Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

mirka2508
28. mar 2014

@andrejo dobry vecer ak mate este tie nove kolieska na stokke tak by som ich kupila.dakujem

esika
28. mar 2014

Kocky PROSIIM nemate niekto na predaj tu vyberatelnu plastovu cast zo sedacky naco sa vlastne prilepi suchym zipsom kit? DAKUJEEEM

lada19
29. mar 2014

@babymarket_sk No vy jste mi ted zamotali hlavu 😀 uz jsem byla rozhodnuta pro Blue pixel. Toto vsak vypada moc pekne, je to krasne svetle a takove "letni". To bude tezke rozhodovani 😉

lada19
29. mar 2014

@babymarket_sk Ten odkaz mi nefunguje 😌

andrejo
31. mar 2014

mirka2508 zial uz nie. Ale objednavali sme ich v babymarkete. Podla mna by ich teraz mohli mat na objednanie vsade kde predavaju Stokke. My sme uz vyse roka bez kocika.

jeanka
31. mar 2014

My tento kocik mame na predaj. Osobne sme tento kocik len testovali, nemame s nim dlhu skusenost, ale nedavno sme hovorili s pani, ktora si ho nevie vynachvalit. Je velmi dobre polohovatelny (lahko ovladatelny), nehovoriac o premyslenosti systemu a jeho dizajne a ze s babom mozete mat blizky kontakt je naozaj vyhodou. Pre babo je dost atraktivne, ze sa moze pozerat viac zhora.

Moze sa zdat, ze kvoli jeho dizajnu ide o nestabliny kocik, co nie je pravda. Jeho zvladanie narocneho terenu moze byt problem, v com na druhej strane ma problem vacsina takychto kocikov, hlavne drahsej kategorie. Jednoducho na to su stavane trojkolky s obrovskymi kolesami. Takze si vzdy treba vybrat co je priorita...

xdany
1. apr 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat, dá se shopping bag z v4 dát na v3? Přijde mi, že kromě designu je i to uchycení stejný, ale nevím, tak se ptám zkušenějších.

zuzullik1001
1. apr 2014

Je to super kočík neviem sa ho vynachváliť 🙂) hlbokej vanicke mala bola do 7 mesiacoch..proste super každému ho len odporúčam kto váha 🙂

klarawerder
1. apr 2014

@xdany Jestli má V4 shoppka v místě, kde se dotýká tyče popruh, který se okolo tyče zapne. Pokud má V4 shoppka jen ty dva krátké popruhy po stranách s plastovým zakončením, které se zacvakne do podvozku, pak smůla. V3 shoppka na V4 ale jde, to vím jistě.

xdany
1. apr 2014

@klarawerder Tak googlím a asi ten popruh nemá...škoda 😠

erikaireland
1. apr 2014

ahojte stokacky 🙂 tie co tu mate summer kit je na nom aj ten silt,ako na normalnom style kite? ci je len bez neho?

iwkaiffs
1. apr 2014

@erikaireland len bez neho,summer kit ho nemá a ani ho tam nemáš kde zazipsovať

erikaireland
1. apr 2014

@iwkaiffs skoda :( bolo by to s tym siltom este lepsie 🙂

xdany
2. apr 2014

A ještě jeden dotaz - madla na přenášení u korby Xplory - jsou stejně dlouhá? U toho mýho kočárku teda ne a nemůžu přijít na to, kde inženýři udělali chybu... 🙄

xdany
2. apr 2014

Tak jsem na to přišla

kettrinka
2. apr 2014

Ahoj holky, můžete mi poradit jaký je rozdíl mezi v3 a v4? Přemyšlím o koupi staršiho, tak jestli neudělám chybu.. Moc děkuju

xdany
2. apr 2014

@kettrinka Tak co jsem doposud vykoumala, tak je jiný způsob uchycení nákupní tašky, aretovací přední kolečka a jednodušší skládání.

kettrinka
2. apr 2014

@xandy aha děkuju, tak asi koupíme ten novější..

klarawerder
3. apr 2014

@xdany S uchycením tašky máš pravdu 🙂 Přidělává se na 2 plastové klipy zacvaknutím do podvozku...což je ale otázka, zda má V4 výhodu oproti V3...neumím si moc představit v tašce vozit tolik věcí, jako občas vozím, aniž by mi váha plné tašky ty dva malý klipsíčky neulomila...moc jim teda nevěřím a přijde mi to jako krok vzad oproti způsobu uchycení V3. Se skládáním je to bída, s tím kroužkem místo páčky se mi to dělalo naprosto otřesně...ale je možné, že je to jen o zvyku 🙂 Další rozdíly jsou v umístění nápisů STOKKE na podvozku, brzda V4 má oválný tvar a brzdí současně obě zadní kola (V3 brzdí pouze jedno...takže kočár v pohodě zabrzdí...ale brzda obou kol je prostě taková festovnější). Dál je tam pak aretace předních kol, kterou má V4...plus má V4 zabudované drážky na zasunutí držáku na pití...na V3 se musí koupit držák i s upínáním na rukojeť...

