Športový kočik od narodenia

alexi33
24. feb 2017

Dobrý deň. Prosím vás viete mi niektorá z vás poradiť športový kočik vhodný od narodenia? Byvame v 1izbovom byte na 2 poschodí a nemáme výťah. Preto uvažujem nad takouto alternatívou. Ďakujem za všetky rady a skúsenosti

rheuska
25. feb 2017

Absolútne nevhodné kvôli polosedu. Uvažovala si už nad šatkou, alebo ergonosicom? Praktické, bezbariérové, bábo máš vždy pod kontrolou a veľa veľa ďalších výhod.

sliva1001
25. feb 2017

@rheuska športové sa predsa dajú dať do úplného ľahu....

@alexi33 konkrétny typ nemám ale známa tak chodila že len v športovom.

katrin21
25. feb 2017

@rheuska satka nie je pre kazdeho, ani nosic.. osobne by som dieta na sebe mat stale nechcela... nauci sa na to a uz sa toho nezbavis..... je to vec nazoru.. nie kazdy chce mat dieta na sebe cele hodiny, ked ide niekam do mesta a okrem toho, babatku tam nema byt dlho..... v kociku je mu lepsie....
@alexi33 urcite su aj kociky, co sa daju dat to uplnej roviny a aj tie co sa nedaju, tak do nich sa da kupit taka prenosna taška, ktoru mozes prve 3 -4 mesiace pouzivat , aj v lete 🙂 a dietatko je potom na rovnom , max je trochu do spadu mozno 5cm, co nie je zle, kopec deti ma reflux a aj tak musia byt. takze to neuskodi...
Cize podla mna si vyber kocik, aky sa ti paci, hlavne nech je lahky, priestranny a OTOCNY, pre male babatko taky potrebujes a do neho si daj hocijaku tu tasku...
Z tych lahsich kocikov je napr. Easy GO - Optimo, ale su aj ine.... len nie kazdy je otocny...
ale inak kocik vytiahnes aj cez velke kolesa hore po schodoch... hlavne ak ma nafukovacie kolesa... Nemate dole nejaku kocikaren, alebo ulicku kde by si ho mohla nechat v suterene alebo tak? to by bolo lepsie, ako tahat kocik stale hore....

alexi33
autor
25. feb 2017

@rheuska chcem si kupit aj satku ale aj kocik a teda najlepsie sportovy od narodenia. A pytam sa preto lebo viem o tom, ze su aj typy sportovych kocikov vhodnych od narodenia, len som chcela ci niekto nema skusenosti s konkretnym typom. A hlavne viem ze vela zien v zahranici napr. v spanielsku kde som zila ani nevyuzivaju vanicku. Preto si myslim ze to nie je zdravotne nebezpecne pre novorodencov.

nastasyk
25. feb 2017

Ja som mala Gesslein F6, len s taskou (platena prenosna vanicka) a bol fajn, dve deti som tak vozila.

katrin21
25. feb 2017

@alexi33 myslim, ze Camarelo EOS sa da dat az do lahu, ale zase nie je otocny...

danyelituska2
25. feb 2017

Ja som tak použivala od narodenia britax b-agile plus a kúpila som do neho takú tašku prenosnu z bazara za par drobných a bolo to super lepšie ako trojkombinacia ktorú som mala pri predošlom dietati, vyhody sú že ta taška je lahsia ako cela vaňa z kociara a keď som z prizemia sa trepala na naše podkrovie tak to bolo ľahšie, lepšie sa aj do auta skladal, netreba potom po 6.mesiacoch zas kupovať kočiar lebo aj tak malo kto používa sportovu časť z trojkombinacie všetci už potom siahaju po niečom ľahšom, no a že dieťa je iba v smere jazdy mi ani raz nevadilo

l_tanya
25. feb 2017

@danyelituska2 pri druhom dieťati som rozhodnutá riešiť situáciu presne tak isto b-agile plus sme kúpili malej a bola to super voľba 🙂

natalia2111
25. feb 2017

Skus pozriet joolz day.Je drahsi.No je to velmi kvalitny kocik.V bazaroch sa da kupit aj lacnejsie.Do sportovej casti sa da dokupit original joolz vlozka do sportovej casti takze sa tam môzu vozit aj mensie deticky.Alebo skus pozriet kociky 2v1.Ako napriklad gmini grand,chicco urban,caretero compass.Mam znamu co tiez chcela sportovy kocik od narodenia.Zvazovala kupu kocika peg perego uno.Skus pozriet aj ten.

marika6
25. feb 2017

My sme mali os narodenia bugaboo bee. S tym ze som tam novorodemiatku vlozila prenosnu vanicku z gesslein.
Kocik je malicky. Spratny. Uzasny. A take nazory ze je maly asi mojimm detom nevadilo ked sa tam dokazal vyspat aj trojrocny

vodavodickova
25. feb 2017

@alexi33 ahoj, ja mam sice 3-kombinaciu,ale sportova cast sa kludne da pouzit od narodenia.
Je to kocik Teutonia,podvozok BeYou a som s nim velmi spokojna. keby som to vedela skor,vanicku ani nekupim,lebo sportova cast sa da dat do uplneho lahu,da sa nakliknut na podvozok obojsmerne a aj rucka sa da otacat,cize tam mam velku flexibilitu. A co je uplne velke plus je,ze ma obrovsku striesku,ktora sa da sklopit uplne k noham dietatka,cize ked prsi,fuka alebo pali slnko,drobec je vnutri pekne schovany.
Je to trosku drahsi kocik,ale vozim v nom uz 2.dieta a je velmi pevny a vhodny aj do terenu,my sme s nim boli naozaj skoro vsade.

