Kombinovaný kočík so samostatnou športovou časťou

lelelienka
4. apr 2023

Ahojte dievcata, som tu nova, doteraz som len citala, ale teraz potrebujem trosku poradit. Zacinam tak predbezne vyberat kociky, robim si prieskum, aby sme to nasledne pri kupe mali jednoduchsie 😉 Uvazujem nad kombinovanym kocikom, ale zistila som, ze niektore maju sportovu cast riesenu tak, ze sa nejakym sposobom posklada z hlbokej vanicky. Neviem sa z toho vysomarit, nie vsade totiz uvadzaju ako to presne je 😁 Do obchodov zo zdravotnych dovodov nemozem, takze sa musim zatial spolahnut len na online info. Viete mi prosim poradit taku kombinaciu, kde su vanicka a sportova cest celkom samostatne, proste dva kusy? Alebo vyhody a nevyhody jednotlivych rieseni ak mate skusenosti? Dakujem krasne.

cookie29
4. apr 2023

@lelelienka Tie co ja poznam, tak "ram" na vanicku aj sportovu cast je ten isty, a zmeni sa v podstate len ta "makka" cast. Nie je v tom problem, pretoze vanicka je vacsinou velmi rychlo mala :( respektive ak je vacsia, si dietatko v nej zacina sadat a uz to nie je bezpecne, kedze vo vanicke nie je priputane. Mala som tak pri 2 detoch a ani v jednom pripade nebol problem. Rozdiel medzi jednotlivymi kocikmy bol, ze v jednom bola vanicka "vystuzena" pevnejsie (aj boky) takze som ju mohla odkliknut a dietatko v nej spalo dalej, toto bolo super najma ked sme prisli na navstevu a spinkalo. A v druhom bola vanicka makka (nemala zvisle vystuzenie) takze ked som ju polozila, tak steny "spadli".

petamich
4. apr 2023

kocik kombinacia ma vacsinou samostatnu konstrukciu a k nej vanicku a separe sportovu cast (pripadne este autosedacku), rozdiel medzi cisto sportovym kocikom a kombinaciou je vacinou ten, ze na cisto sportovych kocikoch nevies tu sedaciu cast oddelit a napr. nevies kocik nakliknut v oboch smeroch (vynimkou su kociky, ku ktorym vies dokupit vanicku atd.), my mame napr. kombinaciu Britax Smile a teraz pouzivam uz iba ako sportovy kocik, nevyhodou kombinacii je, ze ta konstrukcia byva tazsia ako pri sportovych kocikoch a horsie sa s nou manipuluje (vahu konstrukcie ocenis hlavne, ked je dieta vacsie)

ja osobne uz napr. by som tu chybu nespravila a kupila hociaky kocik s vanickou za par penazi (dieta mi tam vydrzalo ledva 4 mesiace a vanicka bola mala) a potom si kupila poriadny sportiak 🙂 k tomuto co mame doma som dokupovala napr. Elodie buginu

zdenkak87
4. apr 2023

Ja ako prvomatka som.si hovorila ze kombinovany kocik bude vyhodnejsi. Dnes po skusenosti tak ako prispevok vyssie by som tak uz nespravila. Vanicku sme pouzivali necelych 6 mesiacov, vyrastol z nej. Detto vajicko, velmi rychlo z neho vyrastol a muselo sa kupovat ine. A sportovu cast sme vyuzili asi 2x a kupovali sme poriadny sportovy kocik zvlast. Zalezi aj od toho kolko cestujes. My ale pouzivame auto casto a ta konstrukcia sportovej casti je tazka, cele to zabera vela miesta. Oproti tomu samostatny sportak je maly, lahky, zlozim rozlozim jednou rukou. Ale zalezi ako ho budes vyuzivat.

oblecenie99
4. apr 2023

@lelelienka Už by som nikdy nekupovala trojkombináciu. Zbytočne robustné konštrukcie, aj ťažké, zaberá to miesto. Takých, ktoré vieš poskladať so športovou časťou tak, že nemusíš dávať sedaciu časť dole, tuším nie je veľa, čiže aj toto musíš strážiť, ak teda nechceš kočík celý rozoberať, keď ho dávaš do auta. Vajíčka často o ničom, či malé. Tie, ktoré sú aj kvalitné kočíky s kvalitným vajíčkom sú zas dosť drahé. Úprimne by som kupovala už len obyčajný kočík s vaničkou a potom poriadny športiak, vajíčko tiež osobitne, kvalitné, ktoré vydrží čo najdlhšie.

