Máte niekto skúsenosti s nosičom Liliputi?

lenka138
26. máj 2009

máte niekto skúsenosti s týmto nosičom? Vyzerá celkom dobre, aj nožky sú tam naširoko ako v manduce, len manduca je o dosť drahšia 😒

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

klaudia74
24. nov 2010

@alkami Najideálnejšia je bunda na nosenie... len tam nevyriešiš to, aby dieťa občas aj chodilo...
Ale v bunde by si určite nemala problém s tým, či mu nie je zima, príp. teplo. My sme to riešili tak, že keď bola moc zima, tak som ho mala pod bundou v šatke a nevyberala som ho. Ale je pravda, že cez prvú zimu mal náš malý rok a vtedy len začínal chodiť, v tej najväčšej zime ešte vonku vôbec nechodil až potom na jar a to sa už dalo s nosičom na mojej bunde.

alkami
24. nov 2010

Dakujem. No u nas je to tak, ze mala chodila uz minulu zimu, ona je velmi zive neposedne dieta, chodit zacala uz ako 8 mesacna a velmi sa hned hrabala za sestramy. Nase bezne prechadzky vyzeraju tak, ze dve starsie idu peso, prideme niekam na luku, tam vypustim deti aj psov a aj najmensia sa vybeha s nimi. Ak by som ju nechcela nechat pobehat, to by som nemohla vobec zastat, teda ak ideme na nejaku turu, v klude sa bude nosit dlhsie, aj cely den, ale ak ideme niekam len tak napriklad do prirody, kde aj zastanem, jednoducho pobehat ju musim nechat. Tiez napriklad ked sa pojdeme sankovat a podobne. Premyslala som nad ochrannou kapsou MaM ale teda vobec neviem, ci bude dost velka este aj pre take vacsie dieta. Nevidela som ju nazivo, neviem si ju dost dobre predstavit. Ani na nete som nenasla vela ftiek. Takze velmi neviem najst vhodne riesenie. Uprimne, dost teraz premyslam ako to vsetko riesit, mala zrovna bola vaznejsie chora, mala zapal pluc, nosenie je jediny sposob ako ju niekam dostat, v kociku mi neobsedi uz od pol roka, vobec ho nepouzivame a predstava ze budem muset celu zimu travit len doma na dvore je pre mna nepredstavitelna. Tak drz palce aby som to k spokojnosti svojej aj dcerkinej vyriesila 😉
.

klaudia74
24. nov 2010

@alkami Podľa mňa sa opýtaj na tú mam kapsu na latkoveplienky.sk alebo latkovky.sk, tam ti budú vedieť poradiť - obidve majú malé aj väčšie dieťa, tak nech napíšu z vlastnej skúsenosti. 😉 Ja si myslím, že by mohla byť aj pre väčšie dieťa, ale naživo som ju tiež nevidela, preto ti radšej nechcem radiť.

pimpa
26. nov 2010

@alkami
ja mam MaM kapsu a minulu zimu som celu nosila v nej, to mal moj Paťko 8-14 mes. Iste sa do nej vojde dieta do 2,5 roka, na spodku je guma ktoru stahujes a tvarujes tak potrebnu velkost kapsy, ako okolo kapucne. Problem vsak nevidim v tom, zeby sa ti do nej uz dieta nevoslo, ale skor ze sa to tazko da kombinovat s chodenim. Lebo sa uvazuje na nosic tak, ze dva dlhe popruhy musis vpodstate motat okolo svojho tela a na vrch vetrovky si to neviem predstavit, ale da sa to teoreticky, len ktovie ako budes potom vyzerat. Ja som ho nosila vpredu az doteraz a MaM Kapsu som mala pod bundou. Tuto zimu asi skor uz budeme riesit, ze Paťka dam do kombinezky a tak do nosica na moju bundu na chrbat, zrejme na najvacsom nastaveni popruhov.Kocik tiez nepouzivame. Patko chodi sam a ked nevladze, vytiahnem nosic z tasky 🙂

alkami
30. nov 2010

@pimpa Dakujem. Ono je mi uprimne jedno ako budem vyzerat, ale skor ide o to, ci to ozaj bude funkcne. Kombineza je pre mna samozrejmost, ale urcite podla mojej skusenosti s nosenim ditka v klasickej krosne nestaci len kombineza. Nozky a rucky prechadnu. Treba proste ked dieta nesiem este jednu vrstvu navyse. Ja by som ale rada najst niekde nejake fotky tej kapsy, velmi si to neviem predstavit. Aj ked z toho malicka co viem, bude pre mna asi najlepsia. Teda riesit nejaku nosiacu bundu nechcem, za prve nosime na striedacku s manzelom a za druhe su bundy o dost drahsie. Ide mi o nosenie najme v tychto chladnych mesiacoch.
Ak sa mozem spytat, nemas nejake fotky? Pripadne napis mi svoje osobne skusenosti. A este aku mas kapsu? Viem ze je zimna a potom deluxe. Ktoru odporucas?

