Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

jaa
14. dec 2010

@tilly tak to nevím,ale Inglesinu ,když porovnám doma s obrázkem PPP na netu,tak vypadají stejně... 😝 A,když jsem ji na Zličíně kupovala ,tak mi bylo řečeno,že jsou to největší klas.golfky na trhu...

tilly
14. dec 2010

@jaa uz asi nenajdem tu fotku, ale mam oba kociky s rovnako velkymi detmi vedla seba a tam som to videla, samu ma to prekvapilo... ale ingleska je mensia po zlozeni a tusim aj o kilecko lahsia...

kikimaruska
14. dec 2010

@jaa Jej ted nevím..ale stránku ...dvě dál jsem měřila holkám kočárek komplet uplně všechno co se dá...tak jukni.. 😉 .

kikimaruska
14. dec 2010

Tady znovu 😉 Tak holky...naměřila sem co se dalo...
Takže opěrka zad: šíře 35 cm, délka 47 cm. Sezení délka i s podnožkou 41 cm. Celkem tedy ložná plocha 88 cm. K tomu se dá připočíst dalších 11 cm, které chybí od sklopené podnožky na plastovou podnožku dole, takže se tam v pohodě vejde dítko o 100 cm (plus samozřejmě spousta místa do stříšky a pokud už je v pozici sezení s pokrčenýma nočkama, vejde se ještě větší dítě. Od sezení k boudičce je to 60 cm, takže boudička není taky nízko. Šíře opěrky a sezení je sice jen 35 cm, ale po stranách jsou ještě volné rezervy látkové, nevím jak to napsat,a pak je ta šíře 43 cm (proto se tam vejde v pohodě i fusak i s mimi).

Rozchod zadních kol je 57 cm, průměr je 24 cm a předních 17 cm. Složený kočárek je tedy i s koly 57x69 (přední kolečka trochu přesahují, takže demontáží předních kol je o 5 cm + - kratš)í a výška složeného od země jsem naměřila k nejvyššímu bodu 49 cm, ale mám v tom sevřený i fusak, ten sem nesundavala, takže bez fusaku je to ještě míň. Snad jsem to napsala trochu srozumitelně.

jaa
14. dec 2010

@tilly Nevím,jestli je menší,ale pokud ano,tak PPP je tím pádem nepoužitelný kočár na cestování,..Máme Peugeota 308SW a je přes celou šíři kufru 😀 😀 😀 Docela by mě zajímaly ty rozměry Plika.... 😅
@kikimaruska Ok,Tak na spaní má 88cm... 😉 Tak to je ta F2 fakt pohodlnější..Ale pokud v G4 už pak nespí,tak super... 😉

kikimaruska
14. dec 2010

@jaa Jo jo. Malej už převážně chodí a spí doma v postýlce...a když jdem vyjmečně ven přes polední spánek, tak si tam schrupne bez problémů...Někomu už dítka nespí v kočárku od roka, ale náš spinkal pravidelně po obídku venku až do dvou let (v tom Rideru). Jako golfáč je suprovej a prostornej (mnohem víc jak Chicco Multiway a jemu podobné, mnohem menší golfáče.) Já obříka nemám, takže mi to vyhovuje...hlavně já opravdu hledala už skladný, lehký kočárek..typu golfáče, ovladatelný i jednou rukou, když dítko ťape vedle....ne velký sporták (to jsem měla roky toho Ridera, byl opravdu obří, pohodlný...ale neskladný kočárek. Na jízdu do terénu a na spinkání u mě nemá konkurenci a šla bych do něj na druhý mimi na spaní a na zahradu k babi 100% zase. Na druhou stranu, podle mě, když se na G4 nasadí to sportovní sezení (které já nemám), tak bude mít stejné rozměry, jako na f2...proto sem se právě ptala, jak prostorné je to sezení 🙂. A bude asi možnost otočit ho i proti směru jízdy...nebo se mýlím?

jaa
14. dec 2010

@kikimaruska Jj,to určitě půjde...To bude mít těch 96,jako má F6 ap...F2 je největší🙂

jaa
14. dec 2010

@kikimaruska Mě malá právě také venku spí.Proto jsem chtěla co největší sporták a ne z PL a Chiny...Ted se tam v poho vejde i stou jednou vložkou🙂

kikimaruska
14. dec 2010

Tak tady co mi psali z
Pardubic...opravdu se na F4 dá nasadit sportovní sezení z F6, jak píše jaa ---
Dále se dá, pokud byste neměla zájem o klasickou hlubokou korbu GESSLEIN F4,
přikoupit sportovní nástavbu kočárku GESSLEIN F6 a transportní tašku na
miminko + hlubokou nástavbu na uzavření vany kolem transportní tašky, takže
můžete mít sportovnější verzi kočárku od narození miminka.

