Peg perego Gt3 verzus Jané Jané Slalom Pro 2012 limited

taftkam
19. apr 2012

Ahojte mamičky, práve riešim problém, ktorým určite prešlo mnoho mamičiek - a to vhodný kočík pre drobca. Hľadám športový kočiar a neviem sa rozhodnúť medzi Peg perego GT3 alebo Jané Jané SLALOM PRO 2012 limited. Viete mi niektorá poradiť? Máte niektorá s týmito kočíkmi skúsenosti?

abnka
21. apr 2012

Ahoj, s Jané ti neporadím, lebo som ho nikdy nevlastnila - ale teraz mám nové GT3 2012 a oblizujem si všetky prsty od radosti že som sa pre neho rozhodla. To je Pán kočík ! Dokonca už aj hľadám zámienky, aby som tam mohla drobca strčiť a zase si ho ísť povoziť ! 🙂
Napíšem ti čo sa mi na ňom najviac páči :
napriek tomu že je mohutný, nie je to nemotorné hebedo, ale veľmi ľahúčko sa ovláda, fakt aj jednou rukou. Dokonca nie je ani taký ťažký ako som predpokladala a ja drobné žieňa ho v pohode zvládam.
Perfektný košík ! Veľmi sa mi páči že sa dá zaklopiť alebo roztvoriť - včera som tam viezla nákup + 4kg psa a mal dosť miesta pekne sa tam uvelebil.
Priestranné sedátko pre drobca , to je tým že je neotočné - a veľmi dobre polstrované. V iných kočíkoch sa vždy schúlil niekde do kúta, prípadne sa zviezol a nesedel na zadku ale na chrbte, prípadne bol všeliako pokrútený.
Nastaviteľný stupeň pruženia - väčšinou som sa stretla u kočíkov že pruží/ nepruží a šmitec. Toto je pre mňa novinka a aj keď chodíme takmer stále na softe aj tak sa mi páči že si môžem nastaviť.....
Milujem tú ručnú brzdu aj s tým zacvakávátkom. Hlavne v mhd sa mi to zíde, že aj ho mám odbrzdeného (keď idem vystupovať ) a ešte si ho ručne držím. (Ručnú má ale tuším aj Slalom ) A nemusím nohami šmátrať kde je tá brzda, to sa mi zdá ako vykúpenie 😀

Možno jediné mínus na GT je strieška, bola som zvyknutá z baby jogger city mini na trojitú striešku až po nožičky a táto sa mi zdá veľmi plytká a taká akoby smerujúca dohora. Ak ale dieťa sedí tak sa dá sklopiť, no my máme kočík hlavne na spanie (ináč by som v našom veku riešila už golfáč) Ale plánujem dokúpiť slnečnú clonu a hotovo, hádam to bude stačiť.
Ako pozerám ale ty máš 9 mesačného drobca, a GT má neotáčateľnú sedaňu. Neviem teda ako tvoje dieťa ale môjmu by to v tom veku vadilo, preto som vtedy GTčko škrtla zo zoznamu. Určite je to ale kočík ktorý si počká u nás na ďalšie mimi , už len vaničku dokúpim.
Aj sa skladá veľmi jednoducho a názorne, zmáčkneš jedno tlačítko druhé tlačítko a rukoviatky zatlačíš dole . Ale okrem obchodu som ho ešte neskladala, auto nemáme, nemala som dôvod 😀
Hádam som ti aspoň trochu pomohla....

zuzikkaa
21. apr 2012

@taftkam z tychto dvoch urcite PP,,jane som mala a vobec ma tak neoslovil ako ho maminy opisuju ze uuuzasny kocik...je pravda ze je skladny a lahucko sa ovlada ale to je asi tak vse...
minusy- sedenie nieje vodorovne ale naklonene dozadu - co moj drobec neznasal lebo rad sedi a drzi sa madla,,takze sa stale mrvil
-velmi mala strieska
-velmi maly kosik
-nemozne vyriesene madlo...

