Ste spokojné s kočíkom Jane slalom pro 2011?

elisisse
2. okt 2011

Ahojte maminy,chcela by som vediet nazor na kocik Jane slalom pro 2011. Velmi sa mi paci, len chcem vediet ako funguje a ci ste s nim spokojne. Vdaka za kazdu odpoved. 🙂

zewa11
2. okt 2011

Ja som nad ním uvažovala,ale nakoniec som kúpila 2009.Mne sa nepáči tá BATMANOVská strecha,ale hlavne je veľmi tenučká,bála som sa že by malému bolo zima.Inak sa mi páčil,ale nemôžem si pomôcť mne sa šporťáky JANE moc nepáčia,tak rozmýšľam že potom ho predám,ale to mám ešte čas 🙂

anna1980
2. okt 2011

@elisisse Ahoj .. ja mam Jane slalom ale starší model a som veľmi spokojná...zatial som neskušala športovu časť,ale hlb.kočík ma nesklamal...mam 2 vaničky,najprv som využívala vaničku strata-je to ta najväčšia (presne rovnaku ma aj concord) je super aj ako autovanička,dieťa ked zaspalo v aute tak som to len z auta naklikla na kočík a pokračovali sme v prechádzke alebo v nákupoch....no a potom v 4,5 mes.sme prešli na menšiu matrix...ano dobre čítaš na menšiu 🙂 ... bolo to z toho dôvodu že drobec nechcel ležať v kočíku (len ked spal)...chcel sedieť a všetko pozorovať ale ešte nevie a nemal by sedieť ,tak ta matrix sa da dať do polosedu až sedu a ked zaspal tak som ho len sklopila a využívame ju doteraz a to už ma skoro 6 mes.a je to fakt dlháň....a v aute je ako autosedačka...nakolko vela chodim autom sem a tam tak tento kočík aj tie najnovšie modely su lahučké,rýchlo sa skladaju a tie autovaničky su perfekne. My sme ani vajičko vôbec nekupovali a vôbec nam ho netreba!!! kámošky maju tie Jane 2011 a tiež su spokojne akurat že športova čast je o niečo menšia ako staršie kolekcie, to je asi rozdiel ,ale zase sa mi páčia teraz tieto 4kolky viac ako nomad alebo 3kolka slalom (ja mám 3kolku a ta stabilita ☹ ... hlavne to cítiť pri prechodoch -obrubníky a pod.) ... inak ak by som si mala znova kupiť kočik tak ostavam pri JANE alebo concord -je to vlastne ta ista firma. Ja som si dokonca skombinovala jane +concord 😉 .... kupovala som ho tu na bazáriku a je super,lepší ako nový polský 🙂

tina129
3. okt 2011

@anna1980 ja len tolko, ze strata nie je vanicka ale vajicko, tak si myslela asi inu vanicku 😉

elisisse
autor
3. okt 2011

@anna1980 Ahoj dakujem velmi pekne za radu, si mi velmi pomohla.Ja som chcela celu 3-kombinaaciu, ale asi si to este necham prejst hlavou... to som nevedela ze sportova cast je mensia.... asi to nejako skombinujem 🙂 este raz dakujem

elisisse
autor
3. okt 2011

@elisisse @zewa11 Ahoj, ale vsak pokial viem tak 2009 by mala byt to iste ako2011 len je tam vecsia vanicka. Ale vela sa tam toho nezmenilo... Vdaka za radu musim sa pozriet na tu striesku, to ma dost zaujima, na to som sa este nepozerala. A pokial ide o tu sportovu cast tak mne sa naopak velmi paci... ale vsak zasa 100 ludi=100chuti 🙂 ale aj tak dakujem za nazor...

zuzikkaa
3. okt 2011

@elisisse tiez si myslim,ze sa tam zmenili akurat potahy,,mensie su akurat tie revers verzie kocikov...
ja som mala model 2009,,ale iba sportak no mna ten kocik aaaz tak velmi neoslovil- je sice lahucky,dobre sa ovlada,celkom skladny
ako minus je pre mna mala buda,,maly nakupny kosik (ze ked som donho dala tu obrovsku plastenku tak sa mi tam uz skoro nic nevoslo) ,, a sedenie mierne naklonene dozadu v kombinacii vysokeho madla zase velmi nevyhovovalo malemu,lebo rad sedi zaveseny na madle a cumakuje okolo 😅 aj ako 2rocnemu mu to bolo dost vysoke 😒
jeden minus som odstranila vyprazdnenim kosika a spichla takuto tasku na plastenku a uviazala na konstrukciu 😉

anna1980
3. okt 2011

@tina129 ano maš pravdu 🙂 ... je to vanička capazo.... 🙂

martinaaaaa
3. okt 2011

ahoj my pouzivame jane metrix vanicku a ako pise anna je to super pouzitelna aj ako autosedacka dieta v nej lezi alebo sedi my mame skoro 7 mesiacov maly este sam nesedi a v sportovom este nevie no v jane moze byt v polosede potom je spokojny a vsetko pozoruje 🙂