kikimaruska
14. dec 2010

Jinak Pliko už nemám, takže nemohu poměřit, ale složené Pliko bylo na délku delší, jak třeba ty Chicco Multiway a dost do bylo znát, že sem je nemohla v některých autech dát ke straně, ale musela sem je dát našikmo a tím pádem sem si moc místa neušetřila, složené jsou delší, jak běžné golfky na dýlku...Ted nevím, zda řešíte toto, ale myslím, že ano. Jinak složené jsou hezky skladné, ale prostě dlouhé... 😉 Když porovnám skladnost na délku golfáčů, co sem měla možnost porovnat (deštníkové skládání), tak Nejdelší je Pliko, pak Multiway a Carrery jsou nejkratší, ale zas se blbě skládá ta stříška, takže tu jsem si vždy sundavala a dala někam vedle...aby se místo ušetřilo 😉

luceka
15. dec 2010

ups, teď mi řekli v eshopbaby po telefonu, že tahle barevná kombinace se už nevyrábí, to jsem z toho jelen, paní mi pošle prý nový katalog, tak jsem zvědavá 😕 a to jsme ten loop tak dlouho vybírali, já se picnu 😲

luceka
15. dec 2010

chichi, tak zase změna, mám to od nich ze známosti a samozřejmě barva sehnat ještě jde 🙂 a navíc bude krásná sleva 😵 takže objednáno, jupí 🙂

jaa
15. dec 2010

@kikimaruska multiway jsou o dost menší...To jsou klas golfky s klas polohováním..Kdežto Inglesiny a PPP,mají polohování,jako sporták...🙂))A jsou velké...My je máme v SW naknop....a ještě trochu našikmo...A to je to |6 místné dlouhé auto🙂))

@luceka tak to je super.... 😉

xkacatkox
15. dec 2010

@luceka a kdepak to kupuješ?na FFi?nebo v Duze?

luceka
15. dec 2010

@xkacatkox nakonec kupujeme na eshopbaby.cz, je to tam cenově zhruba jako v Duze, ale máme dost slušnou slevu 😉 Takže nakonec nás to vyjde ještě levněji než na FFI 😵

xkacatkox
15. dec 2010

@luceka téda, tak to se moc máte,není na škodu tam mít někoho, když máte tak slušnou slevu, tiše závidím 🙂

luceka
15. dec 2010

@xkacatkox nu tak snad vše bude tak jak jsme si objednali 😅

aniii
17. dec 2010

@luceka ahoj,
my dneska jedeme do Duhy a chceme si objednat F4 s vložnou taškou. Můžu se zeptat, co všechno jste objednali, myslím U díl, fusak, tašku, clonu a táák?
Já plánuju koupit v Pcích kočár + tu tašku a zbytek jsem si myslela, že dokoupím po netu. JInak nánožník holky říkali, že je špatnej a že postačí fusak, tak ten asi oželím a ještě řeším, zda nekoupit někde levnější tašku.
Jsem zvědavá baba což 😉.Taky chceme černý kočár a k tomu žlutý loop.
díky a hezký den A.

luceka
17. dec 2010

@aniii ahoj, jů, tak nakonec jste se rozhodli pro ten žlutý loop, to schvaluju, bude to krása 😵 a černej kočár, no paráda 😉
Objednali jsme vlastně jen kočár + C-lift a pak tu moskytiéru se sluneční clonou (ta se nám tam líbila moc). Nu a nakonec jsme zhodnotili, že U-díl oželíme, nánožník zatím neřeším, ale vím, že originál nechci, jak na něj všichni nadávají, takže ze začátku to třeba vynahradí přestavěný C-lift na fusak. A později třeba za rok se rozhoupeme, zda dokoupíme ten fusak sleepy nebo nějaký nánožník jiný (ale zatím neřeším). Nu a tu přebalovací tašku jsem nakonec neobjednala, prostě se mi vzhledově moc nelíbí a cena je teda taky docela přepísknutá dle mého 😒 Tak jsem si vytipovala pár jiných tašek https://www.modrykonik.cz/fotoblog/luceka/album...
Nejvíc mě zaujal ten první typ (velikostně stejný jako Gess, vnitřní uspořádání podobné, přední díl jde taky odepnout a vyprat zvlášť a připnutí na kočárek je pomocí háčků což mi přijde praktičtější než suché zipy, ale praxe ukáže 😅 ), je to zn. Lässig a stojí okolo 1400,-.
Tak ať dobře pořídíte, pak dej prosím odkaz na ten loop, jaký jste vybrali a napiš, co všechno jste objednali, jsem zvědavá 😉