PP som sice nemala ale planujem ho kupit ked uz pre babo nebudem potrebovat otocne sedenie...da sa dat do uplneho lahu cize aj sedenie je pekne vodorovne,,aj ked je o nieco tazsi ako jane ale pokial ho nepotrebujes 4x denne nakladat do auta tak nieje problem 😉

taftkam
autor
21. apr 2012

@abnka
Ahoj no to si ma potešila, lebo GT bolo mojim favoritom, len ma odradzalo to, že ľudia píšu že je veľmi veľký. Lenže ja si ho ani nemam kde naživo pozrieť, lebo nikde v Prešove ani okolí ho nepredávajú, takže len tak obkukaný na nete. Inak čítam, že si mala Jogge, aj nad tým som uvažovala, vraj je podobný PP. Je to pravda?

abnka
22. apr 2012

@taftkam Ahoj PP GT3 vôbec nie je taký veľký, skôr by som ho nazvala dlhý a váhou sú aj ťažšie kočíky. Ale na tú dĺžku sa dá zvyknúť, ja to už ani nevnímam. A pri nastupovaní do busu je to výhoda lebo akokoľvek daleko zastane od obrubníka, vždy sa trafím 😀 u nás chodia tie nízkopodlažné.
Mala som Jogger ale Mini čiže niečo trochu väčšie ako golfky. Ten čo sa podobá na PP je Elite, kočky tunáka ma naňho aj prehovárali , ale ja som sa nakoniec rozhodla pre PP, takže Elite som nemala a neviem porovnať. Ale za seba, už by som do Joggera nešla....

taftkam
autor
22. apr 2012

@zuzikkaa dakujem za radu, alebo už mám toho plnú hlavu. Asi aj ja pôjdem do toho PP.

taftkam
autor
22. apr 2012

@abnka
A aku máš farbu kočiara? Ja rozmýšľam nad Java alebo Denim.

abnka
22. apr 2012

@taftkam ja mám ivory. Denim vyzerá dosť zle,ako stokrát zašpinený a opratý. Videla som ho naživo 😉 Java je v pohode ale mne sa nepáčila...

taftkam
autor
23. apr 2012

@zuzikkaa
Vieš ako to je s nami ženami, proste pozerame hlavne na dizajna tak, mne sa tento nový jane veľmi páči, ale chcem hlavne pohodlie pre malého. Takže vyhral PP. Ďakujem.

pikha
30. apr 2012

ja som si tiez teraz kupila PP GT3 sportak a neviem si ho vynachvalit, je skvely. Strasili ma, ze je tazky, ze sa mi nevojde do auta a ze sa s nim zle manipuluje. Ani jedno z toho sa mi nepotvrdilo, akurat jedna vec mi na nom vadi a neviem to zatial nijako odstranit-zacal mi vrzgat. Pri beznom pohybe nie, ale pri kratkych pohyboch dopredu dozadu vrzga ako stara herka 😒 🙄 neviete baby, co by na to pomohlo?

k_perichtova
18. jún 2012

my mame tiez gt3 a tiez vrzga. od zaciatku a slo ma z toho porazit. striekala som silikonovy sprej a vazelinu na kolesa a nic. az som silikonovym sprejom nastriekala aj plasty na miestach spojov a bol chvilu pokoj. ale uz vrzga zas. musim ho opat nastriekat.
co sa tyka mojej skusenosti s PP, tak je super, ale aj tak by som sa ho niekedy najradsej zbavila. vzdy ked ho davame do auta nadavame, a to mame velky kufor. zaprace vsetko a nakup resp. hocico ine uz musi ist na zadne sedacky. a okrem toho sa mi strasne zmolkuje tkanina.

barbora21
1. júl 2012

@taftkam
@pikha

Ahojte, chcela by som sa spytat ci ste nakoniec kupili GT3 a ako ste s nimi spokojne? My sa tiez rozhodujeme medzi Jane Slalom Pro a PP GT3 a nevieme sa rozhodnut, resp. na kazdom mame nejaky plus a minus 🙂 Dakujem vam za kazdu radu 🙂

taftkam
autor
2. júl 2012

Ahoj. áno kúpili sme ho cen net. Sme s ním maximálne spokojní. Akurát sme museli-chceli kúpiť ešte jeden menší golfáčik do auta. Pp nám vošiel, ale museli sme dávať dole kolesá a tak sme kúpili ešte jeden a ten máme stále v aute. Malému je v Pp perfektne. Nožičky má vyložené a je spokojný. Má dostatok priestoru na rozvalenie. Trošku nám vŕzga ale striekame sprej. Ono to vŕzga odpruženie,ale nie je to nič strašné. Inaj ej to veľmi fajn kočík a veľmi pekne vyzerá.

pikha
3. júl 2012

@barbora21 my sme ho tiez kupili a takisto maximalna spokojnost 🙂 Aj nasa malinka mava nozicky vylozene na madle, ruku za hlavou, veget maximalny 😀 je to skvely kocik, je tam dost miesta a aj ked je trosku tazsi a vacsi, clovek to milerad znesie, lebo je perfektny-a este aj super vyzera. Nas tiez vrzgal a tiez sme nastriekali WDckom-dvakrat, odvtedy je pokoj. Vrele odporucam! Co sa Jane tyka, nie je zly, ale podla mna dost nanic striesku, taky hadraplanik. Nic moc na zimu ani proti slnku.

