Skúsenosti s kočíkom Coletto Marcello

vikti
3. aug 2014

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či má niekto z Vás skúsenosť s detským kočíkom coletto marcello. 🙂

http://www.svetkocikov.sk/kombinovane-kociky/73...

ester83
17. jún 2016

@edusik My náš kočík držíme v byte, používame ho od novembra...už som ho 2x premazala odvtedy...2.x asi nesprávne, lebo nepomohlo až tak...náš skôr praská, ako vŕzga tak neviem :-/ Ale už si zvykám, keďže je to ozaj občas...som z toho bola na prášky...včera som kočíkovala s babou čo mala baby jogger city select a tiež jej občas praskal...tak to je asi bežné občas...ak by to robil stále, tak to by bolo zlé...inak je to fajn kočík...škoda toho občasného praskania...

edusik
21. jún 2016

@chicky07 tak držím päste, ale nevešaj hlavu nie je to zlý výber (že Poľský) ja som mala dokopy pri oboch deťoch 7 kočíkov - 2 poľské (prvý dokonca 2 roky intenzívne využívaný) a boli bez chyby, zatiaľ čo Jané Matrix za 900E bol des a Cosatto anglický ešte väčší džad.... takže to je skôr o šťastí na kus...

chicky07
21. jún 2016

@edusik predavačka mi povedala,ze som musela natrafiť na zlý kus lebo takúto reklamáciu este nemali..zatial mi požičali náhradný kočík ale az teraz si vážim moj kočík kedže vidim,ze existuju aj horšie 😂😂😂😂dufam,ze mi ho dajú dokopy a velmi rýchlo vrátia lebo uz teraz mi chýba🙂

ester83
22. jún 2016

@chicky07 Hlavne, že ti ho zreklamovali...možno by bolo lepšie ak by ti dali rovno nový...ako dlho bude trvať vybavenie reklamácie? Aký náhradný kočík ti dali?

chicky07
25. jún 2016

@ester83 povedali ,ze do mesiaca mi ho vyreklamuju,pochybujem ,ze dajú novy kus,podla mna vsetko premazu a nejako poplataju😂teraz mi požičali baby jogger,asi nejaký starší model,vanička je strasne malicka a je uplne nestabilný,ma len tri kolesa😰bojím sa všetkých obrubníkov

1beba1
28. jún 2016

ahojte maminky my máme trojkombinaciu marcello art tuto bielo modru trojkombinaciu ....chcem sa spytat myslite ze sa mi ho podari predat za slušnú cenu ked je použivany rok .... bez poškodenia ? bol by zaujem ?

babatko77
30. jún 2016

aj my uz sme kupili buginu kedze nam treba do lietadla a kedze je malooo miesta doma musime nase colletto predat tak ak by ste niektora mala zaujem mam
coletto marcello lux sedo biely. cez vikend nafotim a dam aj do bazaru.

tigra440
11. júl 2016

@babatko77 ahoj už sa ti ho podarilo predat ?

babatko77
12. júl 2016

@tigra440 ahoj vies co este som nemala cas ho nafotit lebo obe decka choree zapal priedusiek klasika :( takze snad to do konca ryzdna hodim na MK

babatko77
23. sep 2016

baby tak uz je v ponuke mam ho aj v bazare

tigra440
23. sep 2016

už sme tam aj my 😉 (bazariku(

mirkabo
23. sep 2016

Aj ja som rozmyslala ze ho predam.bol kupovany s tym ze bude aj pre druhe.pozerala som ine.ale uz som si to rozmyslela.samozrejme so som si nasla krajsi ale nemenim.otacanie o 360°je na nezaplatenie.keby to mal iny kociarik ta by som rozmyslala.ale chybalo by mi to.ked svieti slniecko alebo fuka otocim ho a ideme dalej.nechcelo by sa my dvyhat sportovu cast a otacat ju aj z dietatom ako som to uz videla.

