Koľko kolesový kočík je najlepší?

nanulik
11. mar 2010

neviem či je tu taká téma ale všetko sa mi nechcelo prechádzať. zaujímalo by ma či je lepší troj-kolesový kočík alebo štvor-kolesový. aké máte skúsenosti. nejde mi o značku iba o počet kolies. 🙂

miskinadamko
11. mar 2010

dost zalezi aj v akom terene planujes kocik vyuzivat

jasminet
11. mar 2010

a co sa ti viac paci 😀 mne sa napr. 3-kolesove nepacia ani trochu, takze vyber bol o trosicka jednoduchsi 🙂

nanulik
autor
11. mar 2010

kočík plánujem využívať hlavne na klasických chodníkoch, do prírody na lesné cesty len extrémne zriedkavo.

raz som mala možnosť kočíkovať dieťa v troj-kolesovom športovom kočíku a velmi sa mi to páčilo. ale neviem ako by to bolo s vaničkou.

miskinadamko
11. mar 2010

nanulik tak pokial byvas v meste a nebudes s nim chodit na nejake extremne nerovne cesty tak ak sa ti paci 3 kolka. ale napr taky quinny speedi je 3kolka ale perfektne sedi v terene v podstate aj jane.
ono je to cisto len vec vkusu co sa ti paci. ak byvas v meste tak nemusis kupovat kocik ani s nejako extra velkými kolesami ani nafukovacimi. ale zase ked mas plastove tak uz po prvom pouzití vidis na nich ze su jazdene gumenne ked pekne utries tak nie je vidiet nic 🙂

nanulik
autor
11. mar 2010

no zatial sme v meste ale plánujeme ísť na dedinu a malé sa narodí na zimu, a na dedinách je to s odhrabávaním snehu všelijaké takže asi nafukovacie 😕

miskinadamko
11. mar 2010

alebo aspon gumenne. na tých aspon nedostanes defekt 😀

lul
11. mar 2010

podla mna zalezi aj na znacke, ked 3kolesovy, tak jedine jane a teutonia. ostatne mi pri mojom vybere prisli nevyvazene a nedobre obsluhovatelne 🙂 aj tak mam nakoniec 4kolku.

a pozor - existuju aj 6kolky a 8kolky 🙂

minitrouble
11. mar 2010

lul..sorry ale pokial viem najlepsie vyvazena 3kolka s najlepsie otocnymi kolieskami bolo povazovane dost dlho quinny ...to si tam nespomenula 😉 😎 ze by sa to tak zmenilo za posledne 2 roky? 😝
jane sa ovlada podla mna ovela horsie ako quinny ...teutonku som neskusala ale mozno vyskusam ma kamoska ze aky je rozdiel 😉

miskinadamko
11. mar 2010

tiez suhlasim s minitrouble ze urcite jedine jane a teutonia su naj 3kolky 😉 🙂

rubinka
11. mar 2010

Tak ja som objednala Cam Cortinu tak hádam budem s ňou spokojná.

lul
11. mar 2010

miskinadamko - nemyslela si nahodou mna?

cam cortina je taka plastova opacha podla mna...

lul
11. mar 2010

mini ak si precitas lepsie zistis, ze pisem svoj vlastny nazor. quinny pre mna nebol zaujimavy, lebo mal vela inych (pre mna) nedostatkov 🙂

renabr
11. mar 2010

mne sa tiež najskor trojkolky nepáčili, ale ked som videla jane slalom pro, tak som už viac nerozmýšlala a už ho aj mám doma, cam cortiny sa mi tiež ako trojkolky nepáčia, su také velmi dlhé a plastové, tiež je otrasná trojkolka chicco taká dlhá strašne, ale jane sa mi páči...bývame na dedine a v kopcoch takže som chcela kočík hlavne lahký, spratný, prakticky, s ručnou brzdou, dobrý do terenu atd...

miskinadamko
11. mar 2010

lul nie myslela som mini 😉 🙂 kocikov som uz vyskusala naozaj vela a rozhodne nie su len teutonka a jane naj 3kolky

cerkris
11. mar 2010

mala som aj trojkolku ktorá bola labilná, je to vec zvyku, teraz mám jané trojkolku a je super najlepší kočík doteraz čo som mala, cortina je podľa mňa tiež dobrá stabilná.

minitrouble
11. mar 2010

lul - prave ze to nevyznelo len ako tvoj nazor 😉 preto som to podotkla ...ze teda existuju aj ine 3kolky - teda tie ostatne si oznacila ako nevyvazene a nedobre obsluhovatelne ...s cim teda nesuhlasim preto som sa ozvala ...lebo v porovnani napriklad Jane a Quinny je Jane ten horsie vyvazeny a obsluhovatelny 😉 🙂
ale neber to v zlom len som doplnila tvoj vyber o dalsi oskusany kocik 😉
nepochybne ma Jane svoje vyhody - ale teda isto jeho vyhodou v porovnani s inymi 3kolkami nie je vyvazenost a obsluhovatelnost ale skor to ze je lahky, priestranny a ma sportovu cast az do lahu 😉

