Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

mimi27712
17. okt 2013

@milankovazuzana Zuzi ten fusak je dosť veľký? Špekulejem, že vymením Xplory za Scoota červeného a doňho tento fusačik.

milankovazuzana
18. okt 2013

@mimi27712 Miško má 3 roky a v pohode, do konca zimy bude dobrý.Ja som ho chcela do nášho červeného Orbita, tam by bol suprový, ale Orbitík má už novú rodinku, tak do Stokke taky dobrý 😀

mimi27712
18. okt 2013

@milankovazuzana Dakujem 🙂

milankovazuzana
18. okt 2013
junkfoood
18. okt 2013

@milankovazuzana ..jaj, keby tak mna chcel niekto vozit nalozenu v takom paradnom fusaku.. 😉

mimi27712
18. okt 2013

@milankovazuzana krasny aj fusak aj Miska, to je super, ze sa rad vozi, moj Jakubko v kociku moc neobsedi a spanok nehrozi.

daniela107
18. okt 2013

Baby do akeho veku ste vozili deticky v zime v nozickovom fusaku?Moja mala ma rok a pol a predala som ho budeme pouzivat len wk....a teraz neviem ci som urobila dobre:(

daniela107
18. okt 2013

Mame rovnaky🙂@cawes

cawes
18. okt 2013

@daniela107 juuuuj neurobila, moj ma 14 mesiacov a teraz na zimu som kupila wk, kamoska ma dcerku ma 2 roky a este mala vela miesta vo fusaku. A wk je na zimu malo

daniela107
18. okt 2013

No ale ked bude v overale a este aj vo fusaku...to by uz asi bolo moc a hlavne ako ju tam napcham v cizmickach?ona stale len beha alebo kocikuje kocik🙂

milankovazuzana
18. okt 2013

@mimi27712 Miško sa stále rád vozí, dennodenne, striedabe beh po svojich doobeda a poobede už len kočík, ani za svet ho nemôžme nechať doma. 🙂

cawes
18. okt 2013

@daniela107 aha no tak to uz je moc aj overal aj fusak. sice ako napr. ked bude u nas velky minus tak dam tobiasovi, body, tricko pancuchy overal, cizmy sup do fusaku a ideme vonku

kristynakubecova
18. okt 2013

@daniela107 Dcera ma 20 mesicu a poridili jsme nozickovy fusak a ma mega misto, neumim si zimu bez fusaku predstavit 🙂

mimi27712
18. okt 2013

@milankovazuzana zlatý 🙂 závidím, ja som si toho kočíkovania moc neužila, dúfam, že pri druhom to bude lepšie.

milankovazuzana
18. okt 2013

@mimi27712 želám Ti to. 🙂 🙂 🙂

mimi27712
18. okt 2013

@milankovazuzana Ďakujem.

daniela107
18. okt 2013

No super:(baby a nepredavate niektora cerveny nozickovy fusak resp beige?to by sa este hodilo🙂

kuko7
18. okt 2013

Baby ahojte mam otazocku, nemate niekedy pocit ze nastavenie vysky pod tlakom (ked na to tlaci dospely a ta vaha nie je rozlozena), moze povolit, nemam pocit ze tie jamky to udrzia,,,,ci to je vada v kociku? Lebo babatko v nom este nie je, no ked manzel zatlacil silou na nasadenu vanicku ze skusi ako drzi tak sa to trochen pohlo dole,,,,tak som este spravila to, ze tu poistku vrchnu co drzi vanicku som vypodlozila takym kartonikom, nie je to vidiet, ale spli to ucel a drzi to aj z vrchu lepsie,,,,,aj ked mam pocit ze to neurobi ked tam sedi dietatko, nakolko ta vaha je predsa len rozlozena,,,,,neviem , neskusite niektora? ci sa to posunie ak zatlacite na prazdny kocik na jedno miesto?

a este jedna otazocka, tie rukavniky na rucku pasuju aj univerzalne? viem ze mi to raz jedna maminka hovorila a aj konkretne ktore sedia na stokke, len neviem najist spatne tu spravu,,,,mooc dakujem 🙂

mimi27712
18. okt 2013

@milankovazuzana prepáč až teraz som si všimla, že som napísala Miška namiesto Miško 🙂

klarawerder
18. okt 2013

@kuko7 Ahoj, pokud se ti sedačka pohnula po tyči dolů, pak máš špatně zajištěnou pojistku POD korbou, ne nad ní (ta jen udržuje vaničku ve vodorovné poloze a zajistí, aby se při jízdě nekývala...na nastavení výšky vůbec nemá vliv - takže kartónik můžeš zase v klidu vyhodit 😎 ). Oddělej vaničku z podvozku a kukni na tu vidlici, kam se korba/sporťák nacvakává, hned pod ní je takové bílé jakoby "U"...to odklikni tahem nahoru...vysuň vidlici co nevýš, kam až to jde a zacvakni bílou pojistku tlakem k tyči...Pak by to mělo být ok. Není možné, aby se sedačka byť jen hýbla, sama jsem to testovala (a to jsem v té době měla nějakých 75kg 😀 ) a nehne se to ani o milimetr, pokud je vše správně nastavené. Rukávník myslím, že uni nepůjde. Mám uni obyč černý od Emitexu (používám ho na Bugaboo) a ten tam nejde...Teda nejde, rozhodně nejde napasovat na celou rukojeť, jako jde origoš...jde dát tak maximálně na polovinu rukojeti - na tu tyčku blíž k tobě, kterou chytáš rukama, když kočár vezeš...

