Kočíky BEXA. Máte odskúšanú túto značku?

fukylove
27. aug 2009

Babenky, nie je tu nejaka mamicka, co ma odskusany kociarik BEXA B3? Lebo sa mi velmi paci, no nemozem nikde najst mamickovske referencie....

blani81
30. mar 2010

Jejda vy mě tady normálně děsíte, tak nevím jestli do te Bexy jít, nebo ne. 😲

lizatko1009
30. mar 2010

vcera som videla v meste bexu 3 modro-ciernu, ale neviem ci bola original, vanicka vsetko take iste, len kolesa to malo tenke.

lucrezia
30. mar 2010

prosim vas a aka je original bexa a aka neoriginal? 😨

pandrholka
30. mar 2010

lizatko1009 a si si istá,že šlo skutočne o bexu3...bo ja som si ju nie jeden krát pomýlila a pak som prišla v zápätí na to,že to bexa nieje, že sa len neskutočne podobá...a poprípade to mohla byť bexa čo sa predáva v ČR...teda toľko môj názor

jamborka
30. mar 2010

Ahoj, právě jsem si vybrala kočárek BEXA B3
http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-100834-kom...
a chtěla bych se vás zeptat, kolik cm mají zadní kolečka - abych se vešla do výtahu 😀 ... i když po těch vašich recenzích nevím nevím, jestli do něj půjdu 😀

bibi13
30. mar 2010

jamborka, bexa z ciech je vraj troška iná ako ta, čo sa predava na slovensku

emmka3
30. mar 2010

lizatko, to bola ta ceska verzia, ta ma tensie kolesa, vyzera, ze nie nafukovacie ... kuk link co dala jamborka ...

lucrezia, ja si myslim, ze obe su original, len jedna pre cesky trh a druha pre slovensky, polsky (bo aj na PL strankach je ta s SK podvozkom) ... mozno ta, co predavaju na tej CZ stranke je len starsia verzia

pandrholka
30. mar 2010

jamborka tak na tú českú bexu ti asi ani jedna z nás nedá žiadnu recenziu bo si myslím, že asi všetky kupujeme tú slovenskú verziu a čo sa týka toho, že nevieš či máš do bexy ísť po tých recenziách čo sa tu písali by som len toľko povedala, že okrem jednej sme s kočíkom ostatné spokojné 🙂

lizatko1009
30. mar 2010

jj bola to bexa, mala to napisane na vanicke a bola to ta ceska verzia 😉

pipka
30. mar 2010

mam otazku...neviete mi niektora povedat...alebo asi mark bude najfundovanejsi...da sa aj k vanicke bexa dokupit tie pasy na upevnenie vanicky v aute? 😕 Ako miesto autosedacky, ze by som vozila malu vo vanicke...ale len ak sa to da...inak samozrejme vo vajku 😉 lebo k niektorym kocikom je to automaticky a k niektorym s to da dokupit 😉

mark33
30. mar 2010

pipka nedá, vanička nie je prispôsobena na prevoz dieťaťa v aute..

fukylove
autor
31. mar 2010

pipka - ako pise mark, tak na to nie je prisposobena vanicka...

a ja osobne by som takto vo vanicke dietatko nevozila... podla toho, co som citala, tak je to ovela nebezpecnejsie ako dietatko vo vajku 😉 nas Sebko vozenie v aute miluje... uz som niekolkokrat uvazovala, ked nechcel spat, ze budem v noci jazdit po Ziline 😀 😀 😀 keby nezaspal 😉 lebo ja tomu nechapem - iba ho polozim do vajka a uz chrni 😀

alenk
31. mar 2010

pipka, ja som to s tou vanickou uz davnejsie riesila a dosla som, ako laik, k zaveru, ze aj ked tam su popruhy a vsetko, tak je to podla mna vo vanicke nebezpecnejsie. vo vajicku mas malinke chrbtom k smeru jazdy a pri pripadnom celnom naraze ma hlavicku pevne opretu o vajko. vo vanicke je to babo vlastne bokom a ani popruhy a ani podlozky okolo hlavy ani nic, ti pri celnom naraze tu hlavicku nepodrzi. aj ked to cloveka velmi laka, ze aby na dlhe cesty nebolo schulene v tom vajci a tak, ale bezpecnost je pre vsetkych prvorada.

