Môžem dávať dvojmesačné dieťa do športovej časti kočíka?

m1isha1
5. apr 2012

Dobrý deň rada by som sa vas opýtala či je zlé dávať dvojmesačné bábo do športovej časti ak v nej má vystretý chrbátik.

vefi89
5. apr 2012

dnes to tu už asi nepochopím 😕 to čo sa toto za otázky?? 😕 😅 😀

m1isha1
autor
5. apr 2012

😎 no otázky do života keďže sa stretávanm s odlišnými nazormy matky v mojom veku to beru normalne a použivaju tiež zatiaľ čo svokra ma skoro ukrižovala....

janka_pn
5. apr 2012

ja by som nedavala, ale mozno mas daky speci kocik a babo sa aj v sportovej casti citi dobre 😉

m1isha1
autor
5. apr 2012

včera som ju vytiahla spinkal tam 5 hodin nič mu nechýbalo mam kocik baby merc ....
ked je ten chrbát vystretý tak by to n emalo škodiť si myslim 😕

janka_pn
5. apr 2012

@m1isha1 vyzera byt taky mohutnejsi, ale nepoznam ho. ale aj tak si myslim, ze by malo byt take mimi v uplne rovnej polohe, ked spinka. ale ja mam len jedno dieta a nie som ani odbornik 😉. v zime by som isto volila vanicku, lebo je babo viac chranene pred vetrom a tak. no uvidime, co si o tom ine maminy myslia. mimochodom, ja som dala malu do sportaku (teutonia) asi v pol roku a do golfaca (chrbatik rovno a pevne) asi v roku.

matonka26
5. apr 2012

a preco si sa rozhodla pre sportovku? resp. preco ho nexces davat do vanicky? ako my sme nasu mali do pol roka vo vanicke ale to skor preto ze bola zima ale pokial mas kocik kde sa lezka fakt ze uplne rovno,tak nevidim problem...ale je pravda ze vanicka xrani babo viac pred pockom no...

divosko
5. apr 2012

ahojte, no ja tiez rozmyslam ze za mesiac dva zacnem maleho davat do sportaka na lezmo(tiez mame Teutoniu) lebo maly nam rychlo narastol nema ani 3 mesiace a uz sa mi tam pomaly nezmesti:( kedze je dost velky🙂))mozno ho naozaj tento mesiac vo vanicke vozim naposledy....myslim, ze pokial je lezmo v sportovej casti nic by mu nemalo vadit....ja som teda za🙂

m1isha1
autor
5. apr 2012

@divosko
my mame to iste maly je velmi velky na to ze ma dva mesiace

m1isha1
autor
5. apr 2012

@matonka26
no najma koli tomu ze vonku je prijemne teplo a potom uz je dost velky rastie ako z vody =) sam drzi hlavicku tak som v tom nevidela nejaky extra problem 😒

matonka26
5. apr 2012

@m1isha1 ani ja v tom nevidim problem 🙂

m1isha1
autor
5. apr 2012

@matonka26
som rada ze aspon u inych mamiciek najdem pochopenie

divosko
5. apr 2012

Som rada baby, ze sa zhodneme......mozno ked nebudeme nosit overal, tak nam este mesiac vanicka posluzi..uvidime🙂 mame zajtra 10 tyzdnov a cca 6kg...vy ste na tom ako?

lujza123
5. apr 2012

jasne ked lezi rovno ..mne sa tie vanicky nikdy nepacili ja som malu davala v leze do sportaka hned ako sa dalo

matonka26
5. apr 2012

@m1isha1 no ja som z tych matiek, ktore nie su hyper precitlivele a hlavne si o sebe nemyslim ze vsetko viem a ze som dokonala a nedavam zbytocne komenty ktore nie su k veci...sa mi to nepaci ak sa nieco opytam a namiesto odpovede blbe poznamky..no ale co uz 🙂 kludne sa pytaj co ta zaujima ale aj tak si urob tak ako citis ze je ok 🙂 len uz potom na sportiak vytiahni aj sietku proti hmyzu bo uz vselijaka guta lieta 😎

m1isha1
autor
5. apr 2012

@divosko
my mame 8 tyzdnov a 6,5 kg 😀

m1isha1
autor
5. apr 2012

@matonka26
hej hej vcera nas akurat obtazoval cmeliak =D presne blbe poznamky su fest nemiestne a caso sa aj dotknu ....

monickapd
5. apr 2012

ja by som určite nedávala...