iinuska
11. mar 2010

my byvame na dedine, mam pevny stvorkolesovy kocik s gumennymi kolieskami.Do tohoto terenu by som iny ani nechcela 🙂

minitrouble
11. mar 2010

nanulik ...podla mna zavisi co sa ti paci/nepaci a aj kolko penazi chces investovat 😉 tak skus uviest aj parameter cena 😉

bihan
11. mar 2010

Podľa mňa je super šporťák trojkolka a golfky 4 kolka.. viac-kolky sú mi vrcholne nesympatické 😅 😀
a najlepšie vyvážené trojkolky sú stále Quinny 😉

berus222
11. mar 2010

my sme mali kocik 4 kolesovy a teraz pokukujem po sportaku. ten uz chcem vyskusat 3oj kolesovy.

nice202
10. apr 2010

ja som urcite za 4 kolesovy. kupila som prvy 3 kolesovy, ale skoro vsade su na schodoch kolajnice pre 4 kolesove kociky, tak som ten 3 kolesovy vratila. aj k bloku mame kolajnice pre 4 kolesa

rainee
10. apr 2010

podla vas su 3kolky nevhodne do horsieho terenu? lebo ja som si myslela pravy opak.... samozrejme stabilita je urcite horsia ako pri 4kolkach ale prave 3kolky maju velke kolesa.
ja mam teraz strasny problem s kocikom, potrebujem totiz priestranny ale aj dobre skladny do maleho auticka, no a velke kolesa do terenu. ked vidim tie ubohe plastove kolieska na sportiakoch tak to je des, ved to nemam ani na nerovny asfalt, mam pocit ze po par prechadzkach odidu. nafukovacie tiez nie su bohvie co kvoli defektu, ja by som chcela velke gumene, take mame teraz na kociku a je to super.

rebecca2006
11. apr 2010

rainee, trojkolky určite nie sú menej vhodné do horšieho terénu, podľa mňa skôr závisí od typu kočíka- teda presne na čo je určený. My máme Jané Powertrack- s fixným, teda nie otočným predným kolieskom- a je do terénu super, ako tank, skvele sedí, jeľahká a je výborná aj do hlbokého snehu. Fakt je, že vďaka tomu, že predné koliesko je pevné, je horšie ovládateľná- ale to je podľa mňa vec vkusu a priorít, pre mňa je podstatné to, že prejde aj v zlom teréne po lesnej cete, poli a pod. Novšie Slalomy už tento problém nemajú, koliesko je otáčateľné a keď ho chceš na fix, tak si zaaretuješ a máš. Kdesi som tu na fóre čítala peknú poučku- keď trojkolka, tak kvalitná- a myslím, že to úplne vystihli 🙂 Výborné sú Jané, Exlander, Teutonuia, Cortina... v podsate tie čo baby predo mnou spomínajú. Ja osobne môžem trojkolku len doporučiť, kúpila by som znova...

rainee
11. apr 2010

Suhlas ale bohuzial maju velke rozmery po zlozeni pre mna 😢

kveta
11. apr 2010

Baby, asi mám naivnú otázku, ale pri dome mám schody, na ktorých sú dve koľajničky pre kočík. Dá sa po takom čomsi chodiť aj s trojkolkou?

sakura77
11. apr 2010

kveta,ja neviem,ale podla mna je to jedno,ja som aj tak kazdy tahala po tych kolajnickach len na zadnych kolesach,ze som predne mala zdvihnute-takze ci uz tam je jedno,dve alebo styri,to je podla mna jedno,niekde su take strme tie kolajnice zeby si tam babo vysypala keby ides vsetkymi styrmi naraz,takze aj tak by si zdvihla...

sampo
11. apr 2010

my mame tiez 3kolku a nevymenila by som ju, hoci je fakt, ze ako sportak sa mi prave extra stabilna nezdala, ale vraj staci otocit do smeru jazdy a je to ok, no zatial som neskusala 😉

jasminet
12. apr 2010

no, ked ide o kolajnicky na schodoch - my mame teutoniu cosmo a kolajnicky su mi na 2 veci 😠 cosmo ma totiz predne kolieska blizko pri sebe a s tym soudruzi pred 25 rokmi nepocitali 😀

dosa
12. apr 2010

...baby, a vy chodite po kolajnickach na schodoch vsetkymi kolesami? lebo mne sa to nikdy nepodarilo - ja po nich chodim len zadnymi kolesami, nech mam akykolvek kocik, pretoze by som musela viezt maleho dole hlavou...

mirka285
12. apr 2010

dosa tak teraz si trafila 😉 lebo ja si tiez neviem predstavit ist po kolajniciach so vsetkymi styrmi kolesami,mozno este hore,ale dolu urcite nie..inak tak ci tak tie kolajnice su kompatibilne mozno s 50 percentami kocikov co su na trhu,a ostatne na ne aj tak nepasuju,takze kolajnice su to posledne co ma trapi...ja som vyberala instinktivne,mne sa zdala trojkolka taka nemotornejsia 😝