cheerlady
31. mar 2010

baby a na ktorom sedadle vozievate deticky v autosedacke? 😕

katka888
31. mar 2010

ahoj cheerlady, my vozime malu na sedadle za spolujazcom, je to preto, ze drahy, je velky a ked si nastavi sedadlo, tak sa nam autosedacka za sofera velmi nezmesti....

k bexe.... ja som rada, ze mame 4-ku, ked chodim na vychadzky, su miesta, kde su schody s kolajnickami, a so 4kou nie je problem, aj predne, aj zadne sa zmestia na tie kolajnicky... a k tomu skladaniu, my mame schody do bytovky bez kolajniciek, ktore tam nechcu namontovat, takze ja pekne pod schodami bexu rozlozim, malu mam vo vanicke... my mame aj maly vytah, tak konstrukciu nechavam v kocikarni a hore idem len s vanickou..... aspon posilujem.... 😉
som rada, ze sa tak lahko sklada a nie je tazka, len dufam, ze sa mi nepolamu tie cvaky na boku vanicky..

pipka
31. mar 2010

hmmm, dik, myslela som si 😒 😉

pipka
31. mar 2010

ved jasne ze bezpecnost je bezpecnost 😉 ...len ja som pri malej mala navettu PP, a ked mi vonku zaspala a potrebovala som niekam ist, tak som ju vlastne len odklikla a upevnila v aute, bez toho, ze by som ju budila...tak to bolo trosku praktickejsie ako ju prenasat do vajca a upevnovat ju tam...teda kym bola malilinka jej bolo vsetko jedno...ale uz ked mala tak 6 mesiacov, tak sa zobudila, ked som ju prenasala 🙄

ale nevadi, budem babo prenasat, 😉 radsej ako by sa mu malo nieco stat. 😒

marcelka123
31. mar 2010

Ahojte holky.
Na dalsi mesiac sa chystam objednat kociar a ako vas citam tak z povodnej Bexa 3 sa musim rozhodnut aj medziBexou4...

Nemam ziadnu skusenost s kocikom a tu u nas ho ani nemame, takze si to vsetko vyskusam az ked kociar dojde, len aby nebolo neskoro...

Byvam az na 6 poschodi, takze vytahom budem chodit denne, ale mame aj taku malinku pivnicu, kde by som kostru mohla nechavat.

Co mi poradite, 4 alebo 3? Chcela by som sa dopracovat na aspon na 98 percentnu istotu ze moje rozhodnutie bude spravne... Poradte prosim 🙂)

iwonita
31. mar 2010

ahojte, skuste pozriet aj temu Dexter x3 ... tam je porovnanie bexy a spominaneho dextera. mozno vam to pomoze v rozhodovanie. tiez som povodne bola pre Bexu. ked som ju uvidela nazivo, zmenila som nazor.

sonita
31. mar 2010

ahojte aj ja sa pripájam k iwonite aj ja som chcela bexu ale som zmenila na dexter x3 a je super aj adaptéry má také malé 20 *5cm a zmestí sa to aj do kabelky.

sonita
31. mar 2010

jaj ináč mám odfotené aj tie adaptére,ked chceš mrkny a kočík je lahký

mishelik
31. mar 2010

No je celkom pekny ten kocik ale mne by vadila ta rucka je moc blizko na vanicke co sa mi moc nepaci ale kazdemu sa ine paci

bibi13
31. mar 2010

bexa je zatial podla mna super..

marcelka, záleží od toho kde ju budeš používať.. ja mám B4 a podla mna 4 kola su 4 kola, ale baby čo tu písali, tak su spokojné aj s B3..

