Skúsenosti s kočíkom Jané Rider Formula Strata 2014

eanna
2. aug 2014

Ahoj Baby. Dnes som bola vyberať kočík pre nášho drobca. Do obchodu som išla s úplne inou predstavou o type a cene kočíka. No pri prezeraní a hlavne testovaní sa mi dostal do rúk tento typ http://www.babydream.eu.sk/produkt/kombinovany-.... Baby máte niektorá s týmto typom kočíkov skúsenosť?? Úprimne som sa zamilovala nič lepšie som v ruke nedržala no trochu ma odrádza cena. Ak viete podeľte sa o skúsenosť a názor. Ďakujem 🙂

vivi
2. aug 2014

Ja som mala 3kolesovy slalom s autovanickou. A moje skúsenosti s hlbokou verziou boli super, ocenila som možnosť polohovania, pretože sme mali reflux a aj to že sa dala použiť ako autosedacka a nemusela som malého budit pri prekladani do auta. Ale nebola som spokojna so sportiakom ☹ strieska krátka v zime fúkalo, v lete prazilo slnko.... Ďalej sa mi zdala byt dosť uzka. Teraz pri 2 synovi mám športiak britax b agile a maly sa tam pekne uloži na bok aj s pokrcenym nozkami, a aj strieska sa neda porovnat, uplne super, v Jane sa to nedalo. Vtedy som si vyberala aj podľa dizajnu, je fakt pekný ale po skúsenosti by som si ho už nekupila...

bimba01
5. aug 2014

@eanna ahoj. Ako si sa nakoniec rozhodla? Aj ja zvazujem jeho kupu.

eanna
autor
5. aug 2014

@bimba01 Ahoj, no ja som už rozhodnutá. Cena je síce vysoká, ale tá kvalita stojí za to. Mne sa veľmi páči celý kočík, jej ľahká manipulácia a a ovládala som ho jednou rukou. Tá vanička Transporter 2 je širšia ako boli predchodcovia, takže nie je to tak tesné pre dieťa. A fakt oceňujem odnímateľné polstrovania na fixovanie dieťatka v športovom kočíku. Malý v tom nebude taký pokrčený ako bývajú deťúrence v iných kočoch. Takže jednoznačne je to môj favorit a už som si ho i zajednala na polovicu septembra. 😉

bimba01
5. aug 2014

@eanna dakujem. Zajtra ho pojdem este raz omrknut. Ja len sportiak chcem kupit.

eanna
autor
5. aug 2014

@bimba01 ten športiak je fakt skvelý preto rovno kupujem 3 kombináciu.. inak kde kupuješ?? Ja v Partizánskom tam majú teraz akciu majú i e shop www.babydream.eu.sk skús pozrieť možno bude lepšia cena 🙂

lulu1981
5. aug 2014

Podla mna a mojich skusenostiach tiez by som ho viacej nekupovala ten sportovy je horor. Kvoli tej strieske je nedomyslena alebo lepsie pobedana vyhobyhe vyrobcom tj spanielom tam vobec nefuka vietor. Uvidis co to robi so strechou .

bimba01
5. aug 2014

@eanna teraz zas ma odradzaju diskusie, ze je ten sportiak maly a ta strecha nie na zimu. No ja uz fakt neviem. Hladam nieco s korytkovym sedon na sposobm stokke a nie a nie vybrat :(

eanna
autor
6. aug 2014

@bimba01 no ja neviem ale ten športiak čo som si vybrala ja sa mi nezdá malý, síce je tam vkladačka na lepšie fixovanie ale dá sa bez problémov vybrať. Skôr si myslím že je rozdiel medzi modelmi. Ja som si vybrala hlbokú vaničku Transportera 2 čo sa m zdala oproti Metrixu fakt o dosť väčšia. Skús popozerať i typy tých športových kočíkov. Ja som vybrala Formula, Epic, Muum a Koos sa mi zdali malé a dokonca myslím ten Koos mi prišiel skôr len tak na leto. Videla som ich na živo, tak neviem. Myslím, že by ste si mali dať maličký výlet po obchodoch a doslova si ich obchytať a sama uvidíš rozdiel. 🙂

bimba01
6. aug 2014

@eanna dnes idem na to. Dakujem.

