odskusane ?

milankovazuzana
22. feb 2013

@veronica30 a o ktoré koliesko sa jedná? O malé, alebo veľké?

klarawerder
22. feb 2013

@henushkowa No, nepotěším tě. Na starší typy sedačky nové typy potahů nepasují (mají jiný typ uchycení atd.), pokud to tam přece jen narveš, pak to bude vypadat asi všelijak, jen ne dobře... No, ale viděla jsem nové potahy na staré sedačce, co si kočka nechala u švadleny přešít a šlo to...Takže jestli chceš kupovat starší model kočárku a chceš koupit nový typ potahů, pak počítej s tím, že je budeš muset nějak upravit...Stejně tak ti nebude pasovat ani Winter kit ani novější typy Summer kitů (leda to opět nechat přešít)... No anebo se na to úplně vybodnout, prodat celou starou sedačku a koupit novou (na starší podvozek jdou nacvaknout všechny typy sedaček - to mi přijde asi jako nejrozumnější řešení, než stříhat do potahů a kitů, které tím pádem nepůjdou pak vyreklamovat, pokud by se něco stalo atd.)...

veronica30
22. feb 2013

@milankovazuzana o to velke koleso:(

ellysa
22. feb 2013

tak tripp trapp doma, nepatrí to tu ale malý spam neuškodí 😎

milankovazuzana
22. feb 2013

@ellysa ale čo by nepatrila, patrí! 😀 no paráda, aj my sa chystáme kúpiť túto úžasnú stoličku.To je washwhite alebo white? A vankúšiky budú aké? 🙂
Miminko je ale ďaleko krajšie 🙂 🙂 🙂

deyana
22. feb 2013

@klarawerder prosím a nevíš jak stříška? nová na starou sedačku, zip, zacvaknutí do sedačky..? je to taky jiné? mě se ta stará nelíbí.. 😝

milankovazuzana
22. feb 2013

@veronica30 vyber ho a a osku potri technickou vazelínou alebo olejom na šijacie stroje alebo bicykle...pred natretím ju vyčisti a aj okolo otvoru, kde sa vkladá.Teraz je spústa nasoleného snehu a to robí prevodom hotovú katastrofu.Pokiaľ to neprestane, tak bude vadné ložisko vo vnútri kolesa...skús ho akokeby otočiť, či Ti tam nevypadne kamienok.Inak určite to nebude nedotiahnutou konštrukciou.

ellysa
22. feb 2013

@milankovazuzana je to washwhite, poťahy ešte neviem 😉 ale je super,segra ju okupuje tiež,asi objednám aj druhú

milankovazuzana
22. feb 2013

@ellysa to je kultová stolička, ktorá časom nadobúda na hodnote, je na celý život-tá sa nepredáva, tá sa dedí...
My ideme do fialovej 🙂

klarawerder
22. feb 2013

Baby, normálně mi neuvěříte. Už asi hodinu tu pěju ódu na kvalitu Stokke textilu 😀 😀 Normálně jsem našla na té světlé podšívce WK flek od krve (pak mi došlo, že jsem si tam musela utřít pořezaný prst, když jsem tam malé něco upravovala a spadla mi náplast. No, takže z fleku v podstatě zkaženej den 😀 ...že to určitě nepůjde vyprat, tak už jsem si malovala, jak to budu muset dávat do čistírny a už jsem měla paranoiu, že mi to tam nějak zničí a tak dále... Pak jsem na to zapomněla a neřešila jsem to, jelikož jsme měli před sebou odjezd se všemi zavazadly, dítětem a psem zpět domů do Swiss...no a teď jsem si ho zase všimla...nedá mi to, lapnu mokrý kapesníček a normálně mi cca měsíc stará skvrna od krve pustila a vůbec nic není poznat...krásně to z toho šlo dolů 😀

milankovazuzana
22. feb 2013

@klarawerder tak sa to do nej dobre nevpilo, to je super, inak neviem, neviem...

klarawerder
22. feb 2013

@deyana Stříška nových potahů se připíná zipem k zadnímu potahu sedačky (který sarší typ sedačky vůbec nemá), navléká se na tu výztuž, a po stranách se připne cvoky... Celé potahy mají kompletně jiný způsob uchycení (na starší typ se očka zaháknou za háčky, u nových typů přicvakáváš druky na takové čudlíky, co jsou na sedačce)...Myslím, že to nepůjde...nejlepší by bylo odzkoušet...

milankovazuzana
22. feb 2013

@klarawerder vieščo si myslím? Že je naipregnovaná, aby nezamokla od snehu a preto neumožňuje vsiaknutie tekutiny do sebaOostane na povrchu a tak sa nevpije...

lentila.g
22. feb 2013

@ellysa krásna stolička a krásne miminko v nej...=spokojná mamička

henushkowa
22. feb 2013

@klarawerder aha tak to si ma teda nepotesila ale som s tym ratala no ale nahodou da sa kupit niekde take pekne potahy aj na ten starsi typ?? lebo vobec nic som nevygooglila iba tie nove

duplicka
22. feb 2013

@henushkowa no praveze niekde v diskusii urcite je ,ze na starsi navliekla baba novsie potahy a sadlo to pekne, teda na foto tak posobilo, skus to tu preluskat mozno aj pol roka spat, boli to foto

deyana
22. feb 2013

@henushkowa mě napadlo, zda se ty potahy nedají dokoupit jako "náhradní" díl v Anně Viktorii.. tam teď volám denně, ale že bych se zeptala, to nee. Tak jestli tam ještě budu volat, tak se zeptám, esi si vzpomenu 😉 Nebo tam písnu kdyžtak maila příští týden

henushkowa
22. feb 2013

dakujem ak nezabudnes tak sa potesim..🙂) akurat pozeram na ebay tam maju dost...ale take farebne vobec len tie zakladne farby :(

kalista
22. feb 2013

@ellysa nadherne miminko...gratulujem 🙂

radikuk
22. feb 2013

Boli sme dnes na Baby Show v Londyne a musim povedat, ze Stokke stanok mal jednoznacne najviac navstevnikov 😀

klarawerder
23. feb 2013

Baby...začínám mít nějaké cukání (to není vůbec dobrá zpráva pro náš rodinný rozpočet 😀 ), že bych koupila Tripp Trappku... Kolik váš stála? A co se pak ještě dokupuje? Polštářek, baby set,...?? Naše malá má rok a půl, tak takové to korýtko už bychom nepotřebovaly...

cawes
23. feb 2013

@klarawerder kukni na ricardo je ich tam vela za dobre ceny my sme kupili hauck vyzera a funguje ako stokke len je ovela lacnejsia 🙂

vralen
23. feb 2013

nepredavte niektora drziak na pohar?