bibi13
31. mar 2010

sonita, pozerala som v tvojom albume na ten dexter a mne osobne sa nepači.. 😒

mishelik
31. mar 2010

a co sa tyka adaptera ten je podla mna uplne jednoci sa zmesti do kabelky je to zbytocne nosit kedze je to to na autosedacku bude v aute aj so sedackou a ked budem potrebovat tak bude na kociku 😀

zuzuj
31. mar 2010

ahoj marcelka: ja som chcela tiez Bexu 3 ale rozmyslela som si to a kupila 4kolku a kedze mi na Bexe vadili iste veci, tak nakoniec aj uplne iny kocik... 🙂 A 4kolku preto, lebo ta 3kolka je dost labilna a to nemyslim len pri Bexe, kamoska ma Teutoniu a teda ked bolo u nas snehu jak fras tak mala co robit niekedy aby sa jej do boku nevyvratila a boli plne nalozeny...dialo sa jej to najma ked telefonovala so mnou 😀 , lebo to pouzivala len jednu ruku, ona chcela strasne 3kolku ale uz by do nej nesla...no a to Teutonka je ina liga ako Bexa.
Ako pisalo sa tu, ze s 3kolkou je vediet treba chodit...tak sa trosku na tom smejem, ved na to nemaju kocikovy vodicak...
3kolka je vzdy labilnejsia...aj ja som bola presvedcena ze budem frajerka s 3kolkou, ale bezpecnost dietata je pre mna dolezitejsia...mozno tak po peknych rovnych cestach sa da...alebo nakupnych centrach...ja vsak prve v okoli domu nemam a na druhe nie som typ. Tak asi pri rozhodovani zalezi najma kde budes kocik pouzivat.

katka888
31. mar 2010

ahoj marcelka....
ja som chcela trojku, ale manzel trval na stvorke, nakoniec som rada hlavne preto, co som uz spominala... ked idem niekam , kde su schody, a su tam kolajnicky, tak so 4kou nemam ziaden problem. ale asi najlepsie je si ist vyskusat stabilitu niekam do obchodov, mozno viac typov kocikov a uvidis, ako sa ti stabilita bude pozdavat....

emmka3
31. mar 2010

no, ked som teraz videla Dexter x3 "nazivo", tak ani mne moc nevyhovuje ta rucka na vanicke, kedze chcem ku kocaru dokupvat aj skejt pre Jr. a tu by sa veru len tazko vmestil 😅

fukylove
autor
31. mar 2010

veru - kukala som aj ja fotecky a rucka je uplne nemozna 😉

a ja mam este asociaciu z kriminalky, ktoru sme pozerali s manzelikom - Dexter 😀 😀 😀 v takom kociku by som predsa nemohla kocikovat 😀 😀 😀 😀 😀

janka0388
31. mar 2010

ahojte,
ja som dnes bola kuknut na kocik dexter a bexu..no a moje postrehy:
1. kedze sa tu pisalo ze dexter je "stabilnejsi" ako bexa tak som to chcela porovnat. Stabilita je rovnaka, celkovo schopnost chodit s kocikom je uplne rovnka, akurat dexter je ovela tazsi ako bexa, moj odhad asi 5 kg takze asi aj lepsie sedi na zemi kedze je tazky ako vol.
2. neskutocne zle sa sklada, ide tazko a pri zlozeni konstrukcie vam zavadzia kosik cize ho musite opravit pred zlozenim kocika, co nejde jednoducho ako pri bexe, tam sa kocik zlozil jednym tahom.
3. chcela som skusit velkost sedacky, lebo je od bexi dost maly, tak som do kocika posadila moju 20 mesacnu dcerku, a trocha sa do sedacky "hodila" a normalne sa to s nou zlozilo 😒 polohovanie je na take male gombiky na bokoch ako ked polohujete rucku na kociku tak som sa najprv zlakla ze to zlomila a budem musiet kupit ten kocik. ale nebolo to tak. opierka chrbta je tam len na suchom zipse o taku tyc, takze ten zips pod nou povolil a spadlo to dole a to ma len 11 kg 😒 😒
4. tazko sa dava dole vanicka aj sportova sedacka, takze nedate to dole jednoducho ako u bexi.
Tolko moje postrehy. Nad tymto kocikom uz viac neuvazujem 😒