Máte niekto skúsenosti s nosičom Liliputi?

lenka138
26. máj 2009

máte niekto skúsenosti s týmto nosičom? Vyzerá celkom dobre, aj nožky sú tam naširoko ako v manduce, len manduca je o dosť drahšia 😒

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

fraufrt
22. sep 2013

@sissi4 my mame ten bordovy a sme max. spokojni. Kupovali sme bez novorodeneckej vlozky.

kofoluska
1. nov 2013

My sme Liliputi kupili vcera (bez novorodeneckej vlozky) a uz dnes nechapem, preco som tak dlho mala z nosenia deti zmiesane pocity. Je fakt, ze drobec ma tri mesiace a hlavicku uz daaaaavno krasne sam drzi, takze je to teraz jednoduchsie, ale aj tak....
S nosicom som maximalne spokojna. Janicko sa v nom citi dobre, mne sa nosic lahko nasadzuje a velmi lahko sa do neho dava aj dieta - vezmem ho len na ruky, pridrzim chrbtovu cast a navleciem si popruhy. Pozapinam, utiahnem ako treba a ani neviem, ze mam maleho na sebe. Zatial to skusame postupne, pretoze drobec bol doteraz noseny len na rukach a musi si na tuto novinku zvyknut, ale musim povedat, ze nadsenie je na oboch stranach. Uz sa tesim na prve vonkajsie prechadzky. 🙂
Za seba mozem povedat, ze Liliputi mi prisiel lepsi ako Manduca, nie len cenovo, ale aj "konstrukcne". Manduca ma chrbtovu cas len tenky kus latky, kym Liliputi je po stranach vystuzeny a polstrovany a cela chrbtova cas je makkucka a hrubsia. Myslim si, ze malemu poskytuje lepsiu oporu chrbta ako manduca - ale je to len moj nazor. Neda sa sice menit vyska nosica ako pri manduce, ale neda sa povedat, ze by mi to nejako prekazalo. 🙂
Pre bratislavskych - kupovali sme v obchodiku BabyBum na Namesti Hraniciarov v Petrzalke. Maju tam na odskusanie len manduce, ale pani nemala problem zobrat novy Liliputi nosic a vybrat ho z krabice, aby sme si ho odskusali. Pomohla mi ho nasadit a spravne utiahnut, ukazala aj najvhodnejsi sposob ukladania dietata do nosica. Nechala nas takmer pol hodinu chodit popred obchod a po obchode, kym sme konecne povedali, ze ho berieme. 🙂

mamkaborka
20. nov 2013

ahojte, tiez zvazujem kupu liliputi.vaham medzi liliputi a kibi. v jednom obchode mi totiz povedali, ze liliputi sa nepredaval dobre, lebo ma opierku na hlavicku do obluka (na rozdiel od manduca a ergo, ktore ju maju rovnu) a teda, ze pri vacsich detoch to je neprakticke, lebo sa im zle pozera na svet. tiez som pocula nejaku vyhradu voci pasovej casti na liliputi. mate niektora podobnu skusenost?na kibi pocuvam chvaly hlavne co sa nosenia vacsich deti tyka...ako je to s liliputi a velkymi detmi?dakujem moc za pomoc

josie3331
24. nov 2013

ja som bola s liliputi nosicom velmi spokojna, ale dcera sa v nom nechcela nosit :((( takze predavam 3x pouzity, ak by ste chceli, tak mam tento http://vaky-a-nosice-deti.heureka.sk/ergonomick...

smalova
29. apr 2014

Dievcence kupila som si liliputi ergonosic niesom moc najchudsia zapnem ho okolo pasa len sa mi zda ze maly mi je v nom natesno ma to tak byt alebo tam ma mat viac miesta? Zda sa mi moc pritisnuty ku mne a pasy mam uz nadoraz ☹ su tu mamicky ktore su trosku pri sebe a pouzivate ho je to v pohode? Dakujem

westy369
3. aug 2014

@josie3331 je, prosim, ten predaj nosica, este aktualny?