aniii
17. dec 2010

@luceka
Barvu jsem pořádně ještě nerozhodla,a le asi půjdeme do 526 Karo gelb/blau http://www.gesslein.de/themenwelt2.htm.
518 se mi zdá moc křiklavá a ta 847 se mi líbí,a le je zase hodně světlá. Co myslíš, poraď, manželovi je to nějak jedno a já to nemám s kým probrat ☹ .
Jo a jakou clonu jste koupili tu první klasickou nebo tu na madlo?

luceka
17. dec 2010

@aniii clonu jsme objednali tu klasickou, viděli jsme ji tam naživo na kočárku a vypadá fakt funkčně 😉
A loop bych z těch žlutých vybrala stejný jako ty 526, je to krásná jemná barva, já bych do ní šla 🙂

aniii
17. dec 2010

@luceka
díky za radu. A ještě jedna věcná. Je více druhů černých nebo jen jedna, jakou máte vy?

luceka
17. dec 2010

@aniii není za co, tohle radím ráda 🙂 aspoň si mám s kým pokecat o kočárku 😉 manžela to už nebaví 😅

Tu černou jsem zjišťovala tento týden po telefonu v Pardubicích, my tam naživo viděli barevnou kombinaci 031031 http://www.gesslein.de/farben-loop3.htm A líbilo se nám, jak je ta látka hrubá, na omak fakt kvalitní no a pak jsem komunikovala s paní z FFI kočárky a ta mi napsala, že černá je číslo 075, tak jsem v Pardubkách zjišťovala, jaký je mezi nima rozdíl a pan Kutík říkal, že černá je 075 a že ta 031, o které jsem mluvila má na boudě ještě takovou károvanou vsadku aby ladila k té vložce s kočičkou, ale že z fotek to není patrné, že to mají nafocené jinak, takže černá je 075 a tu jsme nakonec taky objednali a pán říkal, že všechny černé jsou ty hrubé, že se nemusím bát 🙂
A paní z FFI mi psala, že pro rok 2011 je černá s kódem 177 http://www.gesslein.de/farben-loop3.htm, ale ty budeš asi objednávat tu 075 podle toho, co mi v Pardubicích říkali. A ještě jsem zjišťovala tu 177 zda má místo igelitového zakončení boudy zakončení látkové jak je na obrázku a to paní z FFI nevěděla, tak jsem radši vzala tu barvu 2010.
Mi přijde, že jak mají tolik barev, že v tom pak jsou trochu zmatky 😅

jaa
17. dec 2010

@aniii tak tuhle kombinaci jsem viděla v D naživo a je super...Tu bych si vzala,kdybych si nebrala černou.....
Taky mám černý kočár a mám teda látku jemnou.Ne hrubou🙂

luceka
17. dec 2010

@jaa ty máš tu kombinaci s černou kostičkou ne? Ta je moc hezká 😉 tak ta se manželovi líbila, ale odlákala jsem ho, že kostka a do toho loop s pruhem by k sobě teda moc nešlo 😀 a tak tahle kombinace je hladká, juj, snad naše jen černá bude hrubá...

@aniii jak jste dopadli?

jaa
17. dec 2010

@luceka je to kostka...Tmavo černá a světlejší černá🙂)))A nešisuje.. 😉 Tu hrubou má ségra🙂

luceka
17. dec 2010

@jaa tak doufám, že ta hrubá taky nešisuje

jaa
17. dec 2010

@luceka snad ne...Já to už vyzkoušela v létě a matroš super.. 😉

eellik
18. dec 2010

@jaa AHojky,teprve v pátek dorazila Lence podložka na F2.Pošta před vánocema trochu nestíhá.Napsala mi,že to na ušití bude složitější a pokut to budu chtí ušít uplně stejně tak podložka vyjde na 650kč.Já jsem jí napsala,že i tak o to mám zájem pokut to bude schopná ušít.

jaa
19. dec 2010

@eellik Takže to bude aktuální až po svátcích,vid?Písnu ji asi pak,jakou budu chtít barvu.přemýšlím o té zelenkavé s opicí a té černo bílé s puntíkem...jako jsi si dala ty,?