Pozitíva a negatíva kúpania bábätka vo vedierku

keira
9. jún 2012

mate skusenosti?
ake su negativa, pozitiva
odporucana znacka
dakujem za postrehy 😉

jajuuus
9. jún 2012

@keira tiež by ma to zaujímalo, keďže mám o kýblik záujem 😉

jajuuus
9. jún 2012

@katren ďakujem, pomohla si mi 😉 😵

ajca123
9. jún 2012

@jajuuus mam doma kyblik a mozem povedat ze riadna hlupost, lebo ani jedno moje dieta tam nechcelo byt... A tak su tam ich hracky do vane... Ja som prve dva mesiace kupala v umyvadle a potom presli do vane k surodencom a to mame super pozicane lehatko a moj Risko ho miluje...

jajuuus
9. jún 2012

@ajca123 akurát som čítala tvoj príspevok v jednej diskusii k tomuto 😉 ale aj tak ďakujem za názor 😉 detičky ešte nemám, preto si rada prečítam každý názor 😵

keira
autor
9. jún 2012

@jajuuus ale zatial, co citam ja, prevazuju pozitivne skusensoti

jajuuus
9. jún 2012

@keira ano, väčšina je pozitívnych 😉 my ho už máme kúpený - teda ideme ho dostať, švagrovci nám ho kúpili - tak preto hľadám nejaké info o ňom 😀

natasole
9. jún 2012

@keira, ahoj - my sme používali vedierko od narodenia do cca 9-10 mesiacov, dá sa použiť aj dlhšie, ale potom je v kúpeľni hotové kúpalisko🙂 . bola to shantala, malinkej sa v ňom páčilo. teraz ho používam ako kôš na oprané prádlo.

keira
autor
9. jún 2012

@jajuuus a aku znacku mate?
inac, ja mne by sa teraz zislo vykupat sa vo vedierku, tiez mam nejaku koliku 😀

lenka311
9. jún 2012

@keira Tieto veci zaraďujem medzi "zbytočnosti" pre budúce maminky.
Negatíva - krátke využitie oproti klasickej vaničke, cena..
Pozitíva - dieťatko sa tam cíti dobre.
Ja by som skôr riešila klasickú detskú vaničku a kúpu protišmykovej podložky.
Mne sa malá doteraz kúpe na tej protišmykovej podložke s tým že tam sedí - a hrá sa s hračkami.
Cenovo - vanička ma stála 7EUR, podložka 4,90EUR... a je to...

triminka
9. jún 2012

@keira
@jajuuus ahojte dievcata. ja z vlastnej skusenosti vedierko odporucam 😉 pre mna bolo velmi pohodlne, malinkej sa v nom pacilo, nebolo o com. ak by sme mali druhe dieta, urcite tato pre niekoho "zbytocnost" u nas bude zasa 😉 nepamatam si aku sme mali znacku,ale myslim si,ze na znacke tu moc nezalezi. je pravda, ze su drahsie, ale daju sa uz kupit pouzivane vo velmi dobrom stave.ja by som sla asi tou cestou.....my sme pouzivali do cca 8m, potom presla dcerka do vanicky. ALE ...vedierko som posunula susede s novorodencom a takmer 2r dcerou v tom case. dovtedy jej nevedeli umyt vlasy,lebo mala z toho hysteriu. a ked videla,ze sa tam kupe bracek-novorodenec,tak sa v tom zacala kupat aj ona a aj vlasy si nechala umyt bez placu a hysterie 😀 no takze nikdy neviete,dokedy ho vyuzijete 😀 😉

triminka
9. jún 2012

jaj a este jedna vec ma napadla
podla mna sa tie stiesnene priestory detom pacia. ked mala dcerka cca 15m dali sme prec vanicku - ved uz pekne sama sedela a aj stabilne stala a zacali sme kupat vo velkej vani. no ale dievcina si po par tyzdnoch zmyslela,ze sa chce kupat v lavori. takze nase 2,5 rocne dieta sa kupe takto
rodicia si vela veci naplanuju a myslia si,ako to bude super, no dieta si nakoniec same povie,co mu vyhovuje najviac...a je len na nas, ci mu vyhovieme, alebo budeme vnucovat nas nazor 😉

jajuuus
9. jún 2012

@keira neviem ešte, akú značku nám kúpili...len včera prišiel priateľ s tým, že nemáme si kupovať vedierko, že oni nám ho už kúpili 😅

sorciera24
9. jún 2012

@keira jedna y najlepsich veci ake som kupila....vsetci sa mi smiali......ale videla som to pouzivat v yap. krajinach a kupala som v nom maleho od narodenia do cca. 8mesiacov, potom sme rovno presli an velku vanu....ale pre novorodenca je to ten najvhodnejsi a najprirodzenejsi sposob a poloha......a myslim, ze aj vdaka vedierku sme sa vyhli kolikam.....v kazdom pripade odporucam vyskusat a zarucene budes ocarena.....to, ze je to blbost hovoria vacsinou ti, co vedierko nevideli ani z cesty a ich dieta v tom nekupali.......my sme mali Shantalu....je to vacsie vedierko.....cize pekne sa dalo babo aj poumyvat...

e37
9. jún 2012

My sme tiez mali Shantalu a jednoznacne odporucam, dietatko sa vody neboji, taktiez sme nepoznali koliky.... Negativa nevidim, mozno prvorodicky sa budu spociatku bat tam dietatko kupat, chce to mozno trochu praxe, ale da sa to urcite zvladnut, dietatko sa na kupel vzdy velmi tesi a to stoji za to 🙂

something
10. jún 2012

A myslite, ze to babetko dostatocne v tom umyjem. Budem mat prve babetko a neviem si predstavit ani ako budem drzat v rukatch, nie to este vo vedierku. Velmi sa mi to paci, len sa toho bojim, ci tam budem vediet maleho drzat aj umyvat. Hm?

ivi163
10. jún 2012

Tak vedierko Shantala bola pre nas osobne najlepsia kupa. Nasa babulka bala mierny hypertonus, vo vedierku sa krasne uvolnila, bola tam strasne stastna. Mozno nevyhodou je ze malinkemu treba drzat hlavicku a najlepsie je samozrejme ked kupu dvaja. Ale aj sama som to zvladala.
@something babo netreba nejak extra drhnut, na hygienu to uplne postacuje 😉 Po druhom kupani ti to pojde uvidis.

dazdovka
10. jún 2012

@keira My vedierko tiez velmi odporucame, kupovali sme ho hlavne ako prevenciu pred kolikami, lebo s prvou dcerou sme si ich "uzili" ajaaaj a teda neviem isto, ci to fakt vedierko tak fajne zabralo, ale ozaj s druhou bambulou nevieme co je kolika. Inac, ja kupem najradsej sama, nie ako tu mamicky pisu, ze treba na to dvoch... Vynikos sa s tym manipuluje, voda vychladne ovela pomalsie ako vo vanicke, babo sa v nom citi perfektne, je aj velmi pekny zazitok sa len tak pozerat ako babo niekto kupe (my mame priesvitne) vyuzijem ho aj na vyprate pradlo 😉
negativa: nasa mrna robi tatkovi "srandicky" ked ju kupe, napr zacala cca v 4 mesiacoch vykladat chodidla von a tym jej klesala zas hlbsie hlavicka, tatko drzal odusu babo za bradicku, aby si nelogla vody a ona mala hroznu prcu z toho, alebo ked ju dava do vedierka on, tak vystrie nohy a nie a nie ich pokrcit, kym babo nepokrci nozicky, dnu nevlezie, alebo sa drzi "zubami-nechtami" okraja a nejde ju tam vtrepat, urehlili sme sa na nich ako kone... Inac ma kyblik velmi rada, no s tatom robi srandicky.
Mame znacku tummy tube

keira
autor
10. jún 2012

@dazdovka ano, uz ho mame aj kupene .. bebe jou 😉
tak snad bude na nieco

something
12. aug 2012

@sorciera24 Ahoj. citala som prispevok, o kupani vo vedierku. Vies mi poradit? Ja som ho kupila tiez, maly ma 3 tyz. ale skusala som kupat len raz a teda som si nevedele moc poradit. Ked som ho dala do vnutra, tak strasne zosuval a teda mu sla hlavicku pod vodu. Smykal sa v nom a drzat ho za krk len s jednou rukou a druhou umyvat mi teda neslo. Preto som ho od vtedy nepouzila ale je mi vcelklu luto, ze je nevyuzite. Stale naberam odvahu pouzit znova. Tak by som rada najaku radu ako na to. Dakujem

dana_l
12. aug 2012

@something pozri na tejto stranke su odkazy na videa. dufam ze pomoze a podari sa ti ho okupat.
https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/kupacie-vedierka-tummy-tub-shantala/

nechcem pisat negativne ale podla videa o babatkach by som teda moje deti tam nedala 😅 . skor mi to pride dobra vec pre starsie babatka ked uz si udrzia hlavicku aby sa "neskrtili" pri kupani. aj menej vody sa minie 😀
ja som kupala moje deti vo vanicke a som ich pritom drzala na jednej ruke a druhou ich umyvala