pimpa
1. dec 2010

@alkami
fotky nemam, to je skoda, ale mam verziu deluxe a som s nou spokojna, je ozaj proti vetru a vo vnutri je aj nejaka vrstva proti dazdu. Dost dobre je ze hore je taka gumicka, ktoru ked stiahnes, tak sa ti vytvori golierik pre dieta a to chrani proti fucaniu, myslim ze zima v tomu urcite nebude. Ja som to vyuzila aj v aute, ked mrzlo cez nohy v audosedacke a aj pri spani na balkone tym Patka zakryjem. Ma to kapucnu, ktora sa da nastavit na roznu velkost, sedi pekne, miesto ciapky.Ono zas ked to kupis cez net, mozes to do tyzdna vratit, takze skusis a uvidis. Uvidim, ci aj tuto zimu ju budem pouzivat pri noseni, lebo Patko zatial nevie spolupracovat, aby mi naskocil do nosica na chrbat. Ale teraz pod nou spi na balkone.
Inak tie bundy na nosenie ju podla mna zbytocne drahe, ked mas potive dieta ako ja, tak obaja sa prehrievate. Pri kapse to mozes povolit, a je dobre. Bunda je tusim len na nosenie vpredu, toto mas obojstranne. Jedine to uvazovanie chce trpezlivost, pre nas nervakov 😔

dahlia23
20. dec 2010

@alkami ja som si tú kapsu na nosenie ušila a namiesto popruhov na upevnenie som tam našila gumičky so suchým zipsom. Tie sa upevnia okolo popruhov na nosiči - na páse, pod pazuchami a na ramenách. Akože doma som s tým machrovala, ale vonku sme ešte neboli. 😀

baby, viem, že tu o mei tai bolo moc písané, prosím, vytlčte mi ho z hlavy... malý má 9,75 kg a 79 cm, však je už do neho veľký? máme normálny liliputi, len keď ten mei tai v prevedení folk flower mi nedá spávať 😅

alkami
21. dec 2010

aj ja som si dnes konecne usila kapsu 🙂) Navod som nasla na jednom ceskom fore , troska som si ho upravila podla svojich poziadaviek a s vysledkom som spokojna 🙂) A uz sme aj vonku boli, mala bola spokojna, pekne si aj hodinku pospinkala a pre mna najpodstatnejsia vec, bola stale krasne v teplucku 🙂) Teraz som rada ze som hladala moznosti a nevzdala sa nosenia len koli tomu ze je zima 🙂) A cena bola neporovnatelna, vsetok material /kupovala som nieco podobne flisu, take chlpate, teplejsie ako flis a aj prijemnejsie, vatelin a sustakovinu, gulatu gumu a brzdy, vsetkeho radsej velke prebytky, kedze som nemala presne odhad o spotrebe/ a vsetko dokopy to stalo cca 15 euro. Pricom podotykam ze nie som krajcirka, dokonca ani doma bezne nesijem, masinu som si pozicala od mamy a uz viac ako 10 rokov som nesila nic a predsa sa mi to podarilo na prvy sup, bez nejakych velkych priprav, za cca 2 hodinky, takze mozem s kludnym srdcom povedat ze to zvladne ozaj kazdy 🙂)

kiya
10. jan 2011

ahojte, chcem sa spytat, ci mi niektora neporadite... som trosku silnejsej postavy 🙂 a neviem sa rozhodnut, aky nosic kupit, tento liliputi sa mi velmi paci, len ci mi sadne... alebo radsej nejaky iny?? mate skusenost? vdaka

klaudia74
11. jan 2011

@kiya Ja som síce malá, ale manžel je 185 cm vysoký a má cez 110 kg, malého nosil v Liliputi a bol mu veľmi pohodlný. 😉

cuki
12. jan 2011

dievcata nemam velmi cas sa prehrabavat predoslymi stranami ☹ , chcem sa vas opytat ci niektora liliputi nadsenkyna nosi aj v tych novych krasnych limitkach, ake su skusenosti s nosicom a novorodeneckou vlozkou v nom. Dakujeeeem za vsetky rady k tomuto nosicu, nemam s nim ziadnu, len vizualnu skusenost 🙂