lelelienka
autor
4. apr 2023

@cookie29 toto som si vsimla, ze napriklad aj co predavaju na bazaroch pouzite, tie vanicky su take akoby “pokrcene” cize zjavne nevystuzene a velmi sa mi to nepaci, preferovala by som veru poriadnu pevnu vanicku aj kvoli bezpecnosti

@petamich
@zdenkak87
@oblecenie99
Veru tiez som uvazovala rovnako ze kombinacia bude prakticka, ale cim viac si citam skusenosti, zacinam sa asi priklanat ze to tiez urobime tak ze kupime radsej zvlast a hlavne mate pravdu s tym vajickom - to chcem urcite najma bezpecne, kvalitne

cookie29
4. apr 2023

@lelelienka preco si myslis ze tie maksie nie su bezpecne? Ja mam tento, vanicka makka a za mna nejlepsi kocik aky som kedy mala, len je teda tank. A pevna vanicka tuha odvsadial, nuz neviem, nenapada ma, ale len rozmyslam,a ko ju das napriklad do auta?

lelelienka
autor
4. apr 2023

@cookie29 mam z nich len taky pocit, ze babatko chrani len “kus latky” a nie som si ista ako napriklad v zime izoluje. Auto som pravdupovediac neriesila, mame skor take vacsie a veliky kufor. Takze ani tank by nevadil, vlastne asi aj lepsia velka vanicka aby bola pohodlna aj v zime 😉 Este sa opytam, pri tom nakladani pomoze, ze je vanicka makka? Myslim v zmysle ze ci ju realne nejak musis “pokrcit” pri nakladani do kufra. Lebo ved aj pevne vanicky vozia ludia v aute. Moj najvacsi problem je, ze si nemozem nic realne pozriet, lebo nemozem behat po vonku…

cookie29
4. apr 2023

@lelelienka v dnesnej dobe aj v obchode nemas realne vela kocikov, takze si realne nepozries. A okrem toho v obchode sa niekedy zda super a v reali prides na nedostatky. Na hladuckej podlahe idu kolieska inac ako po asfaltke, po terene ani nehovorim. Vahu napriklad vajicka ma nikdy nenapadlo riesit, pokial som to dietatko vo vajicku nenosila pravidelne. To su veci, na ktore nemyslis. Ak skutocne pozeras kocik, spis si, co vsetko je pre Teba podstatne. Ake kriteria, co od neho cakas. S tym, ze nikdy nebudes mat vsetko, lebo sa to neda. Casto sa kociky vyberaju napriklad podla koliesok 🙂
A materiali v dnesnej dobe sa velmi zmenili. To ze to je makke, neznamena, ze je to nie bezpecne ci pohodlne. Nehovoriac o tom, ze vanicku skutocne pouzivas len par mesiacov. Takze urcite by som nevyberala kocik podla vanicky. A ano vozia aj ludia v aute. Ale zalezi aké mas. Ako poskladas kocik. Niekedy par cm pomoze, ked potrebuje zavriet. Ked niekam idete, tak si predstav, ze v kufri mas kocik, tasku na prebalovanie a potrebujes dat napriklad nakup a pod...

oblecenie99
4. apr 2023

@lelelienka S vaničkou neporadím, my sme mali klasickú, mala som trojkombi PEG PEREGO, a bol by to dokonalý kočík, nebyť mojej hlúposti ho kupovať z druhej ruky - ten naozaj iba AK, tak jedine nový, lebo tá edícia Book Plus má tendenciu sa rozhegať. Ale dovolím si poznámku k tomu tanku: tu ani nejde o to, ako sa zmestí do auta, ale celkovo o manévrovanie s kočíkom, bude to predovšetkým tvoj dopravný prostriedok.

