Lyžiny verzus rampa pre kočík na schody

antalea
12. nov 2016

ahojte, chcem sa vas spytat, ake mate skusenosti s prenosnymi plosinami, ci lyzinami na schody? cakam babo, von na ulicu su 3 schody, a tak predbezne som sa zamyslala nad nejakym riesenim pre prechod s kocikom (vid foto). nejake vase skusenosti? dakujem

shia
12. nov 2016

mam do bytu 10 schodov a kocik som v pohode "vytrepala" aj po nich - samozrejme bez dietata, ale pri 3 schodoch by to nebol problem mozno ani s nim - normalne s nim smerom hore "cuvas" a prve na schod idu zadne kolesa (kocik mas cely v rovine a predne kolesa vo vzduchu) a potom pomaly predne, a tak dalej, samozrejme velmi opatrne...dole to iste, prve idu zadne kolesa, predne su vo vzduchu....no problem ;)

ollski
12. nov 2016

Ja by som to neriesila, na zadnych kolieskach jemnunko ten kocik "zvezes" dolu...my mame od vytahu cele schodisko, je to len zvyk, 3 schody su pohoda

pribinak
12. nov 2016

Kvoli 3 schodom?

zuzkat1
12. nov 2016

Zdvihnes kocik a vylozis..nikdy by mi nenapadlo toto riesit..

sweetlife001
12. nov 2016

No moja skusenost je, ze ja som prenasala velky tazky kociar s velkym tazkym dietatom 😀 dennodenne aj viackrat za den po ovela viac schodoch do bytu ( boli to take hnusne strme a dlhe schodiska ), lebo sme byvali v bytovke bez vytahu, pritom vazim 45kg a bol to masaker ale prezila som to, teraz mam vytah a znasam ho uz len po nejakych 6 schodoch od vytahu a este 2 vonku.. fakt ked vidim tu tvoju fotku 😀 urcite to zvladnes aj bez prenosnych plosin atd.

moni244
12. nov 2016

Kvoli trom schodom riesit plosinu?

charlie1980
12. nov 2016

Odpadla som 😂 Vytah treba.

l3yla
12. nov 2016

😀 😀 😀 strasne 3 schody

antalea
autor
13. nov 2016

@shia to by nebol problem teperit sa aj s kocarom ale kamosky co s tym maju skusenosti povedali, ze sa tak rychlejsie znicia kolesa, preto by som radsej zohnala nejake jednoduche lyziny, nie je s tym tolko roboty a urcite je to bezpecnejsie ako nosit kocar aj s dietatom na rukach. hlavne pre zeny ktore su po sekcii napriklad, moze to byt problem

antalea
autor
13. nov 2016

netraposte s vasimi ustipacnymi odpovedami ohladom 3 schodov. uz som dvihala aj kona, ked mal koliku. tak klud dievcata ktore ste sa sem prisli len navazat a posmievat za 3 schody, tak si chodte ventilovat svoje ega do inej diskusie. slusne som sa opytala na skusenosti s lyzinami. nechcem hned nicit kolesa novemu kocaru, len za to, aby som machrovala ze unesiem kocar. keby som chcela machrovat, tak si zbehnem do petrzky a prehanam sa s nim po schodoch bytovke. slusne som sa spytala. tie ktore neradite slusne ale prisli ste sa ustipacne posmievat a onanovat si svoje ego, tak zvazte svoj prispevok v tejto diskusii

antalea
autor
13. nov 2016

tusim som sa radsej mala spytat nejakych vozickarov, jak na modrom koniku, kde je pretlak trapnej existencie, mrte ego-onanie a kazda najmudrejsia na svete :D ano charlie 1980 prides mi ten vytah aj namontovat? rovno si ta objednam ako poslicka vo vytahu, budes mi stlacat gombiky dobre? I3yla, ano, pre teba je strasne asi vsetko! tak sa schovaj dakam a vypni internet, ked si taka vystrasnea z troch schodov :D

ostatnym vdaka za uprimne odpovede 🙂

kataina
13. nov 2016

nielen kocik rozbijes, ale ked budes terigat kocik, aj dieťaťu chrbticu otriasaš. A áno, treba ja to volam kolajnice. Nielen pre Teba, nikdy nevieš kto z domu bude prvy na vozíčku.
Daj kolajnice, pri 3 schodoch v pohode stači