apropo k zateplovacim kapsam- skvela vec, prave som sa s tou mojou vratila z prechazdky 😵 😵 😵

alkami
20. jan 2011

Ja som dost silnejsej postavy a nemam co by som liliputi vytkla 🙂

veselazu
29. jan 2011

ahojte holky, jdu pro radu. Mám v plánu koupit nosítko - rozhudujeme se mezi Manducou a Liliputi - co si budem vykládat jde mi i o peníze. Četla jsem recenzi na nošení děti co mně teda trochu polekalo je následující citace: Nosítko má zádovou opěrku širokou těsně u bederního pásu 29cm (o pár cm výš 33cm) a vysokou 39cm. Doporučujeme ho pro děti od 3-4 měsíců až do přibližně 2 let, poté k občasnému poponášení užší zádová opěrka už přecijen nepodpírá nožičky příliš pohodlně.
Na stránkách prodejce jsem četla, že nosítko má sloužit do 3-4 let věku dítěte, tož poraďte! děkujíí

klaudia74
29. jan 2011

@veselazu Ono to záleží len a len na veľkosti dieťaťa... Sú deti, ktoré majú ako 2-ročné 12 kg, iné zas 17 kg, takisto sú rozdiely vo výške. Takže ťažko povedať, dokedy sa v ňom dá nosiť. Nosnosť má 20 kg.
Ja som v Liliputi pohodlne nosila svojho syna do jeho 17 kg, vtedy mal necelé 2 roky. Jemu bol nosič ešte v pohode, nebol vôbec malý. Ale mne už potom stačilo, nakoľko som dosť nízka, tenká... jednoducho záleží aj od postavy mamy (otca), dokedy je to nosenie pohodlné... Neide o to, že mi bol Liliputi nepohodlný, ďalej by som ho nenosila ani v Manduce. Ale potom sme už nosič ani nepotrebovali, veď 2-ročné dieťa už v pohode chodí, nechce sa nosiť... Samozrejme je iné, keď idete na dlhú túru a tam ho chcete ešte využívať...
Mimochodom, mne osobne bol Liliputi oveľa pohdlnejší ako Manduca, pretože Liliputi má mäkkšie ramenné popruhy, Manduca mi odstávala a tie popruhy ma tlačili. Treba asi vyskúšať.

alkami
5. feb 2011

Ja som v liliputi nosila aj svoju starsiu dceru, napriklad na dlhsich turach a podobne. Aj teraz obcas na ture ju este odnesiem, nedavno si pekne pospala dve hodinky, a to ma 3 a pol roka, vahu zhruba tych 17 kg... Na vahu je lahucka vzhladom na vek, ale je dlha, vysoka, no aj tak myslim ze jej je nosenie pohodlne. Takze vobec by som sa nebala, ak bude treba da sa krasne take dieta odniest. Akurat ze ono aj uz ta rok a pol stara chce chodit sama co najviac, takze dieta ako rastie sa nosi prirodzene stale menej a menej. Ak ta zaujima len ci to ide, aj starsie dieta sa da nosit a je to pohodlne pre dieta aj pre nosica. Len ci tam to ditko este bude chciet byt 😉
Tiez som sa rozhodovala medzi manducou a liliputi podla ceny, manducu som mala moznost vyskusat len nedavno a mozno uz som zvyknuta na liliputi ale manduca mi proste tak dobre nesedela, ani neviem velmi specifikovat co a kde, jednoducho asi som uz ovplyvnena navykom...

zuzkakach
7. feb 2011

ahojte baby potrebovala by som poradit 🙂 Neviem sa rozhodnut medzi klasickym Liliputi a tou novou kolekciou Rainbow strasne sa mi paci Roundabout 😀 ale baby tu pisali ze je trocha mensi. Maly ma 6 mesiacov a 8 kg. Mate niektora skusenosti s oboma? Fakt sa neiem rozhodnut takze cakam na vasu pomoc 🙂 dakujem

klaudia74
7. feb 2011

@zuzkakach Pre 6 mesačné dieťa určite perfektne sedí aj Rainbow, máme to vyskúšané. 😉 Do cca. 1,5-2 rokov je určite dobrý, potom záleží od veľkosti dieťaťa - napr. @alkami píše, že jej dcéra má ako 3,5 ročná 17 kg... môj syn mal toľko ako 2,5 ročný. 😅 Ja osobne som postrehla pri cca. 15 kg, že nám bol klasický Liliputi troška pohodlnejší, tým že má o niečo väčšiu chrbtovú časť.