ester83
23. sep 2016

Baby, písala som svoje postrehy ku kočíku po týždni kočíkovania športovej časti...teraz športovú časť používame 4 mesiace a chcem ešte raz objasniť plusy a mínusy, ak by mal niekto o kočík záujem. Samozrejme, keby som mala možnosť voľby ešte raz, kúpila by som iný, ale nie preto, že je kočík zlý (ženská márnivosť nemá konca kraja 😀).
Plusy:
1. Uzatvárateľný košík na nezaplatenie
2. Otočný systém - úžasná vec 😀 Proste bomba a vôbec nič sa nekazí, ako píše každá druhá baba na MK, ktorá tento kočík videla len na fotke 😀
3. Možnosť vyskladať si pri kúpe akúkoľvek farebnú kombináciu konštrukcie a športovej časti a vaničky a autosedačky.
4. Autosedačka nám naozaj vydržala do roka a to je malý väčšie dieťa
5. Vanička je veľká
6. Nafukovacie kolesá - super a to som pôvodne chcela také, čo nedostanú defekt 😀 a ten sme zatiaľ chvalabohu nedostali...
7. V pohode sa zmestí do výťahu...už sme išli aj tak, že traja ľudia (z toho jeden chlap) a kočík - keď sa rúčka dá do polohy nad kočík...tak je viac miesta 😀
Mínusy:
1. Zadné kolieska sú naklonené, niekto vraví, že to tak má byť, niekto, že nie...asi by bolo potrebné sa opýtať výrobcu 😀 už som si zvykla.
2. Konštrukcia vŕzgala, praskala...ale už som sa naučila ju spracovať...raz za čas premažem a frčí bez zvukových efektov 😀 To vŕzganie je asi záležitosť šťastia na kus ako chyba celej výroby. Inak u nás v meste som už počula vŕzgať aj také kočíky ako je mamas and papas alebo baby jogger city celect...je to asi záležitosť starostlivosti o kočík, alebo možno aj to, že koľké dieťa v poradí v ňom kočíkujete 😀
3. Malá športová časť...ona nie je malá, je pekne široká, má rozmery ako 100% kočíkov z trojkombinácii, ale strieška je príliš rovná navrchu, čiže to uberá 2 cm...mohli ju dať viac oblejšiu...
4. Nema vetranie na športovej časti...ale nechýbalo nám v lete...
5. Kočík patrí medzi ľahšie, športová časť má 11,5 kg...ale keď malý leží, alebo je otočený odomňa...tak cítim, že kočík sa ťažšie dvíha na obrubník...ale aj na to som si zvykla...
6. Pri nakladaní konštrukcie do kufra auta je potrebné nájsť si systém, lebo je trošku ťažšia...ale zmestí sa (my máme auto peugeot 307)
Tento kočík som kupovala, že ho použijem pre všetky svoje deti aj keby mali byť 4 😀, uvidíme...zmením ho, ak by malý vyrástol tak, že tento už mu bude malý, to kúpim taký s vyššou chrbtovou opierkou...alebo keby do roka pribudol k Riškovi súrodenec, tak sa asi poobzerám po súrodeneckom...inak ostanem pri ňom a budem ho brať so všetkými plusmi aj mínusmi 😀
A ešte aby som nezabudla...opäť pre tie baby, čo kočík videli len na fotke...nie nieje nízko posadený, je to len optický klam, keďže strieška je kosená, je rovnako vysoko, ako iné kočíky, ktoré nie sú z Poľska...je rovnako vysoký ako mamas and papas neviem presne model....je vyššie položený o kúsoček ako casual play a je vyššie položený ako britax (myslím, že britax b motion).

julibuli
23. sep 2016

@ester83
na tie kolesá som sa sťažovala a dokonca som ich reklamovala aj ja. Ale po intenzívnom prieskume 😎 okoloidúcích mamičiek s týmto kočíkom som prišla na to že to tak má byť a že je to celkom obľúbený kočík. Vždy keď som videla coletto išla som si krk vykrútiť 😀 😀 😀 A dokonca som v predajni videla coletto a však úplne iný model neviem ako sa volal a ten mal zase trošku kolesá natočené do opačnej strany ako marcello. To má ten výrobca asi nejaký "vylepšovák" 😀 😀 Tiež ho chceme predať, aj keď mi bude lúto. 😢

ester83
23. sep 2016

@julibuli My nepredávame, kým sa bude dať, používam...ono keď môj brat videl tie kolesá, tak povedal, že super je to...a mne sa zdá, že aj baby jogger ten taký na šport má presne takto kolesá...tak asi aj coletto marcello je aj športový 😉

ester83
23. sep 2016

@julibuli Ja som u nás v meste zatiaľ jediná, čo ho mám 🙂 Také malé mestečko sme, ale na festivale som videla jednú babu, čo ho tiež mala, asi nejaká z okolitej dediny, lebo v meste nestretávam...ja som spokojná aj s farebnou kombináciou akú som si vybrala...môj model mal mať pôvodne bielu konštrukciu ale ja som chcela čiernu a dobre som urobila...

julibuli
23. sep 2016

@ester83
ja som zo ZA a tu ich je pomerne dosť aj keď väčšinou tie marcello ART či ako sa volajú 🙂 my sme si vybrali celkom ojedinelú farebnú kombináciu, mne sa veľmi páčila a stále je tá farba u mňa top.

