Kočíky Gesslein. Ako ste s nimi spokojné?

ziza
29. feb 2008

maminky, mate niektora kociky Gesslein Trend, Future alebo novy F2? Ako ste s nimi spokojne? Ako dlho Vam babo vydrzalo vo vanicke? A v sportovej casti?
dakujem 🙂

ninan2
3. mar 2012

@luceka hmm tak to na reklamaciu zrejme je, aj ked si neviem predstavit, ze kde sa stala chyba, mozno v tom, ze si ich tie 2 mesiace nepouzivala a oni sa urazili 😀 Daj potom vediet ze ako si dopadla v servise, drzim palce 🙂 Ja som tie velke kolesa zatial moc nepouzivala, mali sme tu sneh 3 dni pocas celej zimy 😀

peggy722
3. mar 2012

@luceka A co zkusit napřed promazat. U Buggy jsou ty přední kolečka stejný. A už mi je manžel musel dvakrát promazávat, sice mi nedělaly tohle,ale jedno mi děsně vrzalo.

sisi2606
3. mar 2012

@luceka
@ninan2 caute baby. Ake mate skusenosti s F6? uvazujem nad nim 😉 ake ma negativa a pozitiva? Pretaca sa len rucka alebo sa da aj vanicka/sportak pretocit na opacnu stranu?

sylvia78
3. mar 2012

@ninan2
Ahojcek, ja mam F4 Buggy tiez z obchodu For Baby, som s nem velmi spokojna, mam ho akurat rok, je fantasticky aj do snehu aj do terenu. Maly tam ma kopu miesta, my sme v nom od 4 mesiacov, nakolko sme z vanicky rychle vyrástli a teda tato F 4 Buggy je uplne supis. Ja osobne ju odporucam kazdemu

ninan2
4. mar 2012

@sylvia78 Ahoj, F4 Buggy do snehu? To sa mi sice nezda, ale dobre 😀 Ja osobne mam teda do snehu F6 s velkymi prednymi kolesami. Ta ma inak aj vacsiu sedacku, vyssiu o 10 cm az. Podla mna je lepsie kombinovat klasicky sportak (ako F2 az F6) a F4 Buggy na prilezitostne vozenie (cestovanie, nakupy a pod), pretoze hlavne pre vacsie dieta to uz tam asi nie je take pohodlne.
Ale to je iba moj nazor, mozno ho casom pouzivami F4B zmenim 🙂 Na klasicke prechadzky atd chcem aj nadalej pouzivat F6. Ma aj lepsie odpruzenie inak.

ninan2
4. mar 2012

@sisi2606 Ahoj, ja som velmi spokojna, vyhod ma velmi vela, celkovo aj oproti inym kocikom, ved precitaj si parametre 🙂 Pretaca sa inak aj vanicka/sportak aj rucka, co je fajn. Napisem Ti teda negativa - vysoka vaha (sportak 15 kg, s vanickou este viac), zabera vela miesta v kufri (v Toyote Yaris uplne cely kufor), a mensi kosik. A brzda je iba centralna na rucke, nemozes napr. brzdit a zaroven ist dolu kopcom.
Este k tej vahe, pri kocikovani to problem ani moc nie je, kedze je super odpruzeny a ma velke zadne kolesa, velmi lahko sa s nim ide na obrubniky aj manevruje. Ale pri nakladani do auta alebo kebyze chces ist MHDckou by to uz bolo horsie.
Kludne sa pytaj ak mas dalsie otazky 🙂

sylvia78
4. mar 2012

@ninan2 Ahojcek, F6 ani F2 nepoznam, takze sa nemozem k nej vyjadrovat, a to ze do snehu som myslela na neodpratané chodniky a ked sme boli na dedine, kde sa sneh neodpratava vobec, nemyslela som na lyziarsky kopec, na cestovanie je podla mna neprakticky, lebo po obycajnom zlozeni je velky tento kocar. Moj Maly ma 16 mes. mame skoro 90cm a 14kg a mal v kociku este aj Gesslein fusak a teda kocik je moc priestranny akurat fusak nam je uz kratky. Kocik je aj do terenu velmi dobry, mam znamu, ktorá chodi pravidelne na tury aj s tymto kocarom, zas nemyslim hory a skaly aby si ma nepochopila zle. No kazda mame svoje skusenosti a nazory a ja som teda s tymto velmi spokojna. Na cestovanie a nakupy mam Babypoint Orion, ten je super na cestovanie a aj do kufra auta sa sprace bez problemov. V tomto kociku je teda fakt malo miesta ale zas na cesty je dobry. Tod moj nazor. Vies ja nemam zbytocne peniaze aby som kupila 3 kociky a skusala ktorý je dobry tak som si nechala poradit a veru neolutovala som.

