Máte niekto skúsenosti s nosičom Liliputi?

lenka138
26. máj 2009

máte niekto skúsenosti s týmto nosičom? Vyzerá celkom dobre, aj nožky sú tam naširoko ako v manduce, len manduca je o dosť drahšia 😒

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

dusko14
29. júl 2011

@simmi80 ak by si bola taká zlatá, daj mi vedieť ako bolo malej v nosiči bez vložky. Zdá sa, že sú asi rovnaky. Nerada by som kúpila nosič a ešte čakala kým drobec dorastie. ☹

pegy
4. aug 2011

dievcata, viete mi poradit kde v Nitre, pripadne v blizkom okoli maju ergonomicke nosice? Manducu maju v Hlohovci, ale este som tam nebola. Zvazujem manducu, ergo alebo lilliputy. Mam len 160cm, tak som si to chcela vyskusat, porovnat a nielen objednatcez internet. Pripadne nejaky obchod v BA, ked budem mat cestu....

klaudia74
4. aug 2011

@pegy V Hlohovci majú aj Liliputi v predajni Aladdin. V BA v predajniach Látkové plienky a Látkovky.
Alebo blízko Nitry je aj Šaľa, tam je firma Liliputi. 😉

pegy
4. aug 2011

@klaudia74 vdaka!

dusko14
5. aug 2011

Ahojte. Tak už mám nosič Liliputi aj s novorodeneckou vložkou. Malý má skoro 5 mesiacov, ale som rada, že tá vložka tam je. Ináč by drobec skoro nič nevidel - a to som váhala, či nekúpiť klasicky. Možno to niektorej pomôže pri rozhodovaní 🙂 . A drobec sa v ňom cíti dobre 😀

dusko14
5. aug 2011

@klaudia74 ....Ahoj. Myslíš, že ak sa dieťatku v nosiči páči, môžme ho využivať tak často ako chceme? Alebo začať postupne. Ďakujem.

klaudia74
5. aug 2011

@dusko14 Môžete sa kľudne nosiť, koľko vám vyhovuje. Ergonomické nosiče sú tvarované tak, že v nich dieťa sedí v anatomicky správnej polohe (nožičky, kĺbiky), podopretá celá chrbtica... aj keby si ho mala na rukách, by mu bolo v tejto polohe najlepšie. 😉

dusko14
5. aug 2011

@klaudia74 Ďakujeme 🙂

matken
6. aug 2011

Dievčatá musím používať novorodenecku vlozku, ked má mala 61 cm, ale len 10tyzdnov? Bo jej s ním moc trci hlavicka. Ďakujem

dusko14
7. aug 2011

@matken záleží ako to má, keď vložku vyberieš. Asi sa Ti jedná o to, aby mala pekne podopretú hlavičku, však? Môj má skoro 5 mesiacov a novorodenecku vložku používam - on má von celú hlavičku - ale to by u takého veľkého dieťatka nemalo vadiť. Skús sa opýtať klaudia74, pretože ona je poradca nosenia 🙂 .

dusko14
7. aug 2011

@klaudia74 Ahoj 🙂 . Chcela by som sa Ťa ešte radšej opýtať, či pri 5 mesačnom dieťatku môže pri nosení trčať celá hlavička? Nie je nutné ju ešte podopierať alebo vybrať novorodeneckú vložku? Ďakujem.

klaudia74
8. aug 2011

@dusko14 Záleží hlavne od toho, či si už drží pevne hlavičku, predpokladám že áno. Resp. či by mu nevadilo, keby mal zrazu zakrytú celú hlavičku - niektorým deťom to vôbec neprekáža, niektorým práve naopak veľmi.
V každom prípade treba dávať pozor, aby hlavička dieťaťa "nepadala", fixovať ju jednou rukou ak sa to môže stať.
Takže ak si už drží hlavičku, pri bežných jemných pohyboch je to v poriadku a keď ideš urobiť prudší pohyb, predklon, atď, tak mu ju určite automaticky intuitívne chytíš, takže v tom tiež nevidím problém.

dusko14
8. aug 2011

@klaudia74 Ďakujem Ti Klaudia. Ešteže Ťa tu máme 😉 .