ajka82
3. júl 2012

@taftkam ja ti mozem iba napisat, ze s PP sme spokojni od 2009...stale mame ten isty kocik aj pre druhe dieta a ani raz som nepomyslela na vymenu 😉 kupovali sme komplet 3kombinaciu a od januara 2009 som zatial "opravovala" jeden defekt, ked som nabehla niekde na pripinacik, este stale ako za mladi nam sluzi... a dokonca sa v nom odvezu aj obe moje baby naraz, ked nevleciem akurat domov 10kg nakup v kociku 🙂

barbora21
4. júl 2012

@taftkam
@pikha Dakujem vam za info...no nam sa tiez do kufra auta zmestil len bez kolies, ale tak povedala som si, ze ziaden kocik nie je idealny a ked ma byt toto ako jediny problem tak super 🙂 No a ako pisete paci sa mi, ze je velky a priestranny a zdal sa mi aj pekne vysoky co sa mi pacilo 🙂 No zajtra sa pojde pozriet na kocik este moj tatko takym nezaujatym technickych okom 🙂 tak som zvedava co povie 🙂 ale zatial mam GT3 na prvom mieste 🙂

ceko30
17. júl 2012

Ahojte mamičky.
Uvažujeme kúpiť tiež PP GT3 ale 3 kombináciu len neviem čí je dosť veľká vanička.
Čakáme bábo v Septembri a to už bude asi dosť naobliekané. ČI ? Alebo mame kúpiť kočík s vaničkou od inej značky ? Čo odporúčate?

elen99
19. júl 2012

Jednoznačne GT3, myslím si, že na trhu ani nie je tak priestranný kočík pre dieťa. A aj keď dieťa chce ležať dole bruškom v šporťáku, tak vďaka úplnej polohe ležmo to nie je problém. A treba si uvedomiť, že šporťák sa využíva omnoho dlhšie ako hlboká vaňa.

macolenka
11. sep 2012

Ahoj,
ja vravím, že určite JANE. GT nemám vyskúšaný. Zato Jane ano. Kúpila som si ho pred 6 rokmi. Prestali ho vyrábať no pre veľký záujem opäť zaradili do kolekcie Jane Slalom. Som rada, že i sestra sa rozhodla preň. Na trhu je veľa kočíkov a verím, že pre mamičky bez skúseností je dosť veľký problém vybrať si ten správny. Pri mojich dievčatách som vyskúšala spolu 4 kočíky.
Prvý som kúpila 3-kombináciu, ani neviem aká značka páčila sa mi farba červeno-modrý, pred 12-timi rokmi veru nebolo z čoho vybrať, zohnala som až v Čechách 🙂, poslúžil mi iba ako hlboký, športová časť bola nemotorná a ťažká konštrukcia. Skrátim môj príspevok a radím kritériá, ktorých sa držať pri výbere: 1. kočík má byť ĽAHKÝ, budeš ho nosiť po schodoch a skladať do auta, 2. veľká priestranná vanička i športová časť, hlavne na zimu, budeš mať i fusak predsa a niektoré deti (ako moje) majú 4 kg pôrodnú váhu🙂, 3. určite nafukovacie kolieska - oceníš v zime do snehu, čľapkanice, do lesa, do parku, všade. Nafukovacie sú najlepšie!!! Iné neber. 4. FARBA a celkový vzhľad, podľa Tvojho vkusu predsa 🙂. Jane slalom má určite najväčšiu vaničku i športovú časť, ktorá sa u nás predáva. Je ľahký!
Máme doma pripravený tento: http://www.jane.sk/jane/kociky/jane-slalom-pro-...

fuska
11. sep 2012

Ja mam Jane, vadi mi maly, zle pristupny kosik, inak je ten kocik super, no napriklad kamoska ma trojkombinaciu za 350 eur a ma take brutalne vychytavky, ze drahe kociky sa mozu strcit (ma Tako Captiva Mohican Limited). Dlhsie poskulujem po GT3, ale uz sa mi neoplati ho kupovat. Najlepsie urobis, ak si pojdes oba kociky osobne pozriet a rozhodnes sa na zaklade svojho dojmu. Ja som kocik vyberala cez net a uz by som taku hlupost neurobila.

