Pevné verzus otočné kolesá

suschi6
8. júl 2015

Ahojte mamičky, potrebovala by som radu, vaše postrehy a skúsenosti. Neviem sa rozhodnúť, či kočík s pevnými alebo otočnými kolesami. Mne osobne sa pevne páčia viac, prídu mi tie kočíky elegantnejšie, konkretné najviac sa mi páčia zn. tako. Počula som že tie pené sú dobré na zimu a kedže budeme mať decembrové bábo aj preto nad nimi uvažujem. Bývame na dedine, čiže ani časté chodenie po meste a nákupných centrách nehrozí, žeby som nervačila, že musím kočík stále dvíhať. No aj tak nerada by som po mesiaci nadávala a preto sa pýtam na vaše skúsenosti. A ešte k značke tako sa chcem opýtať, kto s ňou má skúsenosti. Vraj je dosť ťažký, čoho sa tiež bojím pri nakladaní do auta, ale zas neviem okoľko sú ostatné ľahšie, či je to veľký rozdiel. Ďakujem veľmi pekne za vaše rady 🙂

lizuka
8. júl 2015

Ahoj, mne vyše vyhovovali otočné. Jednak sa dajú zablokovať a budeš ich mať ako pevné, a s otočnými je ľahšia manipulácie. Môžeš kočík ovládať aj jednou rukou. Tako nie je príliš ťažký, ale mne nevyhovoval spodný košík, bol blízko konštrukcie a nedali sa mi tam dobre ukladať veci.

bajana
8. júl 2015

Tiež nie som fanda pevných koliesok, ale niečo na nich asi bude, keďže ešte "nevymreli" 😉...pre mňa je ovládanie jednou rukou veľkým bonusom (do NC teda nechodím). Pevne sú lepšie do terénu. Máte na dedine chodníky? Veľa snehu? Aj tak odporúčam otočné (dajú sa zaaretovat).

lilimoni
8. júl 2015

Ja mam januarovku a chcela som hlbokac s velkymi kolesami, kedze je zimna 🙂 a taky kocik som nasla iba s pevnymi kolesami a bola som spokojna 🙂 neviem nakolko sa u vas na dedine staraju o chodniky ale pocas snehu, otocne moc nevyuzijes. Potom od 5 mesiacov som si kupila stortovy s otocnymi 🙂

majik66
8. júl 2015

Mam predne otocne a nemenila by som 🙂

mata128
8. júl 2015

Predne kolieska urcite otocne....z vlastnej skusenosti....ja som mala Dorjan dany sport 3line,kmotra mala Tako Perso a nemam pocit,ze by tam bol nejaky znacny vahovy rozdiel 😉

suschi6
autor
8. júl 2015

@mata128 ja tiez rozmyslam, kedze uz viac ludi mi povedala ze radsej otocne, nad tako perso, ten ma otocne a tiez posobi velmi elegantne..... s pevnymi som chcela bud tako acoustic alebo tako rafpol margaret- oba sa mi zdali take elegantne, no ak otocne tak ten Perso mi pride velmi podobny

yanni
8. júl 2015

@suschi6 Najlepsie je mat oboje. My sme obaja sportovci a potrebovali sme kocik, s ktorym by sme mohli aj behat dlhsie trate. Aj v terene. Takze mame trojkolku (vanicka-sportak=da sa menit podla veku dietata). Predne kolesa su na vymienanie. Pevne, ked sa ide behat, alebo len tak na prechadzku, popr. do terenu. Otocne na dovcu, po meste, obchodoch. To otocne sa da ale aj zaistit na pevno, takze, ked sa ide len tak na prechadzku to nevymiename za to pevne.

lejlla
8. júl 2015

Za mna urcite otocne,ved sa daju zaaretovat ked budes potrebovat pevne...

suschi6
autor
8. júl 2015

@lejlla ano ja viem ze sa daju zaaretovat, ja to riesim hlavne z toho dovodu ze mne sa viac pacia tie s pevnymi, preto len hladam pre a proti, ale zacinam sa teda radsej priklanat k tym otocnym

mata128
8. júl 2015

Pri kazdom odboceni podvihnut kocik-to nieeeee 😉 kamoska tak mala trojkolku a to bola katastrofa...osobne by som to teda rozhodne nechcela...ale sto ludi,sto chuti

lajlilinka
8. júl 2015

My sme mali najprv vybratý kočík TAKO Acoustic, je to naozaj nádherný kočík s obrovskou vanickou...ale potomsom ho mala možnosť vidieť naživo aj so športovou časťou, ktorá je strašne škaredá 😀
A práve aj tie pevné kolesá ma odradili. Nakoniec sme sa rozhodli pre TAKO Alive. Sme naozaj spokojní. Znesie všetky terény a veľmi ľahko sa s ním manipuluje.