bubul64
4. mar 2012

@ninan2 tiez mam F4 buggy a teda musim povedat ze sneh zvladne uplne vpohode 🙂

ninan2
4. mar 2012

@sylvia78 Ahoj, no ja by som radsej tiez nejake peniaze usetrila a kupila golfac dajme tomu za 50 eur, ale tie ako pises su male a teda aj nepohodlne, nehovoriac o malych kolieskach (na ktore mam alergiu 😀 - podla mna sa s tym vobec neda ist von). A rozhodne chcem mat spojenu rucku a aj dalsie parametre mi tam chybaju.
Je pravda ze F4G nie je az taky maly po zlozeni (co som videla v predajni), ale oproti F6 to bude uplne super 😀 My fakt nemame kam dat ani 1 tasku, ked je kocik v kufri.
Ked bude dcerka vacsia, ze viac chodit ako sa vozit, tak kupime este nieco dalsie, lahsie a viac skladnejsie (ako je G. Swift). 😀 (Ale nie, myslim, ze to uz bude stacit klasicky lacny golfac 🙂)
Inak ved tieto Gesslein kociky su dost kvalitne a myslim, ze nebude problem ich neskor za nejaku normalnu cenu predat.

sylvia78
4. mar 2012

@ninan2
no ja som s tymto golfacom spokojna, kolieska su sice male ale je super a aj maly si v nom rad posedi ale viac beha jak sedi. No a na cestovanie vlakom a elektrickou a autobusom ako stvoreny, Gessleinka je oproti nemu tazka a mohutna. Ja nemam alergiu na male kolieska niektore su aj dobre.... A nechcela som usetrit na kociku, inak by som nekupila Gesslein a golfac som chcela tento lebo sa nam pacil aj skladnostou aj vahou aj vrstvena strieska ma vyhody co teda nema kazdy kocar. Ja na svojom synovi nechcem setrit len hladam alternativy, ktore vyhovuju mojej penazenke a mojej financnej situacii a su aj vyhovujuce synovi. Kocar som este nekupila bez toho aby som si nenechala poradit a teda este som sa nesklamala.

luceka
4. mar 2012

@sisi2606 Ahoj, já souhlasím s ninan ohledně těch negativ u F6, je do auta neskladný a na časté skládání a cesty autem nedoporučuji, kvůli tomu jsem teď kupovala ještě golfky, pak mi ještě nevyhovuje ten nákupní koš, je to taková placka a nic moc se se tam nevejde, hlavně mi do něj lítá bahno, takže dát si dolů třeba svetr, to ne 😅 teď mám problém s malými otočnými kolečky, sekají se mi, takže pošupou na reklamaci 🙄 ale jinak jsem spokojená, vložná taška na mimčo super, pak jde předělat na fusak, to používáme teď, velká kola do sněhu, to je taky paráda, je krásně odpružený, terén nevadí, je prostorný, možná až moc, ale to asi ještě časem ocením 😉 já bych do něj šla asi znovu a kdyby ne, tak do Teutonie 😎

luceka
4. mar 2012

@ninan2 tak jsem sesmolila mail do eshopbaby a kolečka půjdou na reklamaci, áchjo tak se s nima pomalu loučím 😢 kéž bych tak dostala nové...nasadím zatím velký a budu teréňák, achjóóó 😎 😅 haha teda pokud jim bude stačit poslat jen tykola, protože s čím bych jezdila kdybych musela poslat celý kočár

nevíte dyžtak někdo o Gesslein servisu (samozřejmě za kačky), kde mi na něj mrknou ikdyž jsem ho u nich nekoupila? Vím, že v Pardubicích opravují jen tam zakoupené kočárky...

ninan2
4. mar 2012

@luceka haha, hadam budu stacit ty kola... Daj potom vediet ako to cele dopadlo.
Ten servis mozno tu? http://www.gesslein.cz/gesslein-cz/4-ZARUKA-A-S...

