• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ktorý je najmäkší kočík na trhu?

22. októbra 2008 
Ahojte, prestahovali sme sa do Brusellu,kde su takmer vsetky chodniky,namestia...dlazdene kockami,vascimi ci mansimi, okruhliakmi,akoze stylove no len uz 3 mesiace s nasim o chvilu rocnym Janickom tak podskakuje, drga a nadhadzuje ze sa na to nemozem pozerat, je po chvili uz nervozny mame kocik Nurse Look, s ktorym som bola spokojna/na asfalte/, no na takyto teren je velmi tvrdy, potrebujeme urcite s nafukovacimi kolesami. Je mi jedno kolko stoji,ci je velky....len nech nedrga....dakujeme
21. okt 2008 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
julie - my mame quinny speede a ja som velmi spokojna - mozem s nim aj bezat cez obrubnik a vobec nehrka :slight_smile:
21. okt 2008 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak rozhodně nebudeš mít na nerovnostech žádný problém s houpacím podvozkem na nafukovacích kolech (http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=71664&vGroupOffset=40 )
Golkfy jsou hrkátka vesměs, ale některé se snaží o nějaké odpružení a měkčená kola - např. zippy, perego pliko. Nejodpruženější golfky (co jsem viděla) jsou jednoznačně Hartan Buggy, ale jsou poměrně těžké. To se pozná při zvedání do tramvaje nebo při jízdě do kopce, na rovině je to fuk. Jinak ale mají skvělé těžiště, takže se snadno přizvedávají a snadno se s nimi manipuluje. Hole jsou vysunovací a zároveň držadla můžeš otáčet, což se hodí právě třeba při to m přizvedávání. Nejtěží je ale určitě Bebeconfort Loola - to je fakt síla. Nebrala bych golfky s neodpruženým, resp. málo odpruženým podvozkem a s tvrdými kolečky. Často to je poznat od pohledu.. Pokud ti nejde o váhu, ubírala bych se směrem ke sporťáku. Např. Jané Nomád by měl hrkat míň, ale gumová kola nemá. Je poměrně lehký a velmi dobře ovladatelný - jen nemá kšilt, bouda nelze dopředu, není otáčecí po a proti směru a nemá přehazovací rukojeť (to všechno říkám kvůli ochraně před větrem a sluncem a platí to obecně). Pak např. Hoco Scooter by nemusel extra drkotat. Těžší už je třeba Hoco striker - ten má přehazovací rukojeť, kola velká a stených rozměrů, takže po přehození nebude takový problém s manipulací jako u kočárků, které mají jedna kola pidi a druhá velká a při přehození je to znát a také má poměrně symetrickou konstrukci, takže změna těžiště není tak hrozná.. Obě strany perfektně odpružené, na obou stranách brzda. Ovládání dobré díky těžišti a spojené polohovací rukojeti. Takže nejde-li o váhu, tak jdi asi směrem lehčí a dobře manipulovatelný odpružený sporťák. Vyrábí je víc značek - Babywelt, Hoco, Teutonia atd... Výhoda je i pro dítě v prostornosti a délce lůžka, polohovatelnosti, někdy otočné sedačce nebo přehazvoací rukojeti, často lze překlopit stříška dopředu a mívají větší koše a kryté průhledy na boudě, příp. kapsičky na věci po ruce...
www.hoco.at
www.teutonia.com
atd.
21. okt 2008 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
julie odporucam peg perego GT3 ma 3 nastavenia perovania kolies, ja som s nim velmi spokojna, je do kazdeho terenu, velky priestrany pohodlny :slight_smile:
21. okt 2008 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo ještě se dělají takové typy jako Quinny Freestyle 4XL
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13512591
zekiwa biker air
http://www.baby-eshop.cz/pocitacove-hry/kocarek-zekiwa-biker-air-mocca
Asi jde hlavně o tu váhu.. Pokud to bude mít kolem nebo lépe do 13 - 14 kilo a dobrý těžiště, tak se pak ten kočárek ovládá mnohdy lépe!! než kočárek s otočnými kolečky, která vítězí akorát v obchoďáku mezi regály. Naopak máš větší volnost pohybu v tom, že si jedeš kudy chceš - bez ohledu na to, zda končí cesta. Manipuluješ jednou rukou za spojenou rukojeť. příp. za berany (golfové hole), pokud jsou vedeny šikměji dozadu = lepší páka. Kočáry se spojenou rukojetí polohovatelnou v kloubu jsou zpravidla také lépe manipulovatelné, jelikož rukojeť opět vede dozadu. Čím kratší a kolmější rukojeť je, tím horší těžiště. S většími koly se nezarazíš o první kamínek, obrubníček atd. Golfová rachtací dvojkolečka nebo kolečka těch podivných kočárů s velkými koly vzadu a malými vpředu se zaseknou raz dva na každém kroku o každou blbost.
21. okt 2008 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Myslím, že evao26 má pravdu, natáčecí kola jsou fajn, ale nerovnosti větších rozměrů zvládají špatně. Po velkých kostkách musí být stejně zaaretované. Myslím, že čtyři velká nafukovací kola jsou lepší. Krásné houpací jsou i kočárky Hesba a Gesslein. Já mám Mikrus Alu sprint a jsem s ním maximálně spokojená, ale je to nižší cenová kategorie a prodává se jako komplet i s hlubokou korbou, to asi nepotřebuješ. :wink:
22. okt 2008 o 07:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
diki,popozerame nieco a utekame kupit
22. okt 2008 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja ti odporucam gesslein future, verziu so 4 nafukovacimi kolesami (je moznost aj plastovych, ale vyber si nafukovacie). Ma moznost 2 stupnov pruzenia - makke a tvrde, ale aj to tvrde pruzi krasne. Viem o com hovorim, osobna skusenost :slight_smile:.
22. okt 2008 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok