Poraďte prosím dobrý kočík

monique17
26. júl 2018

Už som tu na MK diskusie o kočíkoch aj čítala, ale som ešte viac nerozhodná ohľadne kúpy kočíka. Ani som nevedela, koľko faktorov ovplyvňuje kúpu kočíka :D. Na kočík by som mala nasledujúce požiadavky:
veľká vanička - budem mať zimné bábo, takže aby sa tam zmestil aj fusak
kolieska, ktoré prejdú aj po zlom teréne - bývame na dedine a cesty sú tu strašné, takže niečo čo ma neubrzdí pri prvej skalke :D
Taký aby vedel vyjsť na obrubník - teda aby som ho vedela nakloniť dopredu a prejsť na obrubník, bez toho aby som sa bála, že sa mi zlomí na polku
Nemusí to byť trojkombinácia - stačí vanička a autosedačka
Rozkladať ho často nebudeme - bývame v rodinnom dome a kočík bude na prízemí, takže prenášať ho často nebudeme, tiež nechodíme často na výlety autom. Takže rozložiteľnosť až taká dôležitá nie je.
A nech sa dá ním ľahko "kerovať" aby som nemala svalovku po každom kočíkovaní ( lebo napr. kamarátka mala kočík s ktorým kočíkovať bol boj, išiel just inde ako sme ho smerovali :D takže nejaký ľahko ovládateľný)
Chcela by som investovať tak do 400€ ( ak bude z druhej ruky ) max. 500€ ak nový.

Prosím poraďte nejaký konkrétny typ, s ktorým ste spokojné vy. Lebo čím viac o kočíkoch čítam, tým viac neviem aký kúpiť. Vopred Veľmi pekne ďakujem 🙂.

myska9992
26. júl 2018

@monique17 najlepšie je ísť do predajne a naživo si vyskúšať čo ti vyhovuje.
Keďže budeš mať zimné bábo , keď sa narodí bude malinké takže ti vojde do každej vaničky takže nerieš zbytočne veľkú vanicku, do štandardnéj ti isto vojde. Podľa cenového stropu pozeraj skôr poľské kočíky s veľkými nafukovacími/ penovymi kolesami ako Tako, Bexa, Bebetto...

natalkahe
26. júl 2018

Pozri znacku Jane, neslapnes s nou vedla, v terene najlepsi kocik co som mala.

carmenuska
26. júl 2018

@monique17 vanicku neries,zimne babo sa vojde s fusakom do kazdej.A tu dalsiu zimu uz bude v sportovom.Mne napriklad zalezalo aj na dizajne,nepaci sa mi hocico a aby sa sportiak dal otocit smerom ku mne.Kup radsej nejaku znacku a pouzovany z bazara ,ako tie polske hebeda,co ma pol republiky.

dii16
26. júl 2018

Ja mam camarelo sevilla, cena super, je priestranny, maly sa narodil vo februari, fusaky, perinky neboli problemom dat do kocika, tiez byvam na dedine a ide aj po hrboloch a bez problemov. Jedinou nevyhodou je ze mame male auto a dat ho do kufra je trochu nemotorne. Je to vacsi kocik. Ale ja som spokojna, nam to staci bohato.

18makulka18
26. júl 2018

@monique17 my mame trojkombinaciu colleto florino a nedam nan dopustit. Je uplne uzasny, urcite splna vsetky tvoje poziadavky 🙂 jedine minus je, ze je tazsi, ale to kazda trojkombinacia. Ked sa ho nechystate skladat a prenasat, ta vaha vobec nevadi. Top na nom je vsetko, je mega odpruzeny a co je najviac top, sportova cast ma striesku az po madlo, vanicka je priestranna, zmesti sa do nej v pohode aj rocne dietatko 🙂 vanicka ma tiez predlzovaciu striesku, proste je to uzasny kocik. Tym, ze je odpruzeny a ma nafukovacie kolesa, prejde aj fakt hrozny teren, ci neodhrabany sneh uplne v pohode. Ak by si chcela viac info, kludne mi napis spravu 🙂

mirkarose
26. júl 2018

Dcéra mala nemecký kocik moon tregg a bola nadmieru spokojná. Veľká vanička aj športový priestranný otocitelny v oboch smeroch, ľahký a strieska sa dala dat až k mádlam. Tiež bol polohovatelny do úplného ľahu. Ľahko sa vozí. Ak by ste mala záujem ma ho na predaj aj s vajíčkom Maxi čosi a taškou. Všetky štyri kolesá sú odpružené. Predáva ho za 450 aj s vajíčkom. Je ako novy. Mala sa narodila v septembri. Ešte je viac ako rok v záruke.

jankalukasova
26. júl 2018

@monique17 nuž ja Ti poviem tak... tiež bývame na dedine a fakt je taký, že jediné čo tu nemá problém sú tzv. poľské tanky... tiež jeden mám... trojkombináciu, bola lacná (435 ako nová) a na dedine s iným nejazdím... má veľké nafukovacie kolesá a v pohode s nim idem aj na pole keď chcem. Do auta je ale hroooooozne nepraktický... takže, keď sme odložili vaničku, kúpila som si do auta šporťák, ľahký, skladný, s penovými kolieskami, takže sa mi nestane, že na ňom niekde sama na nákupe dostanem defekt a podobne. Pre mňa je toto ideálna kombinácia na dedinu... k domu nám vedie makadamová cesta a všetky kamošky čo som tu mala, mali problém.. jedine ten náš tank to preliezol ako nič.

emiliar
26. júl 2018

@monique17 ja som bola spokojná s tako dalga . Veľká vanicka pouzivali sme ju 9 mesiacov.

simcatko17
26. júl 2018

Podľa mna je blbosť kupovať 3 kombi...my sme kupili gmini grand a bol perfektný, znovu by som doň sla...keď sa pozrieš na net všetci predávajú trojkombinácie asi po pol roku a kupujú sportiaky...tie športové nadstavby väčšinou pri lacnejších kočíkoch nestoja za nič...a ro nehovorím
O tých vajíčkach čo k ním sú...nemajú ani crash testy a pod. My sme kupovali maxicosi cabriofix autosedacku a gmini...potom som kúpila trojkombináciu že to teda bude lepšie a prd predala som ho ponesiaci...teraz kupim radšej britax b motion a v budúcnosti pre babo len vaničku... takze ak ti mám poradiť tak sa pozri na britax b motion a k tomu vaničku...b motion nový stoji cca 250€ vanicka z bazáru asi 50€ a vajíčko lepšej značky zoženies tiež do 60€ 🙂 do 400€ kocik jak víno 👍🏻🙂

adulienka11
27. júl 2018

Vlka vanicka lahko sa hojda je proste super Bebbeto Murano

adulienka11
27. júl 2018

Velka vanicka

adulienka11
27. júl 2018
petulka1987
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
romiada
1. aug 2018

Ahoj , ja mám dobrú skúsenosť (ale až od 1roka) s kočíkom Thule Urban Glide. Športový , ľahučký, je uplne naozaj špičkový (na behanie,korčulovanie). Odskúšaný ho mám na snehu, piesku....perfektne je odpružený, dokážem sním dokonca zísť aj po schodoch (bez ujmy na zdraví syna a mojej svalovice😉) Dieťatko sa v ňom dá dobre "ukočíkovať" lebo je pružný a dobre péruje, takže ho ukolíšeš. Zloží sa jedným stlačením gombíka jednou rukou. Ja mám len športový typ (tvárou odo mňa) , ale viem že sa dá aj vajíčko aj vanička nadpojiť. Patrí ale k tým drahším...ceny začínajú od 550 vyššie....

monique17
autor
9. aug 2018

@simcatko17 ďakujem všetkým za rady 🙂 nakoniec som sa rozhodla pre Bitax motion 🙂 už je aj doma a zatiaľ som spokojná, dúfam, že aj malá bude 🙂. Ďakujem teda ešte raz🙂

simcatko17
9. aug 2018

@monique17 super vyber 🙂 nech sa v ňom maličkej paci 😊