luceka
4. mar 2012

@ninan2 jéje, Plzeň 😀 to je přes celou republiku, snad to nebude potřeba, to je nereálný 😅 ale dík 😉

sisi2606
4. mar 2012

@luceka dakujem za nazor 🙂 neviete kde sa da v BA vidiet? Kde ste ho vy objednavali? Ja sa tiez rozhodujem medzi Gessleinom, Hartanom a Teutoniou BeYou 😅
@ninan2

ninan2
5. mar 2012

@sisi2606 No mas dobry vkus, aj ja som pozerala tieto kociky 🙂 Hartan aky model? Teutonia BeYou mi inak podvozkom pripada skor Gesslein F4 ako F6.
Inak Gessleiny sa daju vidiet v BA v centre na Dunajskej pri Tescu. www.forbaby.sk
Oni su zaroven ich vyhradny dovozcovia do SR, vsetky predajne ich maju od nich. Su tam velmi mili a ochotni predavaci. Aj zlava sa tam da teoreticky zjednat 🙂

sisi2606
5. mar 2012

@ninan2 super, viem o tej predajni, pojdeme tam kuknut 😉 momentalne sa mi paci Hartan Racer GT 🙂

peggy722
5. mar 2012

@ninan2 Já jsem s ním ve sněhu normálně jezdila, když se ty kolečka zaaretujou, tak je to v pohodě. Já jsem je i někdy zapomněla zadělat 😝 .

ninan2
5. mar 2012

@sisi2606 hmm, dalsia skareda verzia F4 😀 Apropo autosedacku aku kupujete? Ak by si chcela Maxi Cosi Pebble, akurat predavam, peknu zelenu, mam to tu na bazari v inzeratoch 🙂
Gesslein autosedacku by som nekupovala, nema dobre referencie pokial ide o bezpecnost, aj v samotnej predajni mi odporucili radsej MC. A s adaptermi je to pripojitelne na vsetky tieto znacky kocikov.

luceka
5. mar 2012

@sisi2606 z tohoto výběru je F4 nejhezčí, uvažovala jsem jak o Teutonii tak o Hartanu, vyhrál Gesslein F6, ale více se mi líbí F4 designově 😉

majinka1981
5. mar 2012

Možná jsou dobré na funkčnost, ale mě se vubec nelíbí. 😀

tilly
5. mar 2012

nooo, ked porovnavam kvalitu gesslein a hartan, tak jednoznacne hartan vitazi.. mala som aj aj, viem porovnat... 😉

ninan2
5. mar 2012

@tilly A vies aj nejak konkretne napisat? A ktory presne Gesslein si mala?

tilly
5. mar 2012

@ninan2 gesslein som mala F2 a swift (ale tak dobre, to su len golfky) a kamoska ma F4, takze tie mam omakane a vypozorovane v dennej prevadzke a skladala som to aj do mojho auta uz...
hartan som mala vip, racer, skater (2x), golfky, R1... ak by som sa rozhodovala medzi hartanom a gessleinom, tak by som sa priklonilla na stranu hartanu, jedine, ze by som vyberala F2, lebo to je trosku iny pripad, to je korytkovy kocik s nenormalnym uloznym priestorom...

ninan2
5. mar 2012

@tilly no tak z tohto zoznamu by ma zaujimalo akurat Gesslein F4 vs Hartan VIP a Racer 🙂 Preco nie F4?

sisi2606
5. mar 2012

@tilly a ktory Hartan odporucas? 🙂

sisi2606
5. mar 2012

@ninan2 dakujem za tip..kde najdem ten tvoj inzerat? 😕

ninan2
5. mar 2012

@sisi2606 napisem Ti do IP linku 🙂

tilly
6. mar 2012

@ninan2 hartan vip je ale dost nizky, treba si ho chytit do ruky, mne bol dost nizky, F4 nema moc dobre vyriesene tie predne kolieska, mohli ich aspon trosku odpruzit alebo nieco, strasne hrkocu

@sisi2606 vsetky okrem bugin... tie nevedia robit... a vip je nizky, inak je fajn...

tilly
6. mar 2012

este aby ste ma nebrali ako odporcu gessleinov... F2 bol moj najlepsi kocik, zboznovala som ho, ale ked si mam vybrat medzi nekorytkovym gessleinom a hartanom, tak by som brala hartan... su kvalitnejsie, na gess mi vzdy nieco hrkalo, vrzgalo, bolo to treba min. raz za mesiac premazat... to hartan som nemazala ani jeden ani raz...

z gessu by som brala len F2 alebo F2 cocon