antalea
autor
13. nov 2016

prispevok nejde editovat takze pisem pre vsetky nasledujuce reakcie - LYZINY NEMAM PROBLEM ZADOVAZIT, SETRI TO KOCAR, MNA AJ DIETA. NEJDE O TO ZE BY SOM NEVLADALA NOSIT CEZ 3 SCHODY, ALE NACO, KED NETREBA. PRETO DORAZNE ZIADAM, ABY SLABODUCHE PRISPIEVATELKY, KTORE NEPORADIA LEN SA POSMIEVAJU, HLADALI UTOCISKO V INEJ DISKUSII A PRISPIEVALI LEN TIE, KTORE MAJU S LYZINAMI SKUSENOSTI - TEDA CI SU STABILNE, CI TO DRZI VPOHODE A TAK. dakujem za pochopenie

eli321
13. nov 2016

hmmm 😀 ja by som radsej z domu ani nevysla nielen kocik sa ti znici ale aj kolena deres 😵

antalea
autor
13. nov 2016

@kataina super dakujem si poklad 😎 ano ano, my tie lyziny urcite vyuzijeme aj inde, napriklad mame velkeho psa, ktory ma uz problem s klbami, takze sa mu tak lahsie bude nastupovat do kufra auta 🙂 a mas pravdu, jeden nikdy nevi, kedy sa to moze zist. do zahrady mam okolo 8 schodov, nepotrebujem tam teperit kocik, ale moze sa to zist aj na ine veci, napriklad ked sa stahuje nejaky naklad, z pivnice do domu - auta a pod. pracka, skrine a tak dalej

antalea
autor
13. nov 2016

@eli321 cudujem sa ze vychadzas z domu. s tvojim postojom a komplexom menejcennosti. chod si onanovat ego inam. jasne som napisala, ze posmesne komentare si nechajte pre svojich manzelov na doma alebo inam 🙂 csus

eli321
13. nov 2016

@antalea nuz aby si pri tolkej zlobe co v tebe tkvie a hysterii vobec to dietatko vynosila ze ano 🙂

antalea
autor
13. nov 2016

@eli321 hovoris o sebe ze? ja sa na tvoje prispevky nenavazam. to ty si tu ta slaboducha hehehe. a to co hovoris o mne dokonale si popisala samu seba ;) ja som len zdoraznila, aby ste sa onanovali inde. a sem pridavali len konstruktivne komentare, lebo na tie vase traposiny nie je nikto zvedavy, leda ak rovnako slaboducha osoba :P

moni244
13. nov 2016

@antalea nie si nejaka precitlivena?

antalea
autor
13. nov 2016

OUKI 🙂 vidim, ze niektore evidentne maju dost casu na slaboduchosti, ako napriklad eli321, - pekne si to popisala, ze si histericka zloba, to si sa vystihla perfektne :D sama by som ta lepsie nepopisala. keby mas aspon naznaky charakteru, by si sa neznizovala na slaboduche, o nicom konstruktivnom nevypovedajuce komenty. a pre tvoju info, dieta som uz vynosila, tak si straz pejorativne dohady voci druhym, lebo sa ti to v zivote vrati ako bumerang 😉 ja za tvoj komplex menejcennosti nemozem. ale drzim ti palce 🙂

ostatnym:
OFICIALNE UZATVARAM DISKUSIU, CAS VIEM STRAVIT AJ INAK, AKO CITANIM HANOBNYCH KOMENTOV SLABODUCHYCH DIEVCAT 🙂 VYPINAM UPOZORNENIA, nakolko prispevok neviem odstranit, a tie, ktore by ste mi zdielali svoje reane skusenosti, napiste prosim do spravy. tu uz nebudem na nic reagovat, necham nech sa tu realizuju tie slabodusky samy na sebe. vsetkym vsetko dobre prajem 😎

