Stačí športový kočík do 15 kg?

zuzipuk
24. mar 2022

Ahojte, riešim kúpu športového kočíka. Lenže všetky čo sa mi pozdávajú majú nosnosť Max do 15 kg. Malý má skoro 10 mesiacov a už teraz má 10 kg. Aké máte, prosím, skúsenosti v tomto? Ďakujem 🙂 /hej no, nájsť kočík, ktorý má väčšiu nosnosť je riešenie, len chcem vedieť či ste boli niekto takto podobne a ak áno či ste išli do toho kočíka s väčšou nosnosťou alebo ste to neriešili a kočík vydržal aj viac :D ... Chápete ako to myslim. Ďakujem 🙂

beata_k
24. mar 2022

@zuzipuk S kocikom poradit neviem. No priemerna vaha 2,5 rocneho dietata je 15 kg. To uz chodi ozaj same.

e1i
24. mar 2022

@zuzipuk
@beata_k moja ma 2,5r cerstvo. Ma 13,5-14 kg. Kúpila som kocik do 22kg sportovy, lebo, prejst prejde ale občas sa vypyta hopi a kedze cakame druhe, nechcem ju moc nosit. Tak posadím ked je unavená. A potom vyuzije aj druhe.

zuzipuk
autor
24. mar 2022

@beata_k
@e1i No to sedí, len sa bojím, že ak už teraz má 10 koľko bude mať keď bude mať dva roky 😃 preto neviem či stačí do 15 kg kočík. Ale ako tak rozmýšľam viac a viac nad tým, asi zbytočná diskusná téma z mojej strany, asi nestačí 😃 v každom prípade ďakujem ♥️

beata_k
24. mar 2022

@e1i Volila by som uz radsej odrazadlo.

beata_k
24. mar 2022

@zuzipuk Priberanie starsich deti uz nie je tak intenzivne ako male dieta.

e1i
24. mar 2022

@beata_k ver ze odrazadlo nie vzdy vyhovuje a je mozne. Nahanat ju? Sotva. A je predčasne, cize povedzme ze bio vek je 2,5r ale korig 2 aj 3m

lenuska9999
24. mar 2022

@zuzipuk môj syn má 2,5 roka a váži 15kg. Kocik mame do 22 , ale nepoužívame ho už. Samozrejme prejde aj pešo, ale ak sa ponáhľam a behám s nim po meste , tak ho dám do trojkolky. Ta sa nám osvedčila najviac. Syn je v tom oveľa radšej ako v kočíku a je to ľahšie a spratnejsie

ummimaryam
24. mar 2022

@zuzipuk ahoj, moja rocna dcerka ma 13 kil. Prave som kupovala kocil vcera do 22 kil. Trochu som si priplatila ale aspon ho vyuzijem buduce dva roky. Bola to riadna fuska kedze skoro vsetky kociky su do 15kg

nwnw
25. mar 2022

@zuzipuk si poloz otazku na co budes kocik pouzivat. Ak na 2x do tyzdna vramci nakupov pochodenie po nakupnom centre, tak ti staci do 15 ak denne vozenie krpca kilometer, tak by som sla do lahko ovladatelneho s vyssou hmotnostou.
PS: moj syn mal 15kg v 17tich mesiacoch. Tak som vtedy kupila lepei kocik, a on vehementne odmietol do neho sadnut. Ani na chvilu!

amelie2017
25. mar 2022

City mini by baby jogger je do 22kg. Valco je 17-20. Ako kde uvadzaju. Britax ma tiez do 20kg.

petamich
25. mar 2022

maly ma 8 mesiacov a vyse 10kg 🤷‍♀️ ano to priberanie sa spomalilo (aspon podla poslednej poradne) ale asi aj tak bude v 2 rokoch vazit viac ako 15 kg (tipujem) mame Britax do 22kg, je sice trosku mohutnejsi ale som s nim spokojna

zuzuliennka1
25. mar 2022

@zuzipuk staci😁 tiez som sa obavala ako ty, ze syn 10m a 10kg, len on ti zacne stvornozkovat, chodit = spalovat a rast kg. sa spomali 🙂 bude “chudnut”
a tiez - 15kg je orientacne, realne vydrzi aj viac.
Mam 4r syna (pas, adhd) a kocik ho este udrzi, tiez ma pisanu nosnost 15kg a tie davno nema

nevenka
25. mar 2022

@zuzipuk nasi dvaja mali v 3 rokoch 15 kg, davno sme kocik nepouzivali. Najmladsi je este drobnejsi. Svagrovci maju valibuka, v 9 mesiacoch vazil 12,5 kg...
Ja som toto riesila az teraz pri tretom a nakoniec som si nechala stary kocik, kaslem na to uz, ale mala som vybraty Baby Design Look s gelovymi kolesami, do 15 kg. Ja som nizka a vsetky, co sa mi pacili, mali v najnizsej pozicii stale vysoko madlo pre rodica. Takze u mna bol vyber o to tazsi.

itka1
25. mar 2022

@zuzipuk zalezi na tom na co ho potrebujes ak s nim chodis po schdoch v panelaku racej kub kocik s vyzsou nosnostou mne sa takto kocik rozpadol na schodoch a to syn nemal ani 12 kg vtedy a ak nosis pod kocikom aj nealy nakup alebo nieco tazsie stacia 2 krabice UM, plienky a vlhcene a uz si prekrocila nosnost pri maldsom mam kocik s maxnosnostou 27kg na cely kocik a na sedacu cast 22kg a je to super nemusim sa bat ze sa mi niekde rozpadne ak ho nemouzivas na shodoch a nechodis s kocikom na nakup tak ti staci aj ten s nosnostou 15kg