ester83
23. sep 2016

@julibuli My tiež nemáme art. Máme tento, ale s čiernou konštrukciou...až teraz som si všimla, že na tej športovej časti na opierke na nohy, my máme čiernu ekokožu...

mirkao6
4. nov 2016

Ahojte, pridávam aj ja moju skúsenosť s kočíkom colleto marcello. Používam ho cca 4 mesiace. Mám krémovú farbu. Výzorovo je veľmi pekný, no má aj svoje chyby. Už sme reklamovali tašku, pretože sa trhala. Chystáme sa na autosedačku, pretože má tiež ten istý problém, pri zapínaní sa trhá. Na rukoväti, ako tu už jedna baba spomínala, sa mi pretáča koženka, takže to nie je iba jeden chybný kus. Konštrukcia sa mi zdá, že sa až príliš hýbe, akoby bola rozhenganá (sorry za slovo 😀 ). Kupovala som ho hlavne kvôli tej otočnej časti, lebo sa mi strašne páčila. No využili sme to iba párkrát, keď sme boli v lete niekde v meste s vajíčkom. Inak je to zbytočnosť, aspoň podľa mňa. Skôr dizajnovka. Inak vanička je dosť veľká. Malá sa narodila v júli a na zimu sa do nej ešte vojde, má tam dosť miesta. Páči sa mi aj ľahká manipulácia pri skladaní a nakladaní do auta. Malá sa mi už nevojde do sedačky, trčia jej strašne nohy. No teším sa, keď vytiahneme športovú časť 😅 .

kukucka26
4. nov 2016

Ja mam tento je suprovy 😉

julibuli
16. nov 2016

@mirkao6 my sme reklamovali tu kozenku az dva krat a nakoniec sme vyfasovali uplne novu celu konstrukciu a odvtedy nema ani jednu chybicku....a musim ta poopravit 😀 to otacanie nie je ziadna zbytocnost ale velikanska vyhoda oproti inym kocikom...to uvidis hlavne pri sportovej casti ked nebudes musiet nic vyklikavat a iba jednoducho pretocis priamo na konstrukcii...ked bude dietatku napriklad svietit slniecko do oci...alebo bude iba uplakane tak si ho otocis jednoducho na seba a mozes sa mu prihovarat 😉 je to super kocik 😉

ester83
16. nov 2016

@julibuli Presne, pri sportovej casti super vec, to otacanie. Ja to vyuzivam stale...ked fuka, ked svieti slnko a ked maly hrysie konstrukciu 😂 Si tak brusi zuby, ked zacne hlodat, ho otocim od saba a je pokoj 😅

julibuli
16. nov 2016

@ester83 aj moj cmula konstrukciu riesim to rovnako 😀 😀

ester83
16. nov 2016

@julibuli Ja som si najprv tiez myslela, ze len cmula, tak som neriesila, len spomalila, aby si zubynevybil...a potom zistim, ze on ju zubami skrabal 😁

mirkao6
16. nov 2016

@julibuli A čo autosedačka? Naša malá má 4 mesiace a ledva sa tam vojde. No a teraz, keď je zima a naobliekaná, no strach, ako hurka 😀😒

mirkabo
16. nov 2016

@mirkao6 my sme vajicko pouzivali do 8 mesiacov.a to v zime ako hovoris naobliekany ako tkacenka mal 6 mesiace.ale aj tak nerad sedel vo vajicku tak preto sme riesili autoserdacku

mirkao6
16. nov 2016

@mirkabo naša tam bola rada, iba teraz sa nám tam zdá príliš stiesnená. Tiež už pokukujeme po autosedačke. Vhodný darček na vianoce 😉

julibuli
17. nov 2016

@mirkao6 vajicko sme pouzivali asi do tych 10 m, uz mu trcali nohy a kedze bol v aute v protismere jazdy zapnuty tak sa nohami odtlacal od operadla sedacky a zuril pri tom :D a dalsia vec je ze uz chcel sledovat svet z okna a nie mu byt chrbtom otoceny... a este jedna vec syn sa narodil v oktobri takze cez zimu ked bol vo vajci naobliekany jak cibula to vobec nevadilo lebo bol stuplik malinky ale keby to bolo naopak tak by sa tam asi tazko zmestil.

mirkabo
17. nov 2016

@mirkao6 aj my sme autosedacku dostali ako darcek pod stromcek od mojho otca.ale vyberalu sme si ju sami

grenka
7. jan 2017

@kukucka26 ahoj mas ho predaj alebo bude?