matken
8. aug 2011

@dusko14 dakujem

matken
8. aug 2011

@klaudia74 ahojky prosím mohla by si mi poradiť dcérka má v utorok 10 týždňov a má 61 cm, ked ju tam dám s novorodeneckou vlozkou veľmi jej trci hlavicka. Mám ju používať? Alebo robím niečo zle? Ďakujem

matken
8. aug 2011

@klaudia74 oprava bude mat 11tyzdnov 🙂

klaudia74
9. aug 2011

@matken Neskúšala si náhodou tú novorodeneckú vložku posunúť nižšie? Ona je tam pripevnená pomocou suchého zipsu a tak nad tým rozmýšľam, že keby sa dala nižšie, možno by to pomohlo... Alebo ak tvoja dcérka nebude protestovať, dala by som preč tú vložku, lebo takto jej musíš nonstop držať hlavičku. 😉

matken
9. aug 2011

@klaudia74 Ahojky. Skúšala, ale aj tak tl sa mi zda, že moc trci. Ale včera som v tvojich starých príspevkoch čítala, že moc neodporucas nosenie pred 3 mesiacom. Myslla si tým zacaty 3mes či skonceny? Ďakujem.

klaudia74
9. aug 2011

@matken Myslela som hlavne na malilinké detičky a nosenie v nosiči (šatky sa to netýka), ale tvoja malá taká asi nie je. 😉 Keď je dieťatko veľmi maličké (môj syn mal v 3 mesiacoch 3,5 kg), tak sa stráca aj v tej novorodeneckej vložke, ale ty máš presne opačný problém.

matken
9. aug 2011

@klaudia74 Aha! Takze základ proste je nech dieťatku netrci hlavicka pokial ju nevie držať?

klaudia74
9. aug 2011

@matken Áno, presne tak.

tehula
9. aug 2011

@matken ja mam liliputi bez novorodeneckej vlozky a nosila som starsiu asi od 3mes, hlavicku som jej pridrzala, lebo si ju slabo drzala. Mladsiu v nom nosim uz asi od mesiaca, najprv jej hlava vobec netrcala a super to fixovalo aj bez nejakej vlozky a teraz uz si ju pekne sama drzi a hlava trci asi napoly

matken
9. aug 2011

@tehula ďakujem tak hor sa do nosenia 🙂

lebonka
15. aug 2011

caute baby..neviem ci sa to tu uz rozoberalo, narychlo som vas prebehla..chcem objednat liliputi nosic, ale mam otazocku, tie co ho mate, nepotia sa vam v nom velmi deti?

josie3331
15. aug 2011

no ja mam taku zvlastnu otazku....mozem s dietatom v nosici sediet za PC? samozrejme nie kvoli MK ale pisaniu bakalarskej prace... ze by som ju mala pri sebe a zaroven pisala pracu

blondi2
15. aug 2011

@lebonka nie, nemozem povedat, ze mojho maleho odtial vyberam spoteneho a to ho pouzivame cele leto. ked tak, tak sa nam trosku spotia bruska, ked su fakt horucavy.

zdenush88
16. aug 2011

Ahojte 😉 pri rozhodovani o kúpe nosiča som návštívila aj túta diskusiu a vďaka nej som sa rozhodla pre nosič liliputi z rainbow kolekcie a musím napíasť že maximálna spokojnosť! Nosič je nádherný, každý mi ho závidí ale čo je naj, malá je v ňom kľudná a vždy zaspinká aj keď sme mali veľké problémy s bruškom tak sa v nosiči ukľudnila... 😉 a nosil už aj ocinko, bol spokojny. Fakt jedna z najlepších investícii pre našu malú 😀

zdenush88
16. aug 2011

@josie3331 no ak ti v tom vydrzi maly ked budes sediet za pc tak si myslim, ze mozes... ja som sice s malou nemohla zastat, ale to preto lebo nas bolelo brusko a nosenie nam pomahalo... 😉 ked som si sadla do minuty bol plač... 😒

matken
16. aug 2011

@zdenush88 ahojky pouzivas prosim aj tu novoredencku vlozku? bo moja ma teraz 61 cm a s tou vlozkou je moc trci hlavicka. Kolko cm ma vasa? dakujem moc 🙂

zdenush88
17. aug 2011

@matken Ano pouzivam, zatial, mala je tam tak istejsia kedze ma nozicky pod sebou tak jej je tam aj pohodlenjsie... 😉 nasa má dákych 54cm a uz jej trci viac hlavicka ale ona si ju pekne drzi... 😉 ale zatial ju ma stale podporovanu este tym nosicom...