Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

deyana
18. feb 2013

@cawes mě se malej vejde do sportáku i s tou vložkou, a má 7měs. a je to cvalda.. a fusak zrovna taky řeším teda.. ptž origo fusak nemám

maminamaja4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cawes
19. feb 2013

@domcilka ahoj videla som ze mas cerveny kocik, ja mam cerveny tiez. Ten nanoznik to je to ako fusak len rozdelene na nohy? Mam v tom chaos

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domcilka
19. feb 2013

@cawes nie nie, nanoznik je niečo ine. daj mi svoj mail, pošlem ti tam fotku. je to ale v čiernej farbe.

cawes
19. feb 2013

@domcilka ok to nevadi kuknem rada foto email luciavanisova@hotmail.com

domcilka
19. feb 2013

@cawes už som ti to poslala.

lcsisi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luly3
20. feb 2013

@lcsisi jaaaaa mas IP

tystynka
20. feb 2013

@klarawerder To máš pravdu,že pro malinký miminko je asi fakt lepší ta korbička 😵.Přeci jen,aby bylo přikurtované už takhle malinký je blbý a není fakt nijak krytý.A je to pro něj určitě pohodlnější 😵.Mě jen pořád u toho kočárku vrtalo hlavou, jestli není ten sporťák uzoučký a krátký.Hlavně aby v něm nebyl prcek třeba v 1,5 roce nebo ve 2 letech narvaný.Přeci jen ještě ty 2 leťáčci ten kočárek dost využívají 😵.Ale pokud píšeš,že malá se tam vejde ještě v 1,5 roce s fusakem a kombinézou a není v něm nahečmaná,tak mě to uklidnilo 😀.Náš malej šel do sporťáku už ve 4 měsících 😀.Na svůj věk byl taky až mooooc zvědavej 😀.

angelina987
20. feb 2013

Holky mám na výměnu fialový kit komplet i s taškou za melange - black, nebo blue, nemá někdo zájem?

klarawerder
20. feb 2013

@tystynka Pro miminko určitě korbičku 😉 Hele, ona ta sedačka tím, že je tvarovaná (korýtko), tak vypadá, že moc velká není, ale zdání opravdu klame - široká je dost, navíc v oblasti ramen je zase plýtká (to korýtko je víceméně jen na zadek), takže se nestane, že by se tam do šířky dítě nevešlo. To samé s délkou - sedačka působí krátká právě proto, že je to jen sedačka a nevede z toho podnožník ve stejné barvě, jak je tomu u ostatních kočárků, že to pak opticky působí delším dojmem. Podpěra na nožičky se dá ale hodně vysunout, příp. na opravdu velké dítě se dá sedačka otočit po směru jízdy, po tyči se celé sezení sveze dolů a jako podpěra na nožičky může být ta plošina, kam se pokládá nákupní taška (v této pozici může prcek i sám "nastupovat a vystupovat"...ale jak říkám, malý kočárek rozhodně není - má jednu z nejdelších zádových opěrek, takže se tam bez problémů vejdou i větší děti...zkus se mrknout na Facebooku, najdi si tam skupinu Stokke (nebo I love Stokke...teď nevím, jak přesně ten název je), tam jukni do alba a najdeš tam velkou spoustu fotek, včetně těch, kde jsou odfocené dvou, tří i čtyřleté děti...plus tam můžeš najít inspiraci, jak se dá Stokkáč vyladit 😀

klarawerder
20. feb 2013

@tystynka A ještě něco - kdyby ten kočár stál za starou bačkoru, pak by si ho určitě nekupoval takový Bruce Willis a spousta dalších "slavných a bohatých" ... (jako například já 😀 😀 😀)

klarawerder
20. feb 2013

Tady třeba frajerka nevypadá jako malé dítě a stále se vejde 🙂 Takže Stokke, dudlík a rock´n´roll 😀

tystynka
20. feb 2013

@klarawerder tak to je opravdu velké mimčo 😀.Samozřejmě v zimě už tak velké dítě stejně nespí v kočárku,takže od jara do podzima fakt super.A když je chladněji,tak ten nožičkový fusak by určitě větší část těla zakryl a dostane bundu 😀.No tak teď už nemám snad žádné pochyby,takže jasná jednička na 2. mimčo 😀.Tak a ještě pořešit to mimčo a mělo by to být dokonalý 😀 😀 😀

klarawerder
20. feb 2013

Tady ještě tříletá slečna 🙂...i když ve třech letech člověk už asi používá jen občas golfky a capart maže po svých...