marianka0101
8. júl 2015

Mala som také čo sa dali zafixovať a nikdy som fixaciu nepoužila, stále som ich mala otočné a jazdilo sa nám super

kristinaanna
8. júl 2015

ahoj, ja som mala s pevnými, bývame v dome, máme dvor bez chodníka, cestu rozbitú do kopca, s otočnými by som sa natrápila 😠 , a určite vyzeral lepšie a išie lepšie, 😉 po tráve, po rozbitých chodníkoch, po snehu super, do mesta sme mali malý skladací kočík do auta PP plico . Určite by som kolesá vyberala podľa terénu kde budete najčastejšie jazdiť, a ak máte dvor, tak hlavne veľkú vaničku 😉 prechádzky hlavne v zime nebudú také časté, a na leto už môžte aj nejaký malý šporťák, a keď pôjdete do mesta k lekárovi tak vo vajíčku, a v marketoch sú vozíky aj na vajíčko, takže kočík netraba stále 😉

lejlla
8. júl 2015

@suschi6 ja mam Jane slalom trojkolku,a nemenila by som!velmi pohodlne lahucke ovladanie a zo zaaretovanym prejde kazdy teren...
Vela stastia pri vybere 🙂

meusicka
8. júl 2015

@suschi6 ahoj, ked si kupis kavlitny kocik s otocnymi kolesami, vacsinou sa z daju aj tie pekne zaaretovat a mozes s nim chodit ako s pevnym. ja som mala Cam Cortinu, 3 kolku , dve pevne kolesa, v predu otocne, ale s aretaciou, a v zime som s nim uplne v pohode brazdila aj zasnezenu ulicu. dolezite je aby si mala vacsie kolesa, ani nie ta pohyblivost, ked ma nerony teren tak urcite kocik na vacsich kolesach. co sa tyka Tako, su naozaj tazke. ja by som osobne preferovala lahky kocik, ono sa totiz povie, nebudem ho casto dvihat a pod, ale ked raz zacnes kocikovat az vtedy si uvedomis, kolko s tym kocikom budes manipulovat.
ked som caka dvojicky, pozerala som Tako ale bol strasne tazky, vtedy som sa rozhodla pre Bumbleride, a bola som velmi spokojna. moja sestra si ho potom tiez kupila pre dcerku. ako monokocik je uplne uzasny, lahko sa sklada a pod.

monicm
8. júl 2015

@suschi6 Jedna známa mala kočík s veľkými prednými kolesami ako ty chceš, ale boli otočné. Ale značku ti nebudem vedieť povedať, ani náhodou. A inak som za otočné, pri prvom som mala pevné kolesá, bývali sme na dedine a teda nebola to výhra, nakoľko cesty sú tam jedna katastrofa, tak vyhýbať sa tým jamám a pod. bolo občas umenie.

horana
8. júl 2015

Pevne, velke, nafukovacie, boli (naj)viac "do terenu".

dadulkaf
8. júl 2015

Ja mám Tako Jumper X STTF, 3-kombináciu s otočnými kolesami ( vanička, športák a vajíčko + rôzne príslušenstvo : pumpa, prebaľovacia podložka, dáždnik, sieťky na hmyz, pláštenka,...) a som spokojná. Otočné kolesá sú dobré aj napríklad v menších priestoroch, lepšie sa manipuluje s ním ako s pevnými. A kolesá sa dajú zablokovať na pevno. Ja to využívam hlavne, keď idem do výťahu a do autobusu, aby mi nelietal kočík. A s otočnými kolesami sa dobre manipuluje. Navyše odporúčam, ak si kúpiš kočík s nafukovacími kolesami, dokúpiť určite aspoň jednu náhradnú dušu. Ja mám kočík asi 3/4roka a už 2-krát sme mali defekt na veľkých kolesách.

katarinamarkova
8. júl 2015

@suschi6 ak cestujes casto autom tak jednoznacne taky co tam hop-sup zlozis 🙂
a kolieska - take co su otocne a daju sa zafixovat 🙂))

siska53
8. júl 2015

@suschi6 poviem ti tak ze kazdzmu vyhovuje nieco ine.
Za seba - mne vyhovuju pevne a velke kolesa..vlastne mne vyhovuje stara dobra klasika. Mam odskusane aj otocne ale teda..nic pre mna.

siska53
8. júl 2015

@dadulkaf a to mate aky kocik? My sme mali jeden jediny defekt,aj to az pri dcere a ja by som o tom ani nevedela,len.muz si vsimol a s malou v nom sme bez tazkosti presli do pneuservisu,kde nam za par minut a par drobych koleso opravili. A to my sme teda kocik nesetrili,ten jazdil vselikde.