milankovazuzana
18. okt 2013

@mimi27712 🙂 🙂 🙂 nevadíííí

klarawerder
18. okt 2013

Tak před půl hodinou jsem byla na infarkt...cosi mi skřípalo jakoby uvnitř té středové tyče, tak jsem se rozhodla, že se tomu kouknu na zoubek...Takže jsem se dala do šroubování a šroubování...nakonec jsem odmontovala celou ručku i s tím modulem a celé jsem to oddělala...zbyla jen tyč a drát na nastavení výšky rukojeti...tak nějak jsem to prošplíchla WDčkem, nasadila modul zpět, pak dala pojistku na sklon rukojeti, přes to jde taková destička a 2 šroubky...utáhla...ovšem pojistka nefungovala, protože mi dírou, ve které neměla absolutně co dělat, vylezla jedna pružina napůl ven...no, moje nervy! Teď to nešlo ani tam, ani zpátky, drželo to jak židovská víra a nehlo se to ani o milimetr. Tak už jsem si malovala, jak idu potupně do servisu přes kočáry (nehledě na to, že by byl Stokkáč dočasně nepoužitelný - hrozná představa po nahození nového WK a kožešinky 😎 )...tak jsem si vzala tlustou kancl sponku, udělala háček (ten se mi tam taky párkrát zasekl)...ale nakonec se podařilo, pojistka povolila a odlítla spolu s celým modulem a mnou 🙂 Nástraha rukojeti pokořena! Takže znovu a lépe - modul, pojistka, destička, šroubky, pak bílý váleček, nasazení rukojeti, další šroubky, nasazení krytu modulu, poslední bílá pojistka, šroubky...a náš Stokkec, r. výroby 2010 je ve výborné kondici 😉 Nevrže, neskřípe, ani nevydává žádné jiné zvuky!!! Takže jsem, s dovolením, samozvaný Stokke Xplory technik... kdyby někdo potřeboval poradit, kde jsou jednotlivé komponenty z rukojeti anebo z plošiny, kde se pokládá bag, a co s nimi, tak se ozvěte...už mám i na radu jednoho šikovného manžela maminky z Koníka pošéfovanou ručku, že nevrže...a to vrže normálně minimálně trochu snad všem... Jako v porovnání s Xplory jsou puzzle slabej odvar 😀 ...doufám, že už se v tom nebudu muset zase nějak rýpat, nebo už mě opravdu odvezou 😀

milankovazuzana
19. okt 2013

@klarawerder Klári, ešteže Ti pružina nevypichla oko , prepána...Inak veru, Ty si mala na ňom rozobraté snáď všetko, ale tak mu najlepšie prídeš na kobylku 🙂 Hlavné je, že si ho opravila. 🙂

alexandrag1
19. okt 2013

Zienky prosim vas da sa niekde kupit len samotna konstrukcia na stokkac?

klarawerder
19. okt 2013

@milankovazuzana Nic by mi oko nevypíchlo...akorát se mi to šprajclo v takové škvíře a nešlo to ani tam ani zpátky...tak jsem na okamžik zapochybovala, jestli to vůbec někdy dám zase dohromady 😀

ikarkulka
19. okt 2013

@milankovazuzana Zuzko, už nemáš Orbit? Nějak jsem nepostřehla...

Miškovi to ve fusaku sekne 🙂 Nepletou si ho s holčičkou? Je úžasný 😵

ikarkulka
19. okt 2013

@klarawerder Jsi fakt technik na jedničku! 😀 Hlavně klobouk dolů před tvojí odvahou to vůbec rozebrat, já z toho mám respekt. Max tak sundat zadní kola, umýt podvozek a prostříknout WDčkem 😀

milankovazuzana
19. okt 2013

@ikarkulka Pletú občas 😀 , dala som Orbita na bazárik s predstihom, aby sa do jari predal a predal sa skôr... ☹ ☹ ☹ škoda, no ale tak čo už ☹

danella
19. okt 2013

Ahoj nepoznate niekoho kto predava biely winter kit alebo fialový prosím, uz sa neda kupit v obchode vobec :( Strasne ho chcem a nemozem ho uz zohnat,.

rodka
19. okt 2013

@danella ahoj, fialovy som este videla v niektorych internetovych obchodoch, len neviem ci si ochotna objednavat aj z CR. ale myslim ze tu je este k predaji. napr. http://www.baby-centrum.cz/cz-5-xplory®-winter-...