katkatt
25. feb 2017

Sportovy kocik Gesslein do pivnice alebo zlozit do auta pred bytovku a prenosnu latkovu vloznu tasku s babatkom do ruky po schodoch.

alexi33
autor
25. feb 2017

Dakujem vam za rady. Idem vygooglit a popozerat😉

simcatko17
25. feb 2017

@alexi33 my chceme kúpiť G mini grand, je super a v podstate 2v1 🙂 a vyzerá krásne a cena na 1* 🙂

stormie
25. feb 2017

Treba vybrat taky co sa da dat do uplneho lahu - je ich malo ale da sa najst. Ja som tiez nechcela vanicku a nakoniec som mala maxi cosi elea

alexi33
autor
25. feb 2017

@simcatko17 waaau ten aj vyzera velmi pekne.. a uz ste ho videli a skusali aj na zivo?

simcatko17
25. feb 2017

@alexi33 na živo nie, ale aj tak sme už rozhodnutí 🙂 ...ale na fb je aj skupina G mini grand, skúste pozrieť a tam je kopu spokojných mamičiek 🙂 dávajú tam aj fotky ako si ich "vytuningovali" a tak 🙂 toto ma presvedčilo 🙂

viera77
25. feb 2017

Teutonie su do uplneho lahu, dcerky som v sportovych vozila od veku 4 mesiace, ak by sme nemali prenosnu vanicku, tak uz od narodenia.

12romi34
7. sep 2018
Používateľ 12romi34 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 12romi34.

možem vediet z akeho dovodu chcete dávat novorodenca do športového kočiara?

sonka1981
24. sep 2018
Používateľ sonka1981 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka1981.

tiež by som to nerobila. Dieta by som dala do klsickeho kočiaru, kde bude chraneno pred okolím, počasím a bude mu tam pohodlne.

kathhii
24. sep 2018

Moja mama je detská sestra a príliš nechváli mamičky, čo majú novorodencov v športovom kočiari a hlavne keď neležia rovno... Normálny kočik má zmysel je to overená klasika.
S tým šatkovaním a nosením to netreba preháňať- Naše pra pra staré mamy nosili deti v šatke a pole ale nemali ich celý deň na sebe, tam si ich odložili do plachtičky a dieťatko tam bolo celý deň...

anulienkalenka
11. okt 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

tiež si myslím, že to nie je dobrý nápad. Ale zase ak tam bude babatko ležaz rovnako ako v klasickom hlbokom, tak prečo nie. Ide aj o to, aky kočiar vyberie

sonka1981
12. nov 2018
Používateľ sonka1981 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sonka1981.

babatko je v hlbokom kočiari chranene pred okolím, teplom, resp zimou a preto by som od narodenia do športaku určite nedávala. Radšej klasicky hlboky. Verim že je to aj o financiach, ale ono niektoré trojkombinacie stoja okolo 500-600euro, čo mi prijde priemerna cena za kočik

damoska
22. nov 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

je velmi vela krasnych a luxusnych kočikov za dobru cenu, ktoré su v trojkombinacii, takže tiež by som do športaku nedavala. Čo sa tak pozeram, tento je velmi pekný https://www.baby-merci.sk/kombinovane-kociky/dpg-luxor-graphite/

mareri
10. dec 2018

nedoporučujem ani ja ako zdravotna sestra. Dietatko ma byt v kočiku chranene pred okolim, mat chrbatik v leže. Zo zdravotneho hladiska by som babatko nechala v hlbokom až do doby,kedy bude samo sediet

kattyy3
27. feb 2020

Ja si osobne myslim ze pokial je kocik atestovany od narodenia a da sa dat do uplneho lahu nevidim problem preco by tam nemalo byt dietatko a malo by mu to uskodit. To skor vajicka kde uzastne maminky nechaju dietatko spat aj par hodin skodia chrbatiku a teda pohodlne im tam uz vobec nieje to ja neuznavam. Mala som syna od narodenia v sportovom kociku Peg perego a bol uplne spokojny, poloha uplne na lezato a kedze sme sa narodili do leta ziadne chranenie pred mrznucim pocasim nebolo opodstatnene. A koniec koncov zila som dlhe roky v USA a tam hlboke kociky ani nepoznaju a deticky su normalne a zdrave to jedine europanky si tam dovazaju hlboke kociky bo sme tak naucene no obcas treba aj porozmyslat ci to nemoze byt len biznis to je moj nazor a kazdy nech si urobi podla seba. Ja kupujem aj teraz pri druhom iba sportiak

mareri
29. máj 2020

ak si ho daš do uplneho lahu, tak hludne. Podla mna to splni ten isty učel ako hlboka korbička. Velmi prakticke kočiky maju v baby merci, skus sa tam poinformovat