Vidim, ze tema je dost stara. Aky si si nakoniec vybrala? @taftkam

meg_junova
17. sep 2012

Baby, planujem kupit PP, ale ten, pri ktorom sa neda otacat rukovat. Maly ma len dva mesiace, myslite, ze je to risk? 🙂

suez
29. jan 2013

Baby ja mam Jane Slalom a nedam nan dopustit!!! Je uplne skvely, dokonca sme s nim boli par krat aj na horskej ture🙂))) bez problemov. Ten nas sa da sklopit vodorovne, takze maly v nom v pohode spaval skoro az do 2 rokov. Nakupny kosik je trosku problem, ale predsa nebudem tahat 10Kg nakup v kociku. Naco mame tatkov, ze? Ten PP vyskusany nemam, tak neporadim.

duratlicka
4. mar 2013

Ahojte,zmesti sa GT3ka do klasickeho maleho vytahu bez dvierok?Lebo Jane slalom v pohode,ale GT3 sa mi paci viac.

peterh
22. apr 2013

@abnka zdravim, prosim Vas, dokupili ste potom na GT3 slnencnu clonu? Ak ano, aku? Dakujem.

pslahorova
28. apr 2013

Baby potesili ste ma recenziami na GT 3 , tiez sa na neho chystam lebo na Brio mam nervy to je totalne onicom kocik. Kedze sme uz na dome konecne neriesim zmestenie sa do vytahu;) len sa obavam toho vrzgania.

taftkam
autor
28. apr 2013

@pslahorova Len sa ničoho neobávaj. Je to kočík na 1. Nemenila by som za nič. A to vŕzganie?. Pri takom kočíku aj na to zabudneš. My máme ešte jeden, len taký v aute na nákupy. Malý golfáč Piere Cardin. No ale.... Môže byť kočík neviem aký malý a skladný a ľahký....... . Keď som s ním minule vyšla vonku, tak som mala strašné nervy. Tá manipulácia, obrúbniky a tak. Tieto kočíky sú len na rovné chodníky bez akýchkoľvek prekážok. PP zvláda všetko.

e_z
26. jún 2013

Ahojte, do Wiki Modrý koník boli doplnené aj kočíky Peg-Pérego.Napíšte prosím svoju skúsenosť s GT3 aj tam. Zbierame ich tam, aby sme ich mali pokope a ľahšie sa tam nájdu ako v diskusii. Samostatný článok na GT3 zatiaľ nie je, nechcete sa niektorá do neho pustiť? https://www.modrykonik.sk/kociky-peg-perego/
@abnka
@pikha
@k_perichtova
@elen99
@taftkam

biba321
5. júl 2013

Baby chcem sa prosim opytat Peg pereto GT 3 ide aj do uplne rovneho lahu? za kolko ste ho kupili,da sa aj v akcii zohnat? dakujem
@taftkam
@pslahorova
@elen99

taftkam
autor
5. júl 2013

Áno ide to úplného ľahu. My sme ho kúpili minulý rok cez net, lebo u nás ani v okolí sa nedal zohnať, stál okolo 450 eur - len športová časť.

zuzikkaa
6. júl 2013

@biba321 zaobstarala som si tento kočík miesto Quinny Freestyle, že niečo skladnejšie keď už nepotrebujeme otočné sedenie- no dosť velké sklamanie!!! Čo sa týka skladnosti tak je ešte VAČŠÍ ako ten freestyle - u QF sa sklápa dosť velká časť rúčky u GT3 asi len 20cm 😖 Potrebovala som niečo čo zložím a oprem v garáži do kúta no PP ostáva celý podvozok tak ako je...
Jazdné vlastnosti - zle! Na to že je to 3 kolka a má predné koleso dostatočne vpredu sa sním jazdí ťažko,, keď som sním chcela zabočiť musela som "zatlačiť" na rúčku - tlačenie celkovo išlo lahko vzhladom na váhu kočíka 🙂 ... a keď už aj manžel nadával že sa sním nejazdí dobre tak o už bolo 😀 😀 😀

Čiže keď spätne porovnám PP a jané tak by som volila Jané

Tak beriem späť svoj komentár z dňa 21. apr 2012 - uvedený vyššie 😅 😅 😅

zuzikkaa
6. júl 2013

@biba321 trochu poopravím info + foto... PP neostáva podvozok ale rozmer zloženého je
v zloženom stave: 42/63/110 cm.

rozmery zloženého QF
Rozmery v zloženom stave 100x69x39 cm

FOTO - PP gt3
QF 3xl
Jané SP

► na foto je pekne vidieť ten rozmer kolko sa sklápa rúčka