josie3331
3. aug 2014

@westy369 uz som ho predala ☹

westy369
4. aug 2014

tak u nas uz je rozhodnute-dnes ideme objednavat Liliputi Folk-Tale 😎

westy369
5. aug 2014

baby, tak my uz svoj Liliputi mame, je skvely, sice ho budeme moct odskusat na ostro az o cosi neskor, ale vyzera vyborne. Dorucenie od vyrobcu (mimochodom za lepsiu cenu a s darcekom 🙂) trvalo necelych 24 hodin od objednania. Skoro ako na Slovensku 😀

makda
28. aug 2014

kocky neviete mi poradit, ci novorodenecka vlozka Ergo by isla aj do nosica Liliputi?

alchemilkazltozelena
21. sep 2014

ja som objednala Liliputi, bud. tyzden by mal prist, som zvedava ako mala zareaguje 😨

evkapen
21. sep 2014

aky je rozdiel medzi liliputi ergo-nosicom a liliputi mei-tai??? my zatial nosime v elastickej boba satke (od 1. tyzdna), co je super, ale casom ked maly narastie, chceme prejst na nosic...

sheilina
3. máj 2015

@lenka138
@helad
@cessy
@mimusik
@klaudia74
viem ze sa do konverzacie pripajam neskoro, ale chcem sa poradit, kedze nic aktualnejsie mi nenaslo.. kupili ste ho teda aspon jedna z Vas 🙂 ? Ja kupu zvazujem, mame doma satku ale nosic je do mesta praktickejsi.. tato vasa debata ma dost presvedcila o kupe,len mne sa do usi dostalo, ze z neho rychlo deti vyrastu, aj ked neviem ci je to mozne, ked je do 20kg..
boli ste s liliputi teda spokojne? Dakujem za kazdu odpoved 😉

cessy
3. máj 2015

@sheilina ja som ho kupila a veeelka spokojnost. Nasho sme nosili dlho....este ked mal 4-5 rokov sme ho vyuzivali na tury. Ale to uz bolo co nosit. 😉 teraz ma nas maly 6.5 r.a 20 kg zmesti sa stale,len kto by ho uz teraz nosil pravda.... 😒

sheilina
3. máj 2015

@cessy dakujeem, kupujem 🙂

cessy
3. máj 2015

@sheilina za mna urcite ano....a je to fain, ze uz ked bol syn vacsi, tak sa dalo nosit na boku alebo na chbte 😉
a dole v kociku som to stale nosila, ked som len potrebovala do obchodu, kocik som nechala v aute a uz sme sa aj niesli

sheilina
3. máj 2015

@cessy presne pre toto mi je satka "nepohodlna" .. ked si ju mam viazat napr ked idem do obchodu.. ma skoro 5metrov a vzdy s nou doma poriadne poutieram zem 😀 mna kamoska ukecavala na zumbuccu, ale mne sa videl aj tento nosic, tak preto som googlila a dostala som sa az k tomuto foru, tak som rada, ze sa mi aspon niekto ozval (nie len tu, aj do spravy) a napisali o liliputi dobre skusenosti 🙂

lenka138
autor
3. máj 2015

@sheilina ja som s nosičom spokojná. Aj ked moje deti sa veľmi nosiť nechceli, ale samotný nosič je fajn. Najviac som ho využila teraz pri treťom a hlavne ked mal rok, chcel byť nejako stale pri mne, tak aj doma som ho v tom nosila

somavi
5. máj 2015

Baby rozmýšľam nad kúpou buď šatky liliputi alebo nosiča liliputi. Viete mi poradiť? V tom nosiči môže byť aj celkom malé bábätko?

