Nesediace dieťa do športového kočíka

hanaxxx
23. apr 2022

Ahojte, syn sa uz nesprace do vanicky od kocika a musime ho preto prelozit uz do sportoveho. Na sportovom sa ale neda opierka sklopit do uplneho lahu. Syn este sam nesedi, moze mu to sposobit nejaky problem? Pocula som, ze deti, ktore este sami nesedia by nemali byt v polohach kde ich chrbat nie je na rovnom.

diamond007
23. apr 2022

@hanaxxx tak musíš to sklopiť najviac čo to ide a bude to oka

pribinak
23. apr 2022

@hanaxxx nemusí byt v úplnom lahu. Viem od fyzioterapeuta.

hanaxxx
autor
23. apr 2022

@pribinak ja zas nepriamo od rehabilitacnej doktorky, ze deti, ktore idu do sedu pozdejsie, to MOZU mat z toho, ze boli v roznych kresielkach a podobne. Tusim kolko doktorov tolko nazorov.

ivangeline
23. apr 2022

@hanaxxx Nepravda. Moj,ak nespal,bol casto v kresielku. Bude mat 8m a vie sediet a stat...a sam aj zijde zo statia na kolienka dole..aj stvornozkuje dobre..

pribinak
23. apr 2022

@hanaxxx ja nepíšem nič o čo ty, ja som napísala, že dieťa nemusí byt u úplnom lahu, určite najnižšia poloha nie je viac ako 45 stupňov a to nevadí ani nesediacemu dieťaťu

petamich
23. apr 2022

maleho sme prehadzovali do sportovej casti a nemal ani 6M, vyrastol z vanicky, pediatricka nam odobrila 45 stupnovy uhol, len ze ho nemame davat do uplneho sedu

petamich
23. apr 2022

@ivangeline ale ano je to pravda - to, ze tvoje dieta zrovna to tak nema, je super, je to sikovnik, neznamena, to ale, ze to je nepravda, ak su deti casto v kresielku alebo nebodaj choditku, tak moze byt spomaleny prirodzeny vyvoj, lebo ved vidia lepsie ako z brucha/chrbta a nemusia si namahat core a chrbtove/brusne svaly a ked je svalstvo oslabene, nebudu sediet resp. budu sediet neskor, lebo na to nebudu pripraven 🤷‍♀️

hanaxxx
autor
23. apr 2022

Dakujem vam, tak nemusim rozmyslat nad dalsim kocikom.

andreatytler
24. apr 2022

@hanaxxx Tiez podla mna ide o to ako dlho bude v tom kociku. Ak 1-2 hodiny denne, vobec by som sa tym netrapila.