danielaspa
12. aug 2014

@eanna ahoj, ja ho mam, len verziu 2012 a som maximalne spokojna. Kupovali sme len sportovu cast a vanicku som mala pozicanu od bratranca z CONCORD FUSION - rovnaky naklikavaci system. CO sa tyka sportaku, tak lahka manipulacia, mala ma v pohode dost miesta. Strieska je tiez v pohode. V zime mas aj tak babo zabalene do fusaku, deky,...Mala mi nebola ani raz chora a narodila sa takmer v novembi. CO su nevyhody, tak uz teraz by som mozno volila kocik, kde je dieta v spiacej polohe vyrovnane, ale mala sa mi v pohode vyspala aj takto, len ked chcela zmenit polohu, tak sa jej moc nedalo otacat na bok. A strieska v lete je tie v pohode, ak som potrebovala, troska som odzipsovala a mala i vetranie, ale aj tak mam striesku stale zaklopenu, ved ked treba, dam slnecnik...Cakame druhe babo a kocik rozhodne nemenim 🙂

dadkamach
20. aug 2014

@bimba01
@eanna
ahojte, ja som s kocikmi Jane maximalne spokojna, dokonca aj manzel 🙂 ak by som sa mala rozhodovat znova, urcite kupim znova tuto znacku. Mali sme unlimit a teraz mame slalom reverse, striesky su vynikajuce, priedusne ale neprefuka ich, aj ked je silny vietor, je to neopren a ani nepremoka. Jedine pri Muum sa mi strieska nepaci, zda sa mi kratka, tak tento by som asi nekupila. A keby som chcela korytkove sedenie (co ja moc nie som zastancom preto sme volili ine modely) tak by som urcite kupila Rider alebo Epic. Este jedna vec, kocik bude mat trosku problem v snehu, ale iba v cerstvo napadom, uz ked je udupany, tak to je ok a jazdi sa s nimi super. Takze pokial neplanujete vychadzky v zavejoch, tak pohoda 🙂 a este jedna vec, transporter je vynikajuci, my sme boli do 7 mesiacov, pre zimne dietatko odporucam, nakolko je aj vypolstrovany polystyrenom. Co sa tyka matrix, vyborny vynalez, dokonca som povedala, ze druhe dieta bez matrixu nechcem 🙂 Nasa kym nesedela, tak dva mesiace to bolo peklo, spala vo vanicke a po zobudeni rychlo pre vajicko, lebo nic nevidela a hrooozny plac. Concord je surodenec Jane, tak myslim rovnako dobre kociky ;) dufam, ze som vam trosku pomohla 🙂

eanna
autor
20. aug 2014

@dadkamach súhlasím plne s tebou, ja som si objednala Jané Rider Transporter 2 Strata a a naozaj neľutujem ani jeden cent. Ja ked som si vyberala kočík v predajni všetky čo tam boli mi prišli veľmi ťažké a nemotorné, no ako som chytila tento úplne mi padol do ruky. Bola to láska na prvý dotyk 😀

bimba01
20. aug 2014

@dadkamach dakujem. Nakoniec som sa rozhodla pre stokke scoot. Skor som potrebovala lahku buginu.

beka12
24. aug 2014

Prosim vas dievcence neviete niekto ktory ma vnutorny rozmer sportovej casti na sirku vacsi ci epic alebo rider formula, alebo je to rovnake? AJ striesky su rovnako dlhe, neviete? Citam tu o tej streche, tiez mi prisla taka dost labilna ked som ju drzala. Aj ja som bola pozerat v PE v babydream a neviem sa rozhodnut....uz clovek aby ani nespaval koli kociku 😀 😀 😀