Lacný kočík - výhody a nevýhody

migelka
22. máj 2017

Mamky, ktoré máte lacný kočiar, aspoň dvoj kombinácia, nie z bazáru ale nový, do 400€, ako ste spokojné? Výhody a nevýhody.

mischelin999
22. máj 2017

To je tazka otazka. Mohla si napisat aspon model, o ktory mas zaujem. Vyhody su isto cena a nevyhoda len to, ze nie je novy. Mozno ti budu kolieska hrkat, bude niekde vyblednuty, mozno osuchany ale tak niekomu to nevadi a co tak pozeram obcas tak aj tie pouzite kociare vyzeraju ako nove

ella024
22. máj 2017

Budeš ho používať len pár mesiacov, na to nepotrebuješ drahý kočík, pokiaľ si nepotrpíš na značky a moderný výzor. A netreba ani nový, bo tie mamičky čo kúpili nový ho pravdepodobne
nestihli ani zodrať (ak je po 1dieťati).

jankalukasova
22. máj 2017

ja mám za 430. Myslím si, že je to lacný kočík a som spokojná. Bývame na dedine a musím povedať, že som mala na návšteve viacero mamičiek so super drahými kočíkmi a s dedinským terénom si veľmi neporadili. Tiež nemali takú veľkú búdu ako ma môj, ďalšiemu nešli zaaretovať kolieska. Za tú cenu mám 3kombináciu. 2kombinácia by bola o 60€ lacnejšia. Ja by som nemenila.

jankalukasova
22. máj 2017

napadla ma len jedna nevýhoda... je možné, že tento kočík zvládne len jedno dieťa.. neviem... ak zvládne len jedno, tak pri druhom si kúpim niečo obdobné a budem sa tešiť, že mám zas nový... a s dvoma lacňákmi sa dostanem na cenu jedného drahého, u ktorého ale tiež nie je isté či zvládne dve detičky. Aj keď... vždy záleží od toho ako sa k tým veciam správame.

ashe
22. máj 2017

@migelka my ešte nemáme kúpený (chcem určite trojkombináciu), ale čo som pozerala na nete samozrejme nové kočiariky, myslím že sa dá kúpiť do 400-450€ (to je môj strop, viac by som za kočík ani nedala) pekný, funkčný, aj kvalitný a neriešim či to je taká značka či taká...
https://www.mojkocik.sk/

jance333
22. máj 2017

ja som zvažovala aj kúpu nového, no nakoniec som sa rozhodla kúpiť používaný, keďže som čítala veľa recenzií a skúseností a pri lacnejších 3-kombináciách je často problém, že športová časť je nie veľmi vydarená.
moje hlavné kritériá - čo najväčšia vanička, keďže bábätko bude mať v zime cca pol roka, tak aby sa tam zmestilo aj s fusakom, veľké nafukovacie kolesá, keďže budem kočiar ťahať po schodoch do bytu a tiež terén u nás v meste + sneh v zime to priam pýtajú, + bolo odpruženie, aby bol kočiar kolísavý, aby s bábätkom moc nehrkalo (hlavne pre námestie dlaždené kameňmi).
vybrala som si model, ktorý podľa mňa tieto kritéria spĺňal a potom som striehla na bazáre, kým som nenatrafila na TEN môj - po 1 dieťatku, používaný hlavne doma (je to vidno, kolesá nie sú zjazdené, je čistučký, nerozheganý, polohovateľná aj vanička, takže aj zvedavé 6-9 mesačné bábo by tam kľudne mohlo ešte vydržať, proste super stav) za cenu 145eur (2-kombinácia, vajíčko mám od sestry). zaslanie kuriérom vyšlo na 15eur, takže mám svoj vysnívaný kočík za parádnu cenu.

ak teda budeš kupovať nový, odporúčam podľa možnosti nájsť ho v kamennom obchode, aby si ho mohla poriadne omrknúť a keď sa nedá, aspoň preštuduj recenzie a skúsenosti iných mamičiek s ním. ešte čo som vyčítala, tak často je 3-kombinácia zbytočná, keď sa ti bábätko do vaničky zmestí len krátko (sleduj vnútorné rozmery, kamošovi sa dcérka nevošla do vaničky už v 4 mesiacoch a museli kupovať nový), na šporťák je ešte "primladé" alebo je športová časť nepohodlná a nekvalitná - teda musíš tak či tak kupovať nový šporťák. môj pôvodný plán bol - lacnejší používaný kočiar s veľkou vaničkou a potom nový a kvalitný šporťák.

majulino
22. máj 2017

Ja som mala 3 kombinácii Quatro 3 bol perfektný stal cca 350€ aj s doplnkami a kuriérom.
Sestra mladšia si kúpila za 90€ iba hlboký nový za 25€ si kúpila použite vajíčko a za ďalších 70€ nový športový. Tiež si nevie vynachváliť.
Najmladšia má nový kočík cca 750€ a zvažuje nový športiak 😂😂😂 každému vyhovuje niečo iné

illyria
25. máj 2017

nie vždy vysoká cena = vysoká kvalita...keď už si nejaký kočík (aj lacnejší) vyberieš, radšej si prečítaj recenzie a skôr sa zariaď podľa toho...myslím si, že aj lacnejší kočík môže byť kvalitný 🙂 Alebo potom pozeraj nejaké akcie ;) ako napr. https://www.kociky.sk/akcie/strana-5/?order=price

andrejka88888
29. máj 2017

ja som velmi obanovala kupu lacneho kocika. Hrkali mi kolesa, neskor sa pokazili, sportova cast bola prevelka na prechod z vanicky, dieta v nom lietalo, padala mi strieska, mala som maly nakupny kosik... moje kriteria boli ovela vyssie, na co ma v obchode na zaciatku nikto neupozornil. Ak si aktivna, urcite kup nieco co vyhovuje Tvojmu zivotnemu stylu, inak sa natrapis a neskor budes menit.

antalz
29. máj 2017

My sme mali takko; je z lacnejsich a bol super, vyuzili sme aj vanicku aj sportovu cast, potom som uz kupila len golfac ked bola vacsi