alby2014
8. júl 2015

Ja mam doma pre maleho prichystanu Inglesinu Sofiu, co je klasicky hlboky kociar s neotacavymi kolesami. Poviem ti tak, ak mas kvalitny kocik s dobrym taziskom, ovladas aj neotacave kolesa jednou rukou bez problemu. Treba si vyskusat v obchode. Sestra ma trojkombinaciu, otacave kolesa a je to tazke ako hovado. Navyse Kosice su teraz maximalne rozkopane v oblasti v ktorej byvame, takze mam pocit, ze budem dakovat vsetkym svatym, ze som kupila klasiku a nie moderne ufo.

me_to_you
8. júl 2015

Som za predné otočné zo skúsenosti , v zime taaretované a žiaden problém v snehu, ľahká manipulácia, a potom keď prešiel brutál sneh - kt nebýva celú zimu - oveľa lepšie sa manévrovalo s odblokovanými kolesami

applede
8. júl 2015

@suschi6 ahoj, takko mala jedna kamoska, perso druha kamoska....dnes som v nom akurat maleho kocikovala, ma ho par mesiacov cca 6mes ale u zho chce predat ...takze ak by si chcela 🙂 ...ale k otazke o kociku, podla mna aj tak casom budes chciet min este jeden kocik, a ak sa rozhodnes pre jeden z tycho....tak to urcite budes chciet...tieto kociku su dost velke a mohutne, tiez byvame na dedine, ako si pisala chodniky domy so zahradou atd ....vsetko mame za sebou a absolvovane, ja osobne by som nechcela ani jeden z tychto kocikov, ale to je vec vkusu 🙂 ....okrem toho ze su dost velke a zaberu dost miesta, napr na tomto perse uz 2krat co ho pouziva od januara tohto roku menila defekt...kolesa su nafukovacie, predne otocne a samozejme sa daju zafixovat takze mozes to mat tak ci tak .... dneska dala malemu prvykrat sportovu cast ....okrem toho ze je dost velka...obokoch je kocik "cely otvoreny" ked hodis foto do googlu tak uvidis presne co myslim...ale aj to sa da poriesit fusakom, nanoznikom atd ..... ja osobne som mala prvy mutsy evo 2012 a na sportovej casti to bolo tiez takto ovtvorene, a preto som ho aj vymenila za concord fusion....to je pre mna top kocik...este s bugaboo...keby mame nahodou ruhe mimi niekedy...ale tak to teraz neni podstatne 😀 🙂 k tomu persu.... v tej sportovej casti napr madlo vkuse ako maly do toho aj kopkal padalo hore dolu, teda neda sa na pevno upevnit, ako to toho narazal..ved male babo normalne s nozkami ked kope...lietalo to hore dole az to dala nakoniec uplne prec odtial, ani ta strecha nebola uplne v pohode pretoze ked dala uplne kocik do lahu, tahala aj striesku ....dost vyrazne....ani sa jej necudujem ze ho chce predat ..... vsetko je vec vkusu a "ocakavania" presne co od kocika vyzadujes, co chces aby mal, atd .... ja som vyskusala 4 koc, concord ..nechcem sa opakovat pre mna top, lahky, ulozny, priestarny, lahucko ovldatelny,...ziadne "ufo" aj ked tento vyraz mi pride max ..vtipny...pretoze to neviem aky kocik si mam pod tym predstavit...ale predpokladam ze z radu stokke alebo joolz kocikov....aj ked tie maju tiez svoje kvality, len si treba vybrat vhodny model....je super ze si takto zistujes pre a proti kociku ktory si vyhliadnes, ja som robila presne toto iste 😀 ale potom som vzdy nabehla do obchodu aby som videla v skutocnosti ako dany kocik vyzera, ako sa s nim manevruje atd ... 🙂 tak......"stastny" vyber 😀 🙂

applede
8. júl 2015

@suschi6 este som zabudla...ze ten prvy bol tako acoustic model....klasicky model s velkymi styrmi kolesami...

siska53
8. júl 2015

@monicm vsak si sa nemusela vyhybat.....ja byvam v meste,ale chodniky su tu riadne.rozkopane..mame tu useky,kde to nejde obist.. Lahucko som presla cez tie jamy ci "roztrhnute" casti chodnikov. Kocik krasne peroval,takze babo necitilo otrasy.... S otocnymi a navyse boli male,som sa natrapila.

alby2014
8. júl 2015

@applede Ufo som presne typ stokke myslela... 🙂 🙂 🙂 🙂

lusi24
8. júl 2015

ja som za pevne aj som mala a aj na ne nedám dopustiť

applede
8. júl 2015

@alby2014 predpokladam ze to kvoli ..dizajnu s jednou "prednou" nohou 😀 ..ale napr model stokke stroller...myslim ze uz tak neposobi 🙂 🙂

alby2014
8. júl 2015

@applede ja vidim chodit po Ke dost tie s jednou nohou, takze preto, ale ten novy typ uz myslim vyzera klasickejsie...