My bývame v Košiciach, často som kočík využívala, naozaj že často, aj do MHD nastupovať, vystupovať, zaparkovať ho v kočikárni, či do výťahu, do jasličiek a späť, do úzkych uličiek obchodov, a až vtedy v prevádzke som si uvedomila, aký potrebujem: nerozheganý, nie hrkálku, pevný, priestranný pre dieťa, ale na druhej strane šikovný, ktorý viem jednou rukou v pohode vytočiť aj v úzkej chodbičke, ľahké skladanie, čiže žiadne sklápanie kočíka na zemi a pod, ale jednou ruky v stoji šup a ide do kufra auta. A keď bývate v meste, tak vzhľadom na kvalitu slovenských chodníkov, obrubníkov a pod., tak taký, ktorý zvládne rozbitý mestský terén. Máloktorá trojkombinácia (ak vôbec nejaká) vyššie menované spĺňa. Všimni si aj tie inzeráty na ne, najmä na tie poľské: predáme s ťažkým srdcom náš milovaný kočiar, po jednom dieťati, vanička využívaná 4 mesiace, športová časť skoro vôbec - no má zmysel potom kupovať taký kočík? A vyššie vymenované vlastnosti sú kľúčové práve pri športiaku, lebo ten sa dá využiť naozaj dlho a keď aj dieťa je voziaci sa typ, tak ja na kočík nedám dopustiť, do dva a pol roka mi to ušetrilo čas a nervy na nákupoch a väčších presunoch. Nerieš ani tú vaničku, ja by som naozaj odporučila kúpiť si hoc aj z druhej ruky iba kočík s vaničkou a potom fajný športiak, ktorý využiješ od menšieho batoľaťa po staršie dieťa - napr. ja si nedám dopustiť na Greentom Classic Up, ale ten je už pre stabilne sediace dieťa, teraz by som už možno vyberala niečo od Mamas& Pappas - majú tuším aj otočné sedadlá, sú to priestranné kočíky do viac kg, aj kvalitné a v neposlednom rade - aj veľmi šikovný dizajn.

cookie29
4. apr 2023

@oblecenie99 ja suhlasim. Moj tank by urcite nevliezol do vytahu napriklad. Ale ja sice byvam v meste, ale vsade chodim peso, takze nie je problem. Jedine co si dovolim pripomienku je, ze vela ludi predava kocik a kupuje klasicky sportiak, ktory sa zlozi na jednu cast, lebo ked chodis autom a potrebujes vybrat korbu, niekde ju polozit (kde???), vybrat podvozok, nakliknut korbu na podvozok, vlozit a popripinat dieta. A potom naspat opacny postup, vybrat dieta a zapnut do auta, odkliknut korbu a niekde ju polozit (kde?), zlozit podvozok a vlozit ho do auta, vlozit korbu do auta... je to o drzku. Najma ked to potrebujes urobit viackrat. Prave preto sa vela kocikov predava po par mesiacoch, lebo aj ked dieta vozis dlho (moje bude mat 2 roky a este chvillu sa vozit bude, aj ked uz vyse roka chodi) tak potrebujes nieco rychle a prakticke, co viackominacie nesplnaju.

dzejsik
11. apr 2023

@lelelienka neviem co od kocika cakas a v akom terene budes jazdit, ja by som si keby mame mat tretie vyberala medzi Cybex Balios S Lux 2023 (nie starsie rocniky, novy ma nove vyrazne lepsie urobene odpruzenie) alebo Vennici Tinum Upline a mozno Moon Relax … ale viac menej ten Balios 2023 to vyhrava

jane1987
11. apr 2023

@lelelienka kupila by som lepsi hlboky kocik z druhej ruky a potom bud novy alebo lepsi sportak. Za mna by som pozerala bud cybex alebo baby jogger. Ale kazdy na to pozera inak, iny teren, ina vyska, ine preferencie

simca06022011
11. apr 2023

Podľa terénu sa zariad. S ľahkým sportiacikom maličkým je radosť po snehu chodiť🙂 každý si nájde ale svoje pre a proti. Ja dom mala 3kombinaciu, problém bol jediný a to skladovať dve časti keď sa nepoužívali🙂 k tomu dost veľký "golfac". V cca 1,5r sa 3kombinacia predala a ostal už len ten, ale v zime to bola radosť...
A vanička sa väčšinou naklikavala samostatná, na športoví časť, neviem ako teraz 🙂
Inak je tu aj poradňa tak možno naposledy si co chceš a výberu ti par možnosti🙂 pozrieš, uvidíš

lelelienka
autor
11. apr 2023

Dakujem za vsetky tipy, postrehy 🙂 Na zaklade diskusii som sa uz takmer rozhodla pre 2 kombinaciu asi aj v bazare a dokupit nove, bezpecne, kvalitne vajicko, idealne za max cenu vsetkeho do 500 eur. Moje hlavne poziadavky su, aby bola pevna velka vanicka, nechcem ziadne tie makke co nedrzia tvar, mal by byt odpruzeny, sportova cast musi byt zlozitelna spolu s konstrukciou a obojsmerna a musi sa dat zlozit do lahu, idealne s predlzenou strieskou. Musi mat samozrejme adaptery na pripojenie vajicka. Budem chodit najma v meste, ale vhodny aj pre obcasne vylety v prirode, hradza a pod. No a na zaklade toho som zatial nasla a paci sa mi Kindercraft Prime 2020, prip. Petite&Mars Rover, zatial som ich vsak nevidela nazivo. Kludne privitam podobne tipy, ktore splnaju uvedene.