monickapd
5. apr 2012

no podla mna to nie je o blbej poznamke..toto je verejne forum a kedze polozis otazku, kazdy ma pravo napisat svoj nazor..Ty na to bud zareagujes, alebo nie, ale ak nie si pripravena citat to, nepytaj sa 😉

diamand
5. apr 2012

@m1isha1 podla mna kludne mozes, ja zijem v UK a tu sa vanicky skoro vobec nepouzivaju (len velmi zriedka)

m1isha1
autor
5. apr 2012

@diamand
to jasne dokazuje,ze cele Slovensko je 100 rokov za opicami

m1isha1
autor
5. apr 2012

@monickapd
ja som mala na mysli poznamky ktore nie len ze nijako neodpovedaju,ale maju podton toho ze ja som zozrala vsrtku mudrost sveta a ako sa mozes nieco taketo opzytat...

bambola
5. apr 2012

@m1isha1 ja som malu vozila od narodenia v sportovej casti, ktora bola uplne nalezato, na spodku mala plachtu a na tom zavinovacku, ale bolo velmi teple leto tak bola len v bodynku 😉

a len som chcela dodat k tej tvojej poznamke o opiciach, ze nie vsetko co sa inde (na zapade) pouziva inak ako tu musi byt nutne lepsie 😉 (to je teraz vseobecne napisane, nie konkretne o vanickach)

nice202
5. apr 2012

ked je kocik stale v lahu, tak to vobec nevadi. podla mna je jedno, ci lezi na rovnom v sportaku, ci vo vanicke. hlavne ho nedavaj do pololahu alebo sedenia, pokial si sam nesadne a je to.

janka_pn
5. apr 2012

ale len za to, ze sa v uk vanicky len zriedka pouzivaju, nemusi byt sk v tomto za opicami.... 😉 v uk ani v zime detom pancuchy neobliekaju, a aj v lete k satockam cizmy nosia.... nie vsetci samozrejeme, ale su to hluposti a podla toho sa neriadime a neposudzujeme zaostalost krajiny 😒

m1isha1
autor
5. apr 2012

@bambola
😀 ano mas velku pravdu, ale aj tak sme velmi velmi daleko od "modernej" doby

hoogy
5. apr 2012

@m1isha1 ja by som este nedavala. nevidim problem vo veku ked ho das uplne na lezato,ale este nie je tak teplo a vanicke je viac chranene.pokial ti este vydrzi vo vanicke neni sa kam ponahlat. este vyuzijes poriadne aj sportak.

ikke
5. apr 2012

ak je chrbtova cast sportaku dostatocne pevna, rovna ale necitit tam celu konstrukciu, co je pod nou, mozes. samozrejme do pololahu zdvihat co najneskor, az ked dieta samo sedi.
ale osobne by som skor prvy vyzliekla ten overal a dieta este nechala volnejsie kopat nozickami vo vanicke pod dekou, kde je urcite lepsie chranene pred vetrom 😉

stvura
5. apr 2012

@m1isha1 ako takto...v UK napr. uz deti z porodnice (idu na druhy den) sedia v sportiaku...takze mozes, preco nie, len mi vyznieva otazka, naco chces davat dvojmesacne dietatko do sportiaka, kedze to vacsinu dna prespi a tym padom mu je lepsie spat na chrbatiku alebo boku ako v polosede. Ved si zvaz, ci ano alebo nie, ja som bola dokonale stastna ze mi dieta spi a v sportiaku bolo ked uz sa skutocne "nudilo" a zaujimalo o svet (u nas skoro, lebo syn sedel ako 5m, dcerka v 6m a daco)

monickapd
5. apr 2012

@m1isha1 ale tu je 95% takýchto maminiek 😉 😉 ide iba o to, ako sa k tomu postavíš Ty 🙂 pozri, ja som Ti tiež napísala, že by som nedávala...viac Ti k tomu nenapíšem..ak by Ta zaujímalo prečo alebo iné detaily, spýtaš sa aj sama..všetko ostatné je Tvoja vec.. 🙂

monickapd
5. apr 2012

@stvura deti sedia v športiaku? 😀 a ako? 😀 😀 už som videla 2mesačné, ktoré maminka spúštala zo šmýkalky, aby mu náhodou niečo neušlo..videla som 4mesačné kojené napchávat jedlom a chlebom, aby mu náhodou nebolo málo..ale aby novorodenec sedel.. 😀 😀 😀 pakáreň 😎 píšete tu o Vašom veku a o tom že každý sa inak stavia k bábatkám...no tie majú stále rovnaké potreby, či má mamka 15, alebo 40 😉