anna1980
3. okt 2011

@zuzikkaa ....tak ten košík je asi fakt jeden z menších... ,ja to riešim dalšou taškou cez ručku, vôbec mi to neprekáža,akurat nakup musim davať do košíka nie v taške ale jednotlivo... ale väčšie nakupy aj tak robím s autom 🙂 .... no som zvedava na ten športiak,ešte sme neskušali. Keď každý kočík ma niečo za a niečo proti.... treba si asi zvoliť to čo viac využije a čo menej....alebo ako aj ty si niečo prispôsobi 😀 tiež mi trošku vadilo,že nieje odpružený ,ale nejak sme si zvykli a v pohode. pokial človek dosť využíva auto cestuje a pod tak tie vaničky boli suprove-od babetka v perinke až ....až.... 😀

katy1979
3. okt 2011

@anna1980 nie je odpruzeny? podla mna pruzi dost.

anna1980
3. okt 2011

No nie je odpružený 🙂 bola som až pozrieť 😀 ,ale aj kamoška čo ma najnovší typ mi vravela ,že nie je, čo som bola prekvapená. Na námesti máme staru kamennú dlažbu a tam sme to obe dosť pocítili,lepšie povedané naše detúrence. je dosť tvrdý oproti iným kočíkom... ,alebo som si niečo na nom nevšimla a da sa nejak mechanicky samostatne nastaviť odpruženie? 😨

tina129
3. okt 2011

@elisisse jane vyrobilo v roku 2011 dva druhy kociarov, limitovanu ediciu pre SR a ČR, ktora ma nove potahy ale je to vlastne vanicka z roku 2009 a sportova cast z roku 2008 a potom este jeden typ reverse, ktora ma otacaciu sedacku, presne taku istu ako bola v roku 2010 a je mensia, ja mam reverse 😀, sportova cast nie je vlastne mensia ale uzsia, my mame skoro 10 mesiacov a nemame problem ani s fusakom, ale my pocitame s kociarom max. do dvoch rokov, potom uz len golfac, ak chces nieco blizsie k reversu, tak sa pytaj, ma aj ine vyhody 😀

tina129
3. okt 2011

kociar fakt nie je velmi odpruzeny, citit to len pri dierach, ked trosku pruzenie tlmi ten naraz ale inak to nema nic spolocne s pruzenim ako maju klasicke hojdacie kociky

katy1979
3. okt 2011

@anna1980 no nastavit len tymi packami pri kolese inac nie. tak na starej mestkej dlazbe to citis urcite ako aj s mnohymi kocikmi. vyskusaj si britax to jane pruzi oproti nemu ako blazon. to su tvrde kociky na ktorých citis vsetko. jasne ze ak sa bavime o pruzeni ze sa da dieta az hojdat tych kocikov je velmi malo.
mne osobne pruzenie na jane staci

tina129
3. okt 2011

@anna1980 a s tou stabilitou, my nemame ziaden problem, prvy den som si musela zvykat, ze sa vychadza na obrubnik inak ako so stvorkolkou ale fakt to trvalo iba jeden den, inak sa mi zda stabilny dost, a to nasa mala je riadny kvietok, sama sa otaca v sportaku a riadne vystraja a niekedy je nalepena len na opierke a kuka cez to male okienko, co je v strieske a s kocikom to ani nepohne, stoji ako priklincovany

anna1980
3. okt 2011

....

anna1980
3. okt 2011

@tina129 asi tak nejak ako píšeš.... ...musim si pozrieť tie pačky na odpruženie či to mam alebo nemám nejak nastavené ...katastrofa... možno po 6 mes. zistim niečo nove ...

anna1980
3. okt 2011

@tina129 no ak to vezmem po tejto stránke tak ano...,ale mám v okoli "male pestúnky" alebo babky ktoré chcú isť kočíkovať tak to je na nerovnom teréne kde treba prechádzať obrubniky a pod. katastrofa.... nevedia s tým kočíkom manipulovať... proste treba si zvyknuť ako píšeš,najsť si spôsob...

tina129
3. okt 2011

@anna1980 jasné 🙂

elisisse
autor
4. okt 2011

@zuzikkaa Ahoj, tak nato sa musim este pozriet... som ho videla este davnejsie, tak musim vsetko pokukat 🙂 Vdaka za radu

elisisse
autor
4. okt 2011

@martinaaaaa vdaka...... 🙂

elisisse
autor
4. okt 2011

@anna1980 ahooj mal by mat makke s trvde perovanie teda tak to bolo pisane v popise... tak neviem teraz zistim 🙂

elisisse
autor
4. okt 2011

@tina129 ahooj tak ja potom myslim asi ten vyrobeny pre SR a CR.... Takze tak je mensi len ten hlboky kocik? to nieje skoro ziadny rozdiel... Pozrem sa este raz na ten reverse... a ake ma este vyhody? ako je to tam s odkladacim kosim, je taky maly?

myshatko
4. okt 2011

@elisisse ahoj, my sme prave min. tyzden kupili tento kocik - tu limit. ediciu. rozhodovali sme sa medzi concord fusion a jane. mne sa velmi paci, som spokojna, na trojkolku som zvyknuta, bo uz mame druhu. takze manipulacia ok, je lahky oproti inym s nafuk. kolesami, a perfektne skladny . jedina nevyhoda pre mna je, ze sa sedacka neda otacat v a proti smere jazdy. ale toto otacanie je na ukor sirky kocika, bo kociky s otacanim su konstrukcia v konstrukcii a tym padom su aj uzsie. a my sme museli vyberat taky kocik, kde mala vojde aj s fusakom 🙂 ale aj tak si myslim, ze ziadny kociar nieje dokonaly

elisisse
autor
4. okt 2011

@myshatko ahoj, no to mi hovorilo uz viacej ludi ze sa neda otacat ..... ale to mi az tak nevadi.... pocuj aky je velky ten odkladaci kosik???Lebo baby mi tu pisu ze je dost maly.... :(

myshatko
4. okt 2011

@elisisse tak kosik naozaj nieje najvacsi, ale vojde do neho dost veci. myslim si, ze uplne postacuje. je tam pisane ze do 4 kg. mne vyhovuje.v podstate si ani neviem k tomuto kociku predstvit vacsi kosik,. myslim, ku konstrukcii. ja ked som vyberala kocik, tak toto som neriesila. inak neviem odkial si, ale napr. v ba alebo v bernolakove je moznost si kocik pozriet, a posudis sama.

elisisse
autor
4. okt 2011

@myshatko ok,si ma potesila,ze to nieje az take zle... Ja sa chystam do nejakej predajne kde si ho chcem poriadne pozriet...

tina129
5. okt 2011

@elisisse no tak ja som tiez absolutne kosik neriesila ked som slaloma kupovala, mozno su niektore baby zvyknute na nieco vacsie ale nam v pohode staci, ja tam ale nakupy davam len zriedka, vacsinou tam vozim iba veci pre malu a natrepem tam toho fakt dost ale musis si to sama pozriet,
no a k tym vyhodam, tak ten reverse ma super striesku, ak je babo v sede tak sa da dat strieska az po madlo, babatku takto nesvieti slniecko ani nefuka, my to vyuzivame veeeelmi casto asi najviac zo vsetkeho, dalej sedacka je robena dosikma, babatko ked sedi tak sa nesmyka ale sedi pekne, no a ze je uzsi, tak pre nas je to zatial len vyhoda, lebo ak das polrocne babo do kociarika, tak sa ti v sirokom bude krivit do boku a v tom uzsom sedi pekne rovno, a v poslednom rade, to otocne sedenie je na nezaplatenie, fakt, teda my ho vyuzivame stale, uz viem otocit sedacku aj s malou, nemusim ju vyberat, takze si ju otocim ked nam to vyhovuje, aj ked vacsinou je otocena ku mne a asi aj dlho bude
samozrejme aj siroky kocik ma svoje vyhody ale pre mna osobne ma vyhodu len v tej sirke, ale ako som uz pisala ja neplanujem pouzivat kociarik az do troch rokov a v zime ho budeme pouzivat len velmi malo, mala uz bude chodiaca a urcite ju neprinutim sediet v kociari, ked uz teraz vymysla, a to este nechodi

anna1980
5. okt 2011

@elisisse... je jeden z menších ale mne sa tam v pohode zmesti veľa veci.... minule som tam natrepala kus nákupu- 2l krabicu džusu 2xpo4balené toaletáky a 15rožkov v taške.... 😀 a to som tam mala ešte par drobnosti pre prcka... škoda že som to neodfotila... 🙂 ....ja potrebujem veeeľa miesta na veci a stačí mi.... čím väčší košík tým viac hluposti potom nosim... je to ako s kabelkou,ked si zvykneš na velku do malej sa nevtrepeš a ked maš menšiu tak ti stačí 😀 ...

klbko235
5. okt 2011

Ahojte, chcela by som sa vás čo máte tento kočík opýtať, či máte tiež problém s kolieskami - my používame kočík od marca a už nám kolieska neskutočne pískajú a vydávajú rôzne škrípavé zvuky, hoci manžel kolieska pravidelne čistí a prestriekava silikónovým sprejom... takiež nám celá konštrukcia kočíka neskutočne vŕzga... som z toho úplne nešťastná, kočík sme kúpili úplne nový v januári, keď ideme po parku, je nás počuť na metre... :( Už sa odhodlávam na reklamáciu, tak som zvedavá čo mi tam povedia...