strawberry7
21. feb 2013

@lcsisi ja

kajuska01
21. feb 2013

@lcsisi aj ja mam 🙂 zaujem

cawes
21. feb 2013

Baby otazka chcela by som si kupit stokke deku do xplory neviem ci som to dobre pochopila ona ma cvoky na lepsie pripnutie? Nepoznate stranku kde sa da kupit z dobru cenu nasla som v kika za 39.90 ale maju len jednu farbu aspon na stranke. Ja by som chcela asi tu black ta sa mi asi najviac hodi do cerveneho kocika ku malemu ci? Dalej sa chcem spytat kedy sa oplati kupovat summer kit? Bude neaka akcia alebo neaka nova kolekcia? To iste z winterkit na druhy rok ake mate skusenosti kedy sa oplati atd? Vcera som citala na oficialnej stranke stokke ze by chceli nove farby a robili anketu ze ludia maju napisat aku by chceli vidiet platilo to na kociky. No mne by sa strasne pacil winter kit v takej cokoladovej ako je kozusinka s tym ze by ale kozusinka musela mat iny odtien.

veronica30
21. feb 2013

poraďte mi stokačky! začalo mi jedno koleso tak akoby hrkať alebo rapčať skúšala som ho vybrat a znovu nasadiť ale aj tak mi to robí:((( Nemáte niektorá skúsenosti????

cawes
21. feb 2013

@veronica30 dneska su asi vsetky vonku ani mne tu nikto neradi ☹
s tym kolesom ti neporadim mam ho len tyzden, robi mi to tiez, ale to predne a nie stale teda pri jazde skoro vobec pokial ho nenazdvyhnem, a predavacka mi povedala ze to je normalne lebo ze je to malo zatazene a tam ma volu to perovanie, ktore ked bude mam dieta viac kg , tak sa to viac zatlaci a robit to nebude

cawes
21. feb 2013

@veronica30 ale ak je to zadne tak namazat olejom (skusenost z kocika pred stokke)

veronica30
21. feb 2013

@cawes no uz som namazala podotahovala sroby a aj tak mi to robi:((((však do teraz mi to nerobilo az dnes ako som bola vonku:((jaaj ide mi to riadne na nervy.

cawes
21. feb 2013

@veronica30 hm no tak to potom neviem neda sa to niako odmontovat ci mala si to odmontovane a tak si to premazala? lebo my sme mali kocik a na nom nam strasne vrzgalo koliesko a potom sme to cele rozobrali a az tak namazali a chvilku to trvalo nez to prestalo , viac poradit neviem

veronica30
21. feb 2013

@cawes dakujem za radu🙂

klarawerder
21. feb 2013

@cawes Tak já ti teda poradím, když ti tu nikdo neradí 😀
S dekou - obchod si budeš muset najít sama-já kupovala za standardní cenu v brněnském BP. Deka je ze super kvalitního materiálu, není bůhvíjak teplá, ale je celkem dost velká, po stranách má cvoky, kterýma to připneš a buď zakryješ malého a on to nezkopne na zem, anebo když bude spát, tak deku přetáhneš přes okraj střechy a uděláš mu "bunkr" (foto mám v albu)...deka je skvělá, praktická, doporučuju koupit. Podle mně by byla na tvůj Stokkáč hezká tato (viz. foto) ,než ta černá...ale záleží na vkusu 🙂
Kity je v podstatě jedno, kdy koupíš...žádné extra slevy nebývají (snad jen akce pro ty, kteří kupují kočár, že třeba nabízí Stokke komplet+wk zdarma), ale ty už kočár máš, takže je ti taková akce na nic. S koupí bych počkala do začátku léta, měly by vyjít zase nějaké nové barvy a vzory.

klarawerder
21. feb 2013

@veronica30 Musíš zkusit dát do kočáru dítko, nákupní tašku narvi něčím, co ji zatíží a zkus se projet...pokud to nebude hrkat, pak je to jen tím, že kočár není zatížený tím, že mimi váží málo. Pokud by to dělalo pořád, pak je problém v kolečku...

klarawerder
21. feb 2013

Hahááá...takže jsem byla dnes mile překvapena, že jsou opět dostupné světle hnědé kožešiny...takže jsem patřičně nakoupila a jdu se pustit do šití podložek 😉

cawes
21. feb 2013

@klarawerder a hlavne do mojej uz sa vytesujem. Konecne niekto poradil. Zober deku zajtra zo sebou ak ju budes mat kam dat kukla by som ju ak nie tak nevadi ale predpokladam ze to bude takova ta klasicka hackovana deka. Hej na tuto farbu som uz kukala viem ze by tam pasovala ale ta tmava sa mi paci neako viacej no este uvidim.predpokladam ze aj tak deky vyuzijem. este rozmyslam lebo mam jednu hackovanu takovu co tu davaju v nemocnici ked porodis balia do nich deti tak na tej by som si nasila neake oka alebo nieco a tak by som sa ju snazila pripnut o stokkac ale kedze neviem kam sa tato pripina tak neviem kam nasit tie oka ha ha ha

veronica30
21. feb 2013

@klarawerder dakujem!!fuu koľko som sa trápila ,mazala ,doťahovala ,prechádzala sa po dome ako idiot🙂))a nakoniec to samé prestalo a potom zase začalo ale uz nie tak velmo .Jaaaj už neviem ved predtým mi to vôbec nerobilo.