jasminet
5. máj 2015

@sheilina
@somavi ja som pri dcere mala mei-tai liliputi, ale pouzila som ju mozno 2x - proste taky rozmar... celkom mi vadilo to viazanie.
pri synovi som si kupila nosic liliputi a to bola perfektna investicia - maly sa rad nosil, ale zacali sme az ked mal cca 4-5 mesiacov, dovtedy v kociku. rad v tom zaspaval, bolo super zobrat len nosic a ist na rychlo nieco vybavit, ze vyskocim z auta, pripnem nosic a idem, ziadne vlacenie kocika, viazania masle na mei tai a pdobne. za mna velka spokojnost....

ma aj novorodenecku vlozku, tusim od 3kg, ale nepouzila som ju, mozno teraz pri tretom 😀

sheilina
5. máj 2015

@jasminet ja mam obejdnany nosic, tak som zvedava 🙂 a mala ma 2mesiace tak vyuzijem asi aj vlozku .. a presne o tuto mobilnost mi ide, lebo kocik je ostara a viazat satku? Vyzametam s nou permamentne vsetko doma ked sa viazem a nie to este v meste.. a ked idem nieco vybavovat nebyvam priamo v meste, takze sa mi neda vyviazat sa uz doma, ked chodime autom.. tak dufam, ze aj ja budem taka spokojna 🙂

adusha1167
11. máj 2015

Ahojte nosila niektora z Vas v ergo nosici babo od narodenia?

myleontina
11. máj 2015

@smalova ahojcek, mozem sa opytat, ako si dopadl s ergonosicom? tiez nie som najchudsia a mam obavu, aby som male neutiskala prilis, vobec neviem, aky ergo nosic si mam vybrat ,ekby tak bol nejaky obchod kamenny, kde by som si mohla vyskusat hned z viacerych typov a nie takto len po nete :-/

smalova
11. máj 2015

@myleontina moj.maly mi vtom.nechcel sedet mala som lilipiti nosic asi tri razy som ho nosila po 15 min a zakazdym som skoro o krize dossla.... Vyskusaj.hocikde v dakom obchode ako sa budes s tym citit a ci maly ti bude v tom.chciet byt a potom kup cez ak tak.... Ja som ho hned aj predala

tomas88
2. júl 2015

My sme kúpili Liliputi šatku a je super. Malý má teraz 2,5 mesiaca a nosíme ho v nej dosť často. V šatke je kľudný, najčastejšie v nej hneď zaspí. Máme taký rozprávkový vzor FOLK TALE http://www.miniman.sk/Elasticka-satka-Liliputi-... Takisto sa chystáme kúpiť aj ergonomický nosič s týmto motívom

goofy
6. apr 2016

Ahojte chcela som sa spýtať ci niekto nosil v nosiči novorodenca? Mam 7tt chlapčeka ale moc sa mu v nosiči nechce byt tak neviem ci je to nim alebo ci si ho tam zle dávam. Dik

myleontina
6. apr 2016

@goofy ahoj, ja som mala mesacneho v nosici, celkom sa mu tam pacilo 🙂

goofy
6. apr 2016

@myleontina nemáš nahodou fotku ako si ho tam mala vlozeneho? Dakujem

bobket
16. máj 2016

@myleontina ja som kupila teraz nosic liliputi. Maly ma terz sice 2 tyzdne, ale chcela by som ho v nom nosit tak v lete ked bude mat 2-3 mesiace. Teraz ma nozicky pri sebe a skrcene co je samozrejme tak mna by tiez zaujimalo ako sa da dat do nosica take male babo, nemate foto? Lebo chodit do obchodu po uradoch s kocikom je dost narocne....

ninka2013
2. jan 2017

Ahoj zienky, pokukujem po nosici liliputi a kibi, vedeli by ste mi napisat vase skusenosti? Krpata ma 4 roky, 100 cm a 15 kil, kibi mam doma pozicany, skor ma zaujima teda liliputi, alebo porovnanie od niekoho kto má vyskusane obidva. Iba odrastene deti. Ked bola mala pouzivali sme zumbuccu starsi model este.