sorciera24
12. aug 2012

@something ja som ho tam kupala od narodenia....v prvom rade, daj radsej menj vody;).....ked uz budes amt cvik, tak pridas viac;).....skus si pozriet videa na youtube...staci zadat kupanie vo vedierku....tam sice odporucaju drzat za halvicku, no mne to lepsie slo, ked som ho drzala pod apzuskami....sama prides an to ako, a pri prvych razoch, skus poprosit manzela, nech ti trsoku pomote, kym sa to naucis.... 😵

lilianka1199
14. aug 2012

@something davam plienocku ,aby sa nesmykal dole,kupala som od narodenia,menej vodicky skus.Nas vo vanicke plakal a vo vedierku maximalna spokojnost,bolo to krasne pozerat,ako si tam take malinke babanko plavalo,obcas ho chytim pod pazusky,obcas sa tam tak sam krasne ulozi a drzim len hlavku.......tu su fotky..prve kupanie vedierko a prve kupanie vanicka 🙂

masinka
14. aug 2012

pri prvych dvoch detoch som to neskusala, ale kedze som citala tolko pozitivneho o vedierku, pre tretiu som si kupila Tummy Tub, aj ked manzel bol proti..... a teraz budem do smrti pocivat, ze mal pravdu, aka to bola blbost ;-D mala sa mi v tom krcila, umyt som ju poriadne nevedela - a to mam skusenosti s umyvanim dvoch deti, takze viem, ako babo
chytit 🙂 takze po par pokusoch som vedierko posunula dalej. u nas nemalo zmysel cakat kedy dieta podrastie, lebo ked podrastu - tak 3-4 mesiace, plavaju moje baby vo velkej vani a od radosti spliechaju az po strop 😀
a koliky sme nastastie nemavali 😀

nadulka88
15. aug 2012

@jajuuus ja ta najdem asi vsade 😀 😀 😀 😅 Nooo, my mame vedierko aj vanicku... mala vodu miluje takze nam neplacka ani vo vanicke ale.. vedierko som chcela vyskusat.. pravdu povediac, zatial sme kupali vo vedierku len 2 krat.. prvy krat katastrofa, strasne som sa bala malinku chytit, nevedela som ako... nasla som len nejake videa na youtube ako tam drzia babenka len pod lickami, co som si nevedela celkom dobre predstavit... druhy krat som to skusila tak, kym si mala len lebedila a nehybala sa, bolo dobre, ked sa zacala hybat tak som trosku spanikarila 😅 a musel mi pomoct drahy.. teraz sme u mojej mamy a mame vanicku.. ale ako prideme domov opat sa tesim na vedierko... a predsa, uz sa tak nebojim malinku drzat 😉 a vo vedierku neumyjes to dietatko az tak pedantne ako vo vanicke... myslim si.. ja som to potom robila tak, ze som malinku poumyvala vo vanicke a potom som ju dala podebuzirovat si do vedierka 😉 a spkojnost najvacsia 😉 😉

jajuuus
15. aug 2012

@nadulka88 😀 😀 😀 aspoň vidíš, ako dôkladne sa pripravujem na materstvo! 😀 😀
ďakujem za názor, som zvedavá, čo bude nám viac vyhovovať... tiež som nad tým rozmýšľala, že ak by som sa bála vo vedierku, tak ho aspoň potom po kúpaní tam šupnem, nech si zvyká na hlbšiu vodičku a nebojí sa potom, keď bude starší 😉

something
18. aug 2012

@nadulka88 Presne ten pocit mam aj ja. Ze ho tam proste v tom vedierku poriadne neumyjem. A zase davat ho len si tam posediet..co ja viem...nasmu sa paci aj vo vanicke polezat, takze na to mi netreba vedierko. Som z neho vcelku sklamana,tesila som sa, ze ake paradne vedierko a ukazem svokre ze sa to da...hm, zatial sa mi nepodario ☹

nadulka88
19. aug 2012

@something my sme dnes kupali po dlhsom case a celkom dobre.. az nato, ze sme boli dvaja... sama by som to asi nezvladla 😖 ale to ma mala uz mesiac a nebojim sa ju tam az tak chytit.. ale teda bolo jej tam bozsky 😉

fivecat
24. aug 2012

@keira nas maly vobec nechcel lezat (mal silny reflux), takze vedierko bolo super. Vo vanicke vrieskal o dusu (ako vzdy ked musel niekde lezat), ale vedierko bolo ok.

keira
autor
24. aug 2012

@fivecat my zatial kupeme vo vedierku, trosku tazsie sa nam manevruje, ale malemu sa to zjavne paci 😉