zuzkakach
7. feb 2011

@klaudia74 no mam teraz pozicanu Manducu a malemu sa to velmi paci, len som si vsimla, ze ked ho nosim dlhsie tam ma otlacene stehienka. No ja sa fakt neviem rozhodnut Rainbow sa mi velmi ale velmi paci na druhej strane planujem maleho nosit tak dlho ako sa bude dat, lebo chodime vela do prirody - no len ci sa mu to bude aj nadalej tak pacit ako teraz 🙂

klaudia74
7. feb 2011

@zuzkakach Toho sa neboj, keď sa mu páči teraz, bude sa aj naďalej. 😉 Čo sa týka Liliputi, na domovskej stránke liliputi.sk je možnosť vrátenia nepoškodeného tovaru do 30 dní, platí to na erg. nosiče - tak si myslím, že v tom nie je až také riziko, dá sa "vyskúšať". A to teraz naozaj nemôžeš vedieť dopredu, aký veľký bude tvoj synček o 2 roky, či nebudeš mať už ďalšie bábo a budeš potrebovať rovno dva nosiče, atď., to by som zatiaľ neriešila. 😉

zuzkakach
7. feb 2011

takze radis ze si mam kludne kupit Rainbow a budem spokojna 🙂

klaudia74
7. feb 2011

jasné 🙂

gilmorka
7. feb 2011

Neda sa mi nenapisat sem. Liliputi som kupila pre nasho drobca niekedy v oktobri a je vazne super. Ked je maly umrncany, je to jedina sanca ako sa v klude naranajkovat. Vonku ho nepouzivam, lebo drobec mi tam zacal fajn spavat, tak som neriesila ziadne specialne budny a pod., ale aj doma vo vnutri je super, pekne sa mi v nom aj vyspinka a je to rozhodne pohodlnejsie nosenie ako len na rukach, mame uz 10 kg 🙂
A najoblubenejsou vecou je popruh, skoro cely cas je na nom nacucnuty a je klud 🙂

zuzkakach
7. feb 2011

@gilmorka a kt. si si kupila ten klasicky alebo Rainbow? 🙂

gilmorka
8. feb 2011

@zuzkakach ja mam ten klasicky,sedy. Tie rainbow su krasne,ale ja som s takym nosicom nemala vobec skusenosti a bala som sa,ci ho vobec vyuzijem a ci maly bude chciet v nom byt,on je veru narocne babo 🙂 Takze aj toto bola dost velka investicia. Ale nelutujem, ked sa otepli, urcite ho vyuzijem aj vonku,na to sa tesim 😉

zuzkakach
8. feb 2011

no ja sa stale neviem rozhodnut 😖

dahlia23
8. feb 2011

@zuzkakach Zuzi, ja mám tiež obyčajnú - bordový. Tie rainbow sú krásne, ale je to tak trochu výstrelok. Neboj, keď budeš mať obyčajný, tak si naň zvykneš a budeš spokojná s ním. A za ušetrené peniažky máš napr. zateplenú kapsu na nosenie. 😉

zuzkakach
8. feb 2011

@dahlia23 dakujem no dufam ze tento tyzden uz konecne nieco objednam. Paci sa mi hnedy alebo sivy ( manzel odmieta cerveny a bordovy 🙂 a peries to normalne v pracke? 🙂

adrianai
11. feb 2011

Ahojte kočky, tak práve nám prišiel nosič, je super, už sa teším ako sa budeme nosiť 🙂 chcem sa len spýtať - ja si neviem nejak sama zapnúť ten pás vzadu na chrbte, mám to nejak vysoko a neviem či to mám vlastne dobre...musím to mať zapnuté?

tina_22
11. feb 2011

@adrianai Ten pás lúži na to, aby ti popruhy nepadali z pliec a aby sa lepšie rozložila váha dieťatka. Dá sa posunúť nižšie-po tých popruhoch potiahni dole.Ono to chce trošku cvik, zapnúť ho, ale s ním je to oveľa lepšie-aspoň u nás. Pekné nosenie 🙂

dahlia23
12. feb 2011

@zuzkakach hej, normálne som ho hodila do práčky 🙂 anineni vidno, že je praný 🙂ja by som tiež nebola kúpila bordový, ale predávala ho kamoškina segra, úplne nový, lebo ona sa zamilovala do manducy. tak som ho kúpila 🙂

@adrianai je lepšie, keď to máš zapnuté, hore si to neviem zapnúť ani ja, takže to mám potiahnuté dolu, aby som si na to dočiahla 🙂