kataina
13. nov 2016

žasnem nad niektorými. A to ste mamy ???
Ja mam do panelaku 7 schodov. Najmladšia suseda okrem mna je asi vo veku mojej mamy. Skratka plny dom dôchodcov. Jedine dieťa je moje. Ked som chcela dať kolajnice pred 4 rokmi, povedala mi domova dôverníčka: "všetci mali deti a nikomu to netrebalo iba Vám"
Tak som jej povedala, aby nebola prvá na vozíčku. Sklapla. Odvtedy zomreli 3 ludia v našom dome. Každu chvilu sanitka vozi starcov hore dole, babičky s barlami a vozikmi...
Už nikto nepovie, že im to netreba
Ale v zime sa šmyka, treba aj zabradlie - madlo.
A ja dieťaťu nerozbijem chrbticu kvoli penaznym nakladom. A to možeš aj 3x denne potrebovať a aj Tvoju chrbticu si musiš šetriť

antalea
autor
13. nov 2016

@moni244 nie. len mam usporiadane inak priority, nie ako modrokonikove znudene mamicky, ktore maj dost casu pisat nekonstruktivne komentare, niekomu, kto prosi o radu a skusenosti 😉 taketo debaty ozaj nie su nic pre mna, dotahovat sa kto z koho. pa

charlie1980
13. nov 2016

@antalea Dufam, ze aspon v pohode zvladnes to stlacenie gombikov tj. najlepsie ak ho oznacis vo vytahu P-prizemie, 1.a 2 a si hore 😀 Navod som dala, dufam, ze nebudem az tak potrebna 😀 Ak ano, ozvi sa mi cez IP. Inak....kludne tam zloz 2 laty 🙂 Na tu dlzku budu stacit aj dve dosky na valkanie cesta.

antalea
autor
13. nov 2016

@kataina amen. naco riskovat, schody mozu byt zladovatele aby som capla aj s kocarom. padnut sa mi podarilo velakrat z kona, raz aj zo strechy, ale aj z postele, ci vo vani, takze 3 schody su pre mna rovnaka hrozba ako ked sa s konom rutim na prekazku ktora je skoro tak vysoka ako kon sam 🙂 lyziny vyuzijem potom aj na ine veci. dakujem za tvoj prispevok 🙂

michaelkanr
13. nov 2016

Tiez len pozeram na tie neprijemne odpovede...ak mas moznost nieco tam dat, tak daj. Nie je o com uvazovat, ked to ulahci kazdodenny zivot.
@antalea

antalea
autor
13. nov 2016

@charlie1980 😀 😀 😀 mam len jednu, ale pravdupovediac, stacit by mohla hihihi. skoda, ze ju potrebujem v kuchyni

antalea
autor
13. nov 2016

@michaelkanr tak tak, su vselijaki ludia medzi nami. nechodim sem casto, presne koli takej znudenej spolocnosti mamiciek spoza pocitaca hejtujucej. take veci vdaka bohu zo zivota uspesne selektujem. velmi pekne dakujem za tvoj nazor

shia
13. nov 2016

@antalea ja som tiez bola po cisarskom, kocik by som urcite nenosila, ale takto po nasich 10tich schodoch ho nebol problem "vyklepat", a to som chodila na prechadzky min. 2 krat za den. Tym sa nechcem vobec "navazat", tiez nechapem komentare zien, ktore sa miesto rady budu smiat, ja som sa snazila len poradit, akym stylom ti ho radim podla mojich skusenosti vytiahnut hore-dole schodmi, a myslim, ze by to nemal byt vobec problem a ani znicit kolieska kociara, este som take ani nepocula, a to my sme mali len nasu 3kombinaciu, ziadny iny, cele tri roky, zvladol vsetky tury, tereny, kopce, jamy, obrubniky, schody...bez poruchy ;) drzim palce

antalea
autor
13. nov 2016

@shia dik, velmi som si cenila tvoju radu 🙂 aj som ti to oznacila pacikom. verim ze sa tak neznicia hned, ale chcela by som este kocarik posetrit aj pre dalsie deti, a kedze lyziny v rodine vyuzijeme - obzerala som sa po tych prenosnych, tak si to ulahcim 🙂 vdaka moc aj tebe vsetko dobre

eli321
13. nov 2016

cakam babo... dieta som uz vynosila 😀 😀 😀 si bud zapisuj co pises alebo daj predpisat nieco na hlavu , nejako sa ti to pletie 😀