klarawerder
3. apr 2014

@kettrinka Já bych starší model klidně koupila. Má lepší uchycení tašky, co se týče jednoduchého skládání, tak to teda rozhodně nemá, osobně mi naopak přijde takové "nepadnoucí do ruky"...ale je to asi o zvyku. Jediné výhodné u V4 je dejme tomu brzda na 2 kola (což ale zase nutné není, protože V3 brzdí dostatečně dobře). Dál má aretaci předních kol, což je funkce, kterou si troufám říct, že nikdy ani nepoužiješ 🙂

dolcee
3. apr 2014

Ja bych aretaci využila jen když byla úplne malinká na popojizdeni na míste tam a zpět.
Po 2m uz nebylo potreba, všechny ostatni zmeny jsou fakt kosmetické.
Skoda, že udelali jinou tu nákupku, že ted bude problém koupit si style kit. Mne se líbí ty nové barvy.

klarawerder
4. apr 2014

@dolcee No, já bych aretaci nevyužila vůbec, byla-li jsem k sobě upřímná, zda mám V3 ještě měnit za V4 🙂 Malou jsem uspávala na místě, v zabržděném kočáru, houpáním do stran. Místo tady pitomých klipů na shopce, který jsou tak leda na ulomení a kroužkem místo páčky na skládání, mohli soudruzi z Norska radši udělat něco užitečnýho a přijít například s pláštěnkou na shopku anebo madlem na kloub, ...anebo taky konečně se Summer kitama, který za něo stojí a dají se nějak rozumně kombinovat, hergot 🙄

dolcee
4. apr 2014

@klarawerder a zip na hand muffu na winter kitu 😀
Jo, jo. Ja jsem spokojená.

Holky přemýšlím jestli na týden k moři brát Stokke nebo nejaké golfky.
Pram pack mam, ale jedu sama s mámou a zavazadel bude dost.. Co myslíte. Stokke vs. golfky (jeste nemám koupené, ale mohu si půjcit od kamarádky bee nebo mcLaren).

babymarket_sk
4. apr 2014

Milé maminky, keďže je po zime a mnohé odkladáte svoj zimný set WK nezabudnite, že rukávnik sa môže prať len v rukách, odporúčame potom "vymačkať" do uteráka a nechať voľne uschnúť a potom kožušinku vyčesať...aby Vám zostal taký krásny aj na druhú zimu 😉

veronika162
4. apr 2014

Holky kdy jste vyuzily tu novorozeneckou vlozku?

klarawerder
4. apr 2014

@veronika162 Skoro až do roka...

veronika162
4. apr 2014

@klarawerder a od kdy? 🙂 dekujji

klarawerder
4. apr 2014

@veronika162 No, tak nejdřív byla malá pochopitelně v korbě 🙂 Následně si zvykla vřeštět jak pavián, protože z korby nic neviděla, tak jsme přesedlaly do sporťáku - to jí byly cca 4 a půl měs. No, a vložku je pak dobré nechat, dokud se dítko neškrtí pásama 😀 tzn. dokud se v pohodě vejde s vložkou, pak ji nechat. Když začne být těsno, pak se z vložky zezadu vytáhne takový malý bílý polštářek-polstrování a zase se jezdí, dokud se všechno vejde. No a když je těsno zase, tak už se celá vložka vytáhne a prcek jezdí v sedačce bez ničeho. Ono dost záleží, jak je děcko velké a jestli je třeba léto (a děcko v letním oblečení) anebo zima, kdy je děcko zas nabalené jak medvěd brtník a navíc ve fusaku - tzn. něčí dítě vydrží s vložkou třeba do roka a půl, něčí frčí bez vložky třeba už v 8mi měs. 😎

klarawerder
4. apr 2014

@dolcee No, já bych se přikláněla asi k tomu Beečku...tvá malá už je docela "velká", takže by byl golfáč v poho. Maclaren bych ale nechala být Maclarenem, protože ty bývají dost velké/mohutné - v Beečku si zasuneš sedák a opěrku podle potřeby, takže ti v něm malá nebude lítat zprava doleva. S Beečkem se jezdí parádně a je během vteřinky složený na - oproti Xplory - malý balík, takže se s ním daleko líp manipuluje a cestuje. Prampack je giga kabela, ve které by člověk klidně mohl vézt tři mrtvoly, takže pokud máte už tak dost zavazadel, pak bys podle mě celkem nadávala 😀 Bylo by ale fajn - vzhledem k tomu, že se jedná o dovolenou u moře - pokud by na to Beečko byla letní stříška (v googlu: bugaboo bee+ breezy canopy), páč to má UVéčko a zakryje to úplně celou sedačku, že je tam špunt jak v bunkru a nepaří na něj slunko... Bgb slunečníky jsou na houby s voctem, blbě se štelují a přijdou mi celkem malé (taky ho doma mám